Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan szerezhetnék 150 000 Ft-ot? fórum

Hogyan szerezhetnék 150 000 Ft-ot? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7
106. Ever
2007. okt. 18. 12:39
Amúgy meg, az alcsony színvonalú kifejezést arra értettem, hogy piciny országunkban sok ember áldozata lett a médiás beetetéseknek, éjjel-nappal tv-t néz, valóság- meg Győzike show-kat, meg Nagy fogyást; (Pl, nekünk nincs is tévénk, és még mielőtt bárki azt hinné, hogy akkor teljesen tájékozatlan vagyok, híradót interneten is lehet nézni.. ) Egy csomó ember Bestet, Storyt, meg hasonló pletykalapokat olvas, más életén csámcsog ahelyett, hogy a sajátjával törődne (Vajon miért van az, hogy az ilyen típusú magazinokból Mo-on fogy a legtöbb??) meg Update kaját vásárol (hehe, ha tudná, mit eszik... Éljen a vietnami szárított zöldség :D ). És most komolyan, hány dolgozó, felelősségteljes emberke van, aki ha hazamegy a melóból, a tv helyett, vagy pletykalapok helyett mondjuk szépirodalmat vesz a kezébe (vagy mondjuk színházba, vagy kiállításokra jár)? Bizony, elég kevés az az arány. Vagy olyan ember, aki mondjuk nem az utcára, nem a város szélére dobja ki a szemetét, hanem ad arra, hogy nézzen is ki az a környezet, ahol él?! És lehetne sorolni, a végtelenségig. Szerintem a magyar átlagember robotol, fásult és az igényei a Maslow-piramis legalján vannak. Kissé nyugatabbra tőlünk, lehet, hogy globalizálódott, sekélyes társadalmak vannak, de mégis a mi országunk az, ami gondolkodás nélkül elfogadja az ő szemetüket.
105. Ever (válaszként erre: 98. - Fcf0c655e6)
2007. okt. 18. 12:16
Milyen olyan megnyilvánulásom volt, amiből ezt a következtetést levontad?
104. Ever
2007. okt. 18. 12:14

Amúgy, ha ennyire nem bírtok lekattanni arról az ominózus "begyepesedett, alacsony színvonalú, stb" mondatomról, az titeket minősít... Komolyan, akinek nem inge, ne vegye magára!

Vagy tudat alatt attól rettegtek, hogy Ti is besorolhatók vagytok abba a kategóriába?

Én csak egy mondatot mondtam, senkinek se címezve, és senkire se gondolva innen a fórumról. DE! Egyikőtök se mondta azt, hogy "bocs, én nem tartom magam ilyen embernek", meg hogy "szerintem ez nem igaz", hanem mindenki elkezdett gúnyolódni, meg kiosztani. Mi ez, ha nem az, hogy magatokra vettétek????

103. Ever (válaszként erre: 102. - Juddyt)
2007. okt. 18. 12:07
Szóval, szerinted én nem dolgozom azért, hogy előbbre jussak???
102. Juddyt
2007. okt. 18. 10:26
Én legalábbis biztos elrontottam valamit:-) A fiamnak 26 éves korára van szépen berendezett kertes háza, kedvére való kocsija. Igaz dolgozni kell érte, de hát .....ő nem álmodozik:-)
101. Juddyt
2007. okt. 18. 10:22
Ajjaj csajok, úgy tünik a nevelési módszerünk.....
100. Juddyt (válaszként erre: 96. - 1a50c86bb0)
2007. okt. 18. 10:18
Vigyorogva nézek ki a fejemből:-)
2007. okt. 18. 06:52

Meg hozzatennem, hogy Magyarorszag igen buszke lehet ra, hogy egy igen intelligens ember emeli az orszag fenyet a sok begyepesedett,alacsony szinvonalu ember kozott!

Vegre egy ertekes ember!..))))

98. fcf0c655e6 (válaszként erre: 97. - Ever)
2007. okt. 18. 06:48

De, ahogy rebesgetik, "minden fenylik, ami arany"..)))

Hmmmm.

El kell ismerni,amikor az onbizalmat osztogattak, a legelso helyen alltal. Talan tolakodtal is!..))

De vigyazz a magas lovakkal...

97. Ever (válaszként erre: 80. - Juddyt)
2007. okt. 18. 00:42

Kérdezted, milyen a szülői hátterem... Kései, egyke (most azt hiheted, hogy mennyire el lehettem kényeztetve, de tévedsz) gyerek vagyok, édesanyám jóval túl a harmincon vágott bele a baba projectbe, egyedül nevelt fel, semmilyen apai segítséget sem véve igénybe, elég nagy nélkülözések árán. Mondhatjuk, hogy az egész életét nekem szentelte. Ő a saját álmait általam látja megvalósulni. Ezek után az a minimum, hogy megteszek minden magamtól telhetőt, hogy nekem jobb életem legyen.

Amúgy, nekem egyik szülőm sem diplomás, és nem nézem le azokat, akiknek nincs. Különben is, ma itt Magyarországon az sem ér valami sokat, hála annak az oktatási rendszernek, ami ennyi emberkét enged be a felsőoktatásba... De ez már teljesen más téma...

A lényeg, hogy az én nem diplomás édesanyám volt elég művelt és intelligens ahhoz, hogy foglalkozzon a gyerekével, és arra nevelje, hogy ő többre viheti (Itt nem arra az ominózus papírra gondolok, hanem arra, hogy belém neveltek egy igen erős törekvési vágyat, igényességet, maximalizmust, stb, stb). Én eddig minden tőlem telhetőt megtettem, jelessel csinálni az egyetemet (BME, vegyészmérnök), köztársasági ösztöndíjjal, minden hülyeséggel, amitől az emberek 50%a elájul, persze csak én tudom igazán, hogy ez ebben az országban nem sokat ér. Amúgy, ha már szó volt a magyar kutatókról, én is az vagyok (na jó, most még csak kutató palánta :) ), így látom igazán, hogy Magyarországon ezzel érvényesülni nem igazán lehetséges, ezért majd ki is megyek külföldre, aztán persze haza, mert a magyar ember (nem rátok gondolok) hülye, és hanyattvágódik mindenfajta külföldi referencia előtt, és a szerencsés visszatért hazafi 1-2 év külföldi munkatapasztalattal kiüt olyan emberkét egy pozícióból, aki mondjuk 10-15 évnyi munkát fektetett bele, hogy végigküzdje itthon a ranglétrát... Ez persze nyilván nem igazságos... De, szerintem igenis igazságos arra vágyni, hogy az élet ne arról szóljon, hogy gürizel látástól vakulásig, és néha, 1-2 naponta pár percre rád törjön az elégedettség...

Uhh, kicsit hosszúta nyúlt ez az egész...

Még pár szó:

- Én egy igen intelligens embernek számítok :),

- Az FLP-ről aki nagyon érzékletesen leírta, hogy piramis, meg hogy csilli-villi csomagolás, és hogy túlfizeted, és hogy más gazdagszik belőle, mert már vagy 10 éve az országban levő MLM, annak szerény véleményem szerint igaza volt... Annak a lánynak, aki ennyire megszállottja az FLP-nek, lehet, hogy el kéne gondolkodni azon, hogy nincs-e picit elszállva ettől a zafír, meg gyémánt maszlagtól,és lát e a saját szemétől, vagy csak vezetik, mint egy vakot...

- Amúgy, a kedesem, szintén gyors pénz reményében elég régóta benn van ebben a rendszerben (én ellenzem, amennyire tudom :) ), ezért picit van rálátásom a dolgokra.

- Plusz, nekem pár flp-s krém olyan allergiát váltott ki, amit utánna kezelni kellett...

Tehát, nem minden arany, ami fénylik...

96. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 93. - Ever)
2007. okt. 18. 00:10

Dehogy, begyoposodott es alacsony szinvonaluak vagyunk, igy fel sem fogjuk, amit olvasunk, csak orulunk ki a fejunkbol.

Ra fogsz talan egyszer jonni, hogy a birtokolt javak mennyisege nem egyenesen aranyos az emberi megelegedessel es boldogsaggal. Na ehhez ugy tunik meg idore van szukseged.

95. dee (válaszként erre: 93. - Ever)
2007. okt. 18. 00:00
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ dehogy.
94. Juddyt
2007. okt. 17. 23:52
Én is úgy gondolom:-)
93. Ever
2007. okt. 17. 23:51
Izé... Ne vegyétek már így magatokra a "csupa, begyöpösödött, alacsony színvonalú emberkés" megjegyzésemet! Vagy okotok van rá...?
92. dee (válaszként erre: 87. - Juddyt)
2007. okt. 17. 23:48
Ez nem minket minősít.
91. Juddyt (válaszként erre: 89. - Dee)
2007. okt. 17. 23:43
Hát ez meglep:-)
90. Juddyt (válaszként erre: 82. - Sasfioka)
2007. okt. 17. 23:42
Érezd magad kitüntetve:-)
89. dee (válaszként erre: 87. - Juddyt)
2007. okt. 17. 23:42
Na ez az amit nem kommentálok:)))
88. Ever (válaszként erre: 82. - Sasfioka)
2007. okt. 17. 23:41
Tévedsz, Te nem vagy "szegény hazai begyöpösödött, alacsony színvonalú emberke".
87. Juddyt
2007. okt. 17. 23:39
"csupa begyöpösödött, alacsony színvonalú ember" Ehhez mit te szólsz dee?? :-)
86. Juddyt (válaszként erre: 84. - Dee)
2007. okt. 17. 23:38

Meg vagyok nyugodva meg gyött a gonoc bandatag:-)

Én adakoznék, de hát... :-)

csibe is adakozna:-) nekem zuhanykabint,csak hát azok a fránya galambok:-) UGYE CSIBE???? :-)

2007. okt. 17. 22:54

Tudnék oldalakat írni ezekről az MLM és FLP-s dolgokról, de nem teszem, mert az csak még több vitára adna okot.

Csibe! Nekem csupán az a gondom ezekkel a termékekkel, hogy vannak sokkal olcsóbb szerek a gyógyszertárban, amelyek talán jobban segítettek volna a gyerekednek a bőrbenövésén. A gond az orvosokkal van. Lusták utánna járni az újabb dolgoknak, nem érdekli a többséget, ezért nem strapálja magát, hogy bármit is javasoljon.

Szerenscés vagyok, mert kisvárosban élek, ahol nem csak az orvos, az ápolónő, de még a gyógyszerész is tud az ember "bajára" megfelelő szert ajánlani. Nincs szükség Firstre (amit nagy humbugnak tartok, mert csupán pár különböző hatású szert kevertek egybe - hogy mindenre jó legyen - , amit ugyanúgy meg lehet venni sokkal olcsóbban).

Anyum, aki mellesleg 30 éve egészségügyi dolgozó mindig mosolyog, mikor megkérdezik a véleményét ezekről a termékekről. Annyit szokott mondani, hogy ha valakinek ez kell a lelkivilágának és nem sajnálja rá a pénzt, használja, hiszen igaz, hogy nem jobb mint más (olcsóbb, nem flancos dobozú) szer, de (szerencsére) nem is árt.


A turmixról pedg csak annyit, hogy bármelyik olcsóbb fehérje alapú turmixtól ugyanúgy fogytál volna, ha azt is vacsi helyett ittad volna.

84. dee
2007. okt. 17. 22:51

Hihihi itt is megjelentek a gonoc barátaim:))))

Adakozzatok,ne az észt osszátok.

Remélem tudjátok kinek írtam.:DDDD

83. Csibe78 (válaszként erre: 82. - Sasfioka)
2007. okt. 17. 21:46

Köszi a gondolataidat, nagyon tanulságosak voltak!

Most az én személyes tapasztalatomat fogom megosztani veled a termékekkel kapcsolatban, és nem azt fogom elmesélni, hogy az egyik ismerősömnek miben segített, mert akkor megint mondhatnád, hogy kitaláció (bár így is, de talán nem állítasz be hazugnak):

Nos mint már sokan tudják van egy 2 éves kisfiam, és amikor megszületett a két lábán a nagylábujj körmére rá volt nőve a bőr. Nos, ez azóta sem változott, és nagyon sokat szenvedtünk vele, mert a körmét nem tudtam kivágni, és sokszor benőtt neki, ezért már gennyes volt. Rengeteg helyre jártunk vele, gyereksebészet, felnőtt sebészet, pedikűrös, stb. és mindenki azt mondta, hogy majd kinövi, de az senkit nem érdekelt, hogy nem tudtam cipőt húzni a gyerek lábára. Végső elkeseredésünkben elvittük egy plasztikai sebészhez, aki szintén azt tanácsolta, hogy még várjunk, mert túl kicsi a műtéthez. Az ujjacskái meg csak begyulladtak, főleg most nyáron, mikor mezítlább szaladgált, és minden piszok bement a bőr alá.

Kezelni kezdtük neki FLP-s termékekkel: propoliszos krémmel, First-tel. Mostanra már csak eegy kis rész van begyulladva, de már cipőt tudunk felvenni.

Nekem a fogkrém segített nagyon sokat. És én diéta nélkül fogytam 10 kg-ot a fogyi turmix-szal. És csak annyit tettem, hogy vacsi helyett egy turmix-ot ittam meg. Nekem segített!


Aki 10 ezerért akarta eladni neked az aloe-vera gélt, hajtsd el nyugodtan melegebb éghajlatra, mert azt tényleg csak a meggazdagodás reménye hajtja. Látod FLP-s és FLP-s között is nagyon nagy különbségek vannak ám!!!! És az ilyenek miatt van nagyon sok embernek rossz véleménye a dologról!

2007. okt. 17. 17:51

Nem bírom ki, hogy ne szóljak hozzá.


Én is a szegény hazai begyöpösödött, alacsony színvonalú emberke vagyok. Egy a sok közül...

Bár konyítok ehhez meg ahhoz, beszélek ezt meg azt. Sőt már a Földet is körberepültem. (Igaz csak széltébe)

DE: Amit elértem, azt nem apukámból és anyukámból értem el. Elindultam egy sparhelttel fűtött szobából, ahol három hónapig rizst ettem (lehetett sózni, borsozni, vegetázni, paprikázni, ha jó nap volt, tejjel lehetett főzni, akkor cukrozni, kakaózni - ünnepnap - vagyis igen változatos menüt lehetett készíteni. És csak víz kellett meg egy csomag rizs. Amúgy jó nagyra megdagadt...) Aztán egyszer felálltam és azt mondtam, hogy elég legyen. Meguntam azt, hogy emberek keresztülmennek rajtam, kihasználnak, visszaélnek a bizalmammal, és még lehetne sorolni. Elindultam, és kihasználtam azt amit tudok. Felépítettem valamit. Amit nem MLM-nek hívnak. Nem csesztem át embereket.

Ma nem sparhelt mellől írok üzenetet. És nem csak rizst eszek. Használom azt a tudást és lehetőséget ami bennem van. Valódi munkára.


Ettől függetlenül el szoktam járni MLM-es előadásokra. Őszintén: jót röhögni. Mint egy kabaré. (Itt az össznépi fejtágítókról beszélek, mint ami a Ferencvárosi Művházban is szokott lenni FLP-vel kapcsolatban, amúgy általában sofőrnek kérnek meg "beavatottak")

Hogy miért is?

Azért mert vannak emberek, akik értenek hozzá, és "zafír" meg "gyémánt" meg "rubin" szinteken vannak. És van a nyáj, akiből a fentiek gazdagszanak. Ez a tipikus piramis.


Amikor látom, hogy egy-egy MLM-es "tag" jön, és adja el a termékét, mert a "zsíros vállalkozót" látja bennem, ráadásul majd ő lefogyaszt a csodaszerével. Aztán csodálkozik, ha bebizonyítom, hogy nem is olyan csodaszer az a csodaszer...

Ahhoz, hogy pl. egy FLP-s termék lefogyasszon talán tudnia kellene, hogy miért és mitől híztam el. Na ez eddig senkit nem érdekelt :)

Arról nem is beszélve, hogy - mint már valahol máshol feltettem - miért dombornyomott, aranybetűs dobozokban vannak a termékek? Az kapásból kb. félezer forinttal olcsóbbá tenné őket... :) A papírdoboza úgyis a szemetesbe megy, nem?

Akkor ők egészséget, vagy egy "látszatluxust" árulnak?


Senki nem mondta, hogy az FLP termékei nem jók. De nem úgy jók, ahogy azt állítják. Ez pedig köztudott tény. Nincs meg az ár-érték arány. Hiszen azt, amit ők hatezerért adnak, máshol (hangsúlyozom, ugyanazt, csak nem aranydombornyomott csomagban) háromezerért meg lehet venni. Csak ők eladják hozzá a hamis látszatluxust.

Hasonló a fogyasztószerük is. Csak kell mellé ezer kalóriás diéta. Meg aztán odafigyelni az ásványianyag-háztartásra. Meg ha baj van szedni mellé a vastablettát, meg a magnéziumot és még lehetne sorolni.


Sokáig voltam hülye. Ma már nem vagyok. És tudom - hiszen abból írtam -, hogy mi az az MLM.


Mindannyian mondjátok, hogy zafír szintű meg gyémánt szintű. Csak azt felejtitek el hozzátenni, hogy a tagsági száma neki három számjegyű. Szemben a most belépő ötszámjegyű pacienssel... Ez a nagy különbség az MLM és a valós munka között. Ha az első százban-ezerben vagy, jó eséllyel tényleg te leszel a zafírmenedzser :), utána pedig jön a "nagy multiknál" bevett szokás: Kihalásos alapon lépünk tovább. Ha most jönne valaki jó MLM ötlettel, és tényleg most indulna a dolog, tuti, hogy beszállnék :)


Érdekes, nekem pl. feltűnt, hogy nektek mindenre van példátok. Van beszédhibás néni, aki zafírszintű, van nyolc általános iskolás értelmiségi, stb. Ami igaz. Hiszen léteznek ilyen személyek. Úgy hívják őket, hogy kivételek. Nem általánosak. Mint ahogy egyesek el akarják adni őket.


Lehet sikert elérni tízezer belépő után is. Vért izzadva. Hogy "egyszerű szavakkal éljek". De melyik munkahelyen nem?


Szerintem előbb lesz egy motívált személy igazgató, mint MLM-ben zafírmenedzser. És ezt valahol mindenki tudja nagyon jól.


Azzal az energiával, amivel "zafírrá" avanzsál valaki, azzal nyugodtan ki lehet bulizni egy jó középvezetői állást...


Persze tudom, hogy most a kedves "seniorok" a "kis kezdő" szemét eltakarva bíztatják, hogy ne hallgasson az ilyenekre, mert én nem láttam azt az utat, én nem akarok sikeres lenni. Nekem megvolt a magam "el Caminoja" - csak hogy szintén jól bevált FLP-s szöveget idézzek.


Amúgy kérdeztétek, hogy milyen vállalkozást lehet elindítani százezer forintból? El sem hiszitek. Egy vállalkozói igazolvány tízezer forintba kerül...


Ha valaki nekem őszintén válaszol, hogy mi kerül egy liter aloe vera gélen tizenezer forintba, akkor azt megköszönöm. De ész érvekkel.


SF

81. Juddyt
2007. okt. 17. 16:13
Meg még arra is kiváncsi volnék, hogy miből fogja az álmait megvalósitani?
80. Juddyt
2007. okt. 17. 16:11

Szivesen megtudnám milyen szülői háttérrel rendelkezik Ever!

23 évesen hajlamos az ember sokat álmodozni:-) csak aztán jön az ébredés, az az már kicsit más:-)

79. fcf0c655e6 (válaszként erre: 77. - Csibe78)
2007. okt. 17. 15:02

Hat igen...A diploma melle, sajnos, nem osztogatnak intelligenciat is.

Talalkoztam en mar olyan diplomas emberrel, akinek, ha beszelt, kiesett a szajabol a kapanyel!


A "csupa, begyoposodott es alacsony szinvonalu ember"-hez meg annyit fuznek hozza, hogy Vilagviszonylati szinten, es az orszag nagysagahoz viszonyitva, bizony nagyon is a lista elejen allunk,mert a magyar nep mar nagyon sokat alkotott, sok-sok magyar feltalalo volt es van,a politikusaink meg eppen olyan csirkefogok, mint akarmelyik mas orszagban.Ez ellen nem sokat lehet tenni,sajnos.


Egyebkent ezzel az altalanositassal kisse sertve erzem magam, mert;habar mar regen nem elek otthon, de megmaradtam magyarnak, es rosszul esik a megjegyzesed!


Szep napot Neked, kedves "Ever"!

2007. okt. 17. 13:09
Azt hiszem ezek a "hogyan szerezzek X ezer forintot?" fórumok lesznek itt a legjobbak! :DDDD
77. Csibe78 (válaszként erre: 68. - Ever)
2007. okt. 17. 13:04

Tudod már sejtettem az első megnyilvánulásod alapján is, hogy valami diplomás emberke vagy, abból ahogy a 8 általános iskolai végzettségűekről beszéltél.

Te miért érzed különbnek magad? Azért mert van 1 diplomád, és 4 nyelven beszélsz? Tudod nem muszáj ebben az országban tengődnöd,előtted a lehetőség, mert ha jól veszem ki a szavaidból gyereked még nincs. Hát kapd a nyakadba a világot, és vállalj külföldön állást, és hagyd itt ezt a " csupa begyöpösödött, alacsony színvonalú embert" !

Az ilyen megnyilvánulásokból mindig kiderül, hogy a diploma mellé intelligencia, és józan ész nem jár!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bocs, ha kicsit nyers voltam, de azt hiszem korántsem annyira, mint te lenéző!!!!!!!!!!!!!!!!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook