Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan kezelnétek ezt a dolgot egy felnőtt kapcsolatban? fórum

Hogyan kezelnétek ezt a dolgot egy felnőtt kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. ápr. 11. 15:38

Sajnos rengeteg az irigy ember. Lehet ha ennyi energiát fektetne a lányába mint amennyit abba, hogy veled így viselkedjen, akkor lehet neki is lenne mire büszkének lennie. Egyszerűbb másra irigynek lenni mint a saját életükért tenni, hogy jobb legyen. Én biztosan rákérdeznék.


Egyébként nagyon nehéz megtalálni az arany középutat, hogy meg is tud osztani másokkal az élményeidet és ne is tűnjön dicsekvésnek. Ha már van valami amiben nem vagytok egy szinten pl.: az anyagiak, párkapcsolat, vagy a gyerek. Nagyon könnyen felüti a fejét az irigység. Sokan panaszkodni tudnak, de ha a másik félnek jól megy, akkor az ő élményeit meghallgatni már terhes.

39. Purple1972 (válaszként erre: 36. - D838452ed6)
2012. ápr. 11. 15:35

Igen, ugyanezt írtad Te is egy hsz-ban. Amúgy én is így voltam, nem volt pasim, akkor a barátnőm összejött a srácával (aki azóta a férje). És én örültem, mert reményt adott, hogy én is megtalálom a páromat. És 3 hónap múlva meg is lett:)

De hát könnyebb is így venni az életet, nem?:)

38. a81c8ae74a (válaszként erre: 35. - Purple1972)
2012. ápr. 11. 15:35
Én tökéletesen megértelek.Valószínűleg azért,mert te is az a kategória vagy,hogy "annyira ártatlan,hogy már az a gyanús".Ezzel nem is tudom,hogy meg lehet-e tanulni együttélni...
2012. ápr. 11. 15:34

Amúgy anyu is mindig ilyen büszke volt a tanulmányainkra.

Pedig ő nagyon szerény asszony.

Talán mára túl szerény is, mert sokszor nem látja, hogy milyen szerencsés, hogy a gyerekei honnan hova eljutottak, főleg másokhoz képest.

36. d838452ed6 (válaszként erre: 35. - Purple1972)
2012. ápr. 11. 15:31

Nem nálad van a hiba. Ezt tudatosítsd magadban.

Látod, ugyanazt írtad, mit én, hogy az az érzése olyankor az embernek, h kimondottan örül, hogy ha másnak sikerült, nekem is sikerülhet.

Mielőtt a férjemmel találkoztam, a barátnőm összejött a pasijával. Én még egyedül voltam, de valahogy ez olyan erőt adott, elkezdtem hinni, hogy akkor nekem is sikerülhet. Pár héten belül találkoztam is a férjemmel.

2012. ápr. 11. 15:28

Jó sok mindent írtatok, igyekszem értelmezni.


Az tény (ha már itt tartunk), hogy nagyon nehéz lehet kimondani azt, hogy gratulálok a gyerekedhez, csak így tovább.

Gond is lehet akkor nálam: az egyik az, hogy én vele tudok örülni a másik féllel, és bennem fel sem merül, hogy valaki irigy lehet. Bevallom, nekem akkora dolog volt, hogy éppen a 14-et betöltve letett két középfokot a lányom, hogy én aztán tényleg nagy örömmel meséltem azoknak, akikről azt hittem, velem örülnek. Hiba volt. Én tényleg örülök, egyik barátnőm rokona bejutott az orvosira, és vele örültem. Mindig az van bennem, ha valakit valami jó dolog ér, hogy hiszen ez akkor nem lehetetlen, hiszen velünk is megtörténhet, szorgalommal, kitartással. És hát azt hittem, másnak is öröm az én örömöm is.

A másik hibám pedig az volt, hogy el mertem ezeket mondani másoknak. (De halljátok, még olyan kislánynak az anyja is, akivel 4 évig egy suliba járt, mi együtt kávéztunk, még ő is inkább a nyelvét elharapta volna, minthogy mondjon egy jó szót.


Nekem ez azért fura, mert nem érdemtelen "felmászás az uborkafára", nem seggnyalással történő előbbrejutás egy munkahelyen, hanem egy gyermek teljesítménye (aki diszkózhatna is, pasizhatna is, de nem, ő letesz az asztalra).

De hát ha ez tényleg irritál embereket, akkor tényleg felteszem a hangfogót.

2012. ápr. 11. 15:26
Hát akkor Te szerencsés vagy. Szerintem azért mindenkinek van valami gyenge pontja, amit nagyon akar. esetleg másnak megvan, nekem nincs...hát...én elismerem. Voltam már irgy, de sosem adtam neki hangot.Én így kezeltem magamban :)
2012. ápr. 11. 15:24

Szerintem nem szép dolog az irigység. Elég gáz.

Magában kezelnie kell az embernek.

Én akkor sem voltam irigy, amikor panelben laktam, és még pasim is csak idióták voltak.


Egy barátnőmék akkoriban építkeztek! Vmi hatvan milliós házat. Egy percig nem voltam irigy, de így ahogy mondom. Valahogy az van bennem, ha másnak sikerül, akkor nekem is.

A lány másfél óráig mutatta be a házukat. Én tök örömmel végigbámultam.

A csavar a dologban durva, mivel a lány már nem barátnőm, mivel ő bezzeg nagyon elkezdett irigykedni, amikor elkezdtek a dolgaim jobbá alakulni. Na ez a nem szép.

32. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 30. - 0a84e34983)
2012. ápr. 11. 15:18
Az irigység lehet jóindulatú is.Hisz ugye nem azt kívánod te sem,én sem,hogy nekik ne legyen,hanem,hogy nekünk is.Hisz dolgozunk mi is,hajtunk gürizünk és a welneszről annyi tapasztalatom van,amit a tv-ben látok.Ő meg minden hónapban egy hétvégét ilyen helyen tölt,mert a "munka" és a gyerek mellett ez KELL! :S
2012. ápr. 11. 15:17
Elnézést, én éppen azt írtam, hogy igenis legyen büszke arra,amire úgy érzi az lehet. Csak ne lepődjön meg, hogy az emberek ilyenek. Mert ilyenek. Ennyi. Nem akarok itt nagyképűsködni,de sajnos vannak akik rám irigyek, viszont olyanok is vannak,akikre sajnos néha én vagyok irigy. Szerintem ez normális, egy bizonyos szintig.Emberi tulajdonság...Csak vannak olyanok, akiket az irigység megöl...na az a baj. És ha ez a kedves ismerős vagy ismeretlen is ilyen, akkor lehet, hogy ez az oka az undokságának.Ha viszont így van, hát akkor inkább Ő gondolkozzon el.
30. 0a84e34983 (válaszként erre: 28. - 6ee0ffb012)
2012. ápr. 11. 15:15
Ugye?Ez teljesen kiakasztó tud lenni..Én itthon vagyok a kicsivel,a férjem folyamatosan dolgozik,aztán még ott a nagy lányom akivel tanulnom kell,és minden ami egy nő dolga...Semmi kikapcsolódás...És ha néha leültünk dumálni akkor meg csak azt hallgattam,nekik milyen jól megy...Lehet kicsit irigy is voltam,tudja fene.De tudta hogy mindezt mi nem tudjuk megtenni,és mégis csak mondta,mondta....
2012. ápr. 11. 15:11

Nem tudom, hogy érdemes-e rákérdezni a nőnél, mi baja. DE nem értek egyet azokkal, akik óvva intik, hogy nehogy dicsekedjen.

Én is azt gondolom, hogy a lányod megdolgozott a dolgokért, akkor nem lehet elmondani?

Nem is olyan rég hasonló helyzetbe kerültem! Egy barátnőm berágott, mert dicsekedésnek vett dolgokat!

Hát én is sokat filóztam, hogyan kezeljem a helyzetet.

Legvégül azt állapítottam meg, hogy a lánytól nem szép, hogy irigykedik, agyon nem szép dolog, mert én sosem tettem vele, és milyen barátság, ahol nem mondhatja el az ember a dolgait. Netán csak a rosszat szabad elmondani? Nehogy már.

Ennyi.

De persze bántott engem is a dolog. ényeg, hogy mondtam neki, hhogy nem bánom, hogy elmeséltem neki a dolgokat, és nem magyarázkodom miatta. De legközelebb már erről a témáról nem beszélek neki - nem azért mert megbántam, hanem mert szerencsére mindent végig sikerült mondanom.

28. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 24. - 0a84e34983)
2012. ápr. 11. 15:10
Ismerős sztori.Volt egy nagyon jó bnőm,ő volt A bnő.Hozzáment egy csóró fiúhoz,tőlünk kaptak még porszívót is,mert semmijük nem volt.De jó volt velük összejárni,ritka aranyosak voltak.Aztán mikor vége lett a házasságnak,a lány hozzáment egy fullgazdag fickóhoz.Onnantól csak az ment,ha találkoztunk,hogy fitnesz-welnesz-utazás-ékszerek.Köszöntem a barátságát és ennyi.
27. Purple1972 (válaszként erre: 23. - A24ba94ad5)
2012. ápr. 11. 15:10

Nem érzem úgy, hogy támadtalak volna, csak érzékeltetni szeretném, hogy mi a különbség aközött, hogy belépek a csajhoz, és rázúdítom, hogy megvan a nyelvvizsga, és 4,9 lett a lányom a gimiben, vagy pedig ő kérdezi, konkrétan, a tanulmányi előmenetelt (ezért írtam, hogy nem úgy általában a lányomról kérdezett, hanem sulis dolgokról, konkrétan). Én elmondom neki tényszerűen ,hogy hol tart a lányom. Nem teszek hozzá, nem veszek el belőle.

Ez miért baj?

2012. ápr. 11. 15:08

egyébként az is előfordulhat ám hogy a boltos nő valóban féltékeny, és van is mire.

Hát ilyen az élet, mi emberek már csak ilyenek vagyunk. Bár általában én nem szoktam irigykedni annak örülök amim van. De sokan ezzel nem így vannak.

25. Purple1972 (válaszként erre: 22. - A31cf0fa6a)
2012. ápr. 11. 15:07

Nem dicsekedtem, és még nem tudom, hányszor írjam le: a csaj érdeklődött folyton a lányomról. Hol tart, hogy megy a suli, hányas lett, hogy állunk a nyelvvizsgákkal, mik a tervei. Most hazudjak?

A másik, hogy nem a rovására "dicsekedtem", mert én soha nem kommentáltam, hogy az ő lánya hogy tanul, inkább még bízattam (majdcsak belejön, majd összekapja magát, okos lány az, stb....)

24. 0a84e34983 (válaszként erre: 18. - 2a69f78972)
2012. ápr. 11. 15:07
A fene tudja,lehet hogy kicsit irigykedtem is...Egy darabig ment az itt be ott ki módszer,de itt azért több is volt.Lettek új barátaik,ahol a férfi ugyancsak főnök volt,és már csak ők voltak a valakik.Hozzánk meg ha átjöttek,olyan fellengzősek,nagyképűek voltak.Főleg a feleség...
23. a24ba94ad5 (válaszként erre: 20. - Purple1972)
2012. ápr. 11. 15:06
Kedves kérdező. Ha támadsz, akkor be is fejeztem a beszélgetést. Teljesen kedves hangnemben írtam neked.Ne légy kioktató...bár így már lehet lassan meg is értem miért undok veled az illető...
22. a31cf0fa6a (válaszként erre: 1. - Purple1972)
2012. ápr. 11. 15:03
Dicsekedni sem szép dolog, a másik rovására. Tudni kell hol a határ.
21. Arianne113 (válaszként erre: 12. - Purple1972)
2012. ápr. 11. 15:03
azt teljesen megértem hogy együtt örültél vele, és hogy néhanapján elmeséled mi újság. de ha magadba nézel kicsit nem lehet hogy túlzásba vitted a dicsekvést? Én általában örülök ha valakinek sikere van, de néha az illető észre sem veszi hogy elszalad vele a ló és akkor már teher hogy mindíg hallgatom hogy ilyen olyan jó neki. Nem hibáztatlak mert alapvetően az emberek így vannak beprogramozva. Én is örülnék és szétkürtölném a sikeremet. :)
20. Purple1972 (válaszként erre: 15. - A24ba94ad5)
2012. ápr. 11. 15:03

Akkor újra elmondom: nem zúdítom rá a csajra a gyerekem sikereit. Ő kérdez, a lányomról. Nem a lányom súlyáról, szerelmi életéről, lelki életéről, hanem a suliról, a nyelvekről, az előrehozott érettségikről, arról, hogy várhatóan hány pontja lesz a felvételikor majd. Akkor most hazudjak?? Csak a tényeket mondom, hogy ennyi lett az átlaga, ezt tette le. Nem tupírozom fel (teszem azt, nem mondtam el, hogy 90%-os lett a nyelvvizsgája, csak azt, hogy megvan.) Ezért nem értem.

Nem úgy állítok be a boltba, hogy ez és ez történt, sőt mióta nem kérdez, nem mondok semmit neki.

19. a24ba94ad5 (válaszként erre: 14. - Purple1972)
2012. ápr. 11. 15:01
Szerintem pedig ne érezd magad hibásnak. Igenis legyél büszke a lánykádra, meg mindenre, amire úgy érzed, hogy lehetsz is, csak fogadd el, hogy sajnos az egyre nehezebb élet megvisel sokmindenkit és ez van akir így, van akire úgy hat. Persze az, hogy megkérdezd normálisan tőle, hogy mi a baj, az sosem árthat :)
18. 2a69f78972 (válaszként erre: 11. - 0a84e34983)
2012. ápr. 11. 15:00
Pedig inkább az "egyik füleden be, a másikon ki"-t kellett volna gyakorolni, mert tedd a szívedre a kezed, Te is irigy voltál és ezt már ők is tudják.
17. mogyianyu (válaszként erre: 8. - 4c1a787e8f)
2012. ápr. 11. 14:59
Teljesen egyetértek veled!
2012. ápr. 11. 14:59
Viszont örülök ám minden véleménynek, mert egészen más szemszögből láttatjátok velem a dolgokat, más, amikor benne vagyok, és más, ahogy mások látják, ez jó, mert én is többet látok így.
15. a24ba94ad5 (válaszként erre: 8. - 4c1a787e8f)
2012. ápr. 11. 14:59
Én maximálisan egyetértek Veled. Pontosan így látom. Én sem érzem magam egy irigykedő embernek, mert szerencsére örülök annak,amim van, de még a saját testvéremtől is szép lassan teljesen elmenekülök, mert már sok a rám zúdított Amerikából küldött fotó. Hopp egy Karib tengeri vakáció,ahol a delfinekkel úszkáltunk, hopp egy kis ottani "szolid" szülinapozás stb. Sok...
14. Purple1972 (válaszként erre: 11. - 0a84e34983)
2012. ápr. 11. 14:57

Én értelek, de én nem érdemtelenül ölünkbe pottyant dolgokról meséltem ennek a csajnak.

Az én lányom keményen letett azért, hogy ott tart, ahol, tanulmányi szempontból. Semmi nem pottyant az ölébe, nem csókos a gimiben, neki az ötösért le kell tenni tényleg a maximumot.

2012. ápr. 11. 14:56
én simán, egyszerüen és nyiltan megkérdezném, hogy megbántottam-e valamivel, mert hát igen megváltozott a viszonyotok. Ha nem válaszol érdemben, akkor ennyi, legyél közömbös a továbbiakban, ha igen, akkor legalább tudod hányadán áltok. Szerintem ez a tiszta.
12. Purple1972 (válaszként erre: 10. - Arianne113)
2012. ápr. 11. 14:55

Nem dicsekszem, de ha kérdez, konkrétan a lányomról, sőt konkrétan a sulis előremeneteléről, akkor miért nem mondhatom meg neki, hogy megvan a középfokú nyelvvizsgája? Ez tény, nem dicsekvés. És ismétlem, ő kérdezte mindig, én magamtól nem hoztam szóba.

Úgy gondoltam, hogy a jó ismerősi kapcsolatba ez belefér. Én is együtt örültem, amikor a kislánya nem bukott meg kémiából, őszintén megkönnyebbültem vele együtt.

11. 0a84e34983 (válaszként erre: 8. - 4c1a787e8f)
2012. ápr. 11. 14:53
Mondjuk ez is igaz....Nekem is volt egy barátinak mondható kapcsolatom.Vagyis inkább volt egy baráti házaspár.Csak hogy ott a férj főnök lett,és sokat keres nagyon,A beszélgetéseink a végén arra korlátozódtak,hogy hova mennek velneszezni,melyik étteremben voltak,nyáron micsoda helyre mennek nyaralni,mennyiért mit vettek..Ez nekem már sok volt,és megmondtam a véleményem,és azt hogy én erre nem vagyok kíváncsi.Meg is sértődtek,azóta nem is beszélünk...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook