Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan tudnám leszoktatni a kutyámat a harapásról? Nagyon vad, nem érti meg, hogy nekem fáj ha megharap. fórum

Hogyan tudnám leszoktatni a kutyámat a harapásról? Nagyon vad, nem érti meg, hogy nekem fáj ha megharap. (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
16. andi6020 (válaszként erre: 14. - Gracielita)
2013. aug. 11. 17:42

Azt, hogy nem való neked kutya.


Olvasd már el azt a cikket, amit küldtek!

15. ranna (válaszként erre: 14. - Gracielita)
2013. aug. 11. 17:40
Neeeeeeeeeeeeee!!!! A cikket olvasd már el könyörgöm. :))
2013. aug. 11. 17:37
olvastam hogy zárjam össze az állkapcsát amíg el nem kezd sírni. ehhez mit szóltok?
13. Ficánka5 (válaszként erre: 10. - Gracielita)
2013. aug. 11. 17:35

Ez pontosan így van, mert téged is kutyának tekint.

Be kell bizonyítanod az ellenkezőjét, tekintélyt kell szerezned, de azt semmi esetre sem veréssel. Főleg nem fül harapással. Ilyet is csak fiú tud kitalálni!!(Már bocsika!!!)

12. ranna (válaszként erre: 10. - Gracielita)
2013. aug. 11. 17:34
Választ fogsz találni abban, amit küldtem, de a lényeg, hogy a kuskutyák szocializációjához elengedhetetlen a harapdálós játék, amit még az alomban végeznek. Rossz esetben túl hamar kikerülnek az alomból, mint ez a te kiskutyád esetében is történt. Hogy mit lehet tenni, benne van a cikkben. Seemmiképp sem akar kidobni a falkából. Max a vezérségre törekedne, de ahhoz még kicsi.
2013. aug. 11. 17:33

szia, nem tudom, hogy segít-e de találtam egy oldalt, ahova be kell jelentkezni , de a tartalma összefügg a Te kutyusoddal. Remélem segít. [link]

Nekünk a dobermanunk volt ilyen kiskorában, eszméletlen mennyi kárt tett, de ha szereti az ember ..

Emlékszem anyum nyáron kimosta tollpárnákat, kiterítette a napra , elmentünk a városba és mire hazaértünk, addig az egész udvar úszott atollban..

:DD

2013. aug. 11. 17:31
Köszönöm az információkat, utána fogok nézni. Már eléggé kiborított. Szerintem nem tart engem falkavezérnek. Sőt, mintha utálna, emg ő akarna engem úgymond "kidobni" a falkából.
2013. aug. 11. 17:29

Semmi estre se veszekedj vele, teljesen felesleges!

A kutyik a rövid, határozott hangsúlyra reagálnak a legjobban.Legjobb az 1, 2 szótagú parancsok, tiltások és ha reagál, rögtön a dicséret, meg a jutalomfalat.


Verni, ütni, semmi esetre sem szabad! Ha az elején még nagyon nem bírsz vele, a kezedet hosszabbítsd meg pl. összetekert újságpapírral és max. azzal csaphatsz rá, de hidd el, hogy a dícsérettel, a jutalomfalattal érsz el nála a legtöbbet.(ez utóbbiból max. 1-et adj neki ilyenkor) A kezeddel soha ne bántsd!


Az Animal Planet, meg a LifeNetwork csatornákon nagyon jó filmek vannak ilyen célzattal. A legjobb A póráz másik végén c., vagy a Vagy én, vagy a kutyám.


Sok sikert!!!

8. ranna (válaszként erre: 7. - Gracielita)
2013. aug. 11. 17:27
Küldtem privit, talán segítségedre lesz.
2013. aug. 11. 17:23
lehet hogy most nyáoicnak fogok tűnni, de vegyem a számba a kutyám fülét? :O nem túl higiénikus, bár szeirnteme gy idő után már annyira kikésülök, hogy nemfog érdekelni.
2013. aug. 11. 17:22
Nekünk bichon frisé-nk van, már 10éves lesz, és Ő is irtó rossz volt kölyökként. Szétrágta a könyveimet, a macska száraz tápot széthintette a szobában, megrágta a tv állványt, a wc-ből kihordta a wc papírt és szétgurította a szobában... vagy épp ficlikre tépte... Ő is próbálkozott harapással, nálunk az orra pöccintés bevált, de ha beleharapsz a fülébe az is jó, mert akkor tudni fogja, hogy te vagy a falkavezér. Én nem próbáltam de egyik ismerősöm megharapta a kutyája fülét, onnantól a kutya tudta hogy az ismerősöm a főnök és nem harapott többször...
2013. aug. 11. 17:17
hát elbírok vele, de megtanítani nemtudom sehogy arra, hogyahgyja abba. tiszta sebes már a kezem meg alábam tőle. Amúgy 6 hetesen adták ide, azt modnták, akkortól lehet ideadni, de mikor elmentem érte, már ott is midnent szétszedett, a ruhákat lehúzta a szárítóról, midnent kikapart... angyon rossz
4. andi6020 (válaszként erre: 3. - Gracielita)
2013. aug. 11. 17:15

Azért csak elbírsz egy 7 hetes Bichonnal.

Mondjuk elég gáz, annak még az anyja mellett lenne a helye.

2013. aug. 11. 17:14
7 hetes Bichon Havanese, kan kiskutyám nagyon vad. Először úgy voltam vele, hogy csak játszik, meg majd elszokik róla, de kinőtt a foga, és már sebesre harapta a kezem... ráadásul szó szerint megtámad... kifigyel, és nekemtámad. Próbáltam veszekedni rá, emg megpöckölni az orrát, de attól mégjobban harapott.
2013. aug. 11. 17:13

Koppints az orrára, szólj rá határozottan, szidd le.

Mennyi idős, milyen fajta?

2013. aug. 11. 17:12
Hogyan tudnám leszoktatni a kutyámat a harapásról? Nagyon vad, nem érti meg, hogy nekem fáj ha megharap.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook