Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassam rá a fiam a bilire? fórum

Hogyan szoktassam rá a fiam a bilire? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
119. Elisa82
2012. júl. 3. 15:30
Nekem lányom van és én is a bilire akartam szoktatni és nem akart pisilni be sem kakilni.egyszer csak a wc-re mászott volna és ott intézte el a dolgát. szóval nekünk a bili nem jött be csak a wc :)
118. 07016ed7ac (válaszként erre: 113. - Homern)
2012. júl. 3. 15:20

Teljesen ugyanezt érzem én is :(

Én is inkább lelépek ,megfőzöm a kukoricát,amit a 3 évesen és 2 hónaposan lett szobatiszta lányom fog lehajazni...;)) Aztán még melegen,sós vajjal megkenve jókedvűen megesszük,mert az én legújabb kutatásaim azt igazolják,hogy a békés,bizalommal töltött együttlét mindennél többet ér :)

Szép napot neked :)

117. Incó
2012. júl. 3. 15:18
Nálunk ép most volt aktuális ez a téma az én lányom is februárben volt 2 éves. 2 hete döntöttem, teszek egy próbát és pár napra levezsem a pelust. Eleinte volt baleset, de 3-4 nap alatt szobatiszta lett. Előtte már májusban is próbáltam pár órára levenni a pelust, de ezzel csak megzavartam. A kérdésfeltevőnek üzenem, hogy ebben a melegben próbálja ki pár napig a pelusmentességet, hátha bejön. Drukkolok!
116. Mandula71 (válaszként erre: 56. - Patyoma)
2012. júl. 3. 15:18
Ez így ebben a formában nagyon nem igaz. A nagyobbik fiam 2 éves és 2 hónapos volt, amikor szobatiszta lett, nem sokkal később már ágytiszta is. Viszont beszédfogyatékos. Közel 3 és fél évesen az aktív szókincse: 50 szó. Ha a beszéd és a szobatisztaság összefüggene, akkor ő még mindig nem lenne szobatiszta.
115. gkreka (válaszként erre: 102. - Arel)
2012. júl. 3. 15:14
hi-hi, én is az voltam egy évesen. ezért kellett anyukámtól azt hallgatnom, hogy a fiúk miért olyan sokáig pelenkások. hiába, túl tökéletes baba voltam :)))
2012. júl. 3. 15:13

Sziasztok!Nekem a fiam két hétig úgy pisilt bárhová(peluson kívűl)ha én vittem és mondtam neki hogy most pisilünk.Ha nem vittem akkor bepisilt:-/Egy délután még becsurgatott a kisgatyóba(lassú oltam,nem néztem az időt),aztán este fürdés után megszólalt hogy nem kell estére a bili.(gyors védekezés a kiságyban az pisi ellen)Felébredt hajnal 1-kor,pisiltünk és azóta nincs pelenka se nappal se éjszaka.A kakival kicsit megkínlódtunk,de a nagy tapsvihar,meg gratuláció meghozta az eredmény a Wc-be,bilibe:-DDD

Nem hittem benne hogy egyik-napról a másikra menni fog és tessék.

A kislányom kétéves korától nappal teljesen szobatiszta volt,majd félév kellett hozzá hogy éjszakára levegyük a pelust(nem mertem)Aztán Apa döntött le a pelus az ő "nagylányáról" és 2,5évesen ő is 100%szobatiszta lett.

Nekem csak annyi a tanulság hogy nem szabad erőltetni a dolgot és hogy kell egy bizonyos fejletségi szint hogy menjen a téma.Nálunk legalábbis:-DD

113. homern (válaszként erre: 110. - 07016ed7ac)
2012. júl. 3. 15:10

én megbántam hogy írtam, ha őszinte akarok lenni :(

olyan hülye naiv vagyok még ennyi idő után is.jövök lelkesen,örülök,hogy valakinek hasznára válhat amit tudok,erre..na mindegy.meg kellene már keményedni,hogy egy beszólás ne hasson ki a napom ezutáni részére,de még nem találtam ki hogyan kellene kivitelezni :)

inkább megyek matricát ragasztani a picurral,attól jobb kedvem lesz :)

112. 07016ed7ac (válaszként erre: 109. - Arel)
2012. júl. 3. 15:07
Igazság szerint nem értem,hogy miért kell itt a "legújabb kutatásokkal" dobálózni. A te meg az én 3 évesemet messze nem érdeklik a kutatások,és mérőműszert se rendelek a NASAtól,hogy mérje biológiai fejlettségét,majd ha megfelel ,rohanok vele a bilire. Szerintem egyszerűbb megvárni,amig szól és kész. A gyerekben bízzunk,ne a 10 tudósból 9ben...
2012. júl. 3. 15:05

Nézd, ha jót akarsz magadnak, akkor nem ilyen tyúkketrecekből tájékozódsz, hanem szaklapokból és ezt a legjobb szándékkal mondom.


Itt a leginkább ráérő meg a leginkább erőszakos fogja a legjobban szajkózni a véleményét, ami sokszor akkora lila hülyeség, hogy kihullik az ember haja.

110. 07016ed7ac (válaszként erre: 74. - Homern)
2012. júl. 3. 15:05

Eleve ez volt az első hozzászólásom,hogy hagyni kell szegényt,ha enny ia küzdelem,akkor nem érett rá. Csak aztán jött a nagyasszony meg az okosságai.

Én csak annyit akartam mondani,hogyha megérett rá az agya,akkor gond nélkül megy. De már annyira okádok itt egyes emberektől,h semmi kedvem írni.

109. Arel (válaszként erre: 100. - Homern)
2012. júl. 3. 14:54

Nem az információ tűnt haszontalannak, hanem a stílus, ahogy az elhangzott vagy ahogyan reagáltak rá.

Én elhiszem, hogy szükséges egy fejlettségi szint, és azt is elhiszem, hogy adott esetben hormon felszabadulása kell ehhez. Ez valóban megint jó tanács, hiszen azt jelenti, hogy valóban nincs értelme erőltetni.

Én csak annyit szeretnék kérni, hogy normális hangnemben válaszolgassunk egymásnak akkor is, ha történetesen nem értünk valamiben egyet.

Ha nem Te voltál az, aki így reagált, akkor 100X bocs!!!

2012. júl. 3. 14:54

[link]


Nem tudom lehet-e ilyet, de olyat találtam, hogy betojok :)

107. t_marcsi (válaszként erre: 105. - Arel)
2012. júl. 3. 14:52
Keress rá gugliban hogy autós bili, és nézd meg a képeket. Csuda dolgokat árulnak manapság :D
106. Molyka (válaszként erre: 102. - Arel)
2012. júl. 3. 14:50
A külső nyomással ne foglalkozz. Annak idején mindenki beszélt már 1.5 évesen és szobatiszta is volt, nameg József Attila Altatóját 2 évesen kívülről fújta az összes kölök.
105. Arel (válaszként erre: 101. - T_marcsi)
2012. júl. 3. 14:50
:) Akkor nálunk az autó lesz a befutó. Kedvenc sorozat vagy mesehős nincs (nem nagyon néz mesét, TV meg nincs is), de imádja az autókat.
2012. júl. 3. 14:49
Ja... és mint kiderült... a vékonyfalú bili kényelmetlen, mert fáj tőle a feneke ahogy elnyomja, a vékony oldalú ijesztő mert billeg ahogy ráül, amelyiken nincs ilyen karima amire rá lehet lépni, az megint nem jó, mert ahogy feláll a bili ráragad a fenekére... csuda dolgok ezek :)
103. patyoma (válaszként erre: 93. - Arel)
2012. júl. 3. 14:48
Szerintem csak véleményt nyilvánított. Ami egy fórumon teljesen helyén való dolog.
102. Arel (válaszként erre: 98. - Gkreka)
2012. júl. 3. 14:48
Hát igen, rajtam is van egy ilyen külső nyomás. Az egyik nagyszülő jön mindig azzal, hogy bezzeg az ő nővére már 1 évesen szobatiszta volt...
2012. júl. 3. 14:48
Nekem az volt a kedvencem, mire rájöttem miért a zöld dínós bili... a Duck tévén van a dínós mese, és szerinte olyan a bilije is... nekem ilyesmi eszembe nem jutna, hogy ilyen "fontos" dolgokat is szem előtt tartsak a vásárlásnál :)
100. homern (válaszként erre: 93. - Arel)
2012. júl. 3. 14:47

Elmondani valakinek valamit amit még nem tud,az kioktatás szerinted.Ok,legyen,én már csak ilyen kötekedő ,kioktató,szörnyű hoxás vagyok.Na ilyet sem írtak még nekem a több évnyi fórumozásom alatt :(

azt sem értem,hogy szerinted miért tértünk el a tárgytól.

azt kérdezted,hogy szoktasd a bilire,mire leírtuk,hogy ehhez egy agyi érés is szükséges,nem lehet csak úgy tetszőleges időpontban elkezdeni,csak mert pl jön az óvoda.és azt kérdezed,mi köze van a te fórumtémádnak a hormonokhoz .sajnálom,ha ennyire haszontalannak bizonyult ez az információ :(

99. Arel (válaszként erre: 97. - Molyka)
2012. júl. 3. 14:46
Látod, ez segít, ha más is így megírja a véleményét!
98. gkreka (válaszként erre: 87. - Arel)
2012. júl. 3. 14:46
akkor még egy tanács, vagy jobban mondva a saját rossz tapasztalatom. amikor nagyon "rágörcsöltem" kisfiammal a kaki a WC-be témára (mert egyfolytában azt hallgattam, hogy milyen korán lett szobatiszta Pistike/Zsuzsika stb), akkor a gyerek inkább visszatartotta a kakilást. amikor már annyira sírt, hogy fáj a hasa, de a WC-be nem volt még akkor sem hajlandó kakilni, na nekem az volt a pont, ahol "feladtam".
97. Molyka (válaszként erre: 96. - Arel)
2012. júl. 3. 14:45
Ez jó ötlet. Fiam is választott, és rá is ül...
96. Arel (válaszként erre: 92. - T_marcsi)
2012. júl. 3. 14:44
Köszönöm! Tetszett a hozzászólásod! A fiamnak is van kistestvére, lehet, hogy emiatt késik nála is egy-két dolog. Erről már máshol is hallottam. Sajnso ritkán megyünk bevásárolni a gyerekekkel együtt, de a héten pont sor fog rá kerülni, lehet, hogy külön megállunk a biliknél, hátha az segít, ha ő választ. (nem baj, ha van tartalék:))
95. Molyka (válaszként erre: 93. - Arel)
2012. júl. 3. 14:43
Ő pont hogy nem. :) Az én voltam! Bocsi!
94. Molyka (válaszként erre: 91. - Arel)
2012. júl. 3. 14:42

Szerintem egy beszélgetés nem tud egy dologra korlátozódni, főleg, hogy mindenki a tapasztalatát ossza meg. Egy gondolat erejéig esett szó a kézrecsapásról, nem hiszem hogy erről beszélgetne itt bárki is.


Azok a holmi felszabaduló hormonok összefüggésben vannak a szobatisztasággal.


Már ne is haragudj, de ha a Te gyereked, a többi ember honnan tudná hogy hogy szoktassad bilire??? Emberek vagyunk, beszélgetünk. Ha ez nem tetszik, akkor szerintem ne kérdezzél, vagy kösd ki, hogy mit lehet válaszolni, mi az amit hallani akarsz.

93. Arel (válaszként erre: 89. - Homern)
2012. júl. 3. 14:41
Van akitől valóban kaptam! És olyat is, amit érdemesnek tartok megfogadni, már bocs! Mondjuk Te mintha csak mindenkibe belekötöttél volna és kioktattál volna...
2012. júl. 3. 14:39

Nálunk konkrétan ez volt mint nálatok, hogy utálta a bilit, ha ránézett hisztizett. Addig erőltette anyósom, míg totál kikészült a látványától is. Vettünk zenélőst, gratulálóst, kéket autósat, mindenfélét, semmi nem kellett.


Aztán vettem egy szűkítős ülőkét, azon elüldögélt, de nem produkált semmit. Aztán vettem külön szűkítőt fellépővel a kedvenc mesefigurájával díszítve, akkor kezdte használni a vc-t. Mindig nagyon megdicsértem, megtapsoltam.


Aztán egyszer elmentünk boltba, és meglátott egy zöld dínós bilit, ami nagyon megtetszett neki, így megvettük. Attól kezdve rendeltetésszerűen használja kis és nagydologra is. Viszont még mindig nem szól, ha kell neki, hanem elintézi automatikusan, ki is önti a vc-be a tartalmat, és a csapnál kimossa a bilit, aztán jön szólni, hogy nagyon ügyes volt. Ha adok rá pelust, nem bilizik, hanem simán belepisil-belekakil egy szó nélkül, a kisbugyinál pedig elkésik mire leveszi, így egy darabig még marad a pucérkodás. Egyébként 3 éves 1 hónapos kora óta egyik napról a másikra használja a bilit. Aztán megszületett a tesó, ez visszavetette elég sok mindenben, a bilizésben is, de most kb. 2 hónapja soha nem történt még baleset ha pucéran volt. Egy kicsit várok még, aztán elkezdjük magyarázni, hogy a bugyiba nem pisilünk-kakilunk, bár mikor baleset van a bugyiban egyből jön sírva szólni, hogy nem a bugyiba kellett volna... nem erőltetek semmit, ráér a saját tempójában. Nem hiszem hogy van olyan gyerkőc, aki -hacsak nem sérült- örök életére pelenkás maradt.


Egy csomó cikket olvastam arról, hogy a mai nagyon jó nedvszívó képességű pelenkák hatására nagyon sok gyerek belekényelmesedik, és később lesznek szobatiszták. Egy percig nem aggódtam, nem kínoztam, nem erőltettem, mégis megérett rá.


Szerintem hagyd pucérkodni, majd összeáll a fejében a kép, és onnantól semmi probléma nem lesz, addig pedig takarítasz (nálunk pl ebben az időszakban az összes szőnyeg fel volt szedve).

91. Arel (válaszként erre: 88. - Molyka)
2012. júl. 3. 14:38
Hát, elég messze van az a kérdés, hogy rácsapjak-e a fiam kezére, ha valami rosszat csinál attól, hogy szerintetek hogyan szoktassam rá a bilire. Meg az is, hogy ki mit tudholmi felszabaduló hormonokról.... De senkit se akarok megbántani, ha itt akarja kitombolni magát, tegye. Csak épp nem lettem volna ezekre kíváncsi. Ennyi.
90. evamaria0803 (válaszként erre: 87. - Arel)
2012. júl. 3. 14:38
Azt hiszem, a témában érdemi választ nem kaphatsz, hiszen ahány gyermek, annyi értelem. Tényleg nem egyik napról a másikra megy, nem szabad összehasonlítani senkivel, és tényleg nincs rá állandó "recept".
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook