Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan bánnak az újszülött babákkal, mikor először foglalkoznak velük a nővérek? fórum

Hogyan bánnak az újszülött babákkal, mikor először foglalkoznak velük a nővérek? (beszélgetős fórum)

1 2
14. 06718ca650 (válaszként erre: 10. - 3f54929e3a)
2011. máj. 1. 12:52
hol láttad ezt? már kíváncsi vagyok rá. :)
13. c95c921ae7 (válaszként erre: 5. - 3f54929e3a)
2011. máj. 1. 12:52
Nekik az a fontos, h határozottan fogják, rutinosan, ahogy biztonságos. Nem az a dolguk, hogy gügyögjenek nekik:) Azért van az anyuka többek közt. Mondjuk én is odakértem magamhoz őket első pillanattól.
12. 3f54929e3a (válaszként erre: 9. - Csillu...)
2011. máj. 1. 12:52
Jo ez igaz :)
11. hemos
2011. máj. 1. 12:52

Sziasztok!

Ha rutin, ha nem, ha csak foglalkozás, ha nem egy biztos, hozzám bejött egy nővér, hogy segítsen cicire tenni a babámat és áradt belőle a cigiszag!!! Na ezt nem tudom tolerálni. Én azt mondom, ha már cigizik, öltözzön át a bagozáshoz és utána szagtalanítsa már magát!

2011. máj. 1. 12:51
En nem is arrol beszelek, hogy nincsen sok munkajuk csak arrol azert egy kicsit embersegesebbek is lehetnenek mert ahogy nemelyik ranezett egy-egy babara hat az valami borzalmas volt.
2011. máj. 1. 12:50

Szia!

nem tudom,h melyik kórházba láttad ezeket,de nem szabad általánosítani!

sajnos az eü.személyzet idősebb tagjainak nagy része belefásult már a munkájába és nem szívből végzi...:(

Én is voltam gyakorlaton elég sok helyen,és úgy gondolom,h ez nem kórház,hanem ember függő!!!

A polcszerűséggel pedig nincs baj.Amikor 2 nővérre van 30 kisbaba így sokkal egyszerűbb és kivitelezhetőbb a szállítás.Viccesen néz ki :DDD

8. 3f54929e3a (válaszként erre: 4. - 8ef78160df)
2011. máj. 1. 12:49
Nahat az meg olyan volt mintegy vagon amin viszik öket. Nekem mindez borzalmas latvany volt.
7. 06718ca650 (válaszként erre: 5. - 3f54929e3a)
2011. máj. 1. 12:49
hát nincs szerintem idejük öngyömböngyömözni őket. :) nem eszik meg őket és nem is bántják őket, végzik a dolgukat a nővérkék és ennyi. :)
2011. máj. 1. 12:49
Könnyű a megoldás:ki kell kérni magadhoz a babát.Én el tudtam látni első perctől őket,pedig császáros voltam.
2011. máj. 1. 12:48
Hat nem tudom a felvetelen ugy lattam mintha csak egy darab valami lenne ugy fogtak szegenyeket.
2011. máj. 1. 12:47

Ez gondolom korházfüggő, de aki csecsemős nővérnek megy, az nyilván szereti a gyerekeket annyira, hogy jól bánjanak velük.

DE végül is nekik a baba egy tárgy, munkaeszköz és persze kötelező feladat. Ez csúnyán hangzik, de ez van. Ezért kell rooming in-es szobát kérni.

Mikor a babák egy polcszerűségen vannak, akkor viszik őket szoptatni.

2011. máj. 1. 12:47

mert nekik az... gondold el, évek óta napi hány baba fordul meg a kezük alatt, és ez ugyanolyan "magyar munkahely" mint a többi... persze, azért nem ejtik le, meg ilyenek...

ahol én szültem, ott csak arra a fél órára vitték el minden nap, amíg fürdették,é s öltöztették, aztán visszahozták... igazából nem hiszem, hogy ez trauma lenne a babáknak, ha amúgy egész nap az anyjuk mellett vannak... legalábbis nem maradandó, az biztos...


ettől még persze igazad van, ha több nővér jutna ugyanannyi babára, meg a körülmények is jobbak lennének, az biztosan jobb lenne nekik is...

2. Gavrilo1 (válaszként erre: 1. - 3f54929e3a)
2011. máj. 1. 12:46
Az újszülött babát nem kell mosdatni- nem kell lemosni a védő magzatmázat. elég 2-3 napos korában megfürdetni. Én nem is engedtem fürdetni, magam megtettem
2011. máj. 1. 12:43
Vegig neztem a szulöszoba reszeit a valamelyik nap es ott lattam, hogy a babakkal eleg csunyan bannak szerintem. Olyan lenne nekik mintegy kötelezö feladat mikor mosdattak es felöltöztettek. De volt olyan korhaz ahol megsem mostak hanem csak felöltöztettek. De lattam olyat is amikor egy csomo baba volt egy ilyen polc szerusegen es ugy vittek öket. Nem tudom ez nekem olyan mintha csak egy kötelezö feladat lenne.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook