Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet elkerülni az ételmérgezést? fórum

Hogyan lehet elkerülni az ételmérgezést? (tudásbázis kérdés)


1 2
6. 4a5de48ea8 (válaszként erre: 1. - Shery)
2013. okt. 5. 17:10
Salmonella 60C-nál 2 perc, Campylo 75 fokon 3 perc alatt döglik meg, állítólag. Én a magam részéről időt hagynék rá.
2013. okt. 5. 17:08

Csirkemellnek elég pár perc oldalanként, kockára vágva pedig még kevesebb. :)

A tyúkot addig főzöm, amíg le nem jön a hús a csontról. ez valóban lehet másfél-két óra.

Egész csirkét, vagy csirkecombot is max egy óra elkészíteni.

Még senki nem kapott szalmonella mérgezést a családban. :)

2013. okt. 5. 17:07

Én simán eszem nyersen is a csirkemellet pl. Még élek.

Amúgy addig kell főzni, amíg nem puhul meg. villát beleszúrod, és látod.


Ha ennyire fosol a fertőzéstől, ne egyél húst, hanem vegyél bio zöldséget, gyümölcsöt.

2013. okt. 5. 17:05

amig nem puha, ill. le nem valik a csontrol a hus;

75 percig talan a 2 eves tyukot foznem :)

Nekem tokkal-vonoval egy oranal nem tobb a baromfihus fozese a parolassal, tesztafozessel egyutt;

2013. okt. 5. 17:04
Sok múlik azon, hogy mennyi idős a csirke. A csirkemellet valóban nagyon sokáig főzted.
2013. okt. 5. 17:01

Sziasztok!


Tanácsokat kérnék a témához jobban értőktől, hogy meddig kell főzni a csirkehúst, ha el akarom kerülni a fertőzéseket (szalmonella, campylo) viszont agyon se főjön szegény jószág:)

Mennyi az ideális idő egész csirke, darabolt csirke, illetve csirkemellkockák esetében?

Ma csirkemell kockákat forrástól számítva 75 percig főztem. Barátnőm szerint ez rengeteg idő.

Valószínűleg egy korábbi kellemetlen élmény miatt kissé bizonytalan vagyok. Szóval várom a válaszokat! Köszi: Shery

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook