Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan ne legyek munkamániás? Sokszor érzem, hogy felemészt a munka és nem jut magamra elég idő. fórum

Hogyan ne legyek munkamániás? Sokszor érzem, hogy felemészt a munka és nem jut magamra elég idő. (tudásbázis kérdés)

1 2
2016. okt. 6. 21:11

Mikor fordult a helyzet? Áprilisban ezt írtad: " inkább csak azt tartom szem előtt, hogy 8-tól 5-ig dolgozzak, lehetőleg hiba nélkül és pontban 5-kor elmegyek, mert nem akarok több energiát ebbe fektetni."

Valószínűleg tartom, hogy kiégtél.

2016. okt. 6. 20:57
Mit dolgozol?
2016. okt. 6. 20:44

Azt vettem észre, hogy ez "általános" itt. Majdnem mindenki túlórázik, nem csak én. Valahogy, ha felállok 4-kor, akkor kényelmetlenül érzem magam, mert mások maradnak. Kb. 2-3 hete kezdtem ezt csinálni. Ha volt programom munka után lemondtam, mert be kellett fejeznem a feladatot.

Azelőtt (hónapokon keresztül) csináltam, hogy 4-kor felálltam és elmentem a dolgomra, mostanában viszont beszippantott az egész és már szinte természetesnek veszem, hogy korábban bemegyek/tovább maradok.

4. 408020f45e (válaszként erre: 2. - Bettynkaa)
2016. okt. 6. 20:38

A munkaidő általában 8,5 óra. (beleértve az ebédidőt is)Szóval ha letelik, az ajtót be kell csukni magunk mögött. Általában azok (és nem akarlak megbántani ezzel) azok csinálják ezt, akiknek se kutyájuk, se macskájuk. A munkahelyük teszi ki az életüket. Se barát se barátnő.

Ha menned kellene a bölcsibe, oviba vagy a suliba a gyerekekért és még menet közben be is kellene vásárolnod, akkor nyilván alig várnád, hogy leteljen a munkaidőd.

Szóval azt gondolom nincs magánéleted, ami helytelen. Amíg ezt az ingyenmelót önként végzed, ne is várd, hogy kifizetik. Ugyanis rendelet szabályozza, hogy csak az írásban elrendelt túlmunkát fizetik ki vagy azt, amit a főnök elrendelt, szóban. De itt nincs ilyenről szó.

Szóval, nem értelek miért csinálod?! A munkatársaid még nem szóltak érte? Így csak ellenségeket szerezhetsz magadnak, de barátokat nem. Ha nem tudsz úrrá lenni ezen a kényszeres dolgon, keress fel szakembert, javaslom.

2016. okt. 6. 20:36

Hát ne fejezd be. Vége a munkaidődnek, menj haza. Van következő nap is, a munka megvár.


Ha kevés a fizu, keress másik munkahelyet.

2016. okt. 6. 20:22

Egyszerűen kezdek elfogyni, úgy érzem, hogy csak a munka és a szükségletek teszik ki az életemet (evés, alvás, ivás). A munkahelyemen szinte mindennaposak a túlórák, hetente többször vagyok bent 8 helyett 12 órát. Néha persze belefér, de nem mindennap. Egyszerűen sosem tudok úgy elmenni, hogy befejeztem a munkát, mert egymásra tornyosulnak, ha elfogynak a feladatok jön a következő adag. 6-ra megyek, 5-6 körül végzek. Nem tudok felállni 4-kor, mindent be akarok fejezni, persze ez a munkáltatót teljesen hidegen hagyják, nem fizetik ki a túlórát, 1 éve (nem is írom le mennyit) keresek, gondoljatok egy relatív alacsony számra és vonjatok ki belőle sokat...

Fizetésemelés nuku, elvárások vannak, én teljesen belefásultam, nem tudom mit tegyek.

2016. okt. 6. 20:22
Hogyan ne legyek munkamániás? Sokszor érzem, hogy felemészt a munka és nem jut magamra elég idő.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook