Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehet hivatalos úton eltávolíttatni az együttélésre képtelen szomszéd albérlőket? fórum

Hogyan lehet hivatalos úton eltávolíttatni az együttélésre képtelen szomszéd albérlőket? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
48. elbb (válaszként erre: 39. - Tercsibe)
2013. dec. 13. 21:51
Engem az döbbentett le, hogy a kiíró szerint az albérlőnek nincs annyi joga, mint a tulajdonosnak. Amúgy persze, igaza van abban, hogy ha valaki nem képes viselkedni, amellett élni borzalom. De most komolyan, ha ott nem bérlő lakna, hanem ugyancsak tulajdonos, akkor mit tenne a panaszos?
47. virag32 (válaszként erre: 45. - 6b006fc769)
2013. dec. 13. 21:50
De ő legalább megoldásra törekszik, nem b..ogatásra.
46. virag32 (válaszként erre: 36. - Val88)
2013. dec. 13. 21:49

Nem, rohadtul nincs kolbászból.


Csak épp itt az emberek tekintettel vannak a másikra, és igyekeznek nem állat módjára egymás mellett élni.

45. 6b006fc769 (válaszként erre: 44. - Virag32)
2013. dec. 13. 21:49
Ha neked az segítség, hogy mindenki hülye és idedob egy használhatatlan ötletet, ám legyen.
44. virag32 (válaszként erre: 42. - Andi6020)
2013. dec. 13. 21:47
Igen, ez. Ő legalább tényleg segíteni akar, nem egyből úgy beállítani látatlanban a barátnőmet, mint egy idióta, hisztis p..csát, engem meg mint valami Antikrisztust.
43. virag32 (válaszként erre: 39. - Tercsibe)
2013. dec. 13. 21:45

Egyetértek, addig dumál meg vicceskedik mindenki, amíg nem kerül hasonló helyzetbe.


A helyzet az,hogy a barátnőm többször próbált már beszélni a tulajjal, de ő csak ingatja a fejét, mint aki tehetetlen, holott baromira nem lenne az. Szerintem a minimum, hogy felelősséget vállaljon azokért, akiknek kiadja a lakását.

42. andi6020 (válaszként erre: 40. - Virag32)
2013. dec. 13. 21:45

Ez neked a normális? :O

Gratulálok!

41. 6b006fc769 (válaszként erre: 32. - Sasmadar2)
2013. dec. 13. 21:44

Minősítésed téged minősít.Szóval csak így tovább.

Egyébként rendzavarást, csendháborítást csak szándékosan lehet elkövetni.

40. virag32 (válaszként erre: 32. - Sasmadar2)
2013. dec. 13. 21:44
Köszönöm, végre egy normális, nem pedig kárörvendő és "megmondóember" hozzászólás.
2013. dec. 13. 21:43

Mi is panelban lakunk, és alattunk már a harmadik albérlő lakik, mert mindegyik úgy él, hogy nem képesek alkalmazkodni semmihez és senkihez, nem fogják fel, hogy ez egy panelház, ahol még a körömreszelés is áthallatszik. (konkrétan nem erre gondolok, de ezt most inkább hagyjuk)

Mi ugyan nem szóltunk soha, mert nálunk 3 pici gyerek van, mi is csapunk elég nagy lármát, de azért pl. éjjel fél 1-kor csapkodni a bejárati ajtót (rendszeresen), meg zenét üvöltetni éjjel, na ezért igenis volt, aki szólt, a tulaj meg szépen kirakta őket. Én szólnék a barátnőd helyében, egy próbát megér, persze a tulajnak, nem a bunkó albérlőknek. És igenis, ha bérelek egy lakást, próbálom meghúzni magam, ha meg nem tetszik a másokhoz való alkalmazkodás, lehet menni egy tanyára, ott is van bérelhető ingatlan éppen elég! (bocsánat a stílusomért, ez a véleményem, nem egyszer ébredt fel a fél éves gyerekem az alattunk lakó ajtócsapkodására. Könnyű a másét csapkodni, sajátjával fogadjunk nem így bánna... :)

38. virag32 (válaszként erre: 34. - 6b006fc769)
2013. dec. 13. 21:42

A barátnőm nem bírja a füldugót a fülproblémája miatt, sajnos ez kiesik,mint megoldás. És nem is állapot,hogy füldugóval aludjon egy kutya miatt.


Kedvesen, finoman kérte a szomszédokat eleinte arra,hogy legyenek szívesek elvinni állatorvoshoz az ezeréves matuzsálem kutyájukat, ami már csak kb. alszik, ennyire képes, de minimálisan sem érdekli őket ez. Számomra ez teljesen felfoghatatlan,hogy valaki ab ovo ne akarjon és ne legyen képes együttműködni a szomszédaival.

37. andi6020 (válaszként erre: 19. - Virag32)
2013. dec. 13. 21:42
Már megállt?
36. val88 (válaszként erre: 33. - Virag32)
2013. dec. 13. 21:42
Gondolom a kerítés is kolbászból van :)
35. virag32 (válaszként erre: 20. - Elbb)
2013. dec. 13. 21:40
Hát, én úgy vagyok vele, hogy aki minimális tiszteletet sem érdemel a megnyilvánulásai alapján, azt nem tartom olyan értékű embernek, akiről tisztelettel érdemes beszélni. Ha valaki ordítva szidja a családtagjait, és lek...váz egy jól szituált, intelligens, kedves nőt, azt alsóbbrendű lényként kezelem.
34. 6b006fc769 (válaszként erre: 29. - Virag32)
2013. dec. 13. 21:39

Mondjuk a füldugó nem egy elvetendő ötlet.

Egyébként lehet, hogy állatorvoshoz kellene vinni szerencsétlen párát, de ilyen indítás után nem hiszem, hogy nem b@sztatásnak vennék, ha felvetné.

33. virag32 (válaszként erre: 24. - Val88)
2013. dec. 13. 21:39

Nem a Hold, Svédországnak hívják.


Este tíz után egy nyikkanást nem lehet hallatni, amivel az ember zavarná a szomszédait, még a zuhanyzás is az a kategória, amit nem illik tíz után tenni,hogy ne zavarjon az ember másokat.


Ha pl. egy lakónak kutyája van, amelyik ugat és ez bárkit zavar, akkor a tisztelt lakónak két választása van: vagy a kutya megy, vagy ő, kutyástul. Ez így is van rendjén, senkinek nem áll jogában semmilyen formában a szomszédait zavarni. Mi is albérlők vagyunk, ahogy a többi szomszédunk is, kb. két napig maradhatna egy olyan szomszéd, aki bárkit is zavarna a hangoskodásával vagy a minősíthetetlen viselkedésével.

2013. dec. 13. 21:38

Mennyi szánalmas nyomorék írt ide.

Sok idióta.


A következőket teheti még azon kívül, amit a michelle írt.

Csendháborításért és talán rendzavarásért feljelentést tenni.

Más jogi dolog nincs. Vagy elköltözik.

31. elbb (válaszként erre: 29. - Virag32)
2013. dec. 13. 21:36
És a barátnődnek ez az opció nem jutott eszébe? :)
2013. dec. 13. 21:36
Amúgy meg nem csak a kutyáról van szó, hanem a lakók ordibálásáról, zenehallgatásáról, amiről egyértelmű,hogy direkt idegesítésből teszik, és arról,hogy meg sem próbálnak csendesek lenni,ahogy kultúremberekhez illik.
29. virag32 (válaszként erre: 26. - Kisj)
2013. dec. 13. 21:35
Én tutira kiverném a balhét ugyanígy, nem tudjátok,hogy horkol a kutya. Nem ám csak úgy békésen szuszog, olyan iszonyatos hangerőn horkol, mint egy végóráját élő tehén, kibírhatatlanul, a gazdái is füldugóval alszanak,mert nem tudják elviselni.
28. Ancika (válaszként erre: 27. - Elbb)
2013. dec. 13. 21:33
LOL :DDDDD
27. elbb
2013. dec. 13. 21:33
Egyébként ha tényleg olyan hangos a kutya horkolása (WTF???) én cirkuszba vinném:)))
26. kisj (válaszként erre: 2. - Virag32)
2013. dec. 13. 21:28

Nem tudom mit írtak a többiek, de!!!

Ha engem egy kutya horkolása zavarna az albérletemben, a Holdra lövetném kimagam és beismerném, hogy átlagos emberi együttélésre alkalmatlan vagyok,

(ja és semmiképpen nem költöznék a nyóckerbe, ha nem bírnám a lakók spontán véleménynyilvánítását)O

25. michelle.r (válaszként erre: 19. - Virag32)
2013. dec. 13. 21:16

Szerintem az lenne igazán Abszurdisztán, ha egy bérlő alsóbbrendű állapolgár lenne egy tulajdonosnál. Így is nagyon sokan úgy kezelik őket.


Jelen esetben pontosan úgy kell kezelni a helyzetet mintha a tulajdonossal lenne a gond. Van egy társasházi rend, amit mindenkinek be kell tartania, az valószínűleg nem rendelkezik a kutya horkolásának hangerejéről. A méretéről esetleg igen, forduljanak a közös képviselőhöz, a közgyűlésen vitassák meg, stb.


Az erőszak erőszakot fog szülni. A tulajt az adóhivatalnál felnyomni minősíthetetlen :S.


Albérlő pedig nem létezik, hacsak nem önkormányzati lakást adnak bérbe, ami nem valószínű.

24. val88 (válaszként erre: 19. - Virag32)
2013. dec. 13. 21:13
Nem tudom hol élsz, de azért én megnézném azt a helyet, ahol ezért valakit kidobnak :D vagy az egy másik bolygó? :)
23. elbb (válaszként erre: 19. - Virag32)
2013. dec. 13. 21:13
Egyébként nem is értem, milyen plusz jogokra gondolsz?
2013. dec. 13. 21:13
Nyilvan a lo nezett be a gyerekszoba ablakan.
21. Ancika (válaszként erre: 20. - Elbb)
2013. dec. 13. 21:09
pont erre gondoltam én is :(
20. elbb (válaszként erre: 19. - Virag32)
2013. dec. 13. 21:08
Ez a stílus igazi úrinőhöz méltó. :(
2013. dec. 13. 21:00

Hát ez tényleg Abszurdisztán.

Ahol én élek, ott kb. két darab napot kapna egy ilyen albérlő,hogy eltakarodjon a tetves rohadt kutyájával együtt, nem hogy még neki állna feljebb.


Effektive nem tudom elhinni,hogy egy olyasvalakinek, akinek a TULAJDONA a lakása, nincs kb. ötvenszer annyi joga, mint egy senkiházi jöttment primitív k..csög albérlőnek. Eszem megáll.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook