Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Holnap (húsvét hétfőn) nyitva lesz a McDonald's? fórum

Holnap (húsvét hétfőn) nyitva lesz a McDonald's? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
87. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 83. - Lilura)
2009. ápr. 12. 20:43

Ha látnám, hogy a heti 40 óra nem elég a céljaim elérésére akkor nekem is két választásom lenne:

1. megpróbálom lejebb adni az igényeimet és beérni kevesebbel

2. dolgozni érte még egy kicsivel(vagy sokkal) többet.


Hát...nekem az első sem tűnik borzasztónak de a másodikat is vállom. Pl nem egy nyaralás miatt, mert a balatonra talán még 8 órából is el tudok menni, és nekem ennyi elég. De pl lakásfelújításra elmennék én is túlórázni.

86. lilura (válaszként erre: 81. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 12. 20:41
De gondolj már bele, az egy vállalkozó-vagy inkább több vállalkozó-pénze akiket csak a profit motivál. Hadd költsék már arra, amire szeretnék...
85. pmjudit (válaszként erre: 83. - Lilura)
2009. ápr. 12. 20:40

Teljesen egyetértek.

Aki többre vágyik, többet is vállal.

84. pmjudit (válaszként erre: 80. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 12. 20:40
Nekünk is van 2 autónak, de én inkább még babakocsival közlekedek. Majd, ha lesz és elmész egyedül nagybevásárlásra egy 2 éves és egy hat éves gyerekkel.azt hiszem másként fogod látni a dolgot.
83. lilura (válaszként erre: 80. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 12. 20:39
Amennyire sejtem Te nem vagy ambiciózus típus:). Persze még jó, hogy nem vagyunk egyformák. De az életben annyi kompromisszumot kell kötni...Én mondjuk biztos, hogy majd bemegyek néha hétvégén is dolgozni ha mondjuk ezen fog múlni a nyaralásunk. valamit valamiért:).
82. pmjudit (válaszként erre: 76. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 12. 20:38

Miért menjen csak az anya és a többiek maradjank otthon? Neked még nincs gyereked ez látszik.

Miért kell kocsi?

Cukor, liszt, rizs, krumpli, hagyma, hús, ásványvíz, tej, WC-papír, mosópor, ,öblítő.tisztítószer, kakaó, kávé stb- nagybevásárlást szerintem így lehet megoldani.

Igen, én városban élek, sőt panelban, ahol még a sárgarépát is az üzletben vesszük.

2009. ápr. 12. 20:37
Győrben is Park Center épül. Annak a péznek sincs jobb helye..?! :(
2009. ápr. 12. 20:36

Azért élemiszerboltok nem csak a város szélén vannak. Jó, mondjuk drágák. De felénk pl a hiper-szupermatketek is abszolút elérhető helyen, a centrumban vannak. Na jó nem kivétel nélkül midnegyik, dehát van egy tucat lehet válogatni.


Itt inkább a kényelem az amivel magyarázható lenne a jelenség. A háztartásonként két autó is lassan megszokott lesz. Mégha hétvégén is dolgozni kell miatta.

Hát nekem inkább legyen egy olcsó használt Suzukim de ne kelljen dolgoznom hétvégén--

79. lilura (válaszként erre: 78. - Pmjudit)
2009. ápr. 12. 20:35
Ott nincs szülinapi terem. Pedig szerintem lenne igény rá.
78. pmjudit (válaszként erre: 77. - Lilura)
2009. ápr. 12. 20:34

Igen, ez a győri új volt:))) Nagyon szupi szülinapos helyiséggel.

Azt hiszem megnézzük a Park Centermnél is.

77. lilura (válaszként erre: 73. - Pmjudit)
2009. ápr. 12. 20:33
Az újabban épült mekikben van ez a rendszer, mivel máshova építik be az üdítőstornyot-ez a szakszerű neve:).
76. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 74. - Pmjudit)
2009. ápr. 12. 20:32
Azért az is megérne egy misét, hogy miért kell a vásárláshoz mindenképpen autó és hogy miért fontos egy öttagú család minden egyes tagjának részt vennie ebben.
75. lilura (válaszként erre: 72. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 12. 20:31

Bocsi, hogy szólok, de 2008 októbere óta válság van... mégis, ha bejössz fizetés környékén a Mekibe, tele van... de erre inkább nem mondok semmit.

De egyébként gondold végig, ha az ember hétköznap dolgozik akkor hétvégén van ideje elmenni "élményt gyüjteni"-Mi hívjuk ezt így a Szerelmemmel:). Kellenek az új ingerek. De pl-bár városiak vagyunk- most a héten vetettük el a füvet. Nekem az is jó móka volt:D.

74. pmjudit (válaszként erre: 72. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 12. 20:29

Tudod, amikor reggeltől estig dolgozik mindenki valamikor be kell vásárolni, erre tökéletes a vasárnapi megoldás.

A bevásárlóközpontok többnyire a városok szélén vannak és ha apa elviszi hétköznap az autót, akkor szintén nem megoldhat.

Ha a gyerekekkel állatkrtbe szeretnénk menni , marad a hétvége. mikor menjünk kedden este 6-kor?

73. pmjudit (válaszként erre: 71. - Emagdi)
2009. ápr. 12. 20:26

Csak meglepődtam , hogy van ilyen és nyuszik voltunk.


Azokban a Mekikben, melyekbe járunk nem ez a rendszer.

72. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 66. - Lilura)
2009. ápr. 12. 20:25

Jó, értem. Mondjuk MEGérteni nem fogom, mert falun lakom és mi szombat vasárnap itthon vagyunk, pihenünk és itthon kapcsolódunk ki. Nem kell nekünk állatkert, meg fagyi...azokat meg lehet kapni hétköznap néhanapján amikor ráérünk. Szóval nem miattam vannak nyitva vasárnap az üzletek. Inkább a városi emberek miatt. Akik nem tudnak semmilyen más elfogltságot találni otthon ezért elmennek ide-oda. A pláza is tele van babakocsit tologató anyukákkal. Jó oké vásárolni is kell meg a gyereknek világot látni stb..de azért szerintem ma magyarországon szórakozássá vált a hétvégi vásárlás, pláza cukrászda, mozi stb..

Kiváncsi leszek válság idején is igy tele lesz-e minden.-.-

Remélem senkinek nem bántó. Egyszerüen máshogy látom a dolgokat. De milyen unalmas is lenne ha mindenkinek egy rugóra járna az agya. Mi nem ebben élünk ezért nekünk ez szoktatlan. Másnak meg az lenne szokatlan ha a kertben kéne növényt ültetni, öntözni vagy állatokat etetni az unokájával

71. emagdi (válaszként erre: 70. - Pmjudit)
2009. ápr. 12. 20:25

szerintem simán belefér nekik, hogy mondjuk két pohárral iszol a kólából:)) gyanítom, hogy ezeknek a "löttyöknek" (már bocsi, de azok) a bekerülési ára csak pár forint lehet...

ikeában is az a rendszer, hogy veszel egy poharat, aztán annyit iszol amennyit bírsz a gépi üdítőkből v kávéból. (persze azért véges, hogy egy ember egyszerre mennyit képes ezekből meginni:))))

70. pmjudit (válaszként erre: 68. - Lilura)
2009. ápr. 12. 20:21

:)))

Én ott láttam először ilyet, néztünk nagyot, hogy ezt MO-n engedik.

69. lilura (válaszként erre: 68. - Lilura)
2009. ápr. 12. 20:19

*papiron mindenki annyit tölt*

bocsi elgépeltem:)

68. lilura (válaszként erre: 64. - Pmjudit)
2009. ápr. 12. 20:18

Fehérváron, a Park centernél lévő Mekiben is ez a rendszer van már. Nagy is a hiány...elhiheted. pairon mindenkinek annyit tölt, amennyit szeretne, de-mint tudjuk- a magyar ember olyan, hogy ha valami ingyen van, akkor ha nem kéne, akkor is vesz...így lehet, hogy már volt párszor mosdóban de még mindig utántölti a poharát...

Szerintem máskor engedjetek le Ti is nyugodtan még, úgysem nagyon tudják bizonyítani, hogy hányszor használtátok. A biztonsági kamera nem erre van:).

67. pmjudit (válaszként erre: 66. - Lilura)
2009. ápr. 12. 20:17
Pontosan!!!
66. lilura (válaszként erre: 63. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 12. 20:15
Az a baj, hogy kb egy utopisztikus államban gondolkozol...persze, nem lehet örülni annak, hogy sokat kell dolgozni, de gondolj csak bele, a leendő gyerekeiddel készülnél vasárnap programra mondjuk az Állatkertbe. De hupsz, zárva, hisz vasárnap van. Sebaj, akkor elmentek fagyizni, ott sincs senki. Na akkor mozi, ott is emberek dolgoznak...a kikapcsolodáshoz is más emberek munkájára van szükség.
65. pmjudit (válaszként erre: 63. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 12. 20:13

Örülök, hogy nem sértődél meg, tényleg nem személyesnek szántam :)))


Csak utaálom, amikor a páom nincs itthon pl. tegnap reggel 9-kor ment és hajnali 1 -kor jött:(((

64. pmjudit (válaszként erre: 62. - Lilura)
2009. ápr. 12. 20:12

Tuiti így van, de a gyerekenek skat számít!!

Mint szakmabelit kérdezem, a múltkor voltunk az egyik győri Mekiben, haol az üdítőket és a kávét önkiszoláló rendszerbn lehetett venni.


Azaz kifizettük, kaptunk poharat és nekünk kellett az automatából engedni.

A visszaélésrekre vagyok kíváncsi.


mi a "kisnyuszik" nem mertünk még egy adag üdítőt engedni magunknak.


Hogy is van ez?

63. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 61. - Pmjudit)
2009. ápr. 12. 20:08
Semmi baj. Igazad van. Ebből a szemszögből nézve valóban más a színezete a dolgoknak..
62. lilura (válaszként erre: 50. - Pmjudit)
2009. ápr. 12. 20:08
Lehet, hogy voltam már a veszprémi mekiben, most mindenesetre nem ugrik be. Tudod, Magyarországon franchise-rendszeren keresztül működik a McDonald's, ez annyit takar, hogy vannak éttermek amelyek vállalati tulajdonban vannak, mások pedig saját tulajjal rendelkeznek csak bizonyos dolgokat kell betartaniuk. A fehérvári 3 étteremnek is saját tulaja van. Ezt csak azért meséltem el, mert a szülinapi trón kb 200.000Ft és csak Amerikából megrendelhető. Erre a vállalati éttermek általában nem szívesen áldoznak.
61. pmjudit (válaszként erre: 57. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 12. 20:04

Bocsi, a vége kicsit durvára sikerült, de nem személyes sértésnek szántam.

Viszont amit leírtam az tényleg így van. Nem?

Ha jól megnézzük ilyen szempontból nem gondoltad végig.


Ne hari, nem akartalak bántani:))

60. emagdi (válaszként erre: 58. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 12. 19:58
persze, elméletileg nagyon jó, de gyakorlatban ez nem így működik:))
2009. ápr. 12. 19:58

A nyugdíjkorhatárt meg 65 évre emelik. Megnézném hányan érjük meg...

12 órás munkanap és hétvégi munkavégzés mellett nem sokan...főleg nem a fizikai dolgozók. Pedig rájuk van a legnagyobb szükség.

Nem tudom más hogy van vele de nekem felfordul a gyomrom attól ami ebben az országban folyik.

Ausztiában 7 órás a munkaidő.

El kell húzni innen minél elöbb..

58. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 56. - Emagdi)
2009. ápr. 12. 19:54

Én ilyet szerencsére nem látok. És nem is lennék hajlandó ilyen helyen dolgozni. A 8 óra az legyen 8 óra, és ne 9 vagy 10 had érjem már el az esti buszomat. Hogy másnap pihenten és frissen mehessek haza.


Szerintem akkor is legalább korlátozni kéne. A munkáltatónak sem érdeke, hogy fáradt, dekoncentrált és fásult emberek dolgozzanak. Főleg nem egy emberekkel foglalkozó szakmában, ahol ugye a pénztárostól elvárható hogy gyorsan precizzen dolgozon és még mosolyogjon is

Nem nehéz ez kicsit ilyen feltételek mellett?

Egyértelmüen a munka látja kárát..

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook