Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan változtam meg másfél nap alatt? fórum

Hogyan változtam meg másfél nap alatt? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan változtam meg másfél nap alatt?

1 2 3 4
42. 6b006fc769 (válaszként erre: 41. - Bd55e3f068)
2013. júl. 20. 16:22
pedig de. ;)
2013. júl. 20. 16:20
Ha egy következmények nélküli kis félrekuffantásról lenne szó, a tapsvihar helyett jönne "az ember nem ösztönlény" szólam.
2013. júl. 20. 16:05
Ügyes vagy, hogy merted a hibádat felvállani, és meghoztál egy nehéz döntést, ami ráadásul az egész életedre kihat! :) Én nem itéllek el, ugyan miért is....? Nincs olyan ember a földön, aki hiba nélkül élne, de olyan van, aki nem mer szembe nézni önmagával, illetve hbáival. Jó, és a legemberibb döntést hoztad - kívánom jó életetek legyen! :)
39. 6b006fc769 (válaszként erre: 36. - Kisj)
2013. júl. 20. 15:55

Nehézségek, árnyoldalak minden korban és körülmények között lehetnek/jöhetnek. Szerintem a korai s a késői gyerekvállalásnak is vannak jó és kevésbé jó oldalai is.

Az biztos, hogy egy gyerek nagyon megváltoztatja az ember életét, és a legtöbb esetben gondolkodását is. Általában érettebbé tesz. Persze vannak kivételek...

2013. júl. 20. 15:49
Az előző kisj-nek szólt.
2013. júl. 20. 15:48
Azért mert te egy kiábrándult,keserű,ítélkező nő vagy,még nem biztos,hogy az élete mindenkinek fekete. Legfeljebb neked meg a környezetednek.
36. kisj
2013. júl. 20. 15:37

Jó dolog az anyaság és a gyerekvállalás, ez tény.

De én már jó pár ismerősömmel és barátnőmmel is (akik hasonló korban és körülmények között szültek gyereket)végig láttam/éltem ennek a nehézségeit és árnyoldalait is:(

35. 6b006fc769 (válaszként erre: 33. - De Luca)
2013. júl. 20. 15:09

én meg ezzel értek egyet.

Úgy látszik, ma ilyen egyetértős nap van.

34. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 1. - Lepke99)
2013. júl. 20. 15:09
Nem teszik az írásod..Bocs..Tök zavaros..Az élet nem felelőtlen lépések..tömkelege..Nem tudom jól döntöttél e..Majd az élet igazol..Vagy nem..:)
2013. júl. 20. 15:08
Minden jó, ha jó a vége, a többi most nem számít.
2013. júl. 20. 14:57
Én pedig nem értek kisj-el most egyet:-) Valóban felelőtlen voltál én viszont nem ítéllek el, mert azon ritka kevés emberek és nők közé tartozol, akik nem elfutnak a kihívás és a felelősség elöl, hanem oda állnak elé. Hibáztál, de vállaltad az ezzel járó felelősséget és adtál esélyt olyannak ( kisfiad) aki nem is igen tehetett semmiről sem, mert nem kérte az életet. Ennek így kellett lennie a kisfiadnak kellett jönnie, hogy lehozzon arról az útról amin jártál..mert neked dolgod van még itt, meg persze a kisfiúnak is. Lesznek valóban rajtad pálcát törők...de tudod az őszinteség hosszútávon kifizetődő és bizony örülök hogy élsz és maradtál, mert nőben fantasztikus személyiség vagy szerintem, igazi harcos. Ne törődj senkivel, semmivel és köszi a cikket! Jó egészséget nektek!Engem meg most itt megköveznek, hogy elismerlek és gratulálok is! Tudod mit? Ha lúd hát legyen kövér és bizony küldök még emellé a kommentem mellé neked egy érdemérmet is! :-)
31. kisj
2013. júl. 20. 14:51

Én felelőtlennek tartalak és el is ítéllek.

Marha sok problémád lesz még az életben, és valószínűleg a gyerekednek se lesz fáklyásmenet az élete.

30. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Lepke99)
2013. júl. 20. 14:22

Jó lett a cikked, sok boldogságot!

Valaki írta, hogy ne rendeld alá magad teljesen a babádnak, néha kapcsolódj ki. Csak egyetérteni tudok vele.

29. Tandi25 (válaszként erre: 12. - 9506be6952)
2013. júl. 20. 13:58

Like! :)

Tök egyetértek Veled!


Lepke! gratulálok, marha nehéz döntést hoztál, és örülök, h minden ok. Kívánom, h így is maradjon! :)

2013. júl. 20. 13:25
Midennek megvan az oka...mindig minden okkal történik.
2013. júl. 20. 13:07

Annyira boldog voltam, mikor az utolsó sorokat olvastam!

Büszke lehetsz magadra, és a kisfiadra! Nincs miért szégyenkezned. :)

2013. júl. 20. 13:06

Ez így van jól,nem kell elítélni senkit aki hasonló helyzetbe kerül/t mint te.Nagy áldozatot hoztál.És ha védekezés mellett történik meg mind ez?

Bátor vagy!

Jó egészséget és kitartást nektek!:)

2013. júl. 20. 12:22

Kedves Lepke, a személyiségfejlődésed, ami a tesz óta eltelt - ha jól számolom - 13 hónapban ment végbe, bámulatos. Amennyiben tényleg olyan zűrös csaj voltál, ahogyan leírtad azt. :D


A korábbi kommentekhez:

Az első hetekben inni, cigizni valóban nem optimális, az emberi szervezet ugyanakkor viszont egy csoda. Képesnek tartom arra, hogy megóvjon egy olyan magzatot, aki eleve ennyire meg akart foganni. A méhlepény még ezen belül is egy csoda (jó, tudom, 5 hetesen még csak az "elődje" van meg).

Ráadásul én nem tudom teljesen különválasztani a test és lélek egészségét, bármennyire is lila ez sokaknak. Onnantól, hogy eldöntötted, várod őt, mindkettőtök teste magasabb hatásfokon kezdett működni.

Figyeld a mozgásfejlődését, ha kihagyna valamit, pl anélkül áll fel és jár, hogy előtte nem mászott stabilan, gyorsan, akkor vidd el megnézetni szakemberrel, meg fejlesztésre.

Tanulási zavarai olyan babának is lehetnek - sőt, nagyon is soknak - akik egy kezdetektől makkegészséges, tervezett várandósságból születtek, de mondjuk a szülés közben kisebb-nagyobb mértékű oxigénhiányt szenvedtek. Az se jobb...

Arról meg most ne is beszéljünk, hogy egy egészséges várandósság végén a szülések 98%-a simán zajlana le, ha az orvosok tényleg CSAK indokolt esetben avatkoznának be. Ez már egy másik topik téma...

24. Free
2013. júl. 20. 11:39
Ügyes vagy :) Büszke vagyok Rád, hogy hagytad a kisfiadat megszületni :)
23. 9506be6952 (válaszként erre: 22. - Bd55e3f068)
2013. júl. 20. 11:35
Jól van, ülj le,egyes....
22. bd55e3f068 (válaszként erre: 17. - 9506be6952)
2013. júl. 20. 11:34
Engem ne moss ossze masokkal, es ne kotozkodj velem olyan gondolatok miatt, amik nem az enyemek, csak te gongolod, hogy "mi" azt gondoljuk.
2013. júl. 20. 11:14
Amúgy számítottam kritikára, akármit is ír valaki, lesz olyan, akinek nem tetszik, és ennek hangot ad. szerintem amíg kulturáltan tud valaki kritizálni nincs azzal gond :) nincs olyan dolog, amiben mindenki egyetértene
20. vogyo
2013. júl. 20. 11:09

Kedves ÉDESANYA! Nagyon nehéz, és nagyon boldog évek, évtizedek állnak előtted. Tudom miről beszélek. Én már nagyi vagyok, és két lányomat egyedül neveltem újszülött koruktól. Nekem annyi tanácsom lenne, hogy ne rendelj alá mindent a Pindur-pandúrnak. sok lehetőség nem lesz, de legyenek évente 3-4 olyan programjaid, ami csak rólad szól. Én ha kikapcsra. vágytam elmentem egy közeli városba, kicsit mászkáltam, bámészkodtam, és élveztem a csendet :) Fürdetésre feltöltődve értem haza.

A gyermek a legnagyobb ajándék. Soha, senki nem fog olyan rajongással, szeretettel rád nézni mint a kisbabád. Aztán megnőnek, és észre veszik hogy mi is emberből vagyunk :) de ez így van rendjén. Jó egészséget, sok nevetést, boldog életet kívánok nektek.

19. lepke99 (válaszként erre: 11. - Bd55e3f068)
2013. júl. 20. 11:09
Én is idillibbnek terveztem a gyerekvállalást, úgy gondoltam fiatalon kibulizom magam, aztán jöhet a férj, gyerekek, háziállatok. Máshogy alakultak a dogok :)
2013. júl. 20. 11:08
Kedves Lepke! Én is csak gratulálni tudok a felelősségteljes döntésedhez, és kívánok nagyon jó egészséget, erőt, kitartást és sok-sok boldog pillanatot a Kisfiaddal!!
17. 9506be6952 (válaszként erre: 13. - Bd55e3f068)
2013. júl. 20. 11:05

Nem elvárom,csak mint írtam,jó lenne...ahogy sok minden jó lenne,de ez sem fog megvalósulni.

Értelmét nem látom ellenben,mivel eszébe nem jutott,h terhes lehet,ugyan hogy lett volna elvárható,h "rendes" életet éljen? Ha meg elvetette volna,azért lenne ördögfattya. Ha meg gyereket akart volna és "rendes" körülmények között történik minden,ahogy azt szerintetek kell,akkor vagy cikk nem születik,vagy ott köttök bele vmibe (apa hiánya,egyebek)...

16. Éva82
2013. júl. 20. 11:04

Gratulálok neked. Győzött benned az anya!!!! Jól van ez így.


Csak úgy mondom, hogy nagyon sokan nem tudják még 5 hetesen, hogy terhesek, és cigiznek, esetleg buliban megisznak 2-3 pohár valamit. Mindenki szemében ott az a bizonyos szálka, nem kell ítélkezni.

2013. júl. 20. 10:57
Gratulálok a kitartásodhoz és a kisfiadhoz.
2013. júl. 20. 10:52
Nem értem mért kell magyarázkodni a múlt miatt. Az is hozzád tartozik. Fiatalon senki se szent, ha igen meg majd megbánják :) Nehéz lehetett a hirtelen változás, de gondolom annál nagyobb a sikerélmény. Gratulálok neked :)
13. bd55e3f068 (válaszként erre: 12. - 9506be6952)
2013. júl. 20. 10:48

Senki nem rohogott a markaba, foleg nem kivant rosszat.

A megmondassal csak ovatosan, mert ha neked lehet karakan velemenyed, nem varhatod el (mondjuk amugy sem), hogy mas fogja be.Nem muszaj senkinek sem cikket irni, ha azt akarja, hogy hagyjak beken.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook