Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan fűtsünk gázkonvektorokkal, hogy ne lépjük át az átlagot? fórum

Hogyan fűtsünk gázkonvektorokkal, hogy ne lépjük át az átlagot? (tudásbázis kérdés)


1 2
27. Pasionella (válaszként erre: 4. - _Berry_)
2022. aug. 3. 13:48
Az ugye azért tiszta sor, hogy ezzel nem spórol semmit hanem csak megpróbál beférni a tavalyi összegbe?...
26. Borian (válaszként erre: 22. - Katt2)
2022. aug. 3. 13:46

Az a legrosszabb, hogy ne csukd be az ajtót. Ha keletkezik pára és szabadon jön-megy a fűtött és fűtetlen helyiség között, akkor megtalálja a hideg falfelületet, ott kicsadik és már ott is a penész.

Ha nem fűtünk egy szobát, ajtó becsuk.


A hétvégi házban anyukáméknál sincs fűtés télen, de éppen ezárt szokta apukám minden ősszel vízteleníteni a rendszert.

25. Borian (válaszként erre: 19. - ,zumba)
2022. aug. 3. 13:43
Szemben meghalt a néni, az örökösök máshol laknak, d temperáló fűtés ment télen. Egy központi fűtés esetén gázkazánnal mi történhetne? Én sem szokam egész télen kimenni a kazánházba. (Nyáron inkább, mert ott az öntözőrendszer központja.)
24. tien (válaszként erre: 20. - ,zumba)
2022. aug. 3. 13:42
Értem.
23. 55Judit (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2022. aug. 3. 13:32
Én is ezért írtam, hisz nálam is van fűtetlen szoba, tudom milyen. Bátran lehet fűtetlenül hagyni olyan helységet amit nem használunk.
22. katt2 (válaszként erre: 10. - Aszparagusz)
2022. aug. 3. 13:29

Ez nem így van. Penészesedés ott lehet csak, ahol víz is van. Ha nem használsz egy helyiséget, be van csukva ablak, ajtó, akkor honnan lenne ott víz a penészedéshez?


A másik az ablakok kérdése. Ha egy modern tökéletesen záródó ablakod van, akkor valóban nincs semmiféle levegőáramlás. Egy rendesebben kivitelezett házban ilyen esetekben nem lehet becsapni sem az ajtót, mert hova menne a többlet levegőnyomás? Az ilyen pontosan záródó ablakok, ajtók esetében sűrűn kell szellőztetni, különben túl sok lesz a széndioxid, ha benne laksz. Ha nem laksz benne, nem fog penészedni, csak ha valahonnan vizet kap. Ha meg csak ritkán használják az épületet ( vagy egyes helyiségeket ) akkor ne csukd be az ajtót, hogy tudjon szellőzni.

Ha a nem használt épületek csak úgy elkezdenének penészesedni, akkor mitől van az, hogy a nyaralómat nem használjuk október végétől áprilisig, aztán még sincs semmiféle penész? Hogy lehet az, hogy látok családi házakat, ahol a törülközök két nap alatt megbüdösödnek, mert használják a fürdőszobát, utána becsukják az ajtót, persze hogy nincs szellőzés...pedig fűtés van... Rosszul használják az épületet.


Az ablakokhoz visszatérve: ha egy ablak tökéletesen zár, az igaz, hogy akkor nagyon kevés hő megy a szabadba. Sajnos az is igaz, hogy egy modern ablak höszigetelése még a vályogfalnál is roszabb. És hiába jó, hogy nincs levegőcsere a külvilággal, ettől csak megfulladni lehet, holott ha egy kicsit "szelel" az ablak nem sokat jelent a fűtésben. De legalább nem kell szellőztetni, " magától" van jó levegő.

21. aszparagusz (válaszként erre: 20. - ,zumba)
2022. aug. 3. 13:28
Nagyon meleg nem lehet télen, ha a f.i 55 ezres gázszámlát fizetett.
20. ,zumba (válaszként erre: 17. - Tien)
2022. aug. 3. 13:22
A vályogból épült ház, ha nincs becsomagolva, az szellőzik. Minden természetes szellőzés ellen teszünk valamit, persze hogy penészesedés indul. A vályog épület télen melegebb, nyáron hüvösebb még klímácska nélkül is.
19. ,zumba
2022. aug. 3. 13:20
Tegyük fel, van jó messze egy örökölt házam, biztos hogy télen nem hagynám úgy, hogy fűtés megy benne. Bármi történhet.
2022. aug. 3. 13:15
Az mondjuk igaz, hogy nem vályogházban élek. Sőt, nincs is ilyesmi tapasztalatom.
17. tien (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2022. aug. 3. 13:13

De egy vályogházban,ha nincs fűtés hamarabb penészesedik és vizesedik a fal.Gondolom én ,de tévedhetek.

Valamennyit kell fűteni.

16. Borian (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2022. aug. 3. 13:11

Maradjunk annyiban, hogy nem tesz jót. égen, persze, amikor nem központi fűtés volt, nem volt vízvezeték a falakban, az ablakon ki-bejárt a szél, nem okzott kárt a fűtetlenség. De most még a teljesen lakatlan házat is "illek" temperáló fűtésre kapcsolni télen, mert elfagyhatnak a csövek, hs edig lakott a ház és vízgőz keletkezik, akkor lesz penész is. :-( Ha csak nincs hermetikusan lezárva/naponta töbször szellőztetve a fűtetlen helyiség.


Sajnos ez a kényszersprolás nem fog jót tenni az amúgy sem első osztáyú lakásállománynak Maon. :-(

15. ,zumba
2022. aug. 3. 12:38
Régen sem fűtötték az egész házat.
14. andi6020 (válaszként erre: 13. - Aszparagusz)
2022. aug. 3. 12:35
Attól nem fagynak el a csövek, ha nem fűt minden szobát. Nálunk is van fűtetlen szoba, nincs se fagyás, se penész.
13. aszparagusz (válaszként erre: 12. - 55Judit)
2022. aug. 3. 12:21
Nem teljes fűtésre gondoltam, de ha egész télen nem fűt egy helyiséget, az több kárt okoz, mint amit a gázon megspórol. Penészedik a fal, esetleg csövek is elfagyhatnak.
12. 55Judit (válaszként erre: 10. - Aszparagusz)
2022. aug. 3. 12:15
De ha az üreset is fűti, még több fogy.
11. aszparagusz (válaszként erre: 3. - Borian)
2022. aug. 3. 12:14
Nem a keresés a gond: a megtalálás.
10. aszparagusz (válaszként erre: 6. - Secret8)
2022. aug. 3. 12:13

Teljesen nem lehet fűtés nélkül hagyni egyetlen helyiséget.

Penészedés, stb. Plusz a hideg helyiség, a mellette lévő fűtött szobát is hűti.

9. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Casper81)
2022. aug. 3. 12:12

Ez nagyon sok. Az 55 ezer forint eddig majd 500 m3 fogyasztásnak felelt meg.

Mekkora területet és hány fokra fűtöttetek ezzel?

8. andi6020 (válaszként erre: 1. - Casper81)
2022. aug. 3. 11:57
Nem fogod tudni nem átlépni az átlagot. :(
7. 55Judit (válaszként erre: 1. - Casper81)
2022. aug. 3. 11:33

Ha nem havonta olvasol le hanem általányt fizetsz, a téli nagy fogyasztás eloszlik a nyári hónapokkal. + ha 2 fokkal kevesebb lesz a lakásban, biztos nem fáztok akkor se. Prsze nem akaok én beleszólni, csak egy gondolat volt, természetesen ti tudjátok miből mit bírtok még el.

(Vagy ha nem tudtok jobban spórolni, keressetek többet! Ha 5 milla lenne a fizetésetek, biztos nem spekulálnál ezen.) Én is azon spekulálok, hogy kéne több nyögdíjat kapni.

6. secret8 (válaszként erre: 1. - Casper81)
2022. aug. 3. 11:10
Minden esetben vedd le a lángot, ha nem vagytok abban a helyiségben. Zárjátok le télre azt a szobát, amit nem használtok. Az ablakokra ragasszatok filc- vagy gumiprofilt huzat ellen. Ha redőny van, az is fog valamennyi meleget éjjel. Ha nincs, érdemes lenne vastag függönyt venni.
5. tien (válaszként erre: 1. - Casper81)
2022. aug. 3. 11:04

Nincs cserépkályha?

Ilyen típusú házakban beépítették régen.

4. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Casper81)
2022. aug. 3. 11:01
Húzzátok magatokat idén télen össze 1 szobába és az így megspórolt összegből jövőre csináltassátok meg a nyílászárókat, ill. nézzetek valami jobb fűtési megoldás után.
3. Borian (válaszként erre: 1. - Casper81)
2022. aug. 3. 10:34
mondták már: keress többet
2. michelle.r (válaszként erre: 1. - Casper81)
2022. aug. 3. 10:16
Nem tudod nem átlépni. A nyílászárók cseréje picit segítene, de a régi konvektornál szerintem nincs kevésbé hatékony eszköz. Nézz körül, hátha van valami pályázat, ami segíthet.
2022. aug. 3. 10:03
Mi egy 100 éves vályogházban élünk, a házat 3 konvektorral fűtöttük eddig minden télen. A számláink max. 55 ezer Ft. rúgtak a hidegebb hónapokban. A nyílászárók cseréje nyilván sokat segítene, de erre nincs pénz. Mi lesz ez után?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook