Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hol lehet buszjegyet venni, ha faluban lakom? fórum

Hol lehet buszjegyet venni, ha faluban lakom? (tudásbázis kérdés)


1 2
57. Guruljka (válaszként erre: 56. - 184481d874)
2020. ápr. 30. 21:14

Nem bizony, de kötelezővé sem tehetik.

Ha balhézna a sofőr, fel tudjuk ajánlani, hogy a buszállomáson befizetjük a jegy árát. De akik nem végig mennek, ők nem tudom, mit tudnak tenni.

2020. ápr. 30. 20:02
Igen! Nagyon is valós a probléma,mert igenis van amikor el kell indulni,netán a 30-40 km-re lévő szakrendelésre,bizony mindennapos és akinek nincs okostelefonja vagy net nincsen.OK...kérjen meg valakit és ha...na ez az! itt a gond! ha nincs és ha.Édesanyámmal több éven keresztül kellett sajnos a sürgősségire mennünk és olyan természetes volt az ügyeletes orvosnak ,hogy azt mondja úgy éjjel 2 óra felé,hogy: az Édesanyját lehet hazavinni ,megkapta az infúziót! A válaszom az volt: Igen Doktor Úr! Ha majd megy az első busz....Mert manapság sok embernek olyan természetes,hogy mindenkinek kocsija van...gondolja .De nem!Igy van ezzel a mostani helyzet is.Természetesnek vélik ,hogy mindenkinek van lehetősége az online vásárláshoz.Pedig nem!
55. vivo44 (válaszként erre: 54. - Guruljka)
2020. ápr. 30. 19:28
Bármikor bármit, ameddig......:-)
54. Guruljka (válaszként erre: 52. - Vivo44)
2020. ápr. 30. 19:06
Minden hálátlan nevében is köszönöm, hogy utánajártál és vetted a fáradságot is, hogy megírd az információkat. :D
53. Guruljka (válaszként erre: 52. - Vivo44)
2020. ápr. 30. 17:21
Olvastam, de nem utazgatok. Ugyanis végre senki nem cseszeget az itthon ülő életmódom miatt, hát kiélvezem, ahogy illik. És, mint írtam, a fiam egy szabadnapján problémamentesen vett buszjegyet a söfőrnél.
52. vivo44 (válaszként erre: 50. - Guruljka)
2020. ápr. 30. 16:21

Akkor félre értettem a viccet. Bocsánat!

Én már 1 hónapja többször ide kiírtam, (és számos más fórumba is), amiért lehurrogtak többször, többek....hogy mi a menete, hogy és mit kell. Sajnálom, hogy nem olvastad:-(

51. Guruljka (válaszként erre: 45. - Vivo44)
2020. ápr. 30. 16:21

Különben nagyon tájékozott nem vagyok, csak emlékszem jó pár dologra. 50 felett nem automatikus a memória romlása, már a távirányítót sem keverem el, bibííí! 😂

Ezt külön azért írom, mert egy időben összegumiztam a telefonommal, és néha felhívtam őket, hogy hol vannak...

50. Guruljka (válaszként erre: 48. - Vivo44)
2020. ápr. 30. 16:17
Nem céloztam! Általában a fiatalokra gondoltam. Egyébként az is bosszant, hogy app-okkal egyre több minden elérhető, annyira, hogy az app kínálgatása közben nem is értesítenek pl. arról, hogy mailben elküldött fotót is elfogadnak (villanyóra egyeztetés). Ezt megtudni a napokban külön időmbe telt, habár legalább maga a telefonhívás ingyenes volt.
49. szőkelédi (válaszként erre: 46. - Vivo44)
2020. ápr. 30. 16:15
Mármint ,hogy pokolra jutunk ? Hát legyen 😁 szerintem az a 32 Ft ami lett volna a 90százalékos jegy ára ,semmit sem jelent . Ha elvárások vannak velünk szembe ,biztosítani kellene a lehetőséget is . Amúgy a gyerek ki akarta fizetni a jegyet ,de azt mondta a sofőr hagyd a p..ba ,bírja a Volán. De nem kockáztatta meg a büntetést 8000ft-ért. Megint csak azt mondom , ő még hazagyalogol ,de sokan nem tudnak. Továbbá sehol sem volt egy tájékoztató,vagy egy cetli ,hogy mi a menete ,mióta bezárt a suli nem volt Baján . Ezért írtam ,ha valaki útnak indul alaposan tájékozódjon előtte.
48. vivo44 (válaszként erre: 47. - Guruljka)
2020. ápr. 30. 16:13

Értem én a célzást (tojáshéj a.....-on)

:DDDD

47. Guruljka (válaszként erre: 45. - Vivo44)
2020. ápr. 30. 16:06
Bizony, akiknek a születéséről okostelefonon küldött videóval értesítették a rokonságot, ma már el sem tudják képzelni, hogy a nagyszüleik csak helyhez kötve tudtak telefonálni. És CSAK telefonálni. :D
46. vivo44 (válaszként erre: 43. - Szőkelédi)
2020. ápr. 30. 16:04

Ha a kérdésedre azt válaszolnám, hogy igen, akkor szívtelen lennék:-(

El nem tudom képzelni, hogy erre vajon mi lehet a megoldás , akinek személyeen kell valahol most megjelennie vidéken és nem adottak a digitális feltételek.

Gondolom ahogyan írtad bliccel. Na de több is veszett Mohácsnál....

45. vivo44 (válaszként erre: 44. - Guruljka)
2020. ápr. 30. 16:02

Az 1990-et csak a viszonyítás végett írtam, hogy annak is világos legyen, aki nem ennyire tájékozott a telefonokban, mint te:-)

Spec apám 1990-ben vette a Westelnél az első picike nyomógombos Alcatel telefont, aminek az eleje lecsúsztatható volt, hogy védje a nyomógombokat. Na azon egysoros kijelző:-))))Nemhogy e-jegy...

44. Guruljka (válaszként erre: 39. - Vivo44)
2020. ápr. 30. 15:42

1990-es telefon még leginkább csak asztali volt.

A fiam 89-es születésű, biztosan tudom, hogy akkor még legfeljebb csak féltégla méretű és súlyú mobilokat láttam kézben.

Normál, ma már elavultnak számító telefon, még mindig nem okos, 2000-2001 táján rengeteg volt a németországi üzletekben, és már itthon is, de még elég súlyos volt az akksija, a kijelző is még fele volt a mostani buta Nokia telefonoméak, melynek egyébként 2017 a gyártási éve.

43. szőkelédi (válaszként erre: 41. - Vivo44)
2020. ápr. 30. 14:59

Viszont akinek igazán fontos lenne menjen gyalog ? Fiam is azért ment ,mert neki könnyebb hazagyalogolni 20 évesen ,mint az utcabeli néninek . Igaz ,ingyen utazhat csak a lába nem bírja ☹️

Elfogyott a gyógyszere ,itt a patikában meg csak pár nap múlva lett volna. Befelé Bajára bliccelt,ugyanis nem tudott jegyet venni ,mióta nem járt suliba bérlete is lejárt ,nem tudtuk mi a helyzet . Szégyen ide vagy szégyen oda ,ez van. De legalább a gyógyszer meglett a néninek. Talán nem kerülünk a pokolra 😆

42. Guruljka (válaszként erre: 41. - Vivo44)
2020. ápr. 30. 14:51

Én sem azért kérdeztem, mert utazni akarnék, pedig a 62 évemmel mehetnék éppen.


Most bánatomban jól rendelek egyet.

41. vivo44 (válaszként erre: 40. - Guruljka)
2020. ápr. 30. 14:42

Talán inkább ez is arról szól, hogy arra kényszeítség az idős, de még nem ingyenesen utazó embereket, hogy ne tudjanak utazni és maradjanak otthon? Nem tudom.

Viszont megnéztem amit Szőkelédi is mondott és én sem tudnék Szabolcs megyében eljutni volán busszal egyik faluból a másikba,(vagyis jegyet vásárolni) mert hiába adott a digitális hozzáférés, a rendszer nem alkalmazkodik.

40. Guruljka (válaszként erre: 39. - Vivo44)
2020. ápr. 30. 14:39

Akkor én itt nem akarok állampolgár lenni.

Bőven elég, hogy én vagyok hülye, a rendszer ne legyen az.

39. vivo44 (válaszként erre: 37. - Guruljka)
2020. ápr. 30. 14:30
Valójában igen, mert jelenleg máson nem igen tudnád bemutatni a jegyet, még, ha otthoni szolgáltatás keretei belül is vásárolod meg és azt átküldöd a telefonodra. Ha nem képes megjeleníteni a telefon, mert 1990-es, akkor igen.
38. szőkelédi (válaszként erre: 37. - Guruljka)
2020. ápr. 30. 14:28
Mondhatni úgy is 😁 fiam ezért jött inkább gyalog ,hiába van nekem bankszámla és applikáció ha nála a telefon ,és ő van a buszon. Most egy idős vagy egy középkorú nem biztos ,hogy bírja a gyaloglást. Volán.hu működik ,de nem Debrecenbe vagy Pestre akart menni ,csak Bajáról Szeremlére. Madaras , Bátmonostor, Hercegszántó vonalon büntettek,mert nem lehet beállítani a km-t. Szóval tök jó 👍
37. Guruljka (válaszként erre: 35. - Vivo44)
2020. ápr. 30. 14:20
Szóval megbüntetnek, ha nincs okostelefonom?
2020. ápr. 30. 14:20

Olyan két hete a fiam simán tudott jegyet venni a buszon.

A munkahelyi gyári járaton, ami ingyenes, a sofőrfülkét elkerítették plexivel.

35. vivo44 (válaszként erre: 33. - Lávli*)
2020. ápr. 30. 14:02

Békeidőben igen.

Jelenleg viszont ki sem nyitja az első ajtót, csak a következőnél felszállsz. A sofőrhöz nem tudsz oda menni, mert kordonszalaggal el van választva, így nem tudsz nála jegyet vásárolni.

Jelen esetben köteles vagy az új üzletszabályzat kiegészítésnek megfelelően rendelkezni volan.hu applikációval, internettel, bankszámlával. Amiken keresztül megválthatod a menetjegyet, s ha jön az ellenőr, akkor a telefonod képernyőjén bemutatni a megváltott jegyet. Ellenkező esetben büntetés szabható ki.

34. tumbo2 (válaszként erre: 29. - Michelle.r)
2020. ápr. 30. 14:00
a postás húszezresekben hordja a nyugdíjat-
33. Lávli* (válaszként erre: 26. - Michelle.r)
2020. ápr. 30. 13:48

Ezt nem tudtam, hogy a BKK sofőr nem köteles árusítani jegyet, akkor most már tudom.

De -ha a fórum kiírásnál maradunk- a Volán buszokon egyértelmű, hogy az ember felszáll(na) X megállóhelyen, ami nem végállomás és nincs jegyváltó pénztár, akkor a sofőrtől vehet(ne) jegyet, nem?

32. Lávli* (válaszként erre: 31. - Globus)
2020. ápr. 30. 13:35
Ez az, hogy hozzáállás kérdése.
31. globus (válaszként erre: 5. - Lávli*)
2020. ápr. 30. 13:22
Nálunk igen :D Járványidőszakban ingyen lehet utazni, mert ellenőr sem száll fel a járatokra. Végállomási pihenőben kérik el a menetleveleket sofőrtől, utasok vegzálása szünetel.
30. Epresturmix (válaszként erre: 29. - Michelle.r)
2020. ápr. 30. 13:20
Felmegy a pumpa bennem, amikor már egy rohadt ötezrest sem tud felvâltani a pékségben. Miért én gondoskodjak váltópênzről? A másikban meg ne adjak aprót, mert annyi van. Szom... Oldd meg!
29. michelle.r (válaszként erre: 23. - Vivo44)
2020. ápr. 30. 13:18

Sajnos ez így van. Az mondjuk piszok bosszantó, ha azért nem tudok vásárolni egy üzletben, mert csak húszerzesem van, és nem tud visszaadni. Egyszer még oké, de van, ahol ez rendszeres. És ahelyett, hogy megodlaná, csak pingvinezik.


És inkább nyugalmam legyen, mint igazam, ha tehetem, megoldom ;o)))

28. Epresturmix (válaszként erre: 27. - Epresturmix)
2020. ápr. 30. 13:17
Nem nyúlhat hozzád. Ez is igaz. Fordítva sem. 5 évig terjedő börtönbüntetês jár érte.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook