Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehet hivatalos úton eltávolíttatni az együttélésre képtelen szomszéd albérlőket? fórum

Hogyan lehet hivatalos úton eltávolíttatni az együttélésre képtelen szomszéd albérlőket? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
18. ájrin (válaszként erre: 15. - 72497ec515)
2013. dec. 13. 20:52
A NAV-os feljelentéssel az albérlőkkel nem történik semmi, max megbüntetik a tulajt, és ő is ellenség lesz.
17. val88 (válaszként erre: 14. - Ájrin)
2013. dec. 13. 20:41
De hát ha egyszer ez a baj? Lehet, hogy letöltendő jár érte :D vagy fél év kilakoltatás :)
2013. dec. 13. 20:37
esetleg a tulajdonossal kellene beszélni, persze csak ha normális, hogy tegyen valamit.
15. 72497ec515 (válaszként erre: 2. - Virag32)
2013. dec. 13. 20:36
Esetleg a NAV-nál érdeklődnék...
14. ájrin (válaszként erre: 12. - Val88)
2013. dec. 13. 20:23
Jajj, ne tetézd!!! :D
13. ájrin (válaszként erre: 10. - Virag32)
2013. dec. 13. 20:23
Semmit nem tehetnek. Bérlőként olyan jogai vannak, mintha a sajátja lenne. Tehát itt nem az a kérdés, hogy albérlő vagy sem, hanem hogy mit lehet tenni egy olyan szomszéddal, aki nem fog elköltözni onnan.
12. val88
2013. dec. 13. 20:23
Be kéne őket perelni kutyahorkoltatásért meg hangos szexért... szerintem tuti nyer! :D
11. ájrin
2013. dec. 13. 20:20

Jajj, ne haragudjatok, tudom, hogy nem vicces, de szakadok ezen, hogy a kutya annyira horkol, hogy lehallatszik:)

Bocsánat, tudom, szörnyű vagyok! :) :)

10. virag32 (válaszként erre: 5. - Elbb)
2013. dec. 13. 20:18
Hát ez is érdekelne,hogy olyankor mi van.
9. virag32 (válaszként erre: 7. - 6b006fc769)
2013. dec. 13. 20:18
De hát az albérlők háborgatják őt!!! Azáltal,hogy nem hagynak neki öt perc nyugalmat!
2013. dec. 13. 20:12
S, ha nem a kutya horkol?
7. 6b006fc769 (válaszként erre: 2. - Virag32)
2013. dec. 13. 20:05

Ha nagyon akarom, tényleg lehet még zaklatás is:

Btk. 222. § (1) :Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetve mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, őt rendszeresen vagy tartósan háborgatja, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Sajnálom. Itt akár rá is lehet húzni, hogy " abból a célból, hogy .... más magánéletébe, illetve mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, őt rendszeresen vagy tartósan háborgatja"

6. elbb (válaszként erre: 4. - Simple)
2013. dec. 13. 19:56
Mondjuk szerintem ugyanannyi :) De ha több, érdekelne hogy miben több?
5. elbb (válaszként erre: 2. - Virag32)
2013. dec. 13. 19:55

El kell keserítselek. Ha az albérlő fizet bérleti díjat, azzal megváltja a lakáshasználat jogát. Tehát nem kell neki farokbehúzva közlekedni, csak mert albérlő.

Az már más kérdés, hogy az életvitele zajos, és ez zavarja a barátnődet. De akkor fel is teszem a kérdést. Ha nem csak albérlő lenne, hanem lakó, akkor szerinted mit tenne?

4. simple (válaszként erre: 2. - Virag32)
2013. dec. 13. 19:52
El foglak keseríteni. Még a lakás tulajdonosánál (amit bérelnek) is több joguk van!
2013. dec. 13. 19:50

Azt lehet hallani, ahogy egy emelettel feljebb horkol a kutya?

Amúgy ezek a lakók a barátnődön kívül senkit nem zavarnak?

2013. dec. 13. 19:41

Sziasztok!


A barátnőm nevében írok, aki már túl van egy-két kisebb idegösszeomláson azzal kapcsolatban, amit kérdezni szeretnék abban bízva, hogy akad, aki tudja, mi ilyen esetben a hivatalos eljárás, nem bírom tovább nézni,ahogy a barátnőm teljesen kikészül.


A történet dióhéjban a következő.

A barátnőm Pécsen él, egy saját tulajdonú lakásban, panelházban. A szomszédai albérlők, akiknek a főbérlője a házban lakástulajdonos. Az albérlők teljesen pokollá teszik a barátnőm életét. Van egy nagy dög kutyájuk, ami menetrend szerint minden este tízkor embertelen, iszonyatos hangerőn horkolni kezd a barátnőm feje fölött, és egész éjjel tart ez. A barátnőm többször felment szólni, felkopogott, semmi nem használt. A lakók ordítva, üvöltve társalognak, szidják egymást, fenyegetőznek, szexelnek, ezer decibelen hallgatják a zenét, stb. Kb. nyolc általánost végzett igazi bunkók, alpári, megengedhetetlen stílusban beszélnek a barátnőmmel, lek...vázták már több ízben, és most, mikor a barátnőm újra szólt a kutya miatt, mondták neki,hogy majd ők hívják inkább a barátnőmre a rendőrséget, mert zaklatja őket. (nyilván nem fog megtörténni, de azért ezt borzasztó hallani.)

A barátnőm azt mondja, semmit nem tehet, ez van. Én ezt nem vagyok hajlandó elhinni. Azt mondja, a főbérlő a lakástulajdonos, semmit nem lehet csinálni. A főbérlő nem foglalkozik ezzel a témával, nem érdekli. Biztos vagyok benne,hogy van ennek valamilyen hivatalos útja, kizárt, hogy ilyen senkiházi jöttment albérlőknek több joga legyen, mint egy lakástulajdonosnak ugyanabban az épületben!! Hová lehet fordulni? Önkormányzathoz? Rendőrséghez? Mi a hivatalos út?

Köszönöm a segítséget.

2013. dec. 13. 19:41
Hogyan lehet hivatalos úton eltávolíttatni az együttélésre képtelen szomszéd albérlőket?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook