Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: fórum

Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: (beszélgetős fórum)


161. 99279bb06f (válaszként erre: 157. - Lúdanyó)
2009. szept. 16. 19:35

A szőlőt fel lehet a padlásra függeszteni száránál fogva, és télen jól jön.

A levét le szoktuk préselni, bele műa. üvegekbe, be a mélyhűtőbe és mustot iszunk télen.

Nagyon szeretjük a húst (elsősorban a nyulat) szőlőszemeket mellé, pici borral megsütve.

160. Anyagi
2009. szept. 16. 19:27

A maradék pörköltöt akatam felhasználni.

Úgy csináltam a tarhonyás húst mint a rizseshúst szokták és még néhány szem krumplit is vágtam bele. Nagyon kiadós és finom lett!

Salátával tálaltam.

159. szabot.88 (válaszként erre: 158. - Anyagi)
2009. szept. 15. 19:37
Én is így ismerem!:))
158. Anyagi (válaszként erre: 153. - Tulipan82)
2009. szept. 15. 19:29

Nagyon finom lehet ez a kakaós csiga!

Én is szoktam sütni valami hasonlót,( holnapra nem is rossz ötlet vacsira!!! ) igaz teszek bele 3 dl. tejet és sót is. Megfordítani nem szoktam, de mikor felvágom és a tepsire teszem, felülről kicsit megnyomkodom.

És most a lényeg : mikor kiveszem a sütőből, még forrón megkenem ecsettel egy kis meleg, cukros tejjel. Gyorsan felszívja a tészta a tejet és pár perc múlva felszárad, de ettől nagyon finom puha lesz!

Érdemes kipróbálni!

2009. szept. 15. 18:35
Idén jó sok szőlő termet . MInden este szőlőt vacsizok már vagy 2 hete nagyon felfúj nincs valami olcsó ötletetek, hogy mit csináljak ellene..?
2009. szept. 15. 16:41
Van egy nagyon finom melegszendvics,ha valaki szereti a szalonnát,és a hagymát.Vékony karikára kell vágni a hagymát,és kicsit besózni.Amíg áll felszeleteljük a kenyeret,és kb 0,5 cm-es csíkokra a szalonnát.A kenyérre elterítjük a hagymát,ízlés szerint, a szalonnát rárakjuk a tetejére,és mehet be az előmelegített sütőbe.Fel lehet turbózni pár karika füstölt kolbásszal.Nagyon finom.
2009. szept. 15. 16:21
Sziasztok!Sok jó ötlet van itt ami nagyon jól jön már hónap közepén is!(Sajnos)Nekem is van 1 olcsó de annál finomabb vacsora ötletem:virslit vagy lecsókolbászt karikázok,és mintha pörköltet csinálnék úgy fözöm meg.Addig míg ez megfő fözök 1 jó nagy adad tarhonyát és a végén összekeverem a pörköltös kolbásszal.Ha van mehet rá tejföl,de annélkül is finom!4embernek kb 500ft.
154. vani68
2009. szept. 15. 14:17

Sziasztok! Én sokszor főzök puliszkát a családnak. Olcsó, finom és laktató. Víz, só és tengerikása kell hozzá(hivatalosan kukoricadara, azt hiszem ez van a boltira írva). Sokféleképpen lehet enni. Savanyú káposztát lehet pirítani hozzá, füstölt szalonnát (nekünk mindig van házi a fagyasztóban) májat, kolbászt is. Húskoz is jó köretként. Lehet tejjel is enni, vagy tejfölt, túrót, szilvalekvárt rátenni.

Gyerekkoromban, mikor kacsát vágtunk, anyu megszedte a vért is. Ezt megfőztük, kockára vágtuk és a kacsazsírban megsütöttük. Ezt is és a kacsatepertőt is rátettük a savanyúkáposztás puliszkára. Isteni finom.

2009. szept. 15. 13:20
Sziasztok!:-) Tegnap sikerült egy szupi kakós csiga recit kikísérleteznem, ami tényleg kevés pénzből elkészül és nagyon top-os!! :-)) Kell hozzá kb.3/4 kg liszt, belemorzsolok 1 cs. élesztőt (a kocka, nem a por), legolcsóbb kocka margarin és meleg víz. És ennyi! Se cukor, se só nem kell bele. Aztán géppel megdagasztom, és kb. fél órát kelesztem. (Arányokat direkt nem írtam, könnyű tészta legyen a végeredmény, csak ez számít.) A tésztát (nekem 3 tepsire való lett) 3 felé veszem, lisztezett deszkán kinyújtom, megkenem minimális olajjal, rá kristálycukorral elkevert kakaópor. Feltekerem, felszelem és irány a sütő! Kb. fél órát sütöm, félidőnél megfordítom. Gyorsan elkészül, nagyon finom és garantáltan finomabb és laktatóbb, mint a bolti drága! :-)
152. mmacus
2009. szept. 15. 08:49
Az olcsó energiatakarékos izzóval azért fenntartásaim vannak, bár biztosan abban is van jó. Nekem a párszáz forintos másfél hónapig tartott. Mindenütt energiatakarékos van egyébként, a legrégebbi, ami még elég borsos árú volt ugyan, idén 10! éves. Nem mindig az az olcsó, ami éppen akkor kevesebbe kerül.
151. 99279bb06f (válaszként erre: 150. - Smudlaagi54)
2009. szept. 14. 20:28
Hú, de finom lehet! Köszi :)
2009. szept. 14. 19:58

Megvan a hagymatokány!


Fél kg apró vöröshagyma,10 dkg szalonna,1 paprika,vagy paprikakrém,1 paradicsom,tejföl,só,pirospaprika

1-2 hagymát egész apróra vágunk,és a szalonna zsíron megpirítunk.Megszórjuk a pirospaprikával,hozzá adjuk a paprikát,meg a paradicsomot,végül a megtisztított hagymát.(ha nagyobb akkor daraboljuk)Addig pároljuk amíg üveges nem lesz,és megtejfölözve nokedlival tálaljuk!

2009. szept. 14. 19:15
A tésztát akkor teszem a vízbe mikorr forr és utánna azonnal lezárom. 10perc múlva jó.
148. 99279bb06f (válaszként erre: 147. - Szabot.88)
2009. szept. 14. 18:28
5 literest vennék, mert ha levest is főzöl benne, akkor akkora kell minimum.
2009. szept. 14. 18:05
4-5 személyes családnak mekkora kuktát érdemes venni?
146. Gy.Ibi (válaszként erre: 145. - Anyagi)
2009. szept. 14. 18:01
Köszönöm,így majd merek benne főzni húslevest.
145. Anyagi (válaszként erre: 143. - Gy.Ibi)
2009. szept. 14. 17:56

Bár az enyémek nem elektromosak, de nagyon szeretek kuktában főzni!!!!

A sertés 20 perc alatt készen van a pisszegéstől!

Nem hittem amikor nekem mondták, de tapasztalat, hogy gyönyörű, áttetsző húslevest lehet főzni benne, csak nem szabad azelőtt kinyitni, hogy magától lehűl az edény!

2009. szept. 14. 17:46
Én havonta egyszer csinálok egy nagy bevásárlást!Ilyenkor veszem meg azokat a dolgokat,tartós élelmiszereket,tisztító szereket amire szükségem van abban a hónapban.Listával megyek,nézzenek hülyének,de közel 20 km az áruház,nem olyan hogy most elfelejtettem,de majd holnap megyek,és megveszem.Mielőtt elmegyünk papír ceruza,és összeírom mi az ami elfogyott,és mi maradt,amit nem kell venni!Itthon jóformán csak a kenyér,tejföl ilyenek amiket veszek,és a piacra járok ki friss zöldségért!Minden jóval drágább itthon!
143. Gy.Ibi
2009. szept. 14. 17:42
Vettünk egy elektromos kuktát,úgy néz ki jó befektetés.Ma érkezett meg,1kg sertéspörkölttel kipróbáltam.30 perc múlva jelzett,hogy kész.Megnéztem,tényleg puhára főtt.Legközelebb levessel próbálkozom.
142. Anyagi
2009. szept. 14. 17:39

Hát az úgy kezdődött,hogy a piacon tokaszalonnát láttam nyersen (szinte ingyen) ezért elkészítettem életem első ( nagyon finom )abált szalonnáját.Aztán sajnáltam kiönteni a levét, ezért az otthon található kincsekből előkerült a sárgaborsó és isteni főzelék lett belőle.

Aztán még sütöttem néhány palacsintát is - úgy hatvanat!

Szerintem, nem ma fog éhen halni a család!

141. Anyagi (válaszként erre: 127. - Fd8e423e9e)
2009. szept. 14. 17:36

A napi kiadások megtervezése soksor drágább lehet, mintha kihasználjuk a hirtelen felmerülő lehetőségeket - szerintem...

Az aluljáróban egy nagy káposzta vagy tök 100-ért, vagy a piacon fél kg. gomba 200-ért, esetleg egy akciós felvágott, kolbász hirtelen jó ötleteket adhat mindenkinek!

2009. szept. 14. 17:34

az osanban az energia takarékos izzó 200 ft

a festékek a teskoban féláron , az ecseteket az osanban vettem majdnem ingyen valami 200 ért..

szóval a nagyáruházakban ha jo tempoban megyünk sokat meg lehet takaritani krumpli 60 ft paradicsom 200 kenyér 100 és minden ilyen olcsó de még a plazma tv is tizezrekkel...mint máshol ugyan az..

2009. szept. 14. 17:26

Ha főzöl, akkor a forrásig lehet nagylángon az étel, de utána kislángra vedd le, mert akkor is fog forrni, de nem kell már akkor annyi energia hozzá - sokat lehet spórolni vele. És a finom étel egyik feltétele, hogy lassan főzd, hogy az ízek jól átjárják. Az a negyed óra, amivel tovább tart, kárpótol az étel zamatával.

Természetesen mindent fedő alatt főzök, fele idő elég, hogy felforrjon a víz.

138. 99279bb06f (válaszként erre: 137. - F632a5aa0f)
2009. szept. 14. 17:22
Pld. a telefon töltőjét nem szabad bedugva hagyni (kolléga a munkahelyen az egyik dugót ezzel foglalta le állandóan), mert tönkremegy. Max. 5-6 órát lehet tölteni a telefont, és utána árammentesíteni kell a töltőt is.
137. f632a5aa0f (válaszként erre: 135. - Gy.Ibi)
2009. szept. 14. 17:06
Mi már régóta ezt csináljuk,és tényleg észrevehető a külömbség,mikrot is csak akkor dugjuk be,ha használjuk,már a kislányunk is szol(3,5 éves)ha véletlenül nem huzuk ki.A számitógépnél is ,ha nem használjuk az elosztonál kikapcsoljuk.Sok kicsi sokra megy!
136. fd8e423e9e (válaszként erre: 135. - Gy.Ibi)
2009. szept. 14. 15:46
A férjem éppen tegnap olvasott a chip magazinban erről, mi is fogunk ilyet venni!
135. Gy.Ibi
2009. szept. 14. 15:25
Mi vettünk olyan elosztót,amit le lehet kapcsolni.Tv,beltéri,ebbe van bedugva,amikor nem nézzük csak egy kattintás és nem fogyasztanak.Remélem évvégén a leszámoláskor érezhető lesz.Úgy olvastam,hogy évente 1 havi díjat elfogyasztanak a készenléti állapotban levők.
2009. szept. 14. 14:35
Én újkrumpliból csináltam, nagyon finom volt!:) Az volt a legkapósabb!:)
133. Gy.Ibi (válaszként erre: 132. - Erika691230)
2009. szept. 14. 14:28
Prézlisben,és nem kell megfőzni.Egy próbát megér.
132. erika691230 (válaszként erre: 131. - Gy.Ibi)
2009. szept. 14. 14:19
Én még nem mertem nyersen kirántani,mindig megfőzöm előtte.És Te prézlis bundában sütöd?Én párizsi bundában szoktam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook