Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan "kell" szülni?! fórum

Hogyan "kell" szülni?! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan "kell" szülni?!

1 2 3 4 5 6 7
120. Titánia83 (válaszként erre: 118. - Ca39633091)
2011. máj. 16. 20:58
Hűha, akkor már napok vagy órák kérdése. Boldog megérkezést a gyermekednek! :)
119. Titánia83 (válaszként erre: 114. - Bettike2007)
2011. máj. 16. 20:57
Mifelénk is ez a protokoll.
118. ca39633091 (válaszként erre: 21. - Gera175)
2011. máj. 16. 20:22
Én csak azt javasolhatom neked próbálj meg nyugodt maradni és csak arra koncentrálni hogy milyen jó lesz végre a kis pofikáját megpillantani!Én is túléltem az elsö szülést és még csak nem is jajgattam a fájdalomtól pedig nem könnyü egy szülés sem.Én tegnapra vártam a 2.babámat bármikor szülhetek de próbálom majd rábizni magam a dokira meg szülésznöre és biztos minden ok lesz majd,ezt javaslom neked is,csak nyugi!:-)
117. bettike2007 (válaszként erre: 115. - Gavrilo1)
2011. máj. 16. 20:16
hát nem tudom,ő a szülésznők feje és elég híres...
116. Sunny1 (válaszként erre: 113. - Sunny1)
2011. máj. 16. 20:13
Szóval azért éreztem jól magam szülés közben, mert tudtam, hogy minden tőlük telhetőt megtesznek értünk, és ez megnyugtatott. És nincsenek bennem olyan érzések, hogy a következőnél nem akarok ezt vagy azt.
115. Gavrilo1 (válaszként erre: 112. - Bettike2007)
2011. máj. 16. 20:10
Ennek pont az ellenkezője az igaz. A cikkcakkos sérülés könyebben forr össze. Az egyenesel csak max. kevesebb a vacakolnivalója az orvosnak. Az a szülésznő is elég butácska volt ha ilyet szemléltetett.
114. bettike2007 (válaszként erre: 106. - Titánia83)
2011. máj. 16. 20:08
itt mindenkit vágnak
113. Sunny1 (válaszként erre: 94. - Nikolett5)
2011. máj. 16. 20:03
Azért mentségükre legyen mondva, hogy van aki mindezek ellenére is jól érzi magát szülés közben. Én pl. jól éreztem magam. Előtte többször is megjártam a szülészetet, visszatartották egyszer a 24. héten, egyszer a 32. héten a szülést, így kihúztuk a 37.hétig. Hálás voltam a dokiknak és szülésznőknek, és a végén a szülésnél már mint aki haza jár, úgy mentem, és tudtam, hogy semmi olyat nem csinálnak velem, ami nekem rossz lehet. És eszembe sem jutott volna vitatkozni velük bármin is. A végén szülésnél még magára tekerte a zsinórt, és bántam is én, hogy mit csinálnak, mit adnak, az volt a lényeg, hogy jöjjön ki minél hamarabb oxigénhiány nélkül. És adtak oxit, meg vágtak, meg kinyomták belőlem, de a lényeg, hogy egészségesen született, és én ezért nagyon hálás vagyok.
112. bettike2007 (válaszként erre: 84. - MsFlower)
2011. máj. 16. 20:01
épp hasonlót akartam írni,hogy a repedés rosszabb mert nem úgy forr(szemléltette egy szülésznő hogy a szakított papírt nehezebb összeragasztani mint amit szétvágtak)egy egyenes seb jobban gyógyul mint egy repedés,és nekem hogy vágtak 6hét sőt talán 2hét után sem volt semmi gondom,mi hátrányom származott belőle??
111. Titánia83 (válaszként erre: 109. - Huanita80)
2011. máj. 16. 19:41

Akkor olvasd el a Szülés, ahol én irányítok c. könyvet, és megérted majd az egész elméletet a háborítatlanságról. Hogy miért zavarja össze a kicsit és a te szervezetedet a mesterségesen beadott oxitocin. Vagy az EDA-nak mennyi hátránya van. Vagy miért áll le a vajúdás, holott nem kellene stb. És hogy az orvos csak egy protokollt követ, és nem biztos, hogy mindenre szükség van, amit ő alkalmaz...


Sajnálom a kicsit. :(

110. Gavrilo1 (válaszként erre: 109. - Huanita80)
2011. máj. 16. 19:40
Lehet hogy a sok adagolás miatt jutottál oda, hogy el kellett törni a kulccsontját.
2011. máj. 16. 19:37

Én nem mernék kórházon kívül szülni.Persze ha annyira gyorsan jönne és otthon született volna valamelyik is,akkor még idegesebb lettem volna!Nem értem mért nevezik azt természetesnek amikor nincs ott szakember!Sztem az veszélyes inkább!


Ne riogassátok szegényt mindenféle rémtörténetekkel.


Azt sem értem mi az hogy ott vagyok szülök és én modom meg mit kérek mit nem!Az orvos tudja nem ???

Én felkészülten mentem jó is volt mindig tudtam mikor melyik szakaszban vagyok!De nem kérdezték mit akarok,mit nem.Adagolták amit kellett.oxitocin,nospa....A vége fele gondoltam szólok hogy már nem bírom kérek EDÁ-t.Jót nevettek és mondták hogy inkább nyomjak 3at és kint van.Már a szülőcsatornában volt a feje!!!!

És el kellett törni a kulcscsontját mert már nagyon elfáradtam nem bírtam annyira nyomni.Pár hónap alatt összeforrt szegénynek.Valahogy ki kellett hogy szedjék!Erre nem számítottam!

Szóval majd alakul ott minden!

108. Titánia83 (válaszként erre: 81. - Birgi74)
2011. máj. 16. 19:29

Na meg Te jó kórházba is készülsz szülni. ;)


Hát sajna ahová én készülök, arról sok jót írtak a neten. Ide is költöztünk, hisz innen származunk. Aztán most kell megtudnom, hogy a netes dolgok csak mese habbal. :S


A protokoll, hogy az emberrel mindenre kiterjedő nyilatkozatot íratnak alá, tehát akkor már meg van a felhatalmazás, hogy bármit tehetnek. Utána burokrepesztés, oxitocin, vágás és adjad neki. :D


HOgy fogok én így a Mongan könyv alapján szülni? :O

107. Titánia83 (válaszként erre: 101. - MsFlower)
2011. máj. 16. 19:24
A gátrepedésnek három fokozata van. A harmadik az, amikor addig reped, ameddig vágnának. A másik kettő enyhébb. Tehát ha vágnak, a legerősebb fokozatot kapod meg. Ha nem vágnak, benne van ez is a pakliban, meg az is, hogy lehet nem is repedsz.
106. Titánia83 (válaszként erre: 104. - 0a969f72e1)
2011. máj. 16. 19:23

Ezzel egy probléma van. Van olyan kórház, ahol mindenkit vágnak. Mármint a gátat. Ha kell, ha nem. Ha az elsőt szülőd, ha a sokadikat.


Az utolsó mondatoddal nagyon egyetértek!

2011. máj. 16. 18:52

:) Én nem kaptam tanácsokat,anyum sem tudott adni -3-an vagyunk testvérek,mindhárman császárral születtünk- így a doki sem értette hogyan nem meri elvágni Mama a köldökzsinórt!:D

Na,de így "tudatlanul" legalább minden a célnak,helyzetnek megfelelt.

2011. máj. 16. 18:38

Hűha, írtatok azért eleget!

De a címre visszatérve, hogy hogyan kell szülni, szerintem mindenki úgy szül és olyan beavatkozásokat kér, amit ő akar. Mndenkinek joga van hozzá, hogyha gátmetszést kér, akkor legyen, ha nem akkor nem...stb.

Bárki bárhogy is szül attól még jó édesanya lesz belőle.

103. MsFlower (válaszként erre: 102. - Huanita80)
2011. máj. 16. 18:27
Nálunk adnak 2 napig :-)
102. huanita80 (válaszként erre: 39. - Sunny1)
2011. máj. 16. 18:24
Ez de komoly!!!!!Lehet azt gondolta majd adnak a kórházban betéteket....:))))))))
101. MsFlower (válaszként erre: 96. - Gyopár)
2011. máj. 16. 18:17

De sajna nem lehet előre azt tudni, hogy merre, meddig és milyen mélyre fog repedni, ha hagyják. Én csak emiatt mondom azt, hogy jobb a gátmetszés.

De persze a legjobb a gátvédelem, csak sajna még nem nagyon terjedt el. Lusták vele foglalkozni az ott dolgozók, mert akkor jobban oda kellene figyelniük a szülő nőre.

Amúgy védőnő vagyok és rengeteget voltam szülészeten szakmai gyakorlaton.

100. jozsi.38 (válaszként erre: 99. - *Vinike*)
2011. máj. 16. 18:06
én pedig csak1-2 hónapig éreztem a repedést. mindenki más
2011. máj. 16. 18:00

Ezzel azért tudnék vitatkozni. Engem vágtak is és repedtem is. A vágást nem is éreztem sem akkor,sem utána,sem azóta.

A repedés akkor is rohadtul fájt,utána is,és azóta is érzem minden időjárási front idején.

2011. máj. 16. 17:59
gátmetszést nem alkalmaznak minden kórházban első szülőknél, ez tapasztalat és az is hogy a gátvédelem csak az ott dolgozók hozzáállásán múlik :) tudom, mert utoljára fogtam ki az egyik legjobb szülésznőt, aki miatt harmadjára alig egy picit repedtem. kati
97. Gavrilo1 (válaszként erre: 96. - Gyopár)
2011. máj. 16. 17:50
Pontosan!!!
96. gyopár (válaszként erre: 84. - MsFlower)
2011. máj. 16. 17:47

Nem tudom, pontosan milyen szakmabeli vagy :)


A konzervatívabb szülészek valóban jobban szeretnek vágást összevarrni, mint egy esetleges repedést. De szerencsére egyre több orvos felismeri, hogy a gátrepedés általában könnyebben gyógyul, ugyanolyan jól összevarrható, mint a vágás, stb. Ez nem "butaság".


Amiről te írsz, hogy a végbél is átreped, az már nagyon súlyos sérülés is ritka, szerencsére.


Én egy kicsit repedtem (egy kicsit a gátizomzat is, meg a bőrfelszín a végbélig), és az orvos mondta, hogy sokkal jobban jártam ezzel, mint egy gátmetszéssel, mert a gátmetszés, ha nagyon kicsi, akkor is nagyobb ennél.

95. gyopár (válaszként erre: 94. - Nikolett5)
2011. máj. 16. 17:42
Teljesen egyetértek :)
2011. máj. 16. 17:36

én nem így szeretnék szülni...

pontosabban igy nem szeretnék szülni. Ne nekem kelljen együttműködnöm a dokival, hanem ő működjön együtt velem! Feltéve, hog ylesz egyáltalán orvos mellettem majd.

Elnézést, de ez a mód számomra minden, csak nem természetes. Inkább igy nevezném: kórházi, hüvelyi szülési protokoll.

Nem, nem kell így szülni-ezért küzd a Szabad születésért Társaság pl.

Persze, ez mindig legyen az anya döntése. Aki ettől tud "jól" szülni, annak adassék meg. Én nem kérek belőle.

93. scorpiolady (válaszként erre: 81. - Birgi74)
2011. máj. 16. 17:27
Szerintem a várandósság előtt, alatt fontos hogy tájékozódjunk hogy a kórházban ahol szülni fogunk, mik a szokások, milyen az orvosok hozzáállása a dolgokhoz.
92. Gavrilo1 (válaszként erre: 91. - MsFlower)
2011. máj. 16. 17:25
Nem tudom hogy jó -e mindenképpen, mert nekem majd 1 órán át csak összefüggő fájásaim voltak (na jó volt köztük max 15-20 másodperc szünet). Nem ismerem a 10, 5 perces fájásokat igazán. Amikor elkezdett fájni negyed óra alatt beidult midnen.
91. MsFlower (válaszként erre: 90. - Gavrilo1)
2011. máj. 16. 17:12

Hát jó neked!

Nekem nagyon lassú volt.Egész nap voltak fájásaim, este 8-kor kezdődtek el a rendszeres fájások, olyan 10 után mentünk be 5 perces fájásokkal,akkor jártam másfél ujjnyira. Utána egész éjszaka 3 perces fájásokkal, reggel 5-re még mindig 3 ujjnyinál jártam.

Reggel 8.10-re lett meg a törpikém.

És nálunk a kórházba az ég világon nem adnak semmilyen fájd. csillapítást.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook