Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan mondtátok el a gyereketeknek a télapóval és a jézuskával kapcsolatos igazságot? fórum

Hogyan mondtátok el a gyereketeknek a télapóval és a jézuskával kapcsolatos igazságot? (beszélgetős fórum)


1 2
2019. jan. 24. 13:56

Kislányom!


Télapó,Jézuska, Húsvéti nyúl, nem létezik. Apád és anyád vásárolja az ajándékot. Sőt, jobb, ha azt is megtudod téged is úgy fogadtunk örökbe.

2019. jan. 24. 13:53
Köszönöm a válaszokat! Úgy értem, hogy nálunk ez elég “komoly” nagyon mélyen hisz benne - holott már 10 éves - tudom, ilyenkor már alig hisznek benne a gyerekek, de nálunk ez így alakult. Félek, hogy ha valakitől megtudja s itthon felteszi a kérdést s egyszerűen csak beismerés hogy igen, valóban úgy van ahogy mondták neki, az túl nyers, és sokkoló lenne számára, sok mindenben - bennünk is - csalódna, ezért próbálok ötleteket gyűjteni, felkészülni rá, hogy kíméletes legyek....
4. Dredd (válaszként erre: 1. - Kryssz)
2019. jan. 24. 13:46
nekem nem mondta el senki, rájöttem magamtól, hogy nincsenek.
3. ab3619a9cd (válaszként erre: 1. - Kryssz)
2019. jan. 24. 13:45
Nem mondtam el neki. A mamával egyszer elment vásárolni, akkor vette meg a Mikulás csomagba az édességet. Majd pár hetére rá megkaptam. Közölte hogy nincs is Mikulás mert ezeket a mama vette. Mondtam neki hogy nagyon okosan rájött. Ebből már kikövetkeztette hogy a többi is cak mese. Ő rájött én nem hazudtam többé!
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Kryssz)
2019. jan. 24. 13:45

Miért időszerű elmondani? Úgyis megtudja magától, mármint a gyerekközösségtől. Rávezetik egymást.


Nálunk legalábbis nem volt e célból nagy igazságbevallás.

2019. jan. 24. 13:35
Sziasztok! Lassan időszerű lesz a kislányom számára elmondani az igazat a télapóval, jézuskával, angyalokkal és a húsvéti nyuszival kapcsolatban de nem akarom, hogy csalódásként élje meg. Nálatok ez hogy történt? Köszönöm a válaszokat!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook