Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehetne az önhibájukon kívül szegénnyé váló embereknek ajándékot adni? fórum

Hogyan lehetne az önhibájukon kívül szegénnyé váló embereknek ajándékot adni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
98. 65298a0518 (válaszként erre: 94. - Ec6e9cfd9f)
2011. dec. 2. 16:25
Szegények:((
97. Babeck (válaszként erre: 96. - 4c30444687)
2011. dec. 2. 16:23

Gondolom nem :)


No mindegy is, szíved joga, hogy így gondold :)

96. 4c30444687 (válaszként erre: 95. - Babeck)
2011. dec. 2. 16:19

Mert szerinted felkeresem, elveszem az ajándéknak szánt tyütyü-mütyüket, és viszem ahhoz, akinek én jónak látom? Felőlem aztán az afrikai pettyes mérges gilisztáknak is viheti.

Épp azt tettem, értékeltem a nemes gesztust.

95. Babeck (válaszként erre: 94. - Ec6e9cfd9f)
2011. dec. 2. 15:57

Ez nem pont a kivétel ami erősíti a szabályt? Bocs, tudom, hogy van sok-sok-sok undorító nemcigány is.


Ami már nem a Te hozzászólásodhoz tartozik:

szerintem igenis szíve joga eldönteni a fórumindítónak, hogy kinek, milyen célra szeretne adni.


Miért nem lehet értékelni, hogy egyáltalán van, aki adni szeretne? :(

2011. dec. 2. 15:49

a kis cigánygyerek,aki a játékot kapja,nem tehet arról,hogy hová született,és mi okból.És nem igaz,hogy tönkreteszik a játékot..akiknak nincs az nagyon megbecsüli.Most dolgoztam 6 évesek között,egyik fiú-egyébként nagyszájú,kötekedős_elkezdett rajongani a kosárlabdáért,mert az jól pattog,h milyen jől lehetne vele focizni,és dekázott is vele ügyesen.Mondta,h haza akarja vinni,mert itt a suliban sok van úgyis.Mondtam,nem lehet.nem könynen érette meg,de utána már csak azt kérte,hadd fogja a kezébe a labdát,amig kiérünk a tanteremből a tornaterembe..ölelgette a labdát boldog fejjel.Mondtam a szülőknek,h labdát szeretne a gyerek.elmondtam miylen,anyuka visszamondta pontosan.nagyon remélem,megkapja karácsonyra.Másik kedvence egy rama-reklámos uzsonnásdoboz!!oylat nem tudott venni anyuka,de kapott egy hasonló dobozkát,,Egyik nap hozza,ölelve,benne egy marék sóskeksz..és teljesen saját ötletből körbekínálta tízóraikor.

Egy másik meg folyton a kezében szorongatja a papírmadarat,amit hajtogattam neki,pedig már koszos,meg gyűrődött.

NE általánosítsunk!

93. 4c30444687 (válaszként erre: 90. - 65298a0518)
2011. dec. 2. 15:46

Nem lett semmi és senki konkréta kiemelve, csak tul.képp ki vagy mi fér bele a így kiemelt kategóriába?

Ne legyen közvetítő, mert az úgyis csak lenyúlja, de ne legyen személyes átadás, mert a névtelenséget őrizni kell. Sakk-matt. Csak olyan személy lehet, aki önhibáján kívül szegény, de ki és milyen jogon turkálhatna más életében, hogy az miként síklott ki? Önéletrajzot kellene a névtelennek benyújtani, hogy majd ő elbírálja? Aki a neten "sír", az biztos hazudik, aki 50-10 Ft-os ruhát vesz a családsegítőben, az ingyenélő semmirekellő... Kit nem zár ki az ilyen előítéletes gondolkodás? Akiben ennyi bizalom nincs idegen embertársai felé, hogy a felesleges kacatjait nekik adja, az nem értem, miért játssza Teréz anyát. Persze ettől még nyugodtan megteheti, hogy szebb képet lásson a tükörben az én véleményemtől függetlenül.

92. 65298a0518 (válaszként erre: 85. - Biológus)
2011. dec. 2. 15:37
Igen, nem mertem kimondani, de sajnos sok az olyan ember, aki a hátulról "normálisnak" tűnő embert, ha az én helyemben megszólította volna, utána vagy elnézést kér, vagy szó nélkül otthagyja. Remélem, rosszul látom.
91. 65298a0518 (válaszként erre: 89. - 4c30444687)
2011. dec. 2. 15:35
Ámen.
90. 65298a0518 (válaszként erre: 88. - D6abf08191)
2011. dec. 2. 15:34
Én is így gondolom, bár ne így lenne, és itt nem lett kiemelve szerintem a fajiság, csak annyira, mint az AKÁR HÓFEHÉR védőnéni, AKÁR HÓFEHÉR ember, aki a segélyt is elissza, míg a gyerekek éhen halnak (sajnos ilyet is láttunk a híradóban már) AKÁR HÓFEHÉR segélyszervezetet működtethető, de a pénzből több mint jól élő emberek...vagy minek nevezzem őket.
89. 4c30444687 (válaszként erre: 88. - D6abf08191)
2011. dec. 2. 15:32
Jahhh, éljen a szeretet meg Krisztus ünnepe!
88. d6abf08191 (válaszként erre: 81. - 4c30444687)
2011. dec. 2. 15:24
Nem akarok ebbe a faji témába belemenni,mert nem ez a fórum témája,de csak annyit mondanék erről,hogy én még talpig becsületessel nem találkoztam!Csak rossz tapasztalataim vannak!Persze vannak a magyarok között is érdekes példányok,de ettől még a véleményem nem fog megváltozni.A vér nem válik vízzé,és akkor még szépen fogalmaztam.És nem érdekel különösebben,ha valakinek nem tetszik,hogy ezt írom.Sokan így gondolják,csak nem mondják ki.
87. biológus (válaszként erre: 83. - Bbfd1052c7)
2011. dec. 2. 15:23
Szia! Értettem az előbb is. Köszönöm, nagyon aranyos vagy! :)
2011. dec. 2. 15:22

Szia pepi2!

Bocs, hogy ennyit offolok, de ez olyan jó topik, olyan jó itt beszélgetni! :)

85. biológus (válaszként erre: 72. - 65298a0518)
2011. dec. 2. 15:21

Büszke is lehetsz a gyerekeidre! Nagyon szép, hogy gyakorlatban is így hasznosítják a tanultakat! :)

Kedves történet, amit leírtál. Sajnos, a fogyatékos embereknek nagyon nehéz ebben a világban normális életet élni, pedig ők a legkisebb odafigyelésért, mosolyért is nagyon hálásak. Szívtelenség azt hinni, hogy nem ugyanazokra a dolgokra vágynak mint az egészséges emberek. Sajnos, legkönyebb megoldásként az emberek jó része még el is fordul, ha ilyesmivel találkozik. Én egy mozgássérült ember mellett nőttem fel, tudom, van épp elég napi probléma az ő életükben, nem kéne ezekkel a dolgokkal tetézni.

84. 4c30444687 (válaszként erre: 79. - Pepi2)
2011. dec. 2. 15:18
Igen, az a válaszom. Olyan jól lereagáltam, mint te a nevelős témát vagy a családsegítőt.
83. bbfd1052c7 (válaszként erre: 67. - Biológus)
2011. dec. 2. 15:16
Már most gazdag vagy,vedd már észre:D gazdagabb mint sokan:)
82. Szilvamama (válaszként erre: 73. - 65298a0518)
2011. dec. 2. 15:16
Semmi baj! Szeretek ilyen történeteket olvasni. :) A témára visszatérve: adni mindig öröm. Szerencsés helyzetben vagyok, mert megtehetem, hogy minden évben "segítek". Egy kisvárosi TV műsorvezetőjeként, eddig "csak" melléálltam egy-egy szervezetnek, bíztattam az embereket, a szűk pátriámba gyűjtöttem az adományokat. Idén eljutottunk arra a szintre, hogy én kezdeményeztem a gyűjtést, és a civilek álltak mellém! Hihetetlen jó érzés, hogy meg tudok mozgatni egy csomó embert a jó ügy érdekében (illetve 17-én eljönnek)! És sajnos nekem nincs azzal gondom, hogy rászoruló családot találjak! Ugyan az adományok szétosztása már nem az én feladatom - hiszen nálam sokkal kompetensebbek is vannak - de volt, aki a felhívásra engem keresett meg. És meglepő, de van olyan, akiről az ember nem is gondolná, hogy rászoruló ... Szóval szerintem itt a Hoxán is lehet olyat találni, aki örülne a megúnt játékoknak. Saját tapasztalat ...
81. 4c30444687 (válaszként erre: 78. - D6abf08191)
2011. dec. 2. 15:16

Aha, ilyenkor azokról a cigányokról nem szól a fáma, akik talpig becsületes magyarként nem sírnak sehol senkinek.

Különben meg nem kérdezz meg pár külföldit, a hófehér magyarok messzeföldön híresek arról, hogy imádnak panaszkodni.


És hogy kicsit jobban visszaugrorjak a témához, csak le kell(ele) ereszkedni az "aljanéphez", és rögtön nem lenne nagy kaland találni pár "igazi" rászorulót.

2011. dec. 2. 15:14
Én is egyetértek pepivel. Szerintem egyébként nagyon sok helyen jól jönne most egy kis tüzifa. Én ismerek is ilyen embert, adtam is neki pénzt, hogy vegyen fát, de mivel semmi pénze nem volt, így inkább ételt vett belőle:(
79. pepi2 (válaszként erre: 77. - 4c30444687)
2011. dec. 2. 15:14

na csak ez a válaszod? elég szegényes...

most ismét mennem kell, este leszek, addig írj valami értelmes magyarázatot(ne kötekedést) miért offolod a témát és miért nem választhatom én meg, hogy kinek adjak...ráadásul mint írtam, nem akarom segélyszervezetbe beömleszteni(de nem is szeretném személyesen odaadni) mert itt is olvashattad még a védőnő is talált magának valót...na ezt nem szeretném...

78. d6abf08191 (válaszként erre: 76. - Pepi2)
2011. dec. 2. 15:11
Pepi2: Teljes mértékben egyet értek veled!!!
77. 4c30444687 (válaszként erre: 76. - Pepi2)
2011. dec. 2. 15:07
Most már elolvastam a maradékot is. Nem csak nekem tűnt fel a defektes szelekciód.
76. pepi2 (válaszként erre: 75. - 4c30444687)
2011. dec. 2. 15:02
nem a zárt klubbról van szó, de minek kell minden fórumot szétoffolni? ha kötekedni akarsz, tedd máshol, a többség akkor is érti miről beszélekés szerintem te is, szerinted minek kellene támogatni őket? már annyi mindent kaptak, és mégsem éltek(élnek a lehetősggel), akkor minek? csak felesleges pénzkidobás! bocs ennyire nem vagyok gazdag, én igenis olyannak szeretnék adni, aki meg tudja becsülni azt, amit kap!!! (ha mi magyarok annyi előnyt és támogatást kapnánk, mint a cigányok, már rég nem itt tartanánk, de ők csak sírni tudnak..)
75. 4c30444687 (válaszként erre: 71. - Pepi2)
2011. dec. 2. 14:55
Nyiss zárt klubot, ha nem tetszik a jelenlétem!
74. 4c30444687 (válaszként erre: 69. - Pepi2)
2011. dec. 2. 14:54

Nem dugom homokba a fejem, jártam egy iskolába az echte-nyóckeri, 16 évesen szülős, folyósón beszólós, fényes nappal késelős díszpéldányokkal is. Tegnapelőtt meg örültem, hogy egy üveg pia felét csak az bejárati lépcsőmre és nem az ablakon bevágták. Sőt, nem csak hallottam nevelős gyerekekről vagy messziről láttam egyet-egyet. Sok helyen nem kapnak adományt karácsonykor sem, és ha nem folyósítja az önkormányzat időben a pénzt, ami előfordul, akkor lófszt sem kapnak karácsonyra, hanem talán akkor, mikor majd beérkezik az erre is fordítható összeg.

Egyáltalán nem dugom homokba a fejem, de képletesen nekem is bicska nyílik a zsebembe, mikor valaki "nem vagyok rasszista, de nem segíteném a cigányokat" számot előadja.

73. 65298a0518 (válaszként erre: 72. - 65298a0518)
2011. dec. 2. 14:52
Juj, de hosszú lett, bocsi:)
72. 65298a0518 (válaszként erre: 67. - Biológus)
2011. dec. 2. 14:52

Mennyire egy rugóra jár az agyunk, épp tegnap vetettem szegény nővérkém szemére,- pedig csak segíteni akartam, nem kritizálni a nevelését-, amikor elmagyaráztam a 18 éves lányának, hogy adni is jó (sajnos a saját anyjával kapcsolatban és figyelmességről volt szó, ő leginkább kihasználja a jólelkűségét) nemcsak kapni. Én erre a gyereknevelésnél mindig figyeltem, mint ahogy arra is, hogy nem lehet elég korán felhívni a figyelmet a gyerekeknél, hogy nem csúfolkodunk, és nem bámulunk meg pl. 1 testi vagy szellemi hibás embert. És milyen a sors, épp tegnap jött haza a 7 éves fiam a suliból úgy, hogy a nevével csúfolódnak, és hogy szemüveges. Megkérdeztem, hogy hívják azokat a gyerekeket (csak érdekességképpen, hát bőven volt a nevükkel játszanivaló) és hogy mit tett erre ő. Azt mondta, semmit, rosszul esett, de nem fogok visszacsúfolódni. Büszke vagyok rá!

A lányom is gyakran jön azzal haza, hogy mesél történeteket, amikor a fiúk akkor nagyok, ha kigúnyolnak egy dagadt vagy szemüveges gyereket, és próbál velük beszélni, hatni rájuk, hiszen ezek a gyerekek vele is barátkoznak. Rá is büszke vagyok.

Volt egy olyan esetem is, ami nekem okozott örömet. Egy bev. központban nem értem el valamit a legfelső polcon, szétnéztem, és egy magas pasit láttam az anyukájával (?). Megszólítottam, segítene -e, megfordult, és láttam, hogy szellemi fogyatékos. Ránézett az anyukájára, aki mondta neki, hogy segítsen. Majd amikor levette, én meg megköszöntem neki (mint egy átlagembernek és nem mint egy kisgyereknek), úgy láttam, nagyon boldog volt, tapsolt, ugrált. Nem tudom, miért, de úgy megmaradt bennem ez az eset. Az anyuka is nagyon büszkének látszott, szerintem ehhez a fiúhoz túl sokszor nem szólnak hozzá vadidegenek, ez élmény lehetett neki.

71. pepi2 (válaszként erre: 70. - 4c30444687)
2011. dec. 2. 14:47

mielőtt ide irogatsz olvasd már el légy szíves a többi hozzászólást is...

amúgy totál örülök, hogy ezen a fórumon is megtaláltuk a negatív emberkét, beleolvastam a hozzászólásaidba, a hideg ráz ki tőled, na pont az ilyen emberekre nincs szükség ezen a fórumon, keress magadnak másikat!

70. 4c30444687 (válaszként erre: 13. - MelisUK)
2011. dec. 2. 14:42
B+, aljanép?! Láttál már ilyen intézményt közeltől is? Neked aljanép, akik mondjuk 3-4 gyereket nevelnek két tanári fizetésből? Vagy az egyedülálló, gyesen lévő két diplomás anyuka? Mert ilyen személyek is vásárolnak/kapnagy segítséget ott jó számban.
69. pepi2 (válaszként erre: 68. - 4c30444687)
2011. dec. 2. 14:40

nem a cigánysággal van bajom, köztük is van jópár normális, szerencsére találkoztam már olyannal. Te pedig a homokba dugod a fejed, ha nem érted miről beszélek...márpedig nem érted..én nem támogatom a semmirelkellő bűnözőket, sajnos az állam megteszi helyettem(helyettünk), és persze a cigányok jönnek azzal, hogy MO-on nincs cigány bűnözés...menj be egy börtönbe, de be se kell menni, csak el mellette, mert kiabálnak azok az utcán is, hogy Józsi gyere ki...

de azt hiszem eltértünk a témától...

az intézetis gyerekek pedig valóban nem tehetnek arról, hogy oda kerültek, de én most nem ezt a réteget szeretném "megajándékozni", ők úgyis kapnak a mindenféle adományokból, hanem másokat..

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook