Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet megnevelni egy nagyon rossz kutyát? fórum

Hogyan lehet megnevelni egy nagyon rossz kutyát? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
28. simple (válaszként erre: 21. - Gracielita)
2013. nov. 19. 16:33
Tudtam, hogy az igazság nem fog tetszeni. Nem sértegetésnek szántam. Csak tudod én felelősségteljes emberként nem értem, hogyha nincs rá időd, akkor miért vetted magadhoz? Tudhattad volna előre, hogy mivel jár. És elhiszem hogy szereted, de ezt jobban tudtad volna bizonyítani, ha nem veszed magadhoz, hiszen nyilvánvalóan nem érzi túl jól magát, azért csinálja ezeket az általad rosszaságnak titulált dolgokat. Elmondom neked, hogy nem rossz a kutya, sőt semmi baj nincs vele. Az összes kutya a világon ezt csinálja, ha nincs kellőképpen foglalkozva vele.
27. Tulli (válaszként erre: 21. - Gracielita)
2013. nov. 19. 16:31
" És erősen kétlem, hogy mindenki, aki kutyát tart órákat sétálgat a kutyával minden nap. " - ez így van, persze, hogy nem sétálgatnak órákig. Még a városban sem, ahol az állatok a négy fal között vannak. Volt, amikor még nem volt családom, hogy reggelenként futottam a kutyámmal, és délután is kivittem mozogni. De három gyerekkel nekem sem ez a fő program, gondolhatod.:-)
26. Gracielita (válaszként erre: 23. - Tulli)
2013. nov. 19. 16:30
Nem tudom mit kéne csinálnod Tulli. Én már mindent próbáltam, de smemi nem segít.
25. Gracielita (válaszként erre: 22. - Ef7b486c67)
2013. nov. 19. 16:29
6 hónapos Bichon Havanese kisfiú.
24. Gracielita (válaszként erre: 20. - 408020f45e)
2013. nov. 19. 16:28
De egy kicsi bichonra hogy tegyek szájkosarat? Szegénynek kész rémálom lenne.
23. Tulli (válaszként erre: 18. - Gracielita)
2013. nov. 19. 16:28
Ha az utca végéből szólók neki, azaz, ha lebukik, hogy meglépett, fejvesztve menekül vissza a házába. Nem ezzel van gond. Csak kerül egyet, ahogy a többi falusi kutya. Csak én ezt nem szeretem. Mert, ha pl. átrohan egy autó előtt, és az autós balesetet szenved, azért én vagyok a felelős. Ettől rettegek...
22. ef7b486c67 (válaszként erre: 1. - Gracielita)
2013. nov. 19. 16:28
Kora?Fajtája?stb?A kutyának falkavezér kell...ez fontos...Erős jellem kell...Mindenképpen:)
21. Gracielita (válaszként erre: 17. - Simple)
2013. nov. 19. 16:27

De miért kell most átmenni sértegetésbe? Azért van velem gond, mert egyszerűen nekem nincsen időm mindennap órákon keresztül csak úgy sétafikálni a kutyámmal? Így is minden szabad időt vele töltök, amit csak tudok. Minden nap. Arról nem tehetek, hogy sok dolgom van.

Most gondolom ezután az jön, hogy akkor minek tartok kutyát? Mert szeretem. És erősen kétlem, hogy mindenki, aki kutyát tart órákat sétálgat a kutyával minden nap. Ígyis minden megvan neki adva, ami csak meglehet. Igen, még nem volt körülöttünk sosem kutya, de valahol el kell kezdeni, és csak tanácsokat akartam kérni, nem pedig kioktatást. De ide egyébként akármilyen kérdést ír az ember, mindig belekötnek. Hihetetlen.

20. 408020f45e (válaszként erre: 4. - Gracielita)
2013. nov. 19. 16:27
Szájkosár!
19. Tulli (válaszként erre: 15. - Tulli)
2013. nov. 19. 16:25
Annyit hagy tegyek hozzá, hogy tényleg nem tudott semmit, szabályosan be kellett törni, ill. megtörni. Szerintem az nagyon hatásos módszer. Kijelölni, ki a "falkavezér", a hierachia legalján van a kutya, ezt tudni a kell! A kutyám a 4 éves lányomnak is szót fogad. Ám valamit mégsem csinálok jól, mert mégiscsak elmegy...:-(
2013. nov. 19. 16:20
Tulli, nem tudok túl sokat segíteni ebben. Gery is szökött már ki párszor, de nem ment el az utcából, és ha szóltam rögtön visszajött. Nem tudom mit lehet ilyenkor tenni.
17. simple (válaszként erre: 14. - Gracielita)
2013. nov. 19. 16:19
Úgy érti, hogy nem a kutyával van a gond, hanem veled! És igaza van.
16. simple (válaszként erre: 7. - Gracielita)
2013. nov. 19. 16:18
Az semmi!!!!!! Vinni kellene naponta minimum kétszer sétálni, napi szinten tanítani, hogy szellemileg is lefáradjon. egy kutya nem kerti dísz! Foglalkozni kell vele rengeteget. az, hogy az udvaron rohangál egyáltalán nem elégíti ki, ezért szed szét mindent. Túlteng benne az energia, hát levezeti. :)
15. Tulli (válaszként erre: 11. - Gracielita)
2013. nov. 19. 16:16

Köszönöm!


Már két kutyám volt (az egyik 12 a másik 16 éves korában pusztult el), megtanultam az alapkiképzés technikáit, tehát nem most kezdtem a dolgot.

De 2 évvel ezelőtt egy kutyamenhelyről fogadtam be egy kutyust. Kuvasz keverék. Kan, nincs ivartalanítva és nem is szeretném. Nem tudott semmit, 4-5 éves lehet. Nyugodt, szelíd, szereti a gyerekeimet is. Megtanítottam minden alapra. Pl. ha enni/inni adok neki, addig nem jöhet ki a házából, amíg nem szólok neki. Ül, áll, fekszik, marad, lábnál jön póráz nélkül is stb... Kinti kutya. Amikor nem vagyunk a kertben, akkor viszont meglép. Körbesétálja a falut. Megmagasítottam a kerítést kemény pénzekért, de kimászik. Nem hittem el, amíg nem láttam, milyen akrobata.:-(

1,5-2 óra múlva visszasétál, bár látnivalóan van bűntudata, nem tudom leszoktatni a szökésről. Meg kellett kötnöm. Volt hasonló tapasztalatotok?

Mit lehet tenni?

14. Gracielita (válaszként erre: 12. - Lara1984)
2013. nov. 19. 16:12
ezt hogy érted?
2013. nov. 19. 16:07
Nincs lemozgatva szerintem, túl sok az energiája.Az hogy kiengeded az udvarra tök uncsi számára, elkéne vinni sétálni naponta legalább fél órára idegen helyekre, utcára ahol van inger.Gondold el magad ha egész nap otthon vagy magadba milyen uncsi már.
12. Lara1984 (válaszként erre: 1. - Gracielita)
2013. nov. 19. 16:05
A gazdival kell kezdeni. De tényleg.
2013. nov. 19. 16:04
nyugodtan
2013. nov. 19. 16:04
az ajtós tipp nagyon jó, köszi! viszont két órás sétára sajnos nincsen idő mindennap. persze szoktuk vinni sétálni de nem 2 órára. igen, mindennap foglalkozunk vele.
2013. nov. 19. 16:04

Sziasztok!


Betolakodhatok én is egy kutyás kérdéssel?

8. Humor Helga (válaszként erre: 7. - Gracielita)
2013. nov. 19. 16:00

csak ki van engedve vagy van vele foglalkozva is? mert azért az nem mindegy... menjetek el vele sétálni (napi 2óra a minimum) az sztem kellően lefárasztja...


az ajtó ellen nálunk is volt ilyen probléma bekentük az ajtót csipős paprika+bors+víz- zel aztán pár hét alatt leszokott róla!

2013. nov. 19. 15:58
Ki van mozgatva, minden nap órákat tölt az udvaron, és végig rohangál körbe-körbe, szoktuk futtatni is, de hiába. Olyan mintha dilis lenne... Tudom, hogy kölyök meg minden, de ha most nem tudjuk rávenni a helyes viselkedésre akkor később még nehezebb lesz. Nem hagyhatjuk neki hogy szétszedje a bejárati ajtót, csak mert unatkozik...
6. Humor Helga (válaszként erre: 4. - Gracielita)
2013. nov. 19. 15:56

ki van mozgatva rendesen? mert amíg ez nincs meg addig sztem bármi más nevelés.. gyakorlatilag nem ér semmit, tele van feles energiával sztem!


na meg azt ne felejtsük el h 6hónaposan még kölyök...

2013. nov. 19. 15:55
Nincs a közelben kutyaiskola. 150kmre tudok csak.
2013. nov. 19. 15:54
Gery, a hat hónapos Bichon havanesem rettentően rossz. Szétszed mindent, és a mindent úgy értem, hogy MINDENT. virágcserepet, cipőket, a csirkeólat, a sátort, a farönköket, a hajkeféket, a függönyt, bármilyen virágot, ajtót... Hihetetlen rossz és nem túlzok. Próbálkoztunk már mindennel megnevelni. Különböző szavakat ismételtünk ha rosszat csinált, koppintottunk vesszővel az orrára, ordibáltunk, ne törődtünk vele, megsértődtünk, próbáltuk a jutalomfalatot... Semmi nem segít. Hárman nem tudjuk megfékezni, csak egy pillanat és felforgat mindent. Ráadásul harap, ugrál, morog, sír... néha ha rájön órákon keresztül ugatja az embert... Bármilyen tipp?
2013. nov. 19. 15:51
kutyaiskola?
2013. nov. 19. 15:51
miben rossz?
2013. nov. 19. 15:50
Hogyan lehet megnevelni egy nagyon rossz kutyát?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook