Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan találhatok olyan kiadó 2 szobás lakást, ahol max.2-en lennénk és a macskáimat is elfogadják? fórum

Hogyan találhatok olyan kiadó 2 szobás lakást, ahol max.2-en lennénk és a macskáimat is elfogadják? (beszélgetős fórum)


1 2 3
54. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 49. - Agis)
2010. márc. 21. 16:04
Az állat is olyan, mint a gyerek nevelni kell. Nem lehet általánosítani. A szomszédom is úgy járt egyik lakójával, mint itt nár valaki leírta, teljesen leamortizálták a belvárosi lakását. Annyira kutyapisis lett a parketta kikellett cserélni a két szobában neki. /nem laminált volt/
53. 1aa92abc3d (válaszként erre: 52. - Agis)
2010. márc. 21. 16:02
ez igaz
52. agis (válaszként erre: 50. - Evawitch)
2010. márc. 21. 16:01

Most őszinte leszek.


Szerintem Te egyáltalán nem akarsz a helyzeteden változtatni, inkább itt panaszkodsz, hogy neked semmi nem jön össze.


Tessék összeszedni magad, elhatározni meddig akarod még ott tengetni az életed, és következetesen félretenni. Veszprémben van Tesco, oda lehet menni árufeltöltőnek akár csak éjszakára is, meg hétvégére. Gondolom van Meki is, ott is szívesen fogadjáka dolgozni vágyókat. Ezer és egy lehetőség van, csak akarni kell.

51. 1aa92abc3d (válaszként erre: 50. - Evawitch)
2010. márc. 21. 16:00

azt nézem veszprémben laksz.ahhoz nincs messsze a balaton.

miért nem mész a balatonra dolgozni?

2010. márc. 21. 15:58
Csak nem pesti vagyok sajnos. Ha ott találnék munkát, felköltöznék. De mások szerint egyedül semmi nem megy...
49. agis (válaszként erre: 43. - 9b10f3d7ff)
2010. márc. 21. 15:57

Én is bérelt lakásban tartom a kutyámat (50 nm és egy golden retriever). Nem bántja a falat, nem rágta meg a küszöböt, a cipőmet is kint hagyhatom éjszakára, akkor sem nyúl hozzá. A főbérlő tudja, hogy van a kutya, nem is csinált belőle problémát.


Kíváncsi vagyok, ha el akarok költözni, mekkora lesz a tolerancia Rozival szemben. Bár, ha viszek referenciát az előző főbérlőtől nem szokott ebből gond lenni.

48. 1aa92abc3d (válaszként erre: 45. - 07c4794583)
2010. márc. 21. 15:56

vagy ott az expressz a neten.

tény hogy szegény ember ne tartson kutyát macskát, mert csak az etetésük sokszor kitesz egy fél minimálbért ..

nem malac nem adhat a ember neki moslékot :P

47. 1aa92abc3d (válaszként erre: 42. - Evawitch)
2010. márc. 21. 15:53
Miért?A neten vannak takarítónői állások pesten, nem egy..
46. manul (válaszként erre: 44. - Evawitch)
2010. márc. 21. 15:50

Ez butaság!Megoldás mindíg van,csak nem szabad feladni a reményt!

Lehet,hogy egy kicsit tovább tart de szerintem megoldódik minden csak akarni kell!

2010. márc. 21. 15:48

hát lehet, hogy meg fogsz sértődni, de szerintem nagyon kevés pénzű embereknek nem lenne szabad állatot tartani. 1. nem tudsz úgy élni velük, hogy te is meg ők is jól érezd magad 2. mi van, ha nagyobb költségű betegsége van? nekem kellett már otthagyni állatorvosnál 40 ezer forintot... egy csomóan nem viszik orvoshoz az állatot, mert az sokba kerül/nincs rá pénz. na ez borzalmas 3. nem tudod kifizetni albérletben, ami kárt okoz az állat, pl egy egész szekrényt, akár falfestést stb.


szóval én minimálbérből tuti nem ezt a hobbit választottam volna. amúgy szerintem pesten jobbak lennének az esélyeid, én legalábbis pesten laktam cicával több albérletben, és nem volt gond. igaz, egy szétkapart ajtófélfát meg kellett csináltassak, de tudtam, hogy lesz ilyen és tettem félre rá pénzt. a lakótársak egyébként se mindig ilyenek, szerintem csak nincs szerencséd a mostaniakkal. nekem volt tök rendes, takarítós, nyugis (fiú!) lakótársam több is. keresgélj még szerintem és úgy add föl a hirdetést, hogy benne van, hogy a rendet és a nyugalmat szereted. (pl alberlet.hu-n.)

2010. márc. 21. 15:37
Akkor inkább felkötöm magam, ha nincs semmi lehetőségem. Nem bírom az egy helyben toporgást...
43. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 22. - Evawitch)
2010. márc. 21. 15:33

Nekem van kutyám és macskám is ,imádom őket...de bizony tudnak kárt tenni. A tapétát,bútort letudják kaparni,de még hogy. Akkor is ha hiperszuper kaparófát veszel nekik.Az alomtálnak is van szaga akármennyire tisztántartod. Nevelni kell az biztos. A kutya is szétrág unalmában dolgokat.

Nem jellemző, de megeshet. Ezért hiába vagyok állatbarát és vannak állataim, nem adnám ki a lakásom olyannak aki azt tart.

42. Evawitch (válaszként erre: 38. - 1aa92abc3d)
2010. márc. 21. 15:32
de mennék, csak sehol nincs ilyen hirdetés. Az sem zavarna, ah 2-3 órákat aludnék, csak jobb legyen minden. Folyamatosan nézem a hirdetéseket, de csak MLM meg hálózatépítés és hasonlók vannak.
41. manul (válaszként erre: 40. - 1aa92abc3d)
2010. márc. 21. 15:28

Ahány ház annyi szokás!

Ha belépsz a házamba észre sem veszed,hogy van egy macskám!

Nincs büdös és nem szedte szét a bútorokat.

Nevelés,törödés és takarítás kérdése.

Nem lehet általánosítamni!

40. 1aa92abc3d (válaszként erre: 36. - 36cd9daecb)
2010. márc. 21. 15:24

hát ez az. és erről nem a macska tehet :((((

ezért nem adnám ki a házam állatosnak

39. manul (válaszként erre: 35. - 1aa92abc3d)
2010. márc. 21. 15:24
Ebben az esetben nem is tudod a helyzetét megítélni!
38. 1aa92abc3d (válaszként erre: 37. - Evawitch)
2010. márc. 21. 15:23
takarítónő?házvezetőnő bejárónő?nem mennél el ilyen helyre?
37. Evawitch (válaszként erre: 34. - 1aa92abc3d)
2010. márc. 21. 15:18
Érettségim van. Járok szombatonként suliba, de csak jövőre végzek.
2010. márc. 21. 15:18
Én kiadtam egy lánynak a házamat,nagy kert is van. nagyon kevés pénz kértem,örültem ha a rezsit rendesen fizeti. 2 macskája és 2 kutyája volt. egy nagy kutya volt az udvaron,a kisebbik a lakásban és a macskák is szigoruan a lakásban voltak zárva sajnos. 11 hónapot lakott ott,kapott házat az anyjátol. Nos a parkett a szobbában felpuffadt a sok pisitől és a parketta szegély is csupa szar volt. A nappaliban a fal is szaros volt,a tüzhelyen lerakodott zsirba vastagon állt a macskaszőr. a fotelek kárpitja széttépve és a függönyök is. a szekrényket elégettük mert aláfolyt a pisi és felszivta a szekrény. a kertben pedig kráterek voltak,a növények kiásva. Igy hagyta ott nekem. most üres a ház,kifogom adni fillérekért valakinek ,cserébe csak azt kérem tartsa rendben. De azon nagyon gondolkodom,állattartonak e. Én nagy állatbarát vagyok,vannak kutyáim. naponta szedjük a kakit az udvaron és ha ásnak,vissza tömjük. Nagyon rendesek voltunk a csajjal,szerénytelenül mondhatom,volt,hogy a rezsit kifizettük ha nem volt pénze,később megadta. soha nem zavartuk,azt csinált amit akart,de ez volt ,mai napig renoválunk utánna .
35. 1aa92abc3d (válaszként erre: 33. - Manul)
2010. márc. 21. 15:17
nem tudom nekem egyik sem kéne
34. 1aa92abc3d (válaszként erre: 31. - Evawitch)
2010. márc. 21. 15:17
mi a végzettséged? tudsz másodállást vállalni?az segítene
33. manul (válaszként erre: 30. - 1aa92abc3d)
2010. márc. 21. 15:17
A kóbor macska és a lakásban tartott ivartalanított gondozott macska között óriási különbség van!
32. 1aa92abc3d (válaszként erre: 29. - Evawitch)
2010. márc. 21. 15:16

szegény:(

akkor már értem miért ragaszkodsz jobban az állatokhoz :(

2010. márc. 21. 15:15
Társbérlet azért nem jó, mert itt is folyamatosan retek van, nincs csend, nyugalom. Megeszik a kajámat, éjszaka közepén, hajnali fél 2-kor kiabálnak. Nekem 23 évesen már nem ilyenre van szükséegm, hanem egy kis nyugira, otthonra.
30. 1aa92abc3d (válaszként erre: 27. - Manul)
2010. márc. 21. 15:14

azért nem hinném....

a kertemben folyamatosan járnak be a kóbor macskák, akik össze-vissza piszkítanak :(

2010. márc. 21. 15:14
Rossz ez a tehetetlenség. Már bőgök kínomban. Miért nem lehet nekem "családom", akikkel együtt lakom?! Minek szült meg anyám, ha le sem tojik engem és azt hiszi, hú de jó nekem?!!
28. 1aa92abc3d (válaszként erre: 26. - Evawitch)
2010. márc. 21. 15:13
ha nem lenne macska garzon sem kéne, lehetne társbérlet.az miért nem jó?kis keresetű embereknek teljesen megfelelő
27. manul (válaszként erre: 24. - 1aa92abc3d)
2010. márc. 21. 15:13

Egy macska sokkal kevesebb kárt okoz mint egy kutya.

Ezért találták ki a kauciót!

2010. márc. 21. 15:11
Ha nem lennének macskáim, akkor sem találnék garzont, amit tudnék fizetni. Gondolkodom, hogymunka mellett még kellene valamivel foglalkozni, pénzkeresésként, de nincs ötleme, hogy mivel. ha jó lenne a kézügyességem, akkor varrnék táskákat, horgolnék, karkötőket készítenék. Táskát az egyik volt lakótársam készít, abból él meg.
25. manul
2010. márc. 21. 15:11

Én sem tudnék lemondani az állataimról.Kicsit sarkított példa,de olyan,mintha egy anyát arra kérnél,hogy adja oda a gyerekét.Persze egy állat nem olyan mint egy gyerek,de a felelősség az igen.Én vállaltam,hogy gondoskodni fogok róluk életük végéig és ez így is lesz!

Olyan megoldást kell találni,amibe ők is beleférnek.

Kicsit nehezebb a helyzet,de nem lehetetlen.Ha szereti a cicákat,akkor nem kell megválni tőlük,meg kell találni az optimális megoldást!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook