Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol adhatjuk át a karácsonyi ajándékainkat olyan gyerekeknek, akik rászorulnak? fórum

Hol adhatjuk át a karácsonyi ajándékainkat olyan gyerekeknek, akik rászorulnak? (tudásbázis kérdés)

1 2
9. PöttömPanna (válaszként erre: 8. - A7a90ace89)
2008. dec. 4. 21:01
Sajnos erre én is tudok példát mondani. így konkrét helyet keresnék, ahol a gyermekek kezébe tudjuk adni személyesen.
8. a7a90ace89 (válaszként erre: 4. - Pintyőke72)
2008. dec. 4. 20:49
A Máltai Szeretetszolgálathoz (és a többi szeretetszolgálathoz) én nem vinném, ugyanis megdézsmálják az ott dolgozók az adományokat!:(((((((((((((((((((((
2008. dec. 4. 20:43

Ilyenkor, ha jól emlékszem "mikulás-gyár" szokott működni, Budapesten, a Felvonulási téren, illetve az ország 16 plazájában .

mikulasgyar.hu

2008. dec. 4. 20:40
Mi konkrétan el szeretnénk meni, hogy személyesen adjuk át.
2008. dec. 4. 20:40
Sziasztok! Vannak gyermekotthonok ahol szívesen fogadják az ilyen segítségeket.
2008. dec. 4. 20:36
Máltai Szeretetszolgálat.
2008. dec. 4. 20:36
Az helyett A helyi :)
2008. dec. 4. 20:35
Az helyi Önkormányzat lehet tudna segíteni esetleg... egyébként nagyon kedves ötlet :)
2008. dec. 4. 20:32

Ovisaimnak kitaláltam idén karácsonyra egy dolgot. Mégpedig: összegyűjtjük a csoportban az otthon megunt játékokat, könyveket, becsomagoljuk szépen, és karácsony előtt átadjuk olyan gyerekeknek, akik rászorulnak, vagy nem ünnepelhetik otthon szeretteik körében a karácsonyt (kórházban vannak, vagy nincsenek szüleik...) Arra gondoltam, hogy ha lehetőség lenne rá valahol,akkor elmennénk személyesen átadni, és néhány gitáros dallal, egy-két verssel, és egy aranyos kis mesével örömet szerezhetnénk, és vidámságot vihetnénk másoknak. Ez lenne a Mi ajándékunk, és így a gyermekek is jobban átérezhetik az advent (várakozás) és a karácsonyra való készülődés lényegét... szeretet, önzetlenség, segítőkészség, apró figyelmességek.. mind, mind olyan dolgok, melyek manapság nagyon hiányoznak a mai gyermekek életéből.


A problémám egy ezzel, hogy nem találtam még olyan helyet, ahová el tudnák menni, hogy mindezt a jót megcselekedhessük :) Ha valaki tudna Zuglóban (Örs közelében van az ovink) vagy közelében olyan helyet, ahová el tudnánk menni, nagyon megköszönném az ajánlást.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook