Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehet megszerettetni egy 1 éves kislánnyal a tejet? fórum

Hogyan lehet megszerettetni egy 1 éves kislánnyal a tejet? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. febr. 17. 12:14

Biztos nem leszek népszerű, de nekem mind a 3 gyerkőcöm 1 éves korától tejet kap (házit, felforralva) és semmi bajuk, nem betegesek, nem allergiásak. Ez az egész tápszert a gyereknek 3 éves koráig a tápszergyártók bevételét növeli :(

Abigél, szerintem kérdezd a védőnőt, biztos tud valami jó tippet adni.

2012. febr. 17. 12:14
Szerintem is jó dolog reggel és este a tejcsi. Azt nem írtad,hogyan próbáltatok meg átállni. Mi úgy csináltuk,hogy először csak 1/4 rész tej,többi tápszer. Aztán pár naponként emeltük a tej-részt.
25. Hedi13
2012. febr. 17. 12:14
Egyébként, ha bevált a tápszer, miért akarod elvenni? Lehet még adni nyugodtan szerintem.
2012. febr. 17. 12:14

Én fokozatosan szoktatom rá a tejre. 13 hónapos, pár napja kezdtem, mert a tejet nálam se fogadta el. Az én reggeli kakaómból viszont mindig kér valamennyit :-) Én a reggeli tápszerébe csempészek bele napról napra több tejet. Keverem neki. Este még tiszta tápszert kap. Az a tervem, hogy először el szeretném érni, hogy reggel csak tiszta tejet igyon és aztán az estit is fokozatosan fogom átszoktatni.


Szerintem ha 3 éves koráig nem kap egyáltalán tejet, mint ahogy azt a szakértők írják, akkor tuti intoleráns lesz a tejre felnőttkorában. Régen azt mondták: tej = élet,erő, egészség!

Manapság meg a tápszergyártók ellene beszélnek, hogy minél több hasznuk legyen. Amúgy 13 hónapos koráig én sem adtam neki tejet. Az arany középút szerintem mindig a legjobb. :-)

2012. febr. 17. 12:14

mi azért tértünk át a tejre,mert nem kellet neki egy tápszer sem,sőt tejital sem.

először felesbe adtam neki vízzel 2hétig,azóta pedig simán kapja,imádja!

Most amit megiszik még szívesen az a Nestlé Beba Pro 1éves kortól,mézzel. Felváltva adom neki


Egyébként nem sokkal olcsóbb a tej sem. Mizo 2.8%ast veszek,320ft..

2012. febr. 17. 12:14
Reggelire ehet azt amit te..pl kenyeret...vacsorára ajánlatos kicsit tartalmasabbat,mint pl főzeléket,de már darabosat összetörve...vagy tejbedarát(ha megeszi) vagy ilyesmiket...
21. Abigél (válaszként erre: 17. - Dorkalány)
2012. febr. 17. 12:13
Kérlek, olvass vissza, és megérted.
20. Abigél (válaszként erre: 16. - Homern)
2012. febr. 17. 12:13
Mint azt már lentebb írtam, nem eszi meg a tejpépet sem a tejitalt....
2012. febr. 17. 12:12

Oké, egy gondolat erejéig, felejtsük el a tejet. De akkor milyen folyadékot adjak neki helyette? Marad a tea és a víz. A gyümölcslékkel sem tud nagyon kezdeni semmit. Inkább iszik vizet, mint gyümölcslevet.

És akkor mit adjak neki reggelire? Kenyeret? Mindig?

Nálunk az volt eddig a szokás, hogy reggel felkelés után tápszer, majd tízóraira gyümölcs, aztán ebédre normális kajcsi, vacsorára valamilyen kenyér vajas, májkrémes, sajtkrémes, tojáskrémes, zöldségkrémes, gyümölcskrémes) plusz joghurt, majd lefekvéskor 2 dl tápszer.

18. andi6020 (válaszként erre: 2. - Abigél)
2012. febr. 17. 12:11
miért kellene neki meginni?
17. Dorkalány (válaszként erre: 2. - Abigél)
2012. febr. 17. 12:09
miért kellene tejet innia?!
16. homern (válaszként erre: 6. - Abigél)
2012. febr. 17. 12:08

Hogyhogy mit? Reggelit és vacsorát :)

Nálunk a vacsi pl sinlac pép volt 1 évesen.

Tehéntejet csak úgy inni közvetlenül...3éves kor alatt nem a legjobb ötlet.Akkor már inkább a babáknak való tejital ha mindenképpen ragaszkodsz az állati anyatejhez:)

15. 83e25137af (válaszként erre: 7. - Abigél)
2012. febr. 17. 12:08

az már feldolgozott. az nem baj. van laktózérzékeny a környezetembe ezektől neki sincs baja (a tejfölt pl leszámítva)


laktózmentes tejcsit próbálj meg inkább más kalciumforrás után nézzetek. :)

14. Abigél (válaszként erre: 12. - Mitválasszak)
2012. febr. 17. 12:08
Teát adjak neki? Azzal nem lakik jól...
13. Abigél (válaszként erre: 8. - Hedi13)
2012. febr. 17. 12:07
Vettem tejitalt is. Azt sem itta. Pedig vásároltam Milupát, Nestlét is. Vettem natúrt, vaníliásat, gyümölcsöset. Egyik sem kellett neki... :-(
2012. febr. 17. 12:06
Szerintem sem feltétlen kell a tej, nekem a két gyerekem közül egyiknek sem kellett. Lehet más folyadékkal is altatni...
2012. febr. 17. 12:06

szerintem sem kell most neki.

Én még a laktózmentes tejet ajánlanám, mert abban előre le van bontva a cukor és édes íze van :)


Ha más tejterméket megeszik, akkor nincs baj. Joghurtot? sajtot?


Ha azookat sem eszi akkor a kálcium forrását máshonnan kell fedezni, mert ebben a korban kell megalapozni a csontjait. :)

10. Hedi13
2012. febr. 17. 12:06
(Mi Nestlé-t használunk, vaníliásat)
9. 83e25137af (válaszként erre: 6. - Abigél)
2012. febr. 17. 12:06
hát ne tehéntejet... bár ők még jobban feldolgozzák mint a felnőttek. próbálj meg laktózmentest.. hátha..
2012. febr. 17. 12:05
Esetleg tejitallal próbálkozz, egy éves kortól lehet adni. A két éves kisfiam ezt issza reggel és nagyon szereti. Hátha beválik nálatok is.
7. Abigél (válaszként erre: 5. - 83e25137af)
2012. febr. 17. 12:04
A joghurtot, a túrót, a sajtokat megeszi. Sőt vettem már neki tejalapú pudingot is, azt is megette. Szerintem nem laktózérzékeny.
2012. febr. 17. 12:04

És akkor mit adjak neki reggel és lefekvéskor?

Mindenki azt mondja, hogy legalább két éves koráig érdemes egy étkezést meghagyni tejalapúnak.

5. 83e25137af (válaszként erre: 2. - Abigél)
2012. febr. 17. 12:02
lehet laktózérzékenységre hajlamos. ösztönösen elutasítja. ne akarj neki rosszat.
4. homern (válaszként erre: 2. - Abigél)
2012. febr. 17. 12:02
Én örülnék hogy nem kell neki.Tudja mi a jó a testének :)
3. 83e25137af (válaszként erre: 2. - Abigél)
2012. febr. 17. 12:02
ne itass vele tejet. nincs már rá szüksége :)
2012. febr. 17. 12:01

Kislányom pár nap múlva egy éves lesz, és próbálunk áttérni a tápszerről (már csak reggel-este kapja) a tehéntejre, sajnos kevés sikerrel.

Vettem házi tejet, felforraltam, és azt próbáltam neki adni reggelire, de kiköpte. Tettem bele egy kis fruktózt, hátha édesen megissza, de úgy sem kellett neki. Majd csináltam kakaót belőle, de azt is elutasította.

Gondoltam, oké, majd később próbálkozunk.

Aztán vettem bolti tejet, és azzal ugyanezt eljátszottuk. Az sem kellett neki. Beáztattam a kenyeret a kakaóba, és ahogy hozzáért a szájához, köpte egyből ki, a fejét fordította el.

Valamiért nem kell neki.

SŐT! A tejpépeket sem ette meg soha. Bármilyen ízesítésűt vettem belőle, nem kellett neki.

Eddig Beba HA tápszert kapott, de anyagilag már elég megterhelő, és jó lenne már egyébként is áttérni a tejre.

Amúgy nem válogatós baba, mindent megeszik, szerencsés vagyok vele, csak valahogy a tejcsit nem akarja meginni.

Tudna valaki valami ötletet adni, hogy mi lehet a gond? Hogyan tudnám elérni, hogy megigya a tejet?

2012. febr. 17. 12:01
Hogyan lehet megszerettetni egy 1 éves kislánnyal a tejet?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook