Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hol vásárolsz ruhát? fórum

Hol vásárolsz ruhát? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
94. timycat (válaszként erre: 93. - Channa*)
2020. okt. 2. 23:25

Hozza a brandet. Ennyi. Az aminek szánták.


Ha mindenki egyforma lenne elég gáz lenne a világ.

93. Channa* (válaszként erre: 88. - Timycat)
2020. okt. 2. 23:19

Nem gáz?

Formátlan, ronda a mintája, azaz borzsasztó...

92. Channa* (válaszként erre: 86. - Timycat)
2020. okt. 2. 23:17

Ja, nekem vannak jó kabátjaim;)


Én a 80-as évekről írtam:DDD Akkor inkább egész télen jártam egy fehér pufi dzsekibe, minthogy ilyet felvegyek...


Van bőrdzsekim is, kettő. Pufi dzsekim is 2, pufi nagyon szépen karcsúsított toll béléses térdig érő, szövetkabátom is van térdig érő és hosszabb is. Balon kabátom is van, azaz inkább balonszerű, mert ugye ez már nem az igazi balon anyag, stb.


Szőrös cuccokat nem veszek fel. És bár van egy igazi börkdzsekim, de szívesebben veszem fel a műbőrt. Nem vagyok véresszájú állatvédő, de még sem veszem fel szívesen...


Ja, egyébként 2 évvel ezelőtti télen egy kolléganőm bokáig érő pufi kabátot vett. És mielőtt megvette úgy beszélt róla, mintha valami gyönyörűséges kabátot nézett volna ki. Amikor bejött benne, el kellett fordulnom, hogy ne lássa a véleményemet.

Ilyesmi volt:DDD

[link]

91. timycat (válaszként erre: 87. - Channa*)
2020. okt. 2. 23:10

Van aki olyan cipőt vesz, ami nem jó méretű vagy már próbán nyomja a lábát? Az ilyen mit hisz? 😂


Én nem tudom összeszámolni mennyi cipőm van 😬 persze rendre kell selejtezni, mert a ragasztott talpúak pl tönkre mennek, de a többség állja az idő próbáját.


Táskából már nekem sincs sok, szerintem max 30-35. A műbőr táskák nem túl tartósak, még ha drágák is akkor sem, persze a bőrök táskában is örök darabok kis odafigyeléssel.

Egy időben ingyen kaptam a táskákat (meg a bőrkesztyűket is), de sajnos már jó 1 éve nem kaptam. ☹️

90. Channa* (válaszként erre: 66. - Garabonciás)
2020. okt. 2. 23:06
Borzalom közel negyven ezerérét...
89. Channa* (válaszként erre: 64. - Garabonciás)
2020. okt. 2. 23:06

Olcsóbb is:D


Én azért nem venném fel, mert nem szeretem a mintás ruhákat, ha még is mintás, akkor valami jópofa;), illetve azért, mert én ilyen hosszút nem veszek fel nadrághoz és ez nekem túl bő. Egy ilyenben én egy zömök törpe vagyok:DDDD

88. timycat (válaszként erre: 66. - Garabonciás)
2020. okt. 2. 23:04

Nem gáz ez a ruha. Szerintem jól hozza a brandet. Nyilván ha nem tetszik az más, de azt mondani erre hogy magdianyusos az röhej.


Viszont köszönöm a linket. Újra divat a lila velúr csizma? Van egy nekem is, pár éve már nem hordtam, de most majd előkotrom.

87. Channa* (válaszként erre: 81. - Michelle.r)
2020. okt. 2. 23:02

Mert nem az a bajom, hogy nem tetszik a fazonja, hanem megunom az egészet. Már nem tetszik pl. az az árnyalatú kék.


Én ha valamit megveszek, akkor annak pont jónak és olyannak kell lennie, amilyet akarok. Nem vagyok hajlandó új ruhát alakítani, max. a hosszát levágom, de mást nem.


Én is úgy szoktam csinálni, hogy a selejtezett cuccokat külön kupacokba rakom és osztogatom el annak, akit kigondoltam.


Ami megmarad az vagy megy hajléktalan szállóra vagy most idén a tescó konténerbe ment.


Na, cipőm az kevés van, mert nehezen tudok venni. Én azt is csak olyat veszek meg, ami pont jó méretű és nem nyom sehol már akkor sem, amikor felpróbálom. Ezért van csak 11 pár cipőm egész évre, amiből 5 pár szandálom van...


Táskám is csak 5 db van:)

86. timycat (válaszként erre: 84. - Channa*)
2020. okt. 2. 22:58

Mindig lehet kapni mindent. A szűcsnél, bőrösnél pl bőrkabát mindig kapható, jó hát nem egy H&M árkategória, de cserébe kis ápolással életreszóló darab. De szövet vagy ballonkabát is megtalálható mindig, még a tucatmárkák sem egy fazonú kabátot árulnak egy szezonban.


De ott vannak az elegáns ruhaboltok vagy az internet.

Olyan a mai világban nincs, hogy valami nincs.

85. Garabonciás (válaszként erre: 83. - Michelle.r)
2020. okt. 2. 22:23
Ebben a ruhában? Kétlem :D Én biztos nem randiznék vele ilyen magdianyusos ruhában. :D
84. Channa* (válaszként erre: 80. - Timycat)
2020. okt. 2. 22:22

Hát pedig más nem volt egy időben, és az volt a divat.


Én se vettem, inkább jártam egész télen pufi dzsekibe:DDD


Én, nem variálom ennyire;) Főleg most, hogy március közepe óta home office van;)

83. michelle.r (válaszként erre: 66. - Garabonciás)
2020. okt. 2. 21:27
Ez a lány szerepelt a 200 első randiban 😀
82. michelle.r (válaszként erre: 57. - Channa*)
2020. okt. 2. 21:23
De. Nem is egy darabom van, ami 20 éves. És a következő 20-ban sem szándékozom megválni tőle 😝
81. michelle.r (válaszként erre: 55. - Channa*)
2020. okt. 2. 21:22

Miért nem alakítod át? A minap rátévedtem egy youtube tutorialra, ahol a csaj a turkálóban vásárolt ruhákat, és átalakította őket. Ha tudnék varrni, én is csinálnám, nagyon klassz dolgokat kreált.


Szerintem a ruháim kb. 30%-ától nem válnék meg, a többit elajándékoznám - szoktam is negyedévente selejtezni.


Kivéve a cipőket. Van olyan cipőm, amit valamivel több, mint 20 éve vettem, akkor 20-30ezer forintért, ami akkor eszetlen összeg volt. De ezek a cipők ma is vajpuhák, nincsenek eldeformálódva, és mivel nem vagyok nagy divatkövető, abszolút időt állóak is. Akkor még simán meg tudtam venni egy 37-es cipőt próba nélkül. Ma ez nem menne, 39-es cipőm is van, és nem a lábam változott 🙃

80. timycat (válaszként erre: 78. - Channa*)
2020. okt. 2. 20:57

Béna, zsák kabátot vagy zakót sosem vettem. Amúgy divat az oversize csak nekem nem tetszik.


Csak azért, mert veszek másikat nem rakom le a régit, párhuzamosan a napi öltözethez húzok kabátot, zakót vagy bármit.


Én gardrób rendszert vezettem be, baloldalról öltözök, a tiszta ruha mindig jobbra kerül, így körforgás alakul ki, mert balról fogy jobb oldalról pedig balra vándorol, így ha az időjárás engedi minden sorra kerül adott szezonális ruhatárból.

79. tumbo2 (válaszként erre: 75. - 0c4eeadbce)
2020. okt. 2. 19:05
a gimiben tanultam szabás-varrást,de nem túl nagy sikerrel.azért egy pár darab sikerült.
78. Channa* (válaszként erre: 70. - Timycat)
2020. okt. 2. 18:58

Igen, van amit nem un meg az ember, de azért van amit igen, vagy csak egyszerűen divatja múltnak érzi. Gondolok itt egy blézerre pl. Ami régen főleg egyenes vonalú volt és csípőig vagy az alá érő. Ki vesz fel ilyet manapság, amikor sokkal csinosabb egy karcsúsított kicsit csípő felett érő?

Vagy a téli kabátok, amik egy időben úgy néztek ki, mint egy nagy vastag zsák. Vádli középig értek, bő volt az ujjuk és semmi karcsúsítás.

Ezektől azért az ember megválik, ahogy van egy csinosabb nem? És azért jó drágák voltak akkor is.


Tanultam varrni, így sokat varrok magamnak, olyat ami nincs másnak, ami rám van szabva, stb, de ezeket is megunom. Pl. a 2000-ben vett nyári ruháim közül van amit hordok még, de van ami már nem tetszik... Ezek is jók még, mert szépek, jó a méretük, szép a színük is, de már nem veszem fel őket, csak pakolászom.


A nyarat én is simán végig tudom csinálni mosás nélkül, minden nap másik ruhába:D


Egyébként hiába van rengeteg felső, jellemzően 5-10 db-ot hordok egész nyáron;)


Én most is vettem vagy 4 ruhát, 2 bikinit és 6 pólót, 3 sortot:DDD

És varrtam is nyári ruhákat:

2020. okt. 2. 18:00
Bonprix
2020. okt. 2. 17:59
A tukálókat èn is szeretem, jobb cuccok vannak ott mint bizonyos boltokban
75. 0c4eeadbce (válaszként erre: 74. - Tumbo2)
2020. okt. 2. 17:56
Akkor mègis jó a kèzügyessèged.
74. tumbo2 (válaszként erre: 70. - Timycat)
2020. okt. 2. 17:43
talán 18 éves koromban varrtam a húgomnak egy barna kötényruhát.nem volt különösképpen kézügyességem,de ez jól sikerült.valami rendezvény volt ki is hívták a színpadra.aztán kb,20 évvel utána láttam egy butikban hasonló ruhát,iszonyú drágán.
2020. okt. 2. 16:58
Sinsay,Orsay,H&M
2020. okt. 2. 16:17

Turkálókban.

A H&M, C&A , Zara, Mango, Promod, Reserved stb.. vagyis a megfizethető üzletek a plázákban a felsőrészek és női ruhák számomra botrányosan bénák,mind anyaguk, mind szabásuk tekintetében.

Néha veszek egy egy darabot, pl Tatuum, de a 18.000 forintos nadrágomból első viseléskor kihúzódott egy szál, valamint ki is fogytam belőle 2 hónap alatt. Szóval nem igazán érte meg.


Illetve hamar megunok ruhadarabokat, ez egy további ok turkáló mellett. Így relatíve kevés pénzt dobok i


Turikban találni olyan márkákat, amik nálunk üzletben nem elérhetőek - de többnyire online sem - na ezekért érdemes bemenni :)

Sajnos, a legtöbb márkára igaz, hogy egyre silányabb minőséget -főleg béna szabással - adnak ki :(


A legtöbb cipőm is turiból van, lehet találni címkéseket is, ami új. Olyat nem vennék meg, amin látszik, hogy már sokat használt.


Rendelni nem szeretek, néhány darabot rendeltem, de többnyire nem jöttek be és visszaküldtem.

71. timycat (válaszként erre: 59. - Channa*)
2020. okt. 2. 15:42

Nem, azontúl hogy élénk színe van nem Fridas. Teljesen más stílus.


De mondom, nem vagyok oda FK -ért.

70. timycat (válaszként erre: 57. - Channa*)
2020. okt. 2. 15:39

Nekem van olyan ruhám, amit gimisként varrattam és még mindig csodás, szívesen hordom. Általában klasszik fazonú ruhákat veszek, varratok. Így nem mennek ki a divatból. A legrégebbi ruhámat a dédim készítette a nagyimnak, mikor az még fiatalka volt. Volt olyan ruhám, amit szétkarmoltak a macskák tehát kénytelen voltam kidobni, de ha újra meg lehetne venni én újra megvenném. Szeretem a ruháimat, nincs olyan amit megbántam volna, hogy megvettem.


Többször nekiállok szelektálni, de alig hullik ki valami. Én szeretem nézni is a ruháimat, rendezgetni, végig simizni őket. Van 1-2 kifejezetten drága ruhám, ami tényleg olyan anyagból készült, olyan varrástechnikával, hogy mikor elvittem a varrónőmhöz, hogy legyen picit rövidebb a ruha, a csaj párás szemmel simogatta és nem volt hajlandó hozzányúlni, mert az vétek lenne. Ezeket alig-alig hordom, de örömet okoz a birtoklásuk is.


Cipőkkel is kb így vagyok.

Szerencsére a táskákból már kigyógyultam, bár múltkor olvastam, hogy a luxustáskák a legjobb befektetések 😁


Van egy naplóm abban dokumentáltam, hogy melyik nap miben mentem dolgozni, igaz a ruhatáramat kb kimerítettem, de nem nagyon volt az elmúlt 1 évben 2-szer ugyanaz rajtam pedig az elmúlt 1 év 7 hónapban csak egy pár cipőt és egy bikinit vettem.

69. delbuk
2020. okt. 2. 13:26

Ha belefer az idodbe, es a tavolsag megoldhato, akkor erdemes a Premier outletbe kirandulni egyet, ott rengeteg bolt van, es ki lehet fogni jo aron cuccokat, de az kb. egesz napos program. En egyebkent egyre tobbet vasarolok neten, fashiondays-en akkor erdemes, mikor nagy akciok vannak, about you-n meg inkabb, az egyebkent szerintem draga, szoktam az adott boltoktol is rendelni (Orsay, H&M), de vettem mar ruhat az emagrol is, es akar kulfoldrol is (Michael Kors, Amazon), illetve tok jo dolgokat lehet kifogni a hada webshopjaban is, akar cimkes uj darabokat.

Alapvetoen en akciovadasz vagyok, nem varom meg, hogy azonnali csere kelljen, igyekszem elore gondolkodni, es nem teljes aron vasarolni.

68. VendrinerPiroska (válaszként erre: 62. - Tumbo2)
2020. okt. 2. 13:02
Vettem már dolgokat turiból/másodkézbõl, de cipõt Soha nem vennék.Nem vágyom mások bõrgombájára.
67. tumbo2 (válaszként erre: 59. - Channa*)
2020. okt. 2. 12:52
szegény,lehet,hogy forog a sírjában
2020. okt. 2. 12:17

[link]


Ez milyen mar. 😀 A baratok koztos Magdi anyuson voltak hasonlok amikor takaritott. 😁😂

2020. okt. 2. 12:00
Még egy bőrdzseki ra felulre, oszt tok vagany.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook