Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehet megszerettetni egy 1 éves kislánnyal a tejet? fórum

Hogyan lehet megszerettetni egy 1 éves kislánnyal a tejet? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
57. norci10 (válaszként erre: 55. - Homern)
2012. febr. 17. 13:01
Abban egyetértek,hogy a víz a legjobb. De sajnos soha nem itta meg. Pedig azzal kezdtünk. A babatea nekem műdrazsé. Én meg azt nem támogatom. Zöld tea,gyerektea. Mi azt ittunk.
56. trapiti (válaszként erre: 54. - Norci10)
2012. febr. 17. 12:59

Hát, akkor fogmosás után már semmit... minél előbb megszokja, annál jobb :) Egyébként ha tényleg szomjas akkor el fogja fogadni a vizet is.

És később is jobb ha megszokja, oviban már nem fogja senki teáztatni...

55. homern (válaszként erre: 50. - Norci10)
2012. febr. 17. 12:59

Elalvás előtt a víz a legjobb.Az cukrozatlan babatea még mindig jobb mint bármi tejes dolog,de inkább víz.

Én tudom milyen a rossz fog,ha ennyin múlik hogy a gyerekemnek ne kelljen átélnie azt amit nekem,akkor igeni csak vizet adok neki elalvás előtt.Mivel ebbe nőtt bele,így csinálom 5 hónapos kora óta a vizet szerette meg,nem az édes cukros löttyöket.Az esti kakaót sem a babák kérik legelőször szerintem,az anyukák szokták rászoktatni a kicsiket utána meg nincs szívük elvenni tőle :(

54. norci10 (válaszként erre: 49. - Trapiti)
2012. febr. 17. 12:57
Az enyém az sajnos nem issza meg a vizet. Soha nem is itta. Bár mostanában néha előfordul,de az is csak azért,mert "szórakozik" velünk. Amikor már egyikünk sem hajlandó sem korty tejet,sem korty kakaót,sem korty teát hozni,akkor vizet kér,csak hogy neki legyen igaza... :D
53. trapiti (válaszként erre: 50. - Norci10)
2012. febr. 17. 12:56
És tejet sem, meg semmi mást sem szabad fogmosás nélkül adni.
2012. febr. 17. 12:55

sehogy.

örülj, hogy nem issza!

51. trapiti (válaszként erre: 50. - Norci10)
2012. febr. 17. 12:55
CUKROS teát ne adj, vagy utána fogmosás.
50. norci10 (válaszként erre: 47. - Homern)
2012. febr. 17. 12:53
Valóban fogmosás után issza az enyém is pl. a tejet. És valóban nem mosunk már utána fogat. De akkor éjszaka teát se adjunk neki soha? Mert azután is fogat kell(ene) mosni...
2012. febr. 17. 12:51

Jobban visszaolvastam... végülis ha eldöntötted, hogy szerinted jobb a gyereknek egy évesen a tehéntej mint a tápszer vagy juniortej, akkor gondolom nem tudlak meggyőzni az ellenkezőjéről...


Ha a joghurtot szereti, akkor könnyű a dolog, reggel adj tehéntejjel higított joghurtot, megvan a folyadék is, nincs túl sok kenyér sem.


A fogakról annyit: teljesen mindegy, hogy mennyi hozzáadott cukor van a tápszerben vagy tejben vagy bármiben, ha evés után, alvás előtt nincs kimosva a szája, ill. nem mostok fogat, akkor a tej saját cukortartalma miatt természetesen ott fog bomlani a szájában, a legjobb tápanyag a baktériumooknak, egyenes út a fogszúvasodáshoz. A fogmosásra való szoktatást már az első fogak kibújása előtt el kell kezdeni, és amikor már van egy-két foga, azokat rendszeresen mosni. Olyan nem fordulhat elő, hogy a gyerek tejjel, tápszerrel vagy bármi mással a szájában (ami nem víz) aludjon el...

48. trapiti (válaszként erre: 2. - Abigél)
2012. febr. 17. 12:42

Szerintem egy évesen még egyáltalán nem kell áttérni a tehéntejre. Főleg akkor nem, ha a gyerek nem akarja elfogadni, a tápszert viszont kedveli.

Egy éves korban legjobb ha juniortejre tértek át, az kevésbé terheli meg az emésztését és az összetétele is az életkorának megfelelő.

A tejtermékek bevezetését emellett a legjobb a savanyított tejtermékekkel, pl. joghurttal kezdeni. Ha azt megszereti, akkor a tejet/tejitalt is el lehet varázsolni egy kis gyümölcsjoghurttal, az én kislányom 4 éves, a mai napig szívesen iszik joghurtos tejet.

Szóval én azt tanácsolom, ha esetleg tudsz máson spórolni, akkor még ne eröltesd rá a gyerekre a tehéntejet...

47. homern (válaszként erre: 45. - Abigél)
2012. febr. 17. 12:35

Igen,olvastam hogy mással nincs gond,úgy értettem hogy se tej se tejpép nem kell neki még ízesítve sem.Vacsinak szerintem jó a sinlac,mert elég tápláló éjszakára,nincs benne semmi káros cucc,az íze is jó,hátha beválik.Receptre felíratva sokkal olcsóbb is mint a tejpépek.

Lehet buta kérdés,de az elalvásos kakaó stb után még kivinnéd fogat mosni? Csak mert nekem fura elképzelni hogy pl bealszik 2 dl kakaón és egész éjszaka ott bomlik a szájában.A tej és a cukor ilyen szempontból a legveszélyesebb.De ezt úgyis mondogatják a fogdokik mindig,gondolom hallottad te is eleget.Csak kíváncsi vagyok ezt hogy oldják meg az este tejeztetők :)

2012. febr. 17. 12:28

Na csajok, köszönöm a hozzászólásokat.

Holnap reggel kipróbálom keverve, aztán meglátjuk.

45. Abigél (válaszként erre: 34. - Homern)
2012. febr. 17. 12:26
Bocsi, de azt hittem, hogy a Sinlac is tejalapú... Más tejterméket eszik. A joghurtot pl. imádja.
44. norci10 (válaszként erre: 43. - Andi.nagy)
2012. febr. 17. 12:26

Jobb,ha semminek nem olvasod el az összetételét... :(

De valamit csak kell enni... Én pl. felvágottat se vagyok hajlandó.

2012. febr. 17. 12:24
Egy kicsit off: nemrég szörpök között válogattam a boltban és az egyik címkéjére hátul rá volt írva, hogy gyermekekre káros anyagot tartalmaz :( Sajnos tele vannak szeméttel a boltok :(
2012. febr. 17. 12:22
Próbáld ki amit macskosz a 24. hozzászólásában leírt, hátha beválik.
2012. febr. 17. 12:22
Én meg ezek melett a tetrapackos vagy akár hűtést nem igénylő, pudingszerű miazistenpépek mellett nem tudom letenni a voksot. Soha nem adnék ilyet a gyereknek. De kinek mi a meglátása.
40. Abigél (válaszként erre: 35. - 3436656412)
2012. febr. 17. 12:21

Igen és rá van írva, hogy ne érintkezzen sokáig a fogakkal, mert fogszuvasodást okoz. De hogyan, ha elvileg nem tartalmaz hozzáadott cukrot?!

Ezért szeretném kiváltani minél hamarabb tejre.

39. Abigél (válaszként erre: 27. - Andi.nagy)
2012. febr. 17. 12:20

De nálam népszerű ez a hozzáállás, mert én is ezt szeretném elérni, de valamiért a gyerkőc nem szereti a tejet.

A védőnőt meg inkább hagyjuk... Kérdeztem, és nem tudott semmit mondani.

38. 3436656412 (válaszként erre: 33. - Abigél)
2012. febr. 17. 12:20
És ez mindennel így van,akik féltik bármitől,betegség stb...na ott szokott baj lenni:)
2012. febr. 17. 12:19

Az én fiam is amikor már egyre több szilárd ételt evett visszautasította a tápszert és a tejitalokat sem fogadta el...egyébként aki kóstolta az megérti talán miért :))) ...én pépet adtam neki, ami összetételében majdnem megegyezik a tápszerrel csak jobb az íze. Kicsit macerásabb mert ugye a tejet csak becumizza, a pépet meg kanalazni kell.

Egyébként a tejet is visszautasította kakaó fomában is sokáig, most két éves és egy ideje meg odavan érte.

Biztos ő tudja mikortól jó neki.

36. andi.nagy (válaszként erre: 32. - Norci10)
2012. febr. 17. 12:19
Én városban veszem, Vásárcsarnokban egy bácsitól :)
35. 3436656412 (válaszként erre: 27. - Andi.nagy)
2012. febr. 17. 12:19

egyetértek:)

Tápszer milyen egészséges,na persze...tele van cukorral és még sok más haszontalan dologgal!

34. homern (válaszként erre: 20. - Abigél)
2012. febr. 17. 12:19

Semmi baj nincs a szövegértésemmel,köszönöm:)


Csak gondoltam azért utasítja el a tejpépeket mint minden más formáját is,mert tejes.Ezért ajánlottam a sinlac pépet,ami nem tejpép,gondoltam egy próbát megér.De ha nem hát nem:)

33. Abigél (válaszként erre: 24. - Macskossz)
2012. febr. 17. 12:18

Teljesen egyet értek veled! Azt láttam én is, hogy akiket féltettek a tejtől sokkal rosszabbul reagáltak rá később.

Viszont jó ötlet ez a keverés. Ki fogom próbálni. Köszi!

32. norci10 (válaszként erre: 27. - Andi.nagy)
2012. febr. 17. 12:18
Egyet kell értsek. Az mind műkaja. Műanyag.Eszünk már belőle épp eleget. Persze az enyém is evett tápszert 1 éves koráig.Aztán jött a bolti "tej",aztán meg a házi. Mondjuk városban nyilván nehezebben elérhető.
31. 3436656412 (válaszként erre: 19. - Abigél)
2012. febr. 17. 12:16

Nálunk is csak vizet iszik,nem kell neki a gyümilé

Próbálkozhatsz vaniliás tejjel,tojás-cukor bele a tejbe,vagy csinálhatsz karamellás tejet neki.Az én kislányom imádja mindenhogy a tejet,csak tápszer ne legyen,megunta...

30. Abigél (válaszként erre: 22. - Delfinkeke5)
2012. febr. 17. 12:16
De mindig kenyeret egyen? El fog hízni.... És engem a folyadék mennyiségének hirtelen lecsökkenése is aggaszt. Mert ha kenyeret adok neki reggelire, akkor biztos nem fog meginni 2 dl teát mellé (ami eddig ugye a tápszer volt).
29. Dorkalány (válaszként erre: 12. - Mitválasszak)
2012. febr. 17. 12:16
sztem is!
28. Hedi13 (válaszként erre: 25. - Hedi13)
2012. febr. 17. 12:16
Bocsi, most olvastam vissza, hogy miért...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook