Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tarthatnám 3 hétig ágyba 5 éves kisfiamat? Csípőizület gyulladás miatt !!:( fórum

Hogyan tarthatnám 3 hétig ágyba 5 éves kisfiamat? Csípőizület gyulladás miatt !!:( (beszélgetős fórum)


15. Zsanni
2011. júl. 26. 17:21
Ugyanez a kisfiam baja is, most. Félsólégúti betegségekből fakadóan van nekünk valószínű. Megvagyok rémülve ettől, de talán akkor annyira nem kell. Az ötletek tényleg jók, hogy mivel töltsük az időt és szerencsére nincs kánikula.
2010. máj. 27. 00:32

Kislányomnak is volt csípőizületi gyulladása 4 évesen. Jókat írtak a többiek, mi is hasonlókat csináltunk, és a nappaliban feküdt, így nem volt egyedül. Megvolt még a régi masszív ülő helyzetbe állítható babakocsink, így én abban kivittem sétálni is. Igaz nagy volt hozzá már hogy babakocsiban üljön, de mégis örült neki hogy nem csak a 4 fal között volt egész nap.

Nálunk kb. 1hét után látszatra úgy tűnt mintha meggyógyult volna egyáltalán nem sántított, teljesen jól érezte magát, így hagytam neki kicsit többet mozogjon. Kár volt, visszaesett, másnap kezdődött előlről. Onnantól nagyon szigorúan vettük a tilalmat, wc-re is kézben vittem ki. Így több hét pihenés után teljesen rendbe jött. Ezt csak azért írom, hogy még ha látszatra jól is lenne akkor is tartsátok be a tilalmat, nehogy úgy járjatok mint mi.

Jobbulást, és kitartást!

2010. máj. 26. 21:36

homren és Heni86 hozzászólásai nagyon jók.

Nekem szó szerint vízszintesen fekve sötétben kellett tartanom a gyereket, még szerencse, hogy csak egy hét volt az....

Mindenek előtt azt tapasztaltam, hogy nagyon nem bírt egyedül maradni, így folyamatosan mellette kellett lennem. Lekötni a figyelmét bármivel. Olvastam neki, nagyon halkan zenét hallgattunk és meséket, mert még tvzni sem lehetett neki.

Mindenképp jó lenne hogy valaki mindig legyen mellette, mert Godolom a csípőjét sem igazán erőltetheti.

Mindenképp kérdez rá gyógytornásztól ágyban fekve hogyan mozoghat minnél többet anélkül, hogy megerőltetné a csipőjét.

ha ülhet akkor szinte minden félét lehet autópálya az ágyban, gyurma, rajz, festés, társas kitalálós játékok szóláncok, számolós, stb...

Nem tudom mi mindent szeret, de meríts mindazokból. Szellőztess rengeteget, hogy a hangulata jobb legyen. Ha van segítséged, kapcsolódj ki te is, mert nagyon örlő, mikor sír, stb,... sajnálod, de mégis neked kell erősnek lenni. Kitartást és gyors gyógyulást!!!

Én is várom, beszámolód, hogy sikerült ágyban tartani szemed fényét :)

2010. máj. 26. 21:33
Az én Kisfiam 7éves,ő is nagyon mozgékony.5évesen még rosszabb volt a helyzet,nekem a kórházban kellett lefoglalnom és ágyban tartanom(nem mindig sikerült).Nagyon sokat olvastam,társasjáték,gyurma,feladatokat oldottunk meg foglalkoztató könyvekből.100%-os figyelmet igényelt,ami nagyon fárasztó reggeltől estig.Mindig új dolgokat kellett kitalálni,hogy lekössem.Anyukámmal váltottuk egymást,így valamivel könnyebb volt.A dvd,mese csatorna nálunk is működött és a számítógép is lekötötte.A lényeg,ha megunja az egyik tevékenységet,azonnal több alternatíva legyen lekötni a figyelmét.Esetleg a lakáson belül,ha van mód több helyen is fekvőhelyet biztosítani neki,hogy lehessen mozgatni,egy kis változatosságot talán ez is biztosíthat.Jobbulást a Kisfiadnak,Neked pedig kitartást és sok türelmet!
11. t.Ili
2010. máj. 26. 21:25
De azért felülhet,ugye?
10. sajert
2010. máj. 26. 21:19

Mielőbbi gyógyulást kívánok a kisfiadnak, és neked meg türelmet. Egy pár hete a Nők Lapjában pont írta D. Tóth Kriszta a lányával kapcsolatban, ugyanezt a betegséget (legalábbis azt hiszem, ez volt a neve). Azt írta, hogy amíg fájt, addig tényleg nyugton volt a gyerek, de mikor már nem fájt neki, na akkor volt kőkemény szenvedés. Ha gondolod, akkor keress rá a nők lapja cafen.


Majd írd meg, ha van időd a fejleményeket, hogy mivel sikerül lekötn rövidebb-hosszabb ideig a figyelmét.

2010. máj. 26. 21:15

Először is jobbulást kívánok szegénykémnek! Mielőbbit!

A tippjeim a következők: kifestőkönyvek, sógyurma ölében egy tálcán, mesefilm, videójáték, kártya ilyesmi. De hát 3 hétig bármilyen tippet adunk semmi nem köti le szerintem. Főleg 5 évesen... Kitartás neked és sok türelmet!

2010. máj. 26. 21:14
vegyél neki egy gameboyt, az még olcsóbb is, és tuti leköti. egy 5 éves már elég nagy h szórakoztassa, és érdekelje, ráadásul tudnak is már az ennyi idősek játszani vele. Ráadásul nem a tv előtt kell játszani, lehet bárhol. Mikor kisebb voltam, nálunk a tetris volt a menő és szinte egész nap azzal játszottunk (jó nem túl sokáig, mert azért volt más játék is a világon. )
2010. máj. 26. 21:11

Légúti fertőzésből maradt szövődményként?

Én egy embertől hallottam ilyet.Ott állandóan váltotta egymást az apa-anya-nagyszülő,és felváltva szórakoztatták.Sokat olvastak neki,társasoztak,dvd-t néztek,barkácsoltak,vendégeket hívtak.Ja,és nem a szobájában feküdt elszigetelve,hanem a nappaliban,hogy mindent lásson.

2010. máj. 26. 21:09
Az én kisfiamnak fekvő gipsze volt:Videojáték!!!
2010. máj. 26. 21:09

Nagyjából sehogy:(((

Nekem is csak ilyenek jutnak eszembe, hogy: DVD, mesecsatorna. Esetleg játszatok kórházasat, kötözd be a lábát és vmelyik kedvenc állatának is és játszátok azt, hogy nem szabad felállni...

2010. máj. 26. 21:05

Jajj,te jó ég!!:( Én sajna nem tudok igazán tippeket adni(nincs gyerekem)csak azt szeretném kívánni neked,hogy türelmes és megértő legyél a kisfiaddal,mert belegondolok,még nekünk felnőtteknek is pokol lenne 3 hétig ágyhoz kötve...


Sok sikert,és remélem jó ötleteket kapsz!:)

2010. máj. 26. 21:04
jesszus isten, mitől van már ilyen baja ilyen fiatalon? :(
2010. máj. 26. 21:03

mesecsatorna, videojáték, stb. Már elég idős ahhoz, h megmondd neki nem kelhet ki, 5 éves, értelmes nagyon,felfogja. Pakoljatok oda játékokat, akár egy asztalt oda ágya mellé.

Mielőbbi gyógyulást kívánok a gyerkőcnek.

1. hudi
2010. máj. 26. 21:01
Segítsetek,hogyan tarthatnám be az orvosi utasításokat,hogy ágyban tartsam 5 éves csípőizület gyulladással kezelt örökmozgó kisfiamat,3 hétig nem kelhet ki az ágyból csak wc-re mehet.Mit ajánlotok? Mivel töltheti az időt az ágyban????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook