Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan osztanál be 35ezer Forintot egy hónapra, 3 főre, kajára? fórum

Hogyan osztanál be 35ezer Forintot egy hónapra, 3 főre, kajára? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2013. febr. 15. 15:50
Mondjuk én két Rámát 900-ért veszek, marad 500 akkor egy liter olajra, azzal szívesebben főzök.
39. szabot.88 (válaszként erre: 36. - 9b10f3d7ff)
2013. febr. 15. 15:49
Ja, bocsi, ott a májra összpontosítottam :))
38. c6973617d3 (válaszként erre: 36. - 9b10f3d7ff)
2013. febr. 15. 15:49
Miért pont háj és nem szalonna? Az nem olcsóbb?
37. c6973617d3 (válaszként erre: 33. - Szabot.88)
2013. febr. 15. 15:47

Hájat ír és Rámát :)


Így összedobva tényleg egész jól mutat, nem tudom, hogy ebből tényleg ki tudnék e húzni egy hónapot.

36. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 33. - Szabot.88)
2013. febr. 15. 15:47
Olajat nem tettem bele, hájból oldanám meg, lehet tepertőkrémet is készíteni belőle, meg főzni is.
2013. febr. 15. 15:45

belefér még 1 kg darált hús. Lehet fasírt, én főtt krumplival szoktam dúsítani, finom puha a belseje így. Egybesütve főzelékhez 2 napra elég fél kg. Lehet a másik feléből milánóit.

vennék 1/2 kg sajtot. Egy vödrös tejfölt.

2013. febr. 15. 15:44

Heti 8 ezerből bevásárolni, előtte menüt írni, mit esztek általában, reggeli, ebéd, vacsi, uzsi, felírni a szokásaitokat, itt kezdődik.


Ebből mindjárt kiderül, hogy tényleg kajára megy-e el, vagy inkább nasikra, készételekre.


Ha vezeted nagyjából az árakat egy áras füzetbe (én a blokkokról szoktam kimásolni, de csak az első pár alkalom macerás, mert utána úgyis rájössz, hogy mindig ugyanazt veszed és már alig kell hozzáadni a listához, 1 hónapon belül világos lesz az összes ár), akkor saccperkábé már bevásárlólista írásakor tudod, mennyit kell fizetni a boltban. Én úgy szoktam, hogy ha már a listáról tudom, hogy túlléptem a költhető összeget, kihúzogatom azokat, amikkel várhatok a következő hétig.


Egy jó kis listavezető linket találsz az outofmilk.com-on, ahol beirogathatod a szokásos dolgaidat egy virtuális bevásárlólistára, és ez legközelebb kiszámolja sec-perc (ennél is csak az eleje az időigényes, amíg beírkálod). Ez arra is jó, hogy havi szinten is ellenőrizhesd, min csúszol el.


Én, ha már lista, felírnám a piacos árakat is, sosem lehet tudni, mikor van rá szükség, összehasonlításra is jó, hogy tudd mikor mi az akciós.

33. szabot.88 (válaszként erre: 32. - 9b10f3d7ff)
2013. febr. 15. 15:43
Ügyi vagy! Talán a zsiradékot hagytad ki, de az a maradékból megoldható :)
2013. febr. 15. 15:35

30x 1 kg kenyér /250 ft

2 doboz ráma kb 1.400,-

10 kg krumpli 150ft / kg

1 kg máj 600 Ft.

2 kg háj 1000/ kg a májat belesütném egyrészébe, jó lenne kenyérre, a többi főzni.

15 kg alma 120ft / kg

20 l nem tartós tej 150/ l

2 kg cukor 250/ kg

4 kg liszt 200/ kg

2 kg leveszöldség 2000 ft

4 kg csirke egész comb /rántani, pörköltnek,brassói stb 800/ kg

30 db tojás 40/ db

10 csomag tészta /250 Ft / csomag

2 kg v.hagyma 500 ft

2 kg búzadara 500 ft

1 kg kolbász szendvicsre 2000 ft

2 doboz tea 500


ez kb. 31.000 ft szűkösen de megoldható

31. bowie
2013. febr. 15. 15:32

Olcsó kaják:

pásztor tarhonya

kentucky csirkeszárnyak rizzsel

kínai pirított tészta

igazából minden kínai kaja olcsó, mert alig használ húst

paprikás krumpli

főzelékek

rizseshús

tejfölös tészta

hát..hirtelen ennyi ugrott be, de sztem simán megoldható.

30. bowie
2013. febr. 15. 15:28

Heti menü:

1. tarhonyás hús (tarhonyából van családi, kilós kiszerelésű, és nem drága...fél kiló sertéscomb a hús, azt megfőzni pörköltnek)


2. krumplifőzelék stefánia vagdalttal (egy tejföl, 6 tojás, meg egy fél kiló darált hús..és kenyér)


3. Hamis gulyás mondjuk virslivel, hogy valami húsérzet is legyen benne


4. spagetti (bolognai)


5. szikkadt kenyérből lehet máglyarakás, előtte valamilyen idényzöldségből leves


6. tepsis bundáskenyér


7. húsleves csontból, vagy pulykanyakból, másodiknak mondjuk rakott tészta


Ehhez a menühöz kell:


1 nagy tejföl

krumpli

1 kiló darálthús (egyik fele a stefániához, másik fele a bolognaihoz)

tarhonya

fél kiló sertéscomb vagy lapocka

10 tojás

répa, hagyma, petrezselyem..stb 8a levesekbe)


A rakott tésztát lehet olcsósítani konzervvel..mondjuk előbb utóbb a megmaradt tésztákból, zöldségekből gyűlik annyi, hogy fussa még egy fél kiló húsra)


Ez kijön 7 ezerből...csak egy kis előretervezés, és aztán futni fogja a gyereknek is édességre, több húsra, gyümölcsre..stb.

29. szabot.88 (válaszként erre: 25. - Ittmost)
2013. febr. 15. 15:28
Igen, Auc...ban én is vettem már féláron csmellet. Felszakítottam picit a neylont, megszagoltam, semmi baja nem volt, aznapi lejárattal. Vettem 3 tálcával és bedobtam a fagyasztóba.... Csak ehhez kell, h a közelben legyen ilyen bolt, mert mi is csak véletlen voltunk ott...
28. ittmost (válaszként erre: 24. - Bowie)
2013. febr. 15. 15:25
Erről jut eszembe,én a rántott sajton lepődtem meg,hogy mennyire laktató,és van akciós sajt kilója 1000körül.30 dekából megvan egy ebéd 3személyre,+ rizsköret.
27. szabot.88 (válaszként erre: 24. - Bowie)
2013. febr. 15. 15:24
Én ma egy fél csmellből csináltam ebédet kettőnknek, 6 szelet volt. Az egész 780 ft volt.
2013. febr. 15. 15:24

A gyereknek változatos étkezés kell, ezért tényleg nagyon-nagyon nehezen!


Én azt mondom, hogy inkább egyetek kevesebbet, ha nem végeztek fizikai munkát (el sem hinné az ember, hogy mennyivel többet eszünk nagy átlag! mint szükséges), de az ésszerű minőségből, és változatosságból ne adjatok le.


Menü egy hétre előre, heti nagybevásárlást tartani, és csak a legszükségesebb dolgokat hét közben megvenni, így nem csábul el az ember, ha bemegy a boltba.


Ha van délben húsféle, akkor a felvágottak teljesen mellőzhetőek, egyébként is egészségtelen a legtöbb, max. a prémium sonkák (de azok meg 3000-3500 ft/kg árúak, szóval...). Reggelire vajaskenyér, lekváros kenyér, müzli tejjel, zabkása, májkrémes kenyér, bundáskenyér, uborka-retek elég reális árú még télen is.


Délelőtt gyümölcs, egy kefír/joghurt, gyereknek kifli.


Ebéd: tartalmas levesekkel egyetértek, rakott zöldségek elég laktatósak (mindig van akciós zöldség, vagy akciós fagyasztott zöldség, darált hús elég 30 dkg egy nagy jénaihoz, egy kis tejföl és rizs... szerintem ez árban nem sok, és kétszerre is ehet belőle három ember), tésztafélék, burgonyás ételek - vagy akár vacsorára.


De tényleg nagyon nehéz annyit beosztani! Tény, és nem is okoskodok, csak segíteni próbáltam.


A heti menü nálunk bevált, én mindenkinek azóta is a baráti-ismerősi körben ajánlom (ha fogyókúrázik valaki, ha spórolni szeretne, ha időhiányban szenved... szóval mindig hatásos).

25. ittmost (válaszként erre: 1. - Macskanita)
2013. febr. 15. 15:23
A többi ötleten kívül nagyon figyelném a hipermarketek akcióit,és a közeli lejáratú termékek című hűtőpultot.Kisvárosban persze sokkal nehezebb.
24. bowie
2013. febr. 15. 15:20

Szia!


Ajánlom figyelmedbe gribedli nevű felhasználó "hogyan spóroljunk a háztartásban" című naplóját!

Vannak benne kaják, menük..stb..csak rá kell szánni az időt, mert már elég szép terjedelmes a napló.:)


Egyébként lehet hús is nyugodtan a menüben, csak némi szemléletváltás szükséges. Pl egy nagyobb csirkemellből (igen, drága kilója, viszont valószínűsítem, hogy aznap a hús mellé megoldható olyan köret, ami van otthon) csíkokat vágsz, és azokat párizsi bundába mártod, és úgy sütöd ki..ez csak a magyar mentalitás, hogy egy bundázott húsnak jó nagynak kell lennie..ha így csinálod, meglátod, akkor is jól laktok belőle. Én anno amikor a fiam 3 éves volt, akkor készítettem így, mert könnyen meg tudta fogni..és akkor tűnt fel, hogy mennyire kiadós kaja..azóta normális rántott szelet ritkán van, pedig mi magunknak termeljük a húst, szóval lehetne.

23. szabot.88 (válaszként erre: 22. - Szabot.88)
2013. febr. 15. 15:18
nem egy krumpli, hanem a krumpli:)
22. szabot.88 (válaszként erre: 20. - Rekuczy)
2013. febr. 15. 15:18
Azért ez a lehetősége sincs meg mindenkinek, h megtermelje nyáron...ha mindent forintosítanál, most pl egy krumpli nálunk 220ft/kg.....
21. szabot.88 (válaszként erre: 19. - Fd338ca636)
2013. febr. 15. 15:17
Persze, csak kérdés az, hol lakik az illető, nálunk nincs piac. Persze mi meg ősszel megvesszük egyszerre a télirevaló almát. A savanyú káposzta is nagyon jó vitaminforrás...sokmindennek utána kell nézni, és kell egy kis kreativitás :)
2013. febr. 15. 15:12
be lehet osztani siman ennyi penzt nekunk van hogy kevesebb jut teli honapokba kajara. Nyaron termelek a kertbe es teszek el telire zoldseget es kompotokot abbol meg van a vitamin. Es nekem a krumpli a kedvenc etelem barmilyen formaba ezert egyszeru megoldani abbol rengeteg etelt lehet kesziteni es azt is termeltunk a kertbe. Nyaron raktarozunk mert telen nem jon be annyi penz.
19. fd338ca636 (válaszként erre: 5. - Szabot.88)
2013. febr. 15. 15:12

Piacon 100 ft egy kg alma,azért ez simán belefér egy nap.Tojás,zöldségek,ami szezonális(káposzta,gyökérzöldségek).

Nem csak tésztát,meg krumplit lehet enni ennyi pénzből,mi mondjuk csak ketten vagyunk a gyerekkel ennyi pénzre kajára,de rengeteg gyümölcs és zöldség belefér,csak nem multiknál kell 3-4száz forintos almát,meg narancsot venni,kis utánajárást igényel.

De nem jár együtt a kevés pénz a vitamin és tápanyaghiányos étkezéssel.

18. vacsa
2013. febr. 15. 15:10
sehogy
17. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 1. - Macskanita)
2013. febr. 15. 15:02
Azzal kezdeném, hogy befizetnék egy személyre menzakajára egy olyan konyhára ahol ismernek. És vinnék egy jó nagy éthordót...
2013. febr. 15. 14:59
Sehogy
15. zefex (válaszként erre: 1. - Macskanita)
2013. febr. 15. 14:58

Azt hiszem, meg lehet oldani.

Volt idő, amikor mi is nagyon szűk keretből gazdálkodtunk, akkor kinéztem, hol mi az olcsóbb, ott vásároltunk. Kész ételt, üdítőt, nasit nem vettünk, száraz kenyeret nem dobtuk el (megjegyzem, most sem), jó volt pirítosnak, bundás kenyérnek, prézlinek.

Felvágottakat most sem veszünk sűrűn, mert nem jó minőségüek baromi drágán, viszont veszünk száraz kolbászt. A tésztát, gombócot most is én gyúrom, sokkal finomabb.

Sokszor nem is a pénzen múlik, hogy jól lásd el a családot, hanem az ügyességen, leleményességen.

14. a362b29577 (válaszként erre: 2. - Macskanita)
2013. febr. 15. 14:56
Szerintem sehogy.
2013. febr. 15. 14:51

Befizetném magunkat a menzára.

445 ft/ nap

3 főre februárban 26 700 ft

Ez egy leves + főfogás, némi desszert (1 nápolyi, 1 alma) (Személy szerint nekem elég lenne ebéd+vacsorára...)

A maradékból pénzből hétvégi ebéd + reggeli.

Vagy sokat járnék hétvégente rokonlátogatóba..:)

12. Eva.1975 (válaszként erre: 2. - Macskanita)
2013. febr. 15. 14:49

nagyon nehezen, borzasztó egészségtelenül.

se gyümölcs, se hús, csak tészta és krumpli...

2013. febr. 15. 14:44
Meg leleményesnek kell lenni, én a szűk időkben is külföldi ételt vettem, vagyis ismerős hozott be élelmiszert és az itthoni áraknál olcsóbban tudtam megvenni. Aztán neten keresztül csereberéltem is, szép, de nem használt holmijainkat kajára cseréltem.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook