Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan ismerhető fel a candida fertőzés, mik a jelei? fórum

Hogyan ismerhető fel a candida fertőzés, mik a jelei? (tudásbázis kérdés)


1 2
13. Cszsuka (válaszként erre: 12. - 0260f21e84)
2008. márc. 2. 15:40
Kipróbáltad már? Érdekelne, milyen elven működik.
2008. márc. 2. 15:38
lehet kapni tesztet is, kb 2500 Ft
11. Cszsuka (válaszként erre: 10. - Zsuzso58)
2008. márc. 2. 08:16
Ez így nagyon vázlatos, de igaz. Helyesbítenék: maga a terápia átlagosan 6 hét, de a gyógyulás a pácienstől függ. Sokminden befolyásolhatja, hogy örökre marad a diéta, vagy csupán 1 év, de annyi minimum. Nem szabad szórakozni, próbálkozni, mint a fogyókúrával, mert soha nem szabadulsz meg a problémától.
10. zsuzso58 (válaszként erre: 9. - A66308f214)
2008. márc. 2. 01:41

CANDIDA ÉS TÁRSAI


idézek:

"A savas hulladék a testben előkészíti a talajt rengeteg olyan mikroszkopikus nagyságú élőlény számára is, amelyek potenciálisan pusztító hatással lehetnek ránk, kezdve a sort a Candidával.


A Candida egy latin elnevezés, egy élesztőgomba neve, amely az emberi testben él, de igazából egy gombafajta. Az élesztő-, penész- és egyéb gombák növényi egysejtű életformák, amelyek belakják a földet, a vizet és a levegőt egyaránt. Gyakorlatilag mindenhol ott vannak. A Candida például rendszerint az emésztőcsatornában található. Valójában meghalnánk nélküle. Ezzel együtt könnyen előfordul, hogy drasztikusan túlszaporodik, olyan tünetek széles sorát okozva ezzel, amelyek lehetnek bosszantóak, krónikusak, vagy végzetesek. Ez az a probléma, amit a nők úgy ismernek mint hüvelyi gombásodás, körömgomba, illetve sok szülő is megismerte, ha újszülött gyermekének volt valaha szájpenésze (ami nem más, mint a torokban szaporodó Candida)."


A fő ok: /idézek Cszsuka-tól/

"A szervezet túlságosan elsavasodott a stressztől, helytelen életmódtól, helytelen táplálkozástól."


A jelentős túlsúly esetén is fokozottan fennáll a gombafertőzés gyanúja.

Egy átlagosan túlsúlyos emberi testben akár 4-6 kg gomba is lehet.


A jó hír, hogy már tudjuk a megoldást is:

Savtalanítás-lúgosítás, kiegészítőként gombatisztítás az emésztőrendszerből és a keringési rendszerből. /NEM Antibiotikummal/

A tapasztalatok szerint ennek ideje, a terheltségtől függően 3-5 hét. Természetesen ez idő alatt azért célszerű a cukros, élesztős ételeket amennyire csak lehet nélkülözni, de legalábbis minimálisra csökkenteni.


A diéta ezenkívül a savasító ételek mennyiségének csökkentésére is vonatkozik. /leginkább a vörös húsok: sertés, marha/

2007. nov. 26. 13:11
Nekem évek óta elő-előjön ez a folyás probléma, használ: kúpok, krémek, de csak ideiglenesen. A nőgyógyászom szerint igencsak szigorú korlátokat kellene bevezetni pl.az étrndben, mert a c.gomba cukros és élesztős kajáktól érzi jól magát. Én meg imádom az édességet és a tésztaféléket. Nedves környezetben is szaporodik, vagyis:semmi selyembugyi és állandóan szárazon tartani az alsó testrészt. Ja és nem jók a hüvelyöblitők, mert eltüntetik a "jószándékú" gombákat is. Hát aki bírja, diétázzon.
2007. nov. 26. 12:29

Sziasztok!


Most találtam rá erre az oldalra és remélem tudtok valami tanácsot adni.

Már több éve tartó sárgás,sürü de szagtalan folyásom van,amire az orvosok néha adtak hüvelykúpot,néha nem.Hol azt mondták természetes, hol azt hogy nem.Na és persze méhszájsebem is van.

Közben 1 rákszürésen kiderült,hogy Hpv virusom is van (ekkor már terhes voltam).Kaptam rá gyógyszereket és ez elmult,de a folyás megmaradt.

Most már 38 hetes terhes vagyok és még mindig ott tartunk,hogy ha canesten kúpot használok akkor semmi bajom sincs,de ha abbahagyom azonnal előjön a folyás.

Mostanában olvastam a candida gombárol és ahogy nézegettem mivel jár,úgy gondolom talán ez lehet a bajom.Mivel az orvosok nem mondanak semmit,gondoltam megkérdezek olyanokat akik hasonló cipőben járnak vagy jártak.

Volt már Nektek ilyen bajotok szülés előtt?

Természetes uton lehet szülni,vagy csak császárral?Hogyan lehet ettől a gombától "megszabadulni"?

7. Cszsuka (válaszként erre: 6. - Pirosalma)
2007. aug. 27. 14:21
Jó lenne, ha így lenne, de ha csak erre hagyatkoztam volna, már nem élnék. Az orvosoknak a Candidáról 1 oldalnyi van, amit az egyetemen tanítanak ˙(kedves orvosok cáfoljatok meg, mert ezt egy orvos mondta nekem), s amit tudnak, az a saját tapasztalatuk, saját szorgalmuk alapján betegektől, könyvekből vagy netről szerezték. Ha egyáltalán hajlandó időt szánni rá. Egyébként engem is egy orvos gyógyított meg. Ha valaki arra gyanakszik, hogy candida, igenis ki kell mondani a rendelőben, s addig menni, amíg nem veszi komolyan valaki, aki hajlandó segíteni.
2007. aug. 26. 18:30

Sziasztok!

Hm...maradjunk annyiban, hogy ha bármiféle panasz van, forduljatok orvoshoz, és ő majd megállapítja a problámát:-)

2007. aug. 26. 17:46

Legalább 150 féle tünet írható a rovására. Főképp akkor érdemes gyanakodni, ha volt az életünk során hosszantartó vagy csak sokszori antibiotikumos kezelésben részünk, amalgám tömések, hosszantartó idegrendszert megterhelő időszak, szteroidok, fogamzásgátló, stb. A candidás állapot a szervezet mikrobiológiai egyensúlyvesztését jelzi. A szervezet túlságosan elsavasodott a stressztől, helytelen életmódtól, helytelen táplálkozástól.

Ha olyan problémáid vannak akár nőgyógyászati, akár emésztési, idegrendszeri, vagy egyéb, amire hiába kapsz kezelést nem múlik el, esetleg tüneteid vannak, de a vizsgálati eredmények negatívak, az állapotod meg esetleg egyre rosszabb...

Konkrét tünetek lehetnek a teljesség igénye nélkül:

ízületi fájdalmak, emésztési problémák, gyomorpanaszok, gyomorsavproblémák, fejfájás, torokfájás, nehézlégzés, hajhullás, hasmenés, székrekedés, vagy a kettő váltakozása, bőrproblémák (gomba, pikkelysömör, ekcéma,stb), emlékezetgondok, idegrendszeri problémák, halálfélelem, gyors szívverés, mellkasi fájdalom.

Egyetértek Aramis-sal: menstruációs problémák, impotencia, hidegrázás, fáradékonyság, pajzsmirigyproblémák, allergia

2007. máj. 4. 18:26
Az utóbbi időben sokat és sokszor hallunk a Candida albicans nevű gomba által okozott "szisztémás" fertőzésekről, melynek következtében sokféle tünettel küzd az egyébként egészséges ember. Felelőssé teszik a gombákat szinte minden bajért, mint például a fáradékonyság, izzadás, hőemelkedés, allergia, menstruációs zavar, idegesség, izületi panaszok, impotencia, emésztési zavarok kialakulásáért.
2007. ápr. 15. 19:09
Erre én is kíváncsi vagyok
2007. ápr. 15. 19:04

Szia!

Eleinte viszkedés a külső nemi szerveken, majd meg jelenik késöbb a bővebb fehéres-sárgás váladék,ami túros állagú és szagú lesz. Feltétlenül szakorvost igényel a kezelése.

2007. ápr. 15. 16:50
Hogy, ismerhető fel, a candida fertőzést, mik a jelei.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook