Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol lehet megtudni, hogy egy adott lakcímre kik vannak bejelentve? fórum

Hol lehet megtudni, hogy egy adott lakcímre kik vannak bejelentve? (tudásbázis kérdés)

1 2
26. Pircsi24 (válaszként erre: 25. - Hoxa)
2008. nov. 8. 20:00
Kérdezd meg tőle légyszi ha beszélgettek majd, érdekelne engem is és gondolom másokat is hogy van ez.
25. Hoxa (válaszként erre: 24. - Pircsi24)
2008. nov. 8. 19:52

Ennyire részletekbe menően nem tudom, de tényleg ügyvéd mondta, hogy vihetik az ingóságokat.

Szerintem bemondásra nem fognak semmit elhinni a behajtók, maximum ha utólag igazolja pl. a szomszéd, akkor visszakaphatja, ami az övé. Passz. Ennyire nem mélyedtem el a témában.

24. Pircsi24 (válaszként erre: 22. - Hoxa)
2008. nov. 8. 18:25

de ha bevan?


Fogalmam sincs mi az igazság de ez szerintem nem okés.


Mi van ha 2 testvér lakik együtt egy lakásban? Egyikük nem fizet valamit és végrehajtanak nála, vihetik azt a tévét is ami nem konkrétan az övé hanem a tesójáé?


Én úgy érzem ez nem lehet így, csak olyan dolgot vihetnek el ami bizonyíthatóan az adósé, nem?

Vagy tanúk által vagy mert névreszóló.


Kölcsönkérem a szomszédtól a videókamerát csak mert jóban vagyunk és rá pár órára megjelennek a végrehajtók akár azt is elvihetik?


Ez így nekem nem tiszta, de tényleg jó lenne tudni hogy valóban vihetik e vagy sem.

23. Hoxa
2008. nov. 8. 18:19

A tartózkodási és az állandó lakcím sem egykutya, szerintem.


Mindegy, jobb az óvatosság, szerintem. Aki nem odavaló, azt ki kell jelentkeztetni.

Egyszerűbb, mint aztán utólag magyarázkodni behajtó embereknek, rendőröknek, stb...

22. Hoxa (válaszként erre: 20. - Pircsi24)
2008. nov. 8. 18:18
Albérlő a legritkább esetben van oda állandó lakcímre bejelentve, ezért nem.
2008. nov. 8. 18:05

Szerintem azért nem ilyen egyszerű. Ha be tudom bizonyítani, hogy már az enyém a lakás, de ő nem jelentkezett ki, akkor nem hiszem hogy olyan könnyű lenne...

Egyszer csöngetnek, kimegyek, két rendőr a kapuban. XY-t keresik, meresztem a szemem, nem ismerem, nem lakik itt. XY hasból a mi címünket adta meg tartózkodási helyként. Vajh, a rendőrök miért nem lepődtek meg egy cseppet sem???

Persze a mindenféle reklámot nyomató cégeknek seperc kiadják a nevem, címem, adataimat...

2008. nov. 8. 18:00

Attól hogy oda van bejelentve miért vihetik el azokat az ingóságogat is amik nem az adósé?


Pl. ha kiadom albérletbe a lakásom és eladósodik a tag, elviszik az én szekrényem és a mikrómat?

19. Hoxa (válaszként erre: 14. - Sivilla)
2008. nov. 8. 17:52

Ha például behajtás indul ellene, elvihetik az ingóságaidat az ügyvédem szerint. Aztán intézheted a visszaszerzését utólag.


Van egy űrlap az önkormányzatnál a kijelentkeztetésre, két tanúval is alá kell iratni, hogy az illető nem lakik ott.

Mindenképpen érdemes megcsináltatni. Nálunk a lakásba - miután megvettük - még vagy 6 ember be volt jelentve. Jött azóta rendőrség, ügyvédi papírok, bkv behajtás. Sosem lehet tudni...

2008. nov. 7. 14:55
szivesen!!::)))
17. sivilla (válaszként erre: 16. - Csókica)
2008. nov. 7. 14:20
Mégegyszer köszi :)
2008. nov. 7. 14:16
Ha oda van bejelentve,bármikor mehet oda neki hivatalos levél,pl a rendőrség is keresheti ott,ha valamit elkövetett, a személyigazolvány szerint,vagy lakcimkártyája szerint még ott van,a régin,csak ott kereshetik.
15. sivilla (válaszként erre: 13. - Csókica)
2008. nov. 7. 14:07
Köszi az infót
2008. nov. 7. 14:06
Amúgy van valami hátrányom abból, ha ide vannak még bejelentkezve?
2008. nov. 7. 13:51
Ha eladta a házát,akkor az uj tuladonoson kell lenni a lakásnak/vagyis a vevőn/Ha a régi tulaj oda van még bejelentve,akkor menjél be az önkormányzathoz,és ki kell jelentkeztetni,de ehhez ugy tudom kérni szokták a lakás tulajdonilapját,hogy megbizonyosodjon az önkományzat hogy mégis ki nevén van a lakás.Az a reális,ha eladta a házát,akkor ne legyen oda bejelentkezve.Ha a régi tulaj máshol vett házat,akkor neki oda kell bejelentkeznie,ha még nem vett akkor előfordulhat,hogy a régi cimen szerepel,mert ha nem jelentkezik át,akkor még él a régi.
2008. nov. 7. 13:41

Amúgy a saját címem ha a régi tulaj be van jelentve még akkor az ellen lehet tenni valamit?

Vagy ha eladta a házát autómatikusan törlik?

2008. nov. 7. 13:12
Az önkományzatnál,a népességnyilvántartó tudja megmondani kik vannak, az adott cimre bejelentve.De mivel te kivüláló vagy,valószinü erre nem fognak választ adni.Meg ha véletlenül meg is tudod,azt még nem tudhatod milyek azok az emberek,akik a szomszédaid lennének.A földhivatali tulajdonilapon csak a lakás tulajdonosa szerepel,attól még más lakhat a házban.
2008. nov. 7. 12:30
NEm értem a kérdést,,,ha kapsz neveket, abból honnan tudod, hogy milyen ember, az adott szomszéd?:)
9. a74de3d08a (válaszként erre: 3. - Marcipan1)
2008. nov. 7. 12:25

ja, bocs, akkor félreértettem a kérdést.

ha a szomszédokra vagy kíváncsi, akkor az földhivatal.

2008. nov. 7. 12:23
önkormányzatnál. ott, ahol bejelentkezel.
2008. nov. 7. 12:04

Ha más nincs fogadj fel magánnyomozót! :) Vicc volt!

Mi lenne, ha elmennétek "terepszemlére"?

6. marcipan1 (válaszként erre: 4. - NYÁRI MÁRTA)
2008. nov. 7. 11:53

Azt tudom, hogy egyesével ott kehet. De ez egy 28 lakásos társasház:(

Valami olyan " hely " kellene, interneten, stb, ahol az összes ott lakót, céget, stb. lehetne tudni.

Sajnos már volt gondunk szomszéddal:( ezért fontos.

2008. nov. 7. 11:52
Szerintem az önkormányzatnál. Aztán, hogy ilyen adatokat kiadhatnak-e azt nem tudom!
2008. nov. 7. 11:51
Én úgy tudom,hogy a földhivatalban.De aztán lehet,hogy hülyeséget mondtam. Ezt nekem is úgy mondták.
2008. nov. 7. 11:48

Venni szeretnénk egy használt lakást egy társasházban. Nekünk fontos tudni, hogy kik lesznek a szomszédok.

Honnan/ hogyan tudhatom meg, hol tudok utána nézni,hogy kik az ottani lakók?

2008. nov. 7. 11:47
ez engem is érdekelne
2008. nov. 7. 11:47
Hol lehet megtudni, hogy egy adott lakcímre kik vannak bejelentve?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook