Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet megnevelni egy nagyon rossz kutyát? fórum

Hogyan lehet megnevelni egy nagyon rossz kutyát? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
118. M0ncsa (válaszként erre: 116. - 4fbd4b2862)
2013. nov. 21. 10:27

Papagajok mekkora arcok :) Sajnos most nem lehet, mert sokat vannak nyitva az ablakok, es nincs szunyoghalo. De majd :))

Azert mondod, hogy a legnagyobb pusztitok, mert nem volt meg nyulad :D Ocsemnek van egy disznyula, na az amit eddig szetragott, hihetetlen :))

117. M0ncsa (válaszként erre: 115. - Ata06)
2013. nov. 21. 10:25

Kandurod van? Nekem nostenyeim, sosem volt veluk gond. Akkor sem tortek-zuztak, ha nem foglalkoztam veluk (pont az elobb irtam :)).


A kutya meg nem a szeretethiany miatt szokik, mert eleinte, amig nem volt gyerek, rengeteget foglalkoztunk vele. Ettol fuggetlenul ugyanugy lelepett. Fel evesen kerult hozzank, addig azt szokta meg, hogy csavarog, es errol lehetetlen leszoktatni, se foglalkozassal, se szep szoval, se fenyitessel, semmivel. Raadasul az egyik kedves szomszed parszor megetette hussal, utana folyton ott logott. Mondtuk, hogy ne etesse, hiaba. Tovabba van tolunk parszaz meterre egy masik kutyas haz, oda is jart "baratkozni". Ugy kellett hazacibalni minden nap.


Ezzel szemben a cicat is etettek, van a szomszedban kandur, akihez atjar jatszani, ettol fuggetlenul tudja, hol van az "otthon", es minden nap hazajon. Ugyhogy lehet rola vitatkozni, melyik a husegesebb... A kutyahoz sem alltam eleinte ennyire negativan, de mindent megtett erte, hogy kihuzza a gyufat.


Abban viszont igazad van, hogy a kolyokmacska problemas. Abban a 2-3 honapban, amig meg nem komolyodik, oda kell ra figyelni, es utana nincs gond. Ezek legalabbis az en tapasztalataim, barsok helyrol hallom, hogy kaparnak, tepnek. Szoval nem tudom, mi lehet a gond.

2013. nov. 21. 10:20
Úgy látom,nagyon szerencsés vagyok:))A macska nem,de a kiskutyánk csinált egy-két kisebb kárt(szóra sem érdemes) telefontöltő,távirányító.de a legnagyobb pusztító a papagájunk.
115. Ata06 (válaszként erre: 111. - M0ncsa)
2013. nov. 21. 10:17

Macska is van a családban.Bizony ott van mindenhol a körme nyoma. Hiába van a kaparófa.

A kutya meg csak akkor tör-zúz, ha nincs vele foglalkozva. Ha le van mozgatva és szellemileg is le van terhelve, akár több órát is egyedül lehet hagyni, nem csinál kárt.

Persze ez kölykökre nem vonatkozik, de a macska kölyök se piskóta.

Az én kutyám csak akkor van ott, amikor érzi ,hogy nincs láb alatt.

A macskánk viszont állandóan ott van ahol nem kéne. És bizony baromi erőszakos tud lenni.

Ha a kutya nem érzi a szeretetet, akkor is szökhet ám. Ki szeret úgy otthon lenni, ha érzi nincsen rá szükség?

114. M0ncsa (válaszként erre: 112. - Kiscsibe kicsibe)
2013. nov. 21. 10:17

3 cicam volt, egyik sem csinalt kart. Amig pici, oda kell figyelni, olyankor hajlamosak kaparni, de ezt hamar kinovik, es megtanuljak, hol a helyuk. Pultra, asztalra csak akkor megy, ha szanaszet hagyunk hust, tejtermeket. El kell pakolni es kesz.

Harcok, vemhesseg elkerulese vegett egyertelmu, hogy amint eleri a 2,5 kilot, visszuk sterilizaltatni a macsekot. Egyik sem volt beteg sosem, bolhat is cska akkor lattunk, ha veletlenul elfelejtettuk idejeben lecserelni a bolhanyakorvet (eddig 2x fordult elo).


Ami az autos elutest illeti, sajnos ez ellen nem tudunk semmit tenni, volt mar ra pelda. Az is csak akkor, amikor valami barom 90-nel szaguldozott lakott teruleten, 50-es tablanal. Ez viszont nem az allat hibaja illetve hianyossaga, szerintem, es nem is a gazdie. Szerintem allatot lakasba-hazba bezarva tartani, ha nem is kinzas, de mindenesetre kerulendo. Persze, tudom, errol is megoszlanak a velemenyek :)

2013. nov. 21. 09:57
Nekünk 13éves a cicánk és nem csinált kárt sosem.
112. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 111. - M0ncsa)
2013. nov. 21. 09:54
A macska nem csinál kárt a lakásban? Nekem ez új! Volt több is nálunk, míg a Férjem allergiája elő nem jött, és bizony hiába volt kaparófától kezdve minden szösz-mösz megadva nekik, mégis az ágy, a kanapé, a függönyök, a tapéta bánták. Mert bizony felmászik mindenhova, és ehhez a karmait használja. Arról nem is beszélve, hogy felmegy az étkező asztalra, a konyhapultra, szóval mindenhova, ami nem túl higiénikus. Ha meg kinti macska, és csavarog (márpedig a kinti cicák csavarognak) akkor fennáll a veszélye a harcoknak a kandúrok, vemhességnek a nőstények esetében, vagy rosszabb esetben akár el is ütheti egy autó. Szóval nem jobb a macska sem, mint a kutya. A lényeg, hogy mindkét faj, csak állatszerető, és ISMERŐ emberekhez mehetNE, de sajnos sok a felelőtlen állattartó. :(
111. M0ncsa (válaszként erre: 110. - Ata06)
2013. nov. 21. 08:35

Ja, igy mar ertem a kirandulas temajat :) Amit korabban irtal, abbol nem volt egyertelmu.


A megszabadulast ugy ertettem, hogy keresunk neki masik gazdit. Menhelyre nem adjuk be (bar neha eros ingerenciam tamadt ra :D)


Igen, sokan szeretik a kutyakat, es ez jol is van igy. En inkabb "macskaparti" vagyok. Azert kedvelem oket jobban, mert egyreszt nem csinal cirkuszt a lakasban, ha nincs idod vele foglalkozni (a kutyaval meg muszaj, ha tetszik, ha nem, kulonben tor-zuz, es szamomra ez mar kimeriti az onzoseg fogalmat). Ezenkivul tobb cicam volt, egyik sem csavargott meg el otthonrol tobb, mint 24 orara (szemben a kutyaval). Tovabba erzekenyebbek a hangulatomra, tudjak, mikor van kedvem simizni oket, es mikor vannak utban (utobbi esetben beken hagynak). Ez egy kutyarol ismet csak nem mondhato el. A kutyak sokak altal annyira kedvelt "feltetlen szeretete" pedig szamomra egyszeruen sok. Emberben is, allatban is az onallo lelkeket csipem, es idegesit, ha folyton rajtam csimpaszkodnak.

Ugyhogy igazad van, nem valoszinu, hogy kozos nevezore jutnank, masok vagyunk :)


De mondom, nem lebeszelni vagy rabeszelni akarok barkit is, aki szereti a kutyakat, szeresse csak tovabb, nagyon. Latom pl. az ozvegy anyosomon, mennyit jelent neki a kutyaja, ezert zokszo nelkul elviselem, pedig meglehetosen izgaga allat.


De mostmar tenyleg elmentunk offtopikba, elnezest a foruminditotol :)

110. Ata06 (válaszként erre: 109. - M0ncsa)
2013. nov. 21. 00:25

Miért gyalog? Elmegyünk nyaralni. Egy évben egyszer ugyanarra a helyre. És minden évben ugyanaz ismétlődik. Reggel indulásra készen áll ugyan abban az időpontban. Ő lakásban tartott kutya és mindig tudja hol az a hely, ahol szaladgálhat, pedig egy évben csak két hetet tartózkodunk ott.


Megszabadultok? :O :( és ezt hogy gondolod? Hogy akartok tőle megszabadulni?

Nem minden fajta kutya szökik.

Én nagyon szeretem a kutyákat. Úgy gondolom, a legönzetlenebb lény, aki az ember mellé szegődött.Sokszor úgy érzem, hogy szerethetőbbek némely embernél.

Azt hiszem mi nem fogjuk egymást megérteni, így kár is beszélgetnünk.

AMIKOR EGY ÁLLAT SZEMÉBE NÉZEK, NEM AZ ÁLLATOT LÁTOM.

AZ ÉLETET LÁTOM.

A BARÁTOT LÁTOM

ÉRZEM A LELKÉT.

109. M0ncsa (válaszként erre: 108. - Ata06)
2013. nov. 20. 20:26

Nem igazan ertem a tortenetet. Gyalog jartok evente egyszer a kutyaval nyaralni, vagy mivan? :D Maskent nem ertem, hogy allhat be az ajtoba, es rohanhat...

Anyway.


Ha nem szokik le az elmaszkalasrol, ugyis megszabadulunk tole elobb-utobb. Es legkozelebb nem fogadunk orokbe "szegeny, anyatlan kolyokkutyat, aki kulonben a menhelyen vegzi". Igazabol mar banom, hogy belementem az egesz kutyasdiba (en nem szeretem a kutyakat, a ferjem akart, igazabol az o allata).

108. Ata06 (válaszként erre: 107. - M0ncsa)
2013. nov. 20. 20:00

Rövid távú emlékezet? :O :D Nahát erre csak egy érdekességet írnék.

Minden évben egyszer elmegyünk a kutyával ugyan arra helyre nyaralni. És minden évben abban az órában, amelyikben az első alkalommal is tettük, beáll az ajtó elé és rohan ugyan arra a helyre, ahol hatalmasat szaladgálhat és játszhat.

Soha nem máshova rohan, hanem mindig ugyan oda.

Itthon teljesen más időben kelünk és visszük pisilni. Mindez minden évben egyszer történik meg! Na ennyire rövid távú az emlékezetük.

107. M0ncsa (válaszként erre: 106. - Ata06)
2013. nov. 20. 18:51
Egy tenyeszto-kutyatanar ajanlotta, hogy tartsuk hosszabb ideig megkotve, setalni is csak a kertbe vigyuk, porazon (3000 nm-es kertunk van). A kutyanak ugyanis rovid tavu az emlekezete, es ugymond "elfelejti", hogy csavargas, mint olyan, letezik. Most ezzel probalkozunk, mint kb. otezredik modszer. A multheti szokes a telkunkrol tortent, otthontol 2 km-re, ahova a (tul) joszivu ferjem kivitte a kutyat, hogy "szegeny kutya mozogjon egy kicsit". Aztan mehetett erte masnap a 40 km-re levo menhelyre, es perkalhatott... Szoval egyelore hatastalan a modszer, pedig legalabb 3 honapja lancon van. Ezert nem is irtam eddig.
106. Ata06 (válaszként erre: 105. - M0ncsa)
2013. nov. 20. 18:40

Igen, ez lenne az első lépés.

Valamit tenni kell!

Szerinted mit? Leülni vele megbeszélni, hogy nem szabad?

Végül is egyszerűbb-mint az egész portát körbe keríteni vagy kennelt építeni-, és hatékonyabb - a betegségek szempontjából mindenképpen.

105. M0ncsa (válaszként erre: 102. - Ata06)
2013. nov. 20. 18:34

Ja, ertem, ezekszerint ezert irtad le tobb izben, hogy mindenkepp ivartalanitani. OK.


Igazad van, azt irtam, nem fog segiteni. Ez eros tulzas volt, es ezuttal emiatt elnezest is kerek Tullitol. Merges voltam a kutyara, mert megint elcsavargott (kb. 2 percig volt szabadon, es maris), es a menhelyrol kellett kihozni masnap, ami 50 euroba kerult. Egyszeruen elegem van abbol a dogbol. Semmi haszna, csak a kart csinalja folyton. Mindegy. En is csak a sajat tapasztalataimat irtam, az alapjan tanacsot.


Szoval, Tulli, ha ugy dontesz, hogy ivartalanitasz, lehet, hogy megoldodik a szokes kerdese. Majd ird meg az eredmenyt, kivancsi vagyok, hogy csak mi vagyunk-e ilyen pechesek :D

104. Ata06
2013. nov. 20. 18:32

Tulli!

Létezik még rejtett (láthatatlan) kutya kerítés is.

103. Ata06 (válaszként erre: 101. - M0ncsa)
2013. nov. 20. 18:28

Igen ez volt az első írásom. És? A többi is arra irányult, hogy meg kellene próbálni!

Mert akár segíthet is! Te meg mit mondogatsz?

Az nem fog segíteni, mert nektek nem segített!

Erre én- ez nem jelenti, hogy másnak nem válhat be!

De tudod, nem akarok vitázni! Végül is mindenki azt csinál amit akar!

Tanácsot kért én elmondtam a véleményem. Továbbiakban nem akarom már ragozni.

102. Ata06 (válaszként erre: 100. - M0ncsa)
2013. nov. 20. 18:24

Igen olvastam. És ha írta?

Ez nem jelenti azt, hogy valakit nem lehet meggyőzni az ellenkezőjéről érvekkel.

101. M0ncsa (válaszként erre: 100. - M0ncsa)
2013. nov. 20. 18:20

Egyebkent meg ezt irtad:


39. Ata06 2013-11-19 16:49

Tulli! A kutyusod azért szökik, mert kan és az ösztönében van, hogy párt keressen magának! Az első az ivartalanítás!


Es kesobb meg tobbszor ugyanezt, mas szavakkal.


En csak annyit mondtam, hogy nem feltetlenul csak azert csavarog a kutya, mert nem bir a hormonjaival, es hogy az ivartalanitas nem feltetlenul nyujt megoldast. Mint a mienk, amelyiket amint lehetett (ertsd: eleg idos volt hozza), ivartalanitottuk, es megis, ugyanugy csavarog(na) tovabb.


A villanypasztoros otleted amugy nem rossz, ha ez Tullieknal kivitelezheto (nalunk sajnos nem, mar en is gondoltam ra).

100. M0ncsa (válaszként erre: 98. - Ata06)
2013. nov. 20. 18:16
Nem vagyok ellene, a mi kutyank is kasztralva van. Tulli van ellene, amit szinten irt korabban.
99. Ata06
2013. nov. 20. 18:10

Tulli!

A villanypásztoron gondolkodtál már? Nem erős az áram benne, ha hozzáér akkor egy kicsit megcsípi.

Az visszatarthatná a csavargástól.

98. Ata06 (válaszként erre: 96. - M0ncsa)
2013. nov. 20. 18:07

Én nem adtam úgy elő! Egyszerűen annyit írtam meg kell próbálni! És ez miért probléma?

Én nem igazán értem, hogy Te meg miért vagy ennyire ellene?

Mindenki eldönti mi a fontos!

Nekem ha fontos valami, akkor mindent elkövetek, hogy sikerüljön az amit szeretnék, még akkor is ha előfordulhat, hogy nem járok sikerrel!

97. simple (válaszként erre: 94. - Ittmost)
2013. nov. 20. 10:57
Egy adott fajtának megvannak a tulajdonságai, hiszen direkt így lett kitenyésztve. Miért is kellene ezen változtatni? Nem értem. Egy németjuhászból sohasem lesz öleb például. De mielőtt kutyát vesz az ember, az a minimum hogy utánajár, hogy a fajtának amit kinézett mik a jellemzői, és ha nem megfelelő számára akkor választ olyat ami igen! Vagy szerinted ez nem elvárható?! Az a normális ha valaki csak úgy vaktában vásárol egy élőlényt, ami jó esetben 15 évig fog élni, és aztán egész életében kínozza, mert ő nem volt képes utánajárni hogy milyen kutyát is vesz? Most komolyan azt is írjam le, hogy miből lehet tudni hogy egy tenyésztővel, vagy szaporítóval van dolgunk? Mert megteszem szívesen, sajnos látom igen nagy szükség lenne rá. Sajnos még a mai modern korban sem tartunk ott, hogy mindenki tisztelje az állatokat. Ez nagyon szomorú.
96. M0ncsa (válaszként erre: 95. - Ata06)
2013. nov. 20. 10:51
Jo, ez igaz, hogy TALAN megoldja, csak akkor ne ugy add elo, mint tuti "gyogyszert", ami egeszen biztosan segit.
95. Ata06 (válaszként erre: 93. - M0ncsa)
2013. nov. 20. 10:48

De lehet, hogy megoldja! Ezt nem tudhatod előre!

Ha meg se próbálja, úgy aztán biztos, hogy esély sincs rá!

94. ittmost (válaszként erre: 87. - Simple)
2013. nov. 20. 10:30

Oh bocsánat,valóban fajtatiszta..nyilván.és tisztában vagyok vele,csak felületesen fogalmaztam.

És persze minek,hisz majd te jössz,és megmondod,h mi a baromság.

Bizonyos fajTÁKNAK a jellemző belső tulajdonságai(amiket a legjobb tenyésztők sem tudnak kivenni belőlük) sem teszik őket könnyen gondozhatóvá.

remélem,mindenkinek van beépítve a fejében normálistenyésztő-felismerő programja,és nem csak vaktában vesz kutyát.

93. M0ncsa (válaszként erre: 85. - Ata06)
2013. nov. 20. 09:08
Azt nem mondtam, hogy nem kivanatos. Viszont a PROBLEMAJAT nem biztos, hogy megoldja. Marpedig o a csavargasra keresett megoldast.
2013. nov. 20. 08:00
Jobb lesz ha keresel neki egy szuper gazdit,akinek van ideje,türelme és egy kis esze is a kutyához!Hidd el,jobb lesz mind a kettőtöknek.Nem baj az,nem kell mindenkinek kutya,és nem is való mindenkinek.
91. simple
2013. nov. 20. 07:52
Na visszaolvastam még, te jó isten! Van egy olyan topik-ja is, hogy nagyon VAD!!!! a kutyája mert mindig megharapja. No komment!!!!!!! Alapvető dolgokat sem tud a kutyákról.
90. simple (válaszként erre: 89. - Simple)
2013. nov. 20. 07:49
Azok után mit várunk...
89. simple (válaszként erre: 88. - 4fbd4b2862)
2013. nov. 20. 07:48
Egyetértek! Bár azok mit várunk, hogy hat hetesen már nála volt a kutya? Eleve törvénybe ütközik, de mindegy.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook