Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehet megélni albérletben havi fizetésből? fórum

Hogyan lehet megélni albérletben havi fizetésből? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
12. daf480b8d6 (válaszként erre: 10. - Szerdika)
2012. febr. 23. 11:15
Pesten élek, ezért olcsóbb nem naon van, mivel 3 műszakos vok ezért nehéz másodállást találni, ígyis hulla vagyok, mire hazaérek
11. Living Dead (válaszként erre: 9. - Daf480b8d6)
2012. febr. 23. 11:12
Nem feltétlenül "befogadás". Tisztában vagyok vele, hogy nehéz kifogni egy jó bérlőtársat, de nem lehetetlen. Aki szintén rá van szorulva, hogy spóroljon, nem befogadásnak meg könyöradománynak tekinti, hanem még hálás a költségek felezéséért, valamint nem égeti feleslegesen a villanyt. Ráadásul ha pl. már két személyre megy a főzés, kijöhet költségtakarékosabban. EHhez csak minimális alkalmazkodás szükséges.
10. Szerdika (válaszként erre: 5. - Daf480b8d6)
2012. febr. 23. 11:10

Hasonló helyzetben vagyok, bár valamivel többet keresek, de nem valami sokkal. Szerintem is inkább keress alkalmi munkát vagy olcsóbb helyet, mint hogy másokkal együtt élj. Amikor ilyen helyzetbe kerültem, nekem is a szoba volt az első gondolatom, de végül találtam egy olcsó de kellemes garzont, és azóta se bántam meg. Még ha kedvesek és rendesek is a lakótársaid, egy idő után kellemetlen osztozni a konyhán, fürdőn, egyeztetni mindenkivel, hogy mikor hívhatsz vendéget stb.

Esetleg nézegess olyan lakásokat, ahol nagyon alacsony a rezsi. Bérleti díjban ami ennél olcsóbb, az nagyon lepukkant szerintem, viszont vannak olyan házak, ahol a vízdíj benne van a közös költségben, nincs lift és ez sem emeli a kk-t stb. Ahol én lakom, ott minden csak villannyal megy, a fűtés is, a víz benne van a pár ezer forintos kk-ben, így legrosszabb esetben, fűtésszezonban is összesen 20 ezer a teljes rezsim. Nyáron 5-6 ezer. (A bérleti díj szintén 40.)


Nem lehetetlen így megélni, én is évekig őrlődtem, mire elszántam magam a költözésre, és magam is meglepődtem, hogy működik. Persze spórolni így nem lehet, és sok lemondással jár, az igaz.


Miért mentél egyébként albérletbe, ha nem titok?

9. daf480b8d6 (válaszként erre: 7. - Silence86)
2012. febr. 23. 11:06
Tv nincs, kaja így is minimális, ezt nem lehet jobban leszorítani, máshoz nem mennék, az lehet rosszabb, mivel olyannal élnék aki úgymond befogadott.
8. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Daf480b8d6)
2012. febr. 23. 11:03

Nekem már kajára se jut elég, de legalább mindenki azt hiszi, hogy méregdrága fogyasztószalonba járok...


Nálunk előbb-utóbb a két kézzel való házépítés lesz a prérin, csak a hitelt én még jobban rühellem, mint az albérletet, meg nem is igen fogunk kapni... Ezért harap a macska a farkába..


Ezzel nem voltam túl építő jellegű, de ez van..

7. Silence86 (válaszként erre: 5. - Daf480b8d6)
2012. febr. 23. 11:03

Mekkora a lakás, hol van, mit dolgozol, milyen végzettséggel, tanulsz-e még? :)


A spóroláshoz:

- olcsóbb tv-internet csomag

- közeli boltok akciós újságjainak begyűjtése, eszerint vásárlás

- hétvégén piac

- kevesebb pénzes szórakozás (már ha egyáltalán jársz)

- barát/barátnők felkutatása, akik esetleg szintén albérletet keresnek, együtt tényleg könnyebb


(idegenhez nem költöznék egy szobába...)

6. de Luca (válaszként erre: 5. - Daf480b8d6)
2012. febr. 23. 11:02
Erről lebeszélnélek! Tudod, olyan ez, mint a társasházakban a közös költségbe épített vízdíj: valahogy senki nem érzi sajátjának, ezért mindenki folyatja orrán-száján. Voltam látogatóban pár ilyen albérletben: tárva-nyitva volt minden, mindenhol égett a lámpa, ment a pazarlás ezerrel, mert majd a lakótársak úgyis beszállnak a rezsibe...
2012. febr. 23. 11:00
Gondoltam arra is hogy szobát bérlek, de akkor másokkal kellene együtt élnem, több ismerősömnek elég rosz tapasztalatai voltak ezzel, de lehet ez lesz
4. adb20ce52a (válaszként erre: 1. - Daf480b8d6)
2012. febr. 23. 10:56

Nem tudom, hol élsz, de nem találnál olcsóbb albérletet? Már az sokat segítene.

Hamarosan vége lesz a fűtésszezonnak, annyival is könnyebb lesz talán.

Spórolni kell nagyon, sajnos. Amin lehet, tv, telefon, internet, nekem ezek voltak az elsők szűk időben. Áram...

3. Silence86 (válaszként erre: 1. - Daf480b8d6)
2012. febr. 23. 10:54

A másodállás jó ötlet, de úgy nagy általánosságban kereshetnél magadnak egy jobb állást, a mostani helyett. Vagy ennek semmi esélye?


Mondjuk ez függ attól, hogy hol élsz, milyen végzettséged van, stb...


Másik lehetőség, hogy ha nem iciripiciri az albérlet, akkor megoszthatnád valakivel, így legalább a bérleti díj feleződne.

2. de Luca (válaszként erre: 1. - Daf480b8d6)
2012. febr. 23. 10:49
Nincs lehetőséged pár hónapig másodállást vállalni? Volt ilyen időszakom, kellett hozzá némi kitartás és átlagon felüli lemondás szinte mindenről.
2012. febr. 23. 10:46
A gondom ott kezdődött, hogy ősszel albérletbe kényszerültem, ehhez viszont alig keresek pénzt, 100 alatt főleg most. Albi 40+rezsi, nem tudom h meddig húzom így, napról-napra élek sajnos. Néha örülök hogy kajára jut elég pénz. Nem tudom mit tegyek, váratlan kiadás, új ruha, melóból betegség miatt pl kizárt. Nincs semmi ötletem a kilábalásra...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook