Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan kérték meg a kezedet?Vagy milyen lánykérést szeretnél? fórum

Hogyan kérték meg a kezedet?Vagy milyen lánykérést szeretnél? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2009. júl. 7. 20:50
Szerintem nem voltam lekezelő.
2009. júl. 7. 20:49

Leírtam, megmagyaráztam, szerintem érthető:)

Ha még sem érti valaki, annak sajnos én nem tudok segíteni:)


Bírkozzon meg mindenki a megértéssel, vagy kérjen segítséget:)

59. accb6cf2da (válaszként erre: 57. - D879a0c5b4)
2009. júl. 7. 20:47
Lehet a fiam 1989-es:))
58. spinneli (válaszként erre: 55. - Accb6cf2da)
2009. júl. 7. 20:45

A véleményedre voltam kiváncsi, nem pedig egy lekezelő hsz.-re.

Egy dolog, hogy gondolsz valamit, ha én biztos vagyok benne, nem kell egy nagyképű álcába bújnom ahhoz, hogy tudjam az érveim helytállóak és meg merem osztani.

Nálad melyik játszik?

:)

57. d879a0c5b4 (válaszként erre: 55. - Accb6cf2da)
2009. júl. 7. 20:44

((Csak sok zárójelen jegyzem meg, vagyis súgom: az 1990 után születettek már 18 éves korig tankötelezettek))

Amúgy egyetértek :)

2009. júl. 7. 20:43
Van néhány elütés, de próbáltam úgy megfogalmazni, hogy Ti is megértsétek:)
2009. júl. 7. 20:40

Na úgy tűnik nem voltam érthető:)

A fórum indító 20 éves, és azt szeretné, ha megkérnék a kezét és gyereket is szeretne.


Valaki azt írta, hogy a nagyszüleink idejében volt bevett szokás, hogy a nők 20 évesen mentek férjhez, stb.

Arra próbáltam rávilágítani, hogy nem a nagyszülők idejében volt csak így! Én nem vagyok nagyszülő korú és a velem egyidősek sem (természetesen vannak kivételek) és mégis 20 éves korunk körül mentünk férjhez, szültünk.


Spinneli, lehet, hogy úgy érzed:) De tudom mire megy ki az egész:) Így nem nagyon zavar, hogy Te mit érzel ki a hozzászólásomból. Ha Neked úgy tetszik valósítsd meg magad, legyen meg az anyagi biztonságod és csak akkor menj férjhez és vállalj gyereket, ha úgy érzed ezek megtörténtek:)

De aztán ha 30 fölött nehezebben jön a baba, akkor ne mást hibáztass majd:)


Monizsofi, nincs igazad:( Én 21 évesen mentem férjhez. Volt szakmám, érettségim, dolgoztam és főiskolára jártam. A férjemmel magunknak fizettük az esküvőt, vettünk lakást, magunknak! És neveltük a 22 éveskoromban született gyerekünket. Sose kértünk segítséget senkitől. Segélyt sem kértem sosem. Tehát összegezve nem a vakvilágba szültem gyereket.

Tehát itt nem arról van szó, hogy a háttér miatt nem tanulnak tovább az emberek ezért férjhez mennek és gyereket szülnek 18-20 évesen.


És azt is rosszul tod, hogy meddig tanlöteles egy gyerek! 16 éves korig:)


Ha Ti nem akartok gyereket szülni huszonévesen nem kell, de szerintem eltudja dönteni a fórum idnító, hogy ő mikor szeretne.

Úgy látszik, hogy 20 évesen is tisztában van valaki azzal, hogy a biológiai órára figyelni kell. A gyereknek szüksége van anyukára és nem csak nagymama koru anyukára:)

2009. júl. 7. 20:13

Mondjuk ha anyukámék arra vártak volna,hogy legyen biztos anyagi háttér és munkahely,ma sem lennék,se a két testvérem!

És szerintem ahol két ember meg tud élni,egy pici is "elfér".Barátunkéknak 2 babájuk van,és nekik sem volt meg a "biztos" háttér,de mindent megteremtenek a piciknek.De ez csak az én véleményem.

2009. júl. 7. 19:36
Megtanultam írni,csak szarakodik a billentyűzetem :)
52. monizsofi1982 (válaszként erre: 48. - Accb6cf2da)
2009. júl. 7. 19:35
Szerintem azét nem szülnek a nők 20 évesen,mert kb.annyi idős,mie befejezi a középiskolát.Mert ha jól tudom 18 éves korig ikolaköteles a gyerek,ha má egyszer elkzdte,akkor ne hagyja abba.Utána meg ott áll érettségivel-szakm.bizivel a kezében munka nélkül.Ha nem olyan a háttere,akkor miből neveli fel a gyereket? Anyukám idejében /aki nem volt 20 éves,mikor az 1.gyerekét szülte/,nem nagyon volt divat faluhelyen a továbbtanulás.Ott volt a kis föld,meg az állatok,maguknak gondoskodtak kajáról. Ha olyan hátterem lett volna,akkor én sem most várnám az 1.gyerekem. Szerintem igen is minden párnak arra kéne törekedni,hogy legyen biztos háttér /pl.lakás+munkahely,amiből fenntartják/,ne a vakvilágnak szüljnek.
51. spinneli (válaszként erre: 48. - Accb6cf2da)
2009. júl. 7. 19:23

úgy beszélsz a biztos anyagi feltételről és az önmegvalósításról, mintha alacsonyabb rendű lenne az anyaságnál.

:)

50. 42af71f255 (válaszként erre: 42. - B7bfd4f90e)
2009. júl. 7. 16:21

Tudom,hogy nem sok..szerintem pont ideális!:)

Jó sok olyat olvasni,akik fiatalon(az én korom körül)jöttek össze,és már x éve házasok!:)

49. 42af71f255 (válaszként erre: 46. - Féknyom)
2009. júl. 7. 16:19
Csak poén volt..:)
2009. júl. 7. 13:34

Lehet, hogy nem divat kérdése, de az elmúlt kb. 10 éveben mi a fontos a nőknek? Karrier, pénzes pasi, lakás, autó, és még sorolhatnám. Senkinek eszébe sem jut szinte, hogy gyereket szülni mikor a legoptimálisabb. Tisztelet a kivételnek:)


De itt nem ez a fontos:)


Hozzászólásomban azt próbáltam elmondani, hogy nem nagyszüleink idejébe volt a 20 éves kor körüli házasság a megszokott, hanem még 10 évvel ezelőtt is.:)

2009. júl. 7. 13:18
*3.
46. féknyom (válaszként erre: 35. - 42af71f255)
2009. júl. 7. 13:17

De-de! Az úgy működik...ahogy minden 5. ember kínai, ebből logikusan következik, hogy a 3 gyermeketek az lesz.

A statisztika csodás dolog...ha ma szorulásom van, holnap meg az ellenkezője, akkor a statisztika szerint ebben a 2 napban tökéletes volt a izé:)

45. spinneli (válaszként erre: 33. - Accb6cf2da)
2009. júl. 7. 13:15
ez nem divat kérdése.
2009. júl. 7. 13:01
Németországban voltunk a párom zenekarával egy két hetes turnén. Az egyik tengerparti fellépés szünetében elmentünk sétálni, és véletlenül találtunk egy kis ösvényt ami szív alakúra volt kialakítva. Itt előkapta a zsebéből a gyűrűt és megkérdezte, hogy hozzámegyek e. Mint utóbb megtudtam a turnén végig a zsebében volt a gyűrűm,várva a megfelelő pillanatot :)
2009. júl. 7. 12:51

Nem sok a 9 év. Köztem és férjem között 11 év van. Én 21 voltam ő 32 kettő, amikor összeházasodtunk.



A hosszú kapcsolat titka az egymás felé tanúsított tolerancia.:)

42. b7bfd4f90e (válaszként erre: 35. - 42af71f255)
2009. júl. 7. 12:46

Szerintem nem nagy a 9 év korkülönbség (igaz, köztünk csak 4 van de nem ez a lényeg)...

főleg, ha állításod szerint "érettebb" is vagy...hidd el nekem, ha a leánykérésen gondolkozik, észere fogod venni...s szerintm (is) hülyeség lenne sietteni, vagy ráutaló magatartást tanúsítani - feltűnően esküvői katalógust lapozgatva!

Én is "tudtam" hogy hamarosan megkéri a kezem, mégis "meglepődtem", s köpni-nyelni nem tudtam... :-))))

(másrészt ha mégsem kérne meg hamarosan: nem biztos, hogy "bizonyítíni" akarná, vagy nem akarná ezzel azt, hogy szeret-e vagy sem...)

41. b7bfd4f90e (válaszként erre: 30. - 42af71f255)
2009. júl. 7. 12:38
Köszönöm... :)
40. b7bfd4f90e (válaszként erre: 36. - 9e7527505c)
2009. júl. 7. 12:37
Ez olyan romantikus...igen, abban a pillanatban, amikor észleled, hogy itt lesz valami, mert észleled, hogy lesz valami, mert ő is megváltozik...pedig te is tudod, hogy meg fogja kérni a kezed, mert ez addigra már nyilvánvaló... de te is zavarba jössz, s nem tudod, hogy mit mondj, pedig tudod, mit akarsz mondani...sz.tem ezzel szinte mindenki így van...
39. mgagi (válaszként erre: 37. - 42af71f255)
2009. júl. 7. 11:45
Én 19 évesen jöttem össze a párommal. A szüleim elég kietlen helyen építettek házat. Az öcsém ballagása napján. Mikor kikísértem egy darabig. Beszélgettünk, ésa puszta közepén egyszer csak megkérdezte: hozzám jössz feleségül? Én először nemet mondtam, mert azt éreztem hogy korai lenne, de amikor elbúcsúztunk nagyon rossz volt tőle elszakadni és visszaszaladtam és végül nagy sírás közepette igent mondtam. Érettségi után a szüleinél meg volt a gyűrűs eljegyzés és azóta együtt vagyunk. 4 éve pedig házasok.
38. 9e7527505c (válaszként erre: 37. - 42af71f255)
2009. júl. 7. 11:17

Igen:)

Nem hagyta h teljesen elrontsam:DD

37. 42af71f255 (válaszként erre: 36. - 9e7527505c)
2009. júl. 7. 11:16

Erre már én is gondoltam,hogy mi lesz,ha észre se veszem,hogy mit akar,és elbénázom..:D

De végül jól sült el!:)

2009. júl. 7. 11:09

Engem a férjem vacsorázni vitt, és a végén olyan komoly lett, megfogta a kezem, elkezdett tök komolyan beszélni én meg elkezdtem pánikolni, rosszul is lettem:(

Így hazavitt.Mielőtt felmentem volna megkérdeztem mi a baj mert láttam h össze volt törve lelkileg.

Elmondta h meg szerette volna kérni a kezem.Na erre elbőgtem magam h elrontottam a saját lánykérésemet.

Megvigasztalt, letérdelt elém és az ujjamra húzta a gyűrűt:)

Most augusztusban lesz két éve h összeházasodtunk:)

2009. júl. 7. 11:04

Furcsa,hogy köztem és a párom között majdnem 9 év a korkülönbség, anyum és apum között is, és a nagyszüleim között is.Ebből nagyszüleim halálukig együtt éltek nagy nagy szeretetben,szüleim marják egymást..A "statisztika" szerint tehát ránk is életünk végéig tartó boldogság vár..:D

Vagy ez nem ilyen egyszerű?:))))

34. accb6cf2da (válaszként erre: 12. - 42af71f255)
2009. júl. 7. 11:00
Köszi:)))
33. accb6cf2da (válaszként erre: 32. - OlíviaAnna)
2009. júl. 7. 10:59

Ez nem a nagyszüleink idejében volt jellemző:)

A késői házasság, gyerekszülés, az elmúlt 10 évben lett divatos:(

32. OlíviaAnna (válaszként erre: 20. - 42af71f255)
2009. júl. 7. 10:20
A 10 éves érettségi találkozónkon meglepetten tapasztaltam, hogy nagyon sokan a középiskolás barátjukkal, barátnőjükkel házasodtak össze, lettek boldog család. Akkoriban azt gondoltuk, hogy csak egy diákszerelem, de lám az élet bebizonyította, hogy sok esetben tartósnak bizonyult a középiskolás együttjárás. Szóval csak semmi para. Nagyszüleink idejében, 20 évesen ment férjez majdnem mindenki. A lényeg, hogy megtaláld az igazit. Az én párom 19 volt, mikor összejöttünk, sokan azt gondolták (én is), hogy ez nem lesz komoly kapcsolat, aztán... Idén augusztusban már a 9. évfordulónkat ünnepeljük.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook