Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan zajlik a szülés előtti beöntés? fórum

Hogyan zajlik a szülés előtti beöntés? (tudásbázis kérdés)


1 2
febr. 1. 09:28
ezen ne aggodjal hisz lehet nem is csinalnak beontest,nekem sem csinaltak.
jan. 26. 20:42

Ja amúgy eddig is tudtsm,hogy egy ....i haziorvodom van aki 20 ev alatt nem kellt ki a székéből és 70 eves

De most felírt valami erős hashajtót amit 5 éve nem is gyártanak mar...ilyen hogy lehet a mai számítógepes vilagbaaa

34. bernibebe (válaszként erre: 33. - E1641dee25)
2010. szept. 28. 15:26
Tényleg? És valami támpontot is adnál hogy honnan,vagy valamit?
33. e1641dee25 (válaszként erre: 32. - Bernibebe)
2010. szept. 28. 15:25
Jaja...:)
32. bernibebe (válaszként erre: 31. - E1641dee25)
2010. szept. 28. 07:56
Ismerjük egymást?
31. e1641dee25 (válaszként erre: 30. - E1641dee25)
2010. szept. 27. 16:43
(Hmm. Na igen, figyelni kéne a dátumot is... :S)
2010. szept. 27. 16:40

Jééé, szia Berni...csak nem???

Tényleg nem kell félned, bár én anno Cegléden kúpot kaptam, ami szerintem sokkal kevésbé kényelmetlen...

Lesz egy csomó kellemetlen és megalázó dolog, amit ki kell majd bírnod... :S

2010. szept. 27. 12:32
Én egész terehességem alatt borotválkoztam,és engem is megdícsértek:)Elég kellemetlennek tartottam volna,ha más csinálja....Beöntéstől is paráztam,de nem volt kellemetlen!Elég jó kialakítása volt az előkészítőnek,mert az ággyal szemben volt a mosdó,és a zuhanyzó!Én 1 órát töltöttem bent,aztán zuhanyzás:):)Amúgy a türcsi is jól jött amíg üldögéltem,mert nagy fájásaim voltak,és jó volt csavargatni,vagy épp ráharapni:):):)
28. Dézsa
2010. szept. 27. 12:21

Nem minden kórházban adnak beöntést. (borotválni sem mindenhol borotválnak.

A vajúdás természetes velejárója a bélrendszer ürülése is. A beöntés gyorsíthatja a folyamatot, intenzívebbé válik a vajúdás.

Beöntéssel és nélküle is előfordulhat, hogy a szülőágyra kakil a nő, a szülésznők erre fel vannak készülve, hozzá vannak szokva.

Az első szülésemnél kaptam beöntést, én akkor nem voltam képes kontrollálni a székletemet, összekentem a mellékhelyiséget. Sokkal kellemetlenebb volt a számomra, mint amikor a harmadik szülésemnél az ágyra csináltam ( ekkor előzőleg nem kaptam beöntést).

27. pemete (válaszként erre: 24. - Vviki2)
2009. febr. 17. 16:38

Én őszintén szólva nem éreztem, hogy sikerült-e vagy sem odacsinálni a szülőágyra, de könnyen lehet, és akkor pont nem érdekelt, mert nagyobb gondom is.

Egyébként én is Fehérváron szültem tavaly előtt összel, és már akkor is kúp volt. Én személy szerint a beöntést jobban díjaztam volna, mert akkor egyszerre kijön minden és kész, és nem kell 5 percenként fájások közepette a wc-re mászkálni...

2009. febr. 17. 16:34
Nem tudom, megúsztam.
25. Sena
2009. febr. 17. 14:31

Fehérváron szültem és kúpot adtak, amivel negyed órát várni kellett aztán irány a wc. Az egész terhességet végigkinlódtam a szorulással, úgyhogy ez kifejezetten jól esett! Utána lehetett zuhanyozni. Egyébként azt mondták nem gáz ha szülés közben kijön egy kis "béltartalom", előfordul néha, minden orvos és szülésznő látott már ilyet és tudják hogy erről nem az anya tehet. De általában a beöntés is és a kúp is elég hatásosan kipucolja az embert.

A borotválásról csak annyit hogy nekem nagyon kellemetlen volt, a második szülésnél megpróbálom valahogy megcsinálni magamnak itthon.

24. vviki2
2009. febr. 17. 13:31

Én is egy "dézsányi" vizet kaptam, ráadásul nem elég meleget, így teljesen éreztem ahogy átjárja a bélrendszerem a langyos (inkább picit hideg) víz...:-S Nem fájt, de utána én fél órát ültem a wc-n.... Érdekes amúgy, mert beöntés előtt 2x is voltam wc-n nagydolog miatt, ezután kaptam a beöntést, végül mégis volt "baleset" szülés közben, ami számomra iszonyú kellemetlen volt és a szüléseim egyetlen rossz élménye!!!!

Kúpról még sohasem hallottam...

2009. febr. 17. 12:54
Hol szültél Tünde hogy ott kúp volt?
22. Ritkó
2009. febr. 15. 15:56

Én is megborotválkoztam otthon, hogy ne ott kelljen :)

Nekem nem adtak beöntést, mivel már úgy kivoltam tágulva, hogy csak felfeküdtem az ágyra és hipp-hopp fél óra alatt megszültem :)

21. nezike
2009. febr. 15. 15:48
Én 8 éve szültem, és kicsit tartottam az előkészítéstől, de nekem is az a véleményem ott, akkor az a legkevesebb. Utólag visszagondolva furcsa, hogy egy idegen nő borotvál ott lent, de legalábbis ott, ahol én szültem nem úgy kezelték ezt az egész helyzetet, hogy az kellemetlen legyen.
2009. febr. 15. 15:19
Én 2007 februárban szültem Fehérváron, és szóba sem jött se kúp, se beöntés, pedig lett volna rá idő. még szerencse, mert hamar műtét lett a vége.
2009. febr. 15. 12:23
Kicsit morbidnak hangzik,de ha mindenki tűléli,akkor valószínű ha oda kerül a sor,velem sem lesz ez másként
18. pmjudit (válaszként erre: 17. - Pmjudit)
2009. febr. 14. 20:36
Azért nem kaptam,mert infúzión voltam, burkot repesztettek és nem kelhettem fel vmennyi ideig.
2009. febr. 14. 20:35

Én az elsőnél kaptam, ott az előkészítőben és ott volt mellette a WC és a tusoló.

A másodiknál nem kaptam, de szóltam, hogy szeretnék. Nyugodtabb lettem volna, hogy "tiszta" vagyok.Pláne mikor jött az a bizonyos székelési inger.


Teljesen egyetértek veletek, szülésnél ez a legkevesebb.

2009. febr. 14. 20:33

Így van! Az a legkevesebb amit szüléskor átélsz. nekem pl. nagyon jól jött,na meg gondolom sok olyan kismamának akinek székrekedése van... ;)

Egyébként egyáltalán nem vészes! Sőt nagyon hasznos!

15. c06c587f53 (válaszként erre: 7. - 52d3e0b8a8)
2009. febr. 14. 20:11
Igen:)) Nekem indított szülésem volt. A 41.héten,úgyhogy mindenre volt idő:)
2009. febr. 14. 20:09
Ja igen a borotválkozás fontos!Én felkészűltem a finisbe már minden nap, mert nem akartam hogy ott kaszabóljanak szét.Meg is lettem dicsérve,ez egy jó pont a szülésznőnél!
2009. febr. 14. 20:07
Fel fekszel az asztalra a végbeledbe bele nyomnak egy slágot és a slág végén tocsér segítségevel szappanos vizet ontenek beléd
12. zsufzs
2009. febr. 14. 20:06
Én annyira féltem tőle de beigazolódott amit a szülésznő mondott...az volt a szülés legkellemesebb része! Ahoz képest ami utána jött szinte semmiség :o)
2009. febr. 14. 20:06
Ma már ezt egy kúppal helyettesítik legtöbb helyen,aminek 10-15 percen belül megjön a hatása
2009. febr. 14. 20:05
Nekem úgy volt hogy elmentem a szülésznővel a külön kialakított mosdóba ahol volt egy ágy szerűség meg zuhanyzó,ott lefeküdtem az asztalra majd egy vékony kis csövet felhelyezett és kb olyan fél liter liternyi vizet egy flakon szerűségből lecsúrgatott de én nem mondanám kellemetlennek.Aztán jó pár percig vagy amíg tudod tartanod kell és aztán irány a wc!!!!Nekem azt mondta aszülésznőnk hogy 3 alkalommal menjek el ha tudok és aztán tusolás!Én ott poénkodtam vele hogy szerintem ez kellemes hogy kitisztúl a beled egy része...:0) Nem kell félni tőle!
2009. febr. 14. 20:05
Ha időben érkezel a kórházba akkor kapsz:) De egyébként nagyon sok helyen már nem beöntés van, hanem egy kúpot kapsz. Egyébként ne valami szörnyű vastag csövet képzelj el, meg egy dézsányi vizet! Egy kisujjnyi vastag gumicső, és kb egy pohárnyi langyos víz. Én a szülésnél már nem kaptam, de 5 évvel előtte volt sérvműtétem, akkor még beöntés volt. Egyáltalán nem fáj, és szinte semmit nem érzel. Nekem még csak futnom sem kellett a wc-re. Szépen visszasétáltam a kórterembe, még váltottam pár szót a szobatársammal, aztán utána elmentem wc-re. Semmi vészes dolog nincs benne. Viszont mielőtt mész szülni mindenképp borotválkozz meg otthon, ha tudsz, mert ott mindenkit egy borotvával kopasztanak meg a legtöbb helyen...
8. winny (válaszként erre: 2. - Bernibebe)
2009. febr. 14. 20:04

Akkor kap,ha még van rá idő:)

A beöntés nem kellemes valamilyen folyadékot engednek az emberbe végbelén keresztűl közben nagyokat kell sóhajtani,hogy felszívja.

Várni kell addig amig csak birod tartani és utána nyomás a wc:)

7. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 3. - C06c587f53)
2009. febr. 14. 20:04
:DDDDDD Régi szép emlékek.....:))))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook