Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassam rá a fiam a bilire? fórum

Hogyan szoktassam rá a fiam a bilire? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
29. Molyka
2012. júl. 3. 13:37

Hagyd. A kisfiam májusban volt 2, nem szobatiszta. Nem meri elengedni a pisit csak bugyiba vagy pelenkába, egyszerűen nem megy neki. Ráül a bilire, hallgatja hogy csurog-e, meg is nézi, de nem pisil bele.

Tegnap egész délután tartotta, mivel nem volt rajta semmi, a vége az lett, hogy begörcsölt a hasa, nagy üvöltés, majd a pelenkába elengedte. Erre nekem nincs szükségem.


Egyébként legújabb kutatások szerint a gyerek akkor lesz ténylegesen szobatiszta, amikor egy bizonyos hormon felszabadul az agyban. Ez 3 éves korig megtörténik.

Az értelmi fejlettséghez (2-3 éves kor között) semmi köze sincsen.


Én hagynám a helyedben.

Ja, kisfiam úgy ébred, hogy csont száraz a pelenkája!

28. homern (válaszként erre: 12. - Mogyianyu)
2012. júl. 3. 13:36
nyáron kezdtétek és decemberben lett szobatiszta? hű,nem igazán volt akkor felkészülve rá...
27. gkreka (válaszként erre: 6. - Arel)
2012. júl. 3. 13:35
nem kapkodod el, csak ne erőltesd. az én fiaim csak háromévesen lettek szobatiszták. amikor előbb akartam - főleg a kisebbiket - WC-be kakilásra szoktatni, óriási hisztik voltak. pedig akkor már pisilni egy éve oda pisilt. aztán egyszer csak szinte magától megoldódott.
26. mogyianyu (válaszként erre: 23. - Arel)
2012. júl. 3. 13:35

Elvileg 3 éves koráig "joga van" hallgatni egy gyereknek!

(Az enyém meg dumagép! :) )

25. homern (válaszként erre: 3. - Arel)
2012. júl. 3. 13:34

én nem erőltetném,máris sikrült egy kicsit megutáltatnod vele a bilit.

az én fiam 2010 januári,még ő sem beszél.

sosem biliztettem,nem ültettem rá,nem kérdezgettem kell-e neki pisilni.egyszer adtam rá kisgatyát,be is pisilt,látszott,hogy fogalma sem volt arról hogy pisilnie kell,csak amikor már csorgott.erre voltam kíváncsi,nem volt érett,visszaadtam a pelust.

nemrég magától levette a pelust,bement a szobájába a kisgatyáért,felvette, azóta 1x pisilt be összesen (több hét alatt)


hidd el tudja mire veló a bili,szerintem elég volt a prezentálásból :D


a szobatisztaság egy pár órás folyamat,nem kell hetekig zaklatni vele a gyereket...

24. mogyianyu (válaszként erre: 21. - 07016ed7ac)
2012. júl. 3. 13:34
Persze, de 2 egyforma gyerek sincs, még 1 családban sem!
23. Arel (válaszként erre: 16. - 07016ed7ac)
2012. júl. 3. 13:34

Hát, bizonyos téren fejlettlenebb (beszéd), de biztos, hogy amúgy vág az esze. Nagyon sokmindenben utánoz. Én is beengedem a fürdőbe, csak ugye ő nem látja, hogy mit is csinálok a WC-n. :)

Nem is akarok háborút!

2012. júl. 3. 13:33
Ritka hogy pár nap alatt szobatiszta lesz v.ki. Nálunk is 0.5 évbe telt!
21. 07016ed7ac (válaszként erre: 19. - Mogyianyu)
2012. júl. 3. 13:32
Pontosan,ennek a híve vagyok én is :) Akkor végülis csak egyetértünk :)))
2012. júl. 3. 13:31
kétféle szoktatás nálunk a két gyerek :) első gyerek magának választott bilit, mert ami volt nem szerette (nyomta). egyébként pucér fenékkel volt egész nyáron, őszig beletanult hogy kiszaladt az udvarra és ott végezte el a dolgát, én takarítottam kint utána, őszre bejött és beszokott a bilire, ezután egy hónap alatt ágytiszta is lett. volt 1-2 alkalom, amíg a hűvösekkel megszokta hogy ruha van rajta és akkor elfelejtkezett magáról, pár nap alatt teljesen szobatiszta lett, 2,5 éves korára. a második gyerekem most van leszokóban, nála is a meztelen fenék módszer jön be csak, mert ahogy gatya kerül a popsijára bepisil. egyébként szalad a bilihez pisilni-kakilni. ne erőltesd a bilizést, ha kint rájön a pisilhetnék, segíts neki
19. mogyianyu (válaszként erre: 16. - 07016ed7ac)
2012. júl. 3. 13:31

Az enyém fiú, mégis jött velem.

A lányok könnyebben vesznek ilyen akadályokat. Tapasztalatból mondom.

Mindig úgy vagyok, eddig még minden sikerült, nem maradt le semmiben a gyerekem. Figyelem, neki mi a jó, hogy szeretné, mik az igényei, és megtanultunk már együüt mindent, amit kellett! :)

18. Arel (válaszként erre: 14. - Mogyianyu)
2012. júl. 3. 13:30

Bocsi, de nagyon lassú a netem.

Szóval:

Nem sürgős az ovi, de szerintem jót tenne neki a közösség - már a beszéd miatt is (mint említettem, ezzel se állunk valami jól).

Ma is gatyuszban voltunk kint délelőtt, kellett neki cserélni, meg lefürdetni. Nincs ezzel tk. semmi bajom.

Valóban ellenne inkább a pelussal, igaz, kezd neki is kényelmetlen lenni, főleg, ha megyünk motorozni. Állandóan igazítgatja, mert kényelmetlen neki. Azaz látom rajta, hogy örül, mert nincs rajta leus, mondom is neki, hogy ha pisilnie kell szóljon, csak épp nem teszi. Ha meg észreveszem, hogy már nagyon kell neki, akkor megmakacsolja magát.

Ma végül levettem róla a gatyuszt is, hátha akkor használja a bilit (miután elmondtam neki, hogy oda kellett volna), de inkább a térkőre.

17. 07016ed7ac (válaszként erre: 16. - 07016ed7ac)
2012. júl. 3. 13:29
Ja,igen,vond be Apukáját,amikor csak lehetőség van rá. Végülis a kukactartást férfinak kéne a férfival megtanulni :)))
2012. júl. 3. 13:28

A szobatisztasághoz mind értelmi mind fizikai fejlettség szükséges. Egy normális gyereket azért már 5 évesen zavar a hideg pisi meg a büdi kaki a gatyában,szóval ezt kétlem...

Nem hülye,csak gyerek ,szokták mondani.


Arel,szerintem elég messze van még az az ovi ahoz,h emiatt háború legyen otthon. Hagyd egy kicsit a dolgot,viszont beszéljetek sokat róla. Nálunk pl. mindig jött velem,ha pisilni mentem,bár ő kislány,szerintem ezért is ment minden flottul,amikor megjött a kedve.

15. mogyianyu (válaszként erre: 13. - Arel)
2012. júl. 3. 13:24

Sürgős az ovi?

Kérdezted, hogy jó lesz, így pelus nélkül?

2012. júl. 3. 13:23
Van aki azt mondja, addig maradjon a pelus, amíg maga nem szól, hogy nem abba akarja a dolgát végezni, de szerintem akkor lennének olyan kényelmes gyerekek, akik még 5 évesen sem szólnának.
13. Arel (válaszként erre: 8. - 07016ed7ac)
2012. júl. 3. 13:23
Értem. Nem akarom stresszelni se őt, se magam. Viszont, valamikor azért kell ezzel foglalkoznunk. Amúgy lehet, hogy még valóban nem érett rá. Ezért kértem a véleményeteket!
12. mogyianyu (válaszként erre: 10. - Arel)
2012. júl. 3. 13:21
Csak egy gyatyesz és kész! Lehet, ha érzi, milyen jó alul a frisslevegő, akkor megjön a kedve! :) Mi tavaly nyáron kezdtük, dec.-re lett teljesen szobatiszta, de ősszel sem engedte, hogy itthora pelust adjunk rá!
11. Arel (válaszként erre: 7. - Mogyianyu)
2012. júl. 3. 13:21

Megdícsértem, amikor sikerült, összevissza pusziltam, meg kapott egy kis nasst is. Valahogy nem tudta összekapcsolni a két dolgot... Igyekszem nem erőszakos lenni.

Az is van, végül is kipróbálhatom.

10. Arel (válaszként erre: 5. - Mogyianyu)
2012. júl. 3. 13:19

Amikor nem adtál rá pelust, akkor kisgatyát azért igen? Gaz-csurgatás - ez nálunk is lehetne...

Éjszaka szerintem már neki se lenne, reggel aránylag korán ébred, és a szobájában játszik, míg fel nem kelünk, szerintem akkor kell neki. Szóval szerintem vissza tudja már tartani. A nagydologgal még nem próbálkozunk, mert az neki nagyon rendszertelen.

2012. júl. 3. 13:18
Mikor akarod oviba adni? Már télen?
2012. júl. 3. 13:18

Szerintem teljesen felesleges az egész,ha ő nem érdeklődik.

Az én lányom áprilisban múlt 3,ő kérte 1 hónapja kb. hogy wécébe pisi. Azóta szobatiszta,éjjelre is.

Ne stresszeld szegényt,az,h már kivan a bili látványától is,szerinted jó dolog?

2012. júl. 3. 13:17

Dícsérni kell nagyon, ha sikerül és nem szabad szidni, vagy erőszakosnak lenni!

Próbáld a WC-s szűkítőt! Mi először csak azt használtuk! Látta, hogy mi is oda járunk, így volt kedve felülni!

6. Arel (válaszként erre: 4. - Gkreka)
2012. júl. 3. 13:15

Gondolom, nagyobb könyvesboltokban beszerezhető?


Szerinted én elkapkodom, azaz még korán van? Csak mert 3 évesen nem fogják bevenni az oviba, ha nem szobatiszta, és mindenki a nyarat javasolja erre...

2012. júl. 3. 13:15

Az én kisfiam most lett 3 éves, és most jutottunk el odáig, hogy ha dolga van, egyedül megy, ráül a bilire és elvégzi.

1 éve kezdtük úgy, hogy (mivel nyáron sokat vagyunk kint), nem adtunk rá pelust. Megkértük, szóljon, ha pisilni, kakilni kell. Ha balesetezett, nem csináltunk belőle, ügyet, de nem is vártuk meg, hanem nagyjából tudtuk, milyen gyakran kell neki, és elvittük egy-egy gazt lecsurgatni. :)

Éjszakánként ekkor már mindig száraz volt a pelus. Ez az első jele, hogy a záróizmait már nagyjából tudja szabályozni.

Aztán szépen lassan elkezdett szólni. Először a nagydolog miatt, aztán a pisi miatt is, de azért jóval később, inkább tartogatta, amíg tudta...

2012. júl. 3. 13:13

Alona Frankel:

Bilikönyv


nálunk bevált :), bár én nem "kapkodtam el" a szobatisztaságra nevelést a fiaimnál.

3. Arel
2012. júl. 3. 13:12
A fiam februárban volt 2 éves, azaz bőven benne lenne a korban, hogy megtanulja a bilizést. Ebben a melegben ráadásul nem gond, ha akár pucéran mászkál kint a kertben vagy a lakásban. Viszont a jelek szerint nem tudom vele megértetni, hogy mire való a bili. Sajnos még nem nagyon beszél, de többnyire megérti amit mondunk. Többször prezentáltam is neki a dolgot, de ő inkább képes akár 2 órán keresztül is visszatartani, mintsem hogy hasznája. Próbáltam hosszabb rajtaültetéssel (2x sikerünk is volt, amit jutalmaztam is), de most már mondhatni gyűlöli a bili látványát is (arrébrugdossa, ha elé akarom csak rakni is). Gondoltam, hátha állva hajlandó rá, mivel a fürdőkádba, medencébe úgy szokott belepisilni. Ez már a többszöri nekifutás, kihagytam 1-1 hetet nagyobb hisztik után. Mondtam az apjának, hogy talán jó lenne, ha ő is megmutatná neki, hogy mire való de nem vesz komolyan. Szerintetek mis segíthetne?
2012. júl. 3. 13:10
Mennyi idős?
1. Arel
2012. júl. 3. 13:04
Hogyan szoktassam rá a fiam a bilire?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook