Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hol lehet buszjegyet venni, ha faluban lakom? fórum

Hol lehet buszjegyet venni, ha faluban lakom? (tudásbázis kérdés)


1 2
27. Epresturmix (válaszként erre: 25. - Michelle.r)
2020. ápr. 30. 13:15

Te viszont mint utas nem akadályoztathatod a munkája elvégzésêben. Közfeladatot ellátó személy. ;)

Ha te elsêtâlsz, hívhat segítséget, megtalâlnak. Ott meg már köteles vagy igazolnod magad. Volt rá példa M.nêl.

Amúgy amiről te írsz abban is van némi igazság, sőt ez törvényileg is így lehet, de nem veszik annyira komolyan, hogy minden megâllónâl álljon rendelkezésre egy személy. Ócsa és az ilyen helyeken ezek napi rutinnak számítanak.

M.mondjuk nem szarozik velük. Van amelyik előre nyújtja már neki, mert nincsen jegye. Azt nem mondom már, hogy túl gyakran büntet. Nem szeret büntetni, de legközelebb már ugyanazzal a személlyel nincsen probléma. Azért vannak normális ellenőrök is. ;=

26. michelle.r (válaszként erre: 22. - Lávli*)
2020. ápr. 30. 13:13

Nem munkaköri kötelezettsége árusítani, pénzt keres vele, drágább a jegy. Budapesten ha jól tudom 45o, ha a villamoson veszed meg. Egyébként 35o.


Nem olvastam még egyetlen ÁSZF-et sem, ami a futárokat illeti ;) Ha étteremből rendelek, jelölhetem, hogy nagy címlettel fizetek, gondolom ez esetben gondoskodnak a visszajáróról. Egyéb esetekben igyekszem a borravalóval együtt annyit adni, hogy ne kelljen visszaadnia.

25. michelle.r (válaszként erre: 19. - Epresturmix)
2020. ápr. 30. 13:08

Nem, nem tudom rosszul. És ha figyelmesen olvasnál, látnád, hogy azt írtam, ha nincs ott egy hatósági személy, nem fogja megkapni a irataimat. Nem véletlenül grasszál velük a forgalmasabb vonalakon a rendőrség, vagy a közterület felügyelők. Az ellenőr nem hatósági személy, nem vagy köteles átadni az irataidat.


Hívhat segítséget, de nem akadályozhat meg abban sem, hogy leszállj, és elsétálj. Hozzád sem érhet.

24. Lávli* (válaszként erre: 23. - Vivo44)
2020. ápr. 30. 12:53
10/10
23. vivo44 (válaszként erre: 22. - Lávli*)
2020. ápr. 30. 12:50

Érdekes dolgok ezek!

Nekem párom rendelt nyomtatópatronokat, meg is érkezett tegnapelőtt MPL-el, de mivel én vagyok bezárva a házba én fizettem. A postás néni nem adta ide a csomagot, mert 20ezressel szerettem volna fizetni (6555) és azt mondta, hogy forintra pontosan köteles vagyok kiszámolni a csomag ellenértékét és azt átadni a postásnak. Kérdeztem, hogy hol is váltsam fel, ha nem mehetek itthonról el, nem mehetek boltba 12:00-ig? Hát most hétfőig csücsül a csomag. Sajnos tisztában kell lenni ilyen dolgokkal, vagy csak fel kell nőni a feladatokhoz.

22. Lávli* (válaszként erre: 16. - Michelle.r)
2020. ápr. 30. 12:29

Azért érdekes dolog ez így.

Utaztam villamoson, kértem jegyet, sofőr: kérjen nekem is. Elfogyott. 😳 Én leültem, utaztam, bár az utazás feltétele a jegy. Nekem kell biztosítani, ha a sofőr árusítja?

Rendeltem valamit utánvéttel, futár nem tudott visszaadni, de letette a cuccot, bár a vásárlás feltétele a fizetés. Nekem kellett volna a visszajárót biztosítani? (Miután elment, a vevőszolgálattal egyeztettük az online fizetést)

21. tumbo2
2020. ápr. 30. 12:18
az ellenőr kérte a személyi igazolványom.
2020. ápr. 30. 12:10

Akkor vissza kell vezetni a kalauzos megoldást.Ha anno jó volt,akkor most miért ne?

Egy kisvárosban lakom megyeszékhely mellett,itt már a vasútállomáson sem lehet jegyet venni,mert azt is bezárták.Majd jön a kaller,ha az esetleges végállomásig(ami innen 1megállót jelent)egyáltalán elér az ember fiához.

19. Epresturmix (válaszként erre: 16. - Michelle.r)
2020. ápr. 30. 11:40

Sajna rosszul tudod. :)

Elkêrheti adatfelvêtel miatt. Ha megtagadod, akkor avatkozik bele külső segítség.

18. michelle.r (válaszként erre: 17. - Ejmi)
2020. ápr. 30. 11:08
Nem.
17. ejmi (válaszként erre: 16. - Michelle.r)
2020. ápr. 30. 11:03
Nem kötelező átadni az iratokat az ellenőrnek ???
16. michelle.r (válaszként erre: 15. - Lávli*)
2020. ápr. 30. 11:01
Sajnos ez nem így van. Az utazás feltétele, hogy van jegyed, bérleted. Ami nem jelenti azt, hogy én nem szállok fel ilyen esetben. Ott a pénz a zsebemben, ha jön az ellenőr, adjon jegyet fizetek. Próbálkozott már, hog kéri az iratokat, de azt nem kell neki átadnom. Ha nincs mellette hatósági személy, aki elérheti, hát így járt. De én egyrészt jogász vagyok, másrészt nagypofájú. De egy idős embert könnyen megfélemlítenek, vagy megszégyenítek. 🙄
2020. ápr. 30. 10:48
Hát ha így megy, akkor nagyon egyszerű a történet, nincsenek biztosítva a feltételek a jegyvásárláshoz, utazni meg kell (ha tényleg kell). Ennyi.
14. ejmi
2020. ápr. 30. 10:42
Ráadásul kell lenned mobil internetnek is, mert csak úgy tudod igazolni, hogy vettél jegyet. Őrület
13. szőkelédi (válaszként erre: 10. - Tumbo2)
2020. ápr. 30. 10:04
Ezt mondták nekünk is 😆 végülis nincs messze ,de menjen be Bajára jegyért aki haza szeretne jönni . Itt nincs automata sem ,nem ugyanaz a távolság hogy egységes jegyet lehessen venni .
12. szőkelédi (válaszként erre: 6. - Domimami)
2020. ápr. 30. 10:01
Természetesen büntet,közeli faluban már volt rá példa. Csupán azért ,mert ugye használhatatlan a rendszer,pl kódot sem fogadja el ,nem pontos a km stb. Többszáz hozzászóláson született az alkalmazásról. Ez olyan , mint az E- személyi,2016 óta van ,csak semmire sem használható. Úgy értem ,se TAJ se adószám nem derül ki mert nincs leolvasó.
11. michelle.r (válaszként erre: 6. - Domimami)
2020. ápr. 30. 09:59

Leszállítja, vagy megbírságolja. Amelyik jobb fej, ott helyben elad neki egy jegyet. Én már vettem a 6-os villamoson.


Budapesten zárva vannak a jegyirodák, mert a BKK-nak nem tellik ugyanolyan plexifalra, mind sok másnak. Vehetsz automatából - a kettőből az egyik nem működött ott, ahol én vettem - idős emberek meg nem igazodnak el azon sem 🙄

10. tumbo2 (válaszként erre: 8. - Szőkelédi)
2020. ápr. 30. 09:56
bemennek gyalog Fehérvárra,hogy tudjanak visszafelé jegyet venni.
2020. ápr. 30. 09:54
Hátul lehet csak felszállni, kint van egy tábla, ami részletesen leírja, hogy lehet jegyet venni a neten. Persze nem szokott sikerülni senkinek, komplett városok,megállók hiányoznak a rendszerből errefelé. A sofőrt egyáltalán nem érdekli, a bérletet sem kell felmutatni. Ellenőrrel az elmúlt 10 évben a környéken nem találkoztam! Múltkor oda jött egy korombeli srác, és mondta, segítsek neki, nem bírja megvenni a jegyet. Láttam én is, hogy lehetetlen küldetés, szóval leült és utazott szépen. Még nem találkoztam olyannal aki tudott így venni jegyet, viszont sok olyannal aki nem :D
8. szőkelédi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 30. 09:54
Nem pecsétel a szelvényre ez így van. Online jegyvásárlás katasztrofális. Okostelefon, bankszámlaszám, minden kutyafüle kell hozzá. Falut nem lehet kiválasztani ,csak Baja várost . Itt így működik, illetve így NEM működik . Aki nem ingyen utazik doktoráljon le belőle,mielőtt útnak indul. Nem vagyok hülye,de képtelen voltam az alkalmazást használni ,így maradt a gyalog mint Balog. De szerintem,nagyobb városban működik a dolog .
7. tumbo2 (válaszként erre: 4. - Domimami)
2020. ápr. 30. 09:53
mikor én még szelvénnyel utaztam,az mondta a sofőr,hogy firkáljon az,aki kitalálta.ha jött az ellenőr beírtam a dátumot.utána már egész jegyzőkönyvet vettek föl a nyugdíjasokról.
6. Domimami (válaszként erre: 5. - Lávli*)
2020. ápr. 30. 09:46
Elvileg nem,gyakorlatilag meg...na😄A sofőr is csak annyit mondott,hogy őt nem nagyon zavarja a dolog,csak ha jön az ellenőr.Bár nem tudom erre mit lép egy ellenőr is egy olyan személlyel szemben,aki nem akar bliccelni csak simán lövése sincs az internetről meg az ilyen kütyükről?
5. Lávli* (válaszként erre: 4. - Domimami)
2020. ápr. 30. 09:41
Oooo .. és jegyvásárlás nélkül fel lehet szállni a buszra?
4. Domimami (válaszként erre: 2. - Lávli*)
2020. ápr. 30. 09:33
A sofőrnél most nem lehet jegyet venni.Anyósom ment busszal mostanában nyugdíjas szelvénnyel.Nem pecsételnek abba sem.Vagy szerencséje van az utasnak vagy nem,ellenőr tekintetében.Mert csak online vagy a jegypénztárban lehet jegyet venni Volánbuszra.
2020. ápr. 30. 09:24
Az idős nénik ingyen utaznak.
2020. ápr. 30. 09:23
Sofőrnél vásárlással?
2020. ápr. 30. 09:22
Hétvégén szeretnék elutazni egy városba, nálunk nincs jegypénztár. A netes vásárláson kívül hogy tudom ezt megoldani? )Egyébként is, úgy általában, ha egy idős néni utazni szeretne, hogy oldja ezt meg?)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook