Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan nyissak az emberek felé? fórum

Hogyan nyissak az emberek felé? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. nov. 24. 08:41
Neee, ne tedd ezt! Igenis szükségünk van az emberi kapcsolatokra. És nem minden ember gonosz és rosszindulatú. Az ember alapvetőn társas lény, és nagyon jól tud esni egy beszélgetés - akár a bolti eladóval - és nem szabad belessülyedni ebbe az állapotba, mert ez legrosszabb esetben még depresszióhoz is vezethet. Én azt tanácsolnám, hogy szépen lassan, apránként, de igenis nyiss az emberek felé. Kezd akár a boltban, ahová le kell ugranod. Mosolyogj rá az eladóra és bármilyen apró dolog is, amit vele "meg lehet beszélni", de hidd el jól fog esni! Ha az ember csak a párjával, gyerekével, családjával, kutyájával tartja a kapcsolatot, akkor egy idő után nagyon "magányos" lesz. Szükségünk van más dolgokra is ezen kívül. És ha most még zavar egy nagyobb baráti társaság, akkor ne ezzel kezd. Szerintem a legfontosabb az, hogy saját magadban próbálj "rendet tenni", próbáld helyreállítani a hited, hogy igenis mások is kíváncsiak rád! Én is sokszor vagyok úgymond "tüskés", amikor nem akarom hallani a másik ember véleményét, és egyáltalán semmit. De ez az állapot nem jó és nem is tar örökké. Legyen bizalmad és önbizalmad. Tudom, hogy ez néha "pofonokkal" is járhat, de az életben nemcsak egyedül kell helytállnunk, hidd el másik embernek is lehetnek gondjai, bajai, ami miatt belefé fordul, segíts Te is abban, hogy ez megváltozzon!!!!
5. 6f4ed91892 (válaszként erre: 1. - Cincinke)
2011. nov. 24. 08:40
Elszoktal csak tole, vissza kell szokni.:)
4. 6f4ed91892 (válaszként erre: 2. - F799cac10e)
2011. nov. 24. 08:39
Tenyleg azok, de azert nem kell az egesz vilagtol elzakozni.:)
2011. nov. 24. 08:38

Én a kislányom születésekor jártam így. Azóta is nehezebben megy a kapcsolatfelvétel, de azt gondolom, ha hiányzik, hogy beszélgess, valamennyit áldozni kell rá. A torna nem olyan drága, ha nem csillogó szalonba jársz, csak körül kell nézni egy kicsit.

Bizony gyakorolni kell. Felnőttként sokkal nehezebb új barátokat szerezni, és dolgozni kell érte, de véleményem szerint megéri.

2011. nov. 24. 08:34
Én már nem is keresem úgy az emberek társaságát, a párommal és a két kutyánkkal jó igy ahogy vagyunk. én nem szeretem az embereket, mert gonoszak, rosszindulatúak, párom se szereti őket. ő sokat vezet, és mondja nagyon idióták az emberek ahogy vezetnek, ezért halnak meg vagy lesz valami bajuk. el kell felejteni őket. ha kimész csak menj és végezd a dolgod és gyere haza. ennyi
2011. nov. 24. 08:20

Világ életemben könnyen barátkoztam, sohasem volt ebből problémám. Jártam sportolni, színházba, táncolni, és minden ingyenes előadást meghallgattam, ami érdekelt. Aztán a sors úgy hozta, idegen városba kellett költöznünk. A munkahelyemen több mint egy évig egyedül voltam az irodában, a kollégákkal nem sokat találkoztam. Barátaim is lettek, de ők szép lassan másik városokba költöztek, és a többségükkel teljesen megszakadt a kapcsolat. Amikor megszűnt a munkahelyem, és átkerültem a másikba, akkor vettem észre, mennyire zárkózott lettem. Ott 8-an voltunk egy irodában. Sajnos nem volt időm beilleszkedni, mert amint elmentem táppénzre, kirúgtak. Ennek már jó pár hete. Azóta gyakorlatilag ki sem mozdultam itthonról, max a közeli boltba ugrottam le. A férjem napközben a munkahelyén van, én itthon egyedül. Nem unatkozom, mert most van időm megcsinálni a nagytakarítást, ki is tudtam festeni. Csak valahogy az emberekkel már nem találom az összhangot. Régen, ha lementem a kisboltba, mindig váltottam pár szót az eladóval, ha elmentem tornára, edzés előtt pletykáltunk a lányokkal. De most valahogy félek beszélgetni.

Múlt hétvégén volt egy kisebb baráti összejövetel nálunk, és többen szóvá tették, milyen hallgatag vagyok. Valahogy nem tudtam bekapcsolódni a beszélgetésbe, és alig vártam, végre menjenek el, és újra egyedül lehessek.

Szeretnék ezen az állapoton változtatni, de nem tudom, hogyan. A barátnőim dolgoznak, este fáradtak, és egyébként is sokat kellene utaznom. Tudom, hogy el kellene itthonról járnom, de egyedül nincs kedvem, színházra, tornára pedig most nincs pénzem. Adjatok tanácsot: hogyan tudnék újra önmagam lenni? Hogyan „nyissak” az emberek felé?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook