Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell piskótatésztát csinálni? fórum

Hogyan kell piskótatésztát csinálni? (tudásbázis kérdés)


1 2
15. eee466847e (válaszként erre: 14. - Anita72)
2006. nov. 13. 17:21
Állagjavítókkal, gyorsítóval mindenféle mű vackokkal.
2006. nov. 13. 11:53
Én arra az igazságra jöttem rá, hogy ha csak úgy összedobom akkor sikerül, ha meg annyira akarom, hogy jó legyen, hát akkor meg nem. Sok mindentől függ a piskóta, a tojástól, a liszttől stb. Én arra lennék kiváncsi, hogy az igazi cukrászdai piskótát hogy csinálják. Ki tudja?
13. julcsa
2006. nov. 13. 10:12
Nekem is van egy receptem:Ahány tojásból csinálom annyi kanál cukrot és lisztet , és 1csg sütőport használok hozzá. Én a tojásokat nem választom szét sárgáját,fehérjrét egybe hagyom beleteszem a cukrot és g ő z fölött verem fel. ( gyorsan megy )utána belekeverem a lisztel elkevert sütőport,zsirozott lisztezett tepsibe teszem.Ezt éngyerekkoromban tanultam amikor még nem volt elektrmos habverő és akkor is gyorsan ment és mindíg jó piskótát sütöttem.
12. mormyka (válaszként erre: 11. - Gyopár)
2006. nov. 12. 16:59

Szia!


Egy receptet írok én is. Tudomásom szerint a fehérje felverésének milyenségétől is függ, hogy fel jön-e piskóta vagy nem.

8 tojás, 8 kanál cukor, 8 kanál liszt, sütőpor, 2 kanál víz. (víz helyett lehet tej is, sűrűbb lesz tőle, pici só

Ebbig még soha nem szitáltam át a lisztet, én is lusta vagyok, de nem volt gond.

Először a cukrot a tojássárgával habosra kikeverni, aztán jöhet bele a víz, meg a liszt. Végül a fehérje. És ennyi.

11. gyopár (válaszként erre: 8. - Muitymarica)
2006. nov. 8. 21:10

Szia!


Tehát ezért kell(ene) átszitálni a lisztet! Én ehhez mindig lusta voltam, de ezután lehet, hogy ki fogom próbálni.


Ez a késhegyni sütőpor is jól hangzik. Persze csak biztonsági okokból.

10. jeryka (válaszként erre: 8. - Muitymarica)
2006. nov. 7. 12:03
Csatlakozom az előttem szólóhoz, igy a leggyorsabb ,legkönnyebb piskótát sütni.Még nem volt vele problémám!:))))
2006. nov. 7. 09:18

A gyereknek lesz a szülinapja szombaton és több helyre is viszünk tortát (ovi, gyerekmeditáció, buli)

Majd megirom milyen lett..nem akarok beégni!:)

2006. nov. 6. 17:43

PISKÓTA-TÉSZTA


8 tojás fehérjét 24dkg porcukorral felverni/ügyelni, hogy a sárgájából ne kerüljön bele, mert nem verődik fel/, ezután egyenként belekeverni a sárgáját is.

16 dkg lisztbe késhegynyi sütőport tenni, átszitálni/ ez fontos,mert így levegő kerül bele!/,s hozzákeverni az előbbi masszához.Kész.Egyetlen tálat mosogatsz!

Ha jobban megnézem, egyezik a REKUS receptjével,viszont nem sok időt fordítok az egészre,s tényleg lehet sütőpor nélkül is, akkor is szép lesz.

A sütőnyitogatásról annyit, hogy valamelyik szakács meg azt ajánlotta valamelyik képeslapban,hogy ne csukjuk be teljesen az ajtót,hogy a gőz el tudjon távozni,-az ajtót, mikor rácsuknánk,tegyünk oda vagy hurkapálcát,vagy egy villát, hogy kis rés legyen.

Azóta így csinálom, s bevált.De, enélkül is mindig sikerült előtte is.Az biztos, nagy faksznit nem igényel,ettől gyorsabb tésztát nem hiszem,hogy össze lehetne dobni!!

7. gyopár (válaszként erre: 6. - Rekus)
2006. nov. 6. 11:41

Egyetértek Rekussal. Én is sütőpor nélkül csinálom, úgy jobb íze van. Jó, kicsit rizikósabb, hogy felmegy-e és fenn is marad-e. Ehhez jól fel kell verni a tojásfehérjét: A kemény tojásfehérje a fejjel lefelé borított tálban is ugyanúgy marad. Én gyerekkoromban ezzel szórakoztattam az anyukámat és a nagymamámat: a fejem fölé tartottam a tálat a felvert tojásfehérjével - csak úgy ellenőrzésképpen.


És minden amit a sütőről és a sütőajtóról írtatok...

2006. nov. 6. 10:24

Anyu sütőpor nélkül csinálja, mert nem szereti annak az ízét, viszont így is mindig jó magas és könnyű lesz neki.

A tojást szétválasztod, a fehérjét a keverő tálba rakod a sárgáját egy másik tálba.

A fehérjét felvered kemény habbá, aztán beleraksz annyi evőkanál cukrot ahány tojás volt, és tovább vered. (Mikor a család már tiltakozik a hangzavar ellen:)) Belerakod a tojás sárgáját. (Ha már a szomszédok is zaklatásnak veszik a habverő hangját:)) Beleraksz annyi lisztet ahány tojás volt, és mehet az előmelegített sütőbe.

A sütő legyen jó meleg, aztán mikor először megérzed a piskóta illatát lekapcsolod a legalacsonyabb fokozatra a sütőt, és megsütöd.


A trükk, hogy nagyon sokáig kell verni a tojást.

5. daroki (válaszként erre: 2. - Noricsi)
2006. nov. 6. 09:56

Szia!


Én ezt a receptet az anyukám nővérétől kaptam.Igazi falusi háziasszony,nagyon jó sütiket szokott csinálni.

Ezt a vízes piskótát már kipróbáltam és nagyon szép magas piskóta lett belőle.

7 tojás sárgáját,35dkg cukrot,35 dkg lisztet,másfél csomag sütőport,citromhéjjat,10 evőkanál vízzel jól kikeverünk és végül a 7tojás kemény habját hozzáadjuk,közepes tűznél sütjük.


Van még az olajos piskóta is,ezt is csináltam nekem bejött.

8 tojás,8 kanál étolaj,8 kanál forró víz,1 sütőpor,50 dkg cukor,40 dkg liszt.

Itt is a tojássárgákat szétválasztani a fehérjétől,a sárgájába a cukrot,a fehérjét kemény habbá verni.Összekeverni az egészet,kivajazaott,lisztezett tepsibe önteni,közepes lángon megsütni.

Sok sikert!

2006. nov. 6. 09:48

Remélem segítettem ezzel a recepttel.

Ha kellene még van 1-2, ha érdekel szóljál.

2006. nov. 6. 09:47

A piskótatészta


Hozzávalók


A tésztához: 8 tojás, 8 púpozott evőkanál liszt, 8 púpozott evőkanál kristálycukor, fél csomag sütőpor.


Elkészítés:


A nyolc tojást szétválasztjuk, egyik tálba a sárgáját tesszük, a másikba, egy nagyobb tálba pedig a fehérjét. A nyolc evőkanál lisztet egy mélytányérba kimérjük, a sütőport beletesszük. A sütőformát jól kizsírozzuk, és kilisztezzük. A sütőformánk lehet tortasütő, kerek, vagy egy közepes nagy tepsi.


Bekapcsoljuk a sütőt, hogy mire készen van a piskótamassza, jól felmelegedjen. A nyolc evőkanál cukrot beletesszük a tojás sárgájába, és kikeverjük. Habverővel felverjük a tojás fehérjét, ez akkor az igazi, ha megdöntve a tálat, nem folyik ki a fehérje. Ezzel óvatosan próbálkozzunk, nehogy a földön landoljon az egész. Ezután beletesszük a felkevert sárgáját, a lisztet, és óvatosan homogén állapotra keverjük. Nagyon fontos, hogy nem szabad törni a habot, inkább csak kanállal forgatni kell. A kanalat nem szabad hozzáütni a tálhoz, mert a habot a rázkódás tönkreteszi. Ha készen van, az egészet beleöntjük a sütőformába és betesszük a felforrósított sütőbe.


Egy ideig nem szabad kinyitni a sütő ajtaját, nehogy összeessen a sütés közben megnőtt pistóta. Úgy ellenőrizhetjük a sütést, hogy a piskóta tetejét óvatosan ujjunkkal megnyomva, ha már rugalmas, a kész felé közeledik. Az ujjunkra vigyázzunk, aki nem elég gyakorlott inkább mellőzze ezt az ellenőrzést, nehogy megégesse az ujját. Azt, hogy megsült teljesen, úgy ellenőrizhetjük, hogy szárazra törölt hústűt szúrunk a tésztába, és ha nem ragad rá a piskóta, akkor készen van, az alja is megsült. Az így elkészített piskótát különféle krémekkel tölthetjük.

2006. nov. 6. 09:37

Sziasztok!

Tudtok nekem piskótatészta recepteket mondani?

Ami szép magas lesz és fini tortát lehet csinálni belöle..:)

2006. nov. 6. 09:36
Hogyan kell piskótatésztát csinálni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook