Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan bánnak az újszülött babákkal, mikor először foglalkoznak velük a nővérek? fórum

Hogyan bánnak az újszülött babákkal, mikor először foglalkoznak velük a nővérek? (beszélgetős fórum)

1 2
44. fd8e423e9e (válaszként erre: 38. - Balea34)
2011. máj. 2. 09:43

Nagyok a melleim, közölték, hogy túl hosszú a tejcsatorna, hogy egy pici, kis súlyú baba hatékonyan tudna szopni belőle, így nem is fogja tudni a tejet megindítani, plusz nem befelé forduló a mellbimbóm, hanem nincs egyáltalán. Végül bimbóvédővel sikerült, és amint elérte a kislányom a 3200 g-ot (egy hónaposan), egyik napról a másikra elhagytuk a bimbóvédőt, mert addig is minden szopikor próbálkoztam anélkül is, néha-néha ki-kitudta egy kis időre szívni a mellbimbóm. Aztán amint megerősödött simán ment neki, akkor megint jobban beindult a tejcsi, és a következő hónapban már hízott is 1200 g-ot!


De ebben egyedül Anyukám segített, és egy nőismerősöm - ötgyermekes anyuka - aki megmutatta a helyes masszírozást, és a fejést - mivel a fejőgépek sem igazán szívták ki a tejcsit, pont a melleim nagysága miatt, felülről kell(ett) még hozzá masszírozni.

43. iemma
2011. máj. 2. 00:35
Egyetértek, hogy kevés a nővér és sok újszülött jut egyre, meg megfizetve sincsenek igazán. Bár én azt láttam, hogy azért a legtöbb anyuka igyekszik ezt honorálni, csak hogy a csemetéje biztosan jó kezekben legyen. Nekem nem voltak jó tapasztalataim, első gyerekesként egyedül voltam egy szobában, első nap hozták 3 óránként, de mindig szopi előtt telenyomták cukros vízzel és már nem kellett neki a tej + egész éjjel hagyták ordítani. Másnap aláírtam, hogy vállalok érte minden felelősséget,kikértem. Ottmaradtam egyedül 2 napig egy babával és a takarítónőn kívül a kutya sem nézett rám. Folyton csak sírtam, mert nem mutatták meg hogy fejjek, hogy masszírozzak, csak kínlódtam, a babám meg éhes volt.Addig toltam ki az örzőbe amíg zuhanyoztam, de ott se nézett rá senki, mikor érte mentem ott ordított egyedül. Még jó, hogy hazaengedtek a 3. nap, mert különben saját felelősségre jöttünk volna haza. Én megértem őket, de ha látják az anyukán, hogy mennyire fáradt és kétségbeesett akkor ha már nem tudnak segíteni legalább ne szólják le. De biztosan vannak akik szívvel-lélekkel csinálják, csak én fogtam ki pár fásult, szarkasztikus nővért.
42. jozsi.38 (válaszként erre: 39. - Gavrilo1)
2011. máj. 1. 17:33
sőt ahogy a koraszülött osztályon láttam, csak végighúzták a folyó csapvíz alatt a babákat :)
2011. máj. 1. 16:20
És azt sem kell elfelejteni, hogy a nővérek semmibe vannak nézve, és nekik ennek ellenére is emberségesnek kell lenni, mert vannak akik hotelnek nézik a kórházat.......
40. 8ef78160df (válaszként erre: 35. - 3f54929e3a)
2011. máj. 1. 16:19
Mindenhová a több nővér lenne a megoldás....
2011. máj. 1. 15:05
A babákkal egyébként is határozottan kell bánni, megfogni. Sokkal többet ártanának ha épphogy tartanák,mert ők még ide -oda csuklanak-nyeklenek. Határozott , biztos fogás- általában az első szülő anyukák megrémülnek amikor meglátják. Szobatársam anno ne is mert a babához nyúlni, félt hogy megnyomja- pedig mennyire nem igaz, ők olyan kis "kemények". A fürdetést azt furcsa látni- a csecsemősök egyszerűen a hónukalá nyúlva a csapvíz alá tartották őket.
38. Balea34 (válaszként erre: 28. - Fd8e423e9e)
2011. máj. 1. 13:53

Örülök, hogy minden rendben van veletek.


Persze lehet, hogy én azért látom ezt szépnek, mert minden simán ment. A tejem beindult, amikor kellett, ettek is a gyerekek rendesen. Úgymond, velünk nem volt semmi gond. (Nem híztak ugyan rendesen, de a kicsi is elég volt, itthon meg bepótoltak mindent). De tényleg láttam magam mellett az anyukákat befelé forduló mellbimbóval, a nővérke naponta több órát ült mellette. Kipróbáltak millió pózt, hogy hogyan lehetne a gyereknek jobb és megtalálták. Anyuka ült egy széken, a kicsi a mama ágyán feküdt és úgy szoptatott. De a nővér nem adta fel, naponta tízszer visszajött és figyelte Őket.


Én róluk csak jót mondhatok, de írtam, mert minden simán ment.


A szülésznőről már tudnék negatívan írni. Na Ő nem vett emberszámba, miután a doki elment. Három emeletet lépcsőztetett szülés után úgy, hogy simán a nyakamba akasztotta a batyumatt, nagy táskát, kabátot, kis táskámat, mindent . Ő meg lépkedett előttem könnyedén, mert hamar le akart adni, nem volt hajlandó kivárni, hogy a betegszállító odaérjen.

2011. máj. 1. 13:51

Na haggyuk nem vitatkozom lehet, hogy en is hulyen fogalmaztam


Mindenkinek szep napot es jo babazast is.

36. jozsi.38 (válaszként erre: 35. - 3f54929e3a)
2011. máj. 1. 13:50
ezt konkrétan láttad? mert én nem hiszem el. belefásulnak a munkájukba, igen. de nem hiszem hogy úgy bánnának a babákkal ahogy mondod. találkoztam én is undok csecsemős nővérrel, de több kedvessel
2011. máj. 1. 13:37

De szerintem ami itt a megoldas több növer.


De most csak igy mondjam sokszor a hivatalokban is olyanok mintha egy darab szar lennel. De sajnos sokszor igy viselkednek a babakkal is.

34. 3f54929e3a (válaszként erre: 33. - 5d58fc17fc)
2011. máj. 1. 13:36

Na ezt kikerem magamnak ha nem tudnak eleg szegeny csaladbol szarmazom es nem volt kinyalva a seggem sajnos hanem mindenert megkellett dolgoznom egesz eletemben.


En csak az embersegröl beszelek.

2011. máj. 1. 13:30

Sziasztok!

Nekem nincs negatív tapasztalatom, én a János kórházban szültem Budán, ott minden csecsemős nővér, minden engem ellátó nővér teljesen rendben volt. A fiamat is lányomat is akárhányszor bementem, simogatták, beszéltek hozzá, tök gyengéden fürdették őket. Pedig nem volt kevés baba.

Viszont a szobatársam meg pont az ellenkezőjét mondta, pedig hát ugyan ott voltunk egy időben.

Ő egy rendkívül igényes családból származott, látszott hogy fényesre volt nyalva a popója egész életében és nem ilyen egyszerű körülményekhez és emberekhez volt szokva.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a topic indítója vagy bárki körületek nagy igényű lenne, de aki azt akarja, hogy úgy táncoljanak, ahogy ő fütyül magánkórházba kell menni jó pénzért...

32. fd8e423e9e (válaszként erre: 28. - Fd8e423e9e)
2011. máj. 1. 13:24
És még remélem pár hónapig csak a tejcsimen is fog!
31. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 21. - Zsanetta)
2011. máj. 1. 13:23
Majd felnő.
30. ac808a6b30 (válaszként erre: 1. - 3f54929e3a)
2011. máj. 1. 13:22

Á, teljesen jól bánnak velük, ott sietni kell, nincs lacafaca, a baba nem cukorból van, semmi baja nem lesz ("ha jól meg van csinálva" :)), nekem csak jó tapasztalataim vannak.

A magzatmázat nem szabad lemosni, abból folyamatosan szivodnak fel a vitaminok a börön át, picit nagyjából a vért mossák le róla, meg persze a légutak átjárhatósága!

Ha te nap mint nap évek óta végeznél rutinmunkát, neked is a kisujjadban lenne, nem hiszem, hogy jobb lenne, ha bizonytalankodnának meg tötymörögnének ott, én attól ijednék meg inkább.

2011. máj. 1. 13:22

sziasztok!Dolgoztam az újszülött osztályon csecsemős nővérként.Nehéz de szép feladat.

Mi születés után lemostuk a vért róluk,a magzatmázat nem.ha minden rendben ment akkor 2 órára inkubátorba tettük őket,utána olajjal lemostuk róluk a magzatmázat.A monotonság a rutin része,mikor már a 20. babát teszed tisztába biztos nincs kedve senkinek mosolyogni de ez nem azt jelenti,hogy ne szeretné azt amit csinál.

28. fd8e423e9e (válaszként erre: 19. - Balea34)
2011. máj. 1. 13:22

Nah vannak még csodák. Nekem semmit nem mutattak meg... sőt közölték pár perc után, hogy a mellem alkalmatlan a szoptatásra, a gyerek meg túl pici, gyenge, hogy ilyen mellből tudjon szopni (kis súllyal született a kislányom). Azóta a kisbabám már megduplázta a súlyát, kizárólag az én tejcsim élt.


És nem a kórházban indult be a tejem, hanem itthon, miután anyukám mellettem volt, és támogatott, segített.

27. fd8e423e9e (válaszként erre: 1. - 3f54929e3a)
2011. máj. 1. 13:18

Jah, Miskolcon is mintha veknik lennének úgy tolják őket egy többemeletes, többfakkos valamin (mint amikor a kenyereket tolják), és simán a hátukra csapják a nővérkék a babákat...


Az tény, hogy a sunusáról hámlott a bőr mire kikerültünk a kórházból, fürdetni megfürdették őket, mert fürdetőszaguk volt a babáknak.


Bele vannak fásulva. Mondjuk én különösen nem zártam a szívembe az itteni csecsemősöket, elég megalázóan beszéltek velem, de ez másik téma.

26. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 8. - 3f54929e3a)
2011. máj. 1. 13:17

miért? mégis hogy kéne mondjuk egy-két nővérnek mondjuk 40 üvöltő, éhes babát kivinni? Egyesével, szépen lassan, mint a hímestojást?

Nekik ez kötelező, megoldandó feladat, semmi embertelen nincs benne. Vagy, ha ez nem tetszik, el kell menni magánkórházba, és nincs ilyen.

2011. máj. 1. 13:16

Így van,nem könnyű munka.

Mert míg ők újszülött ágyon is vannak,mennek szüléshez is ha kell.

Szóval összetett és felelősgteljes.

Pont te vagy az a fajta,akinek majd ha lesz babája,sem lesz jó .

Ne hari érte,de akkor olyan kórházat kell választani(magán)ahol ugyan 500-600 ezer a dolog,de ott veled is és a babával is elcsacsorásznak és lesz ideje,2 órán át ellátni,fürdetni és öltöztetni stb.

Mert ilyen helyeken nincs 30 újszülött.

2011. máj. 1. 13:14
az egy idilli elképzelés hogy örökké mosolygós jókedvű nővérek foglalkoznak a gyerekekkel, felnőttekkel. :)
23. 06718ca650 (válaszként erre: 16. - 3f54929e3a)
2011. máj. 1. 13:12
lehet hogy neked sem lenne kedved nevetgélni, nem tudom van-e nővér ismerősöd, de hullafáradtak non-stop. hidd el nehéz az, műszakolnak, alig vannak.
22. 4c07880d46 (válaszként erre: 18. - Csillu...)
2011. máj. 1. 13:11
Egyetértek! Nincs idejük arra, hogy minden babával egyenként gügyögjenek. Ha ellátják a feladatukat, az már elég. Annak idején nekem is furcsa volt, mikor behozták hozzánk őket reggel, egy nővér kezében volt 4-5 újszülött, úgy fogták őket a pólyában, mint a szatyrokat :)
21. Zsanetta (válaszként erre: 17. - 3f54929e3a)
2011. máj. 1. 13:09

Már megbocsáss ,de nem engeded?

Örülni fogsz,hogy több órás vajúdás után vagy császár után lesz pár órányi szösszeneted,míg rendbe teszik.

Egy nap több újszülött születik és azzal,hogy megszületik egy ,nem áll meg az élet,ő gyorsan rendbe rakja ,majd megy dolgozni tovább.

Te csak úgy átod mint aki,ide oda dobálja és ráncigálja,öltözteti ,miközben ezzel nem okozol fájdalmat.

A nővér rutinszerűen végzi ezt már,szóval azt hiszem kicsit furcsán gondolkozol.

De sebaj,jogod van.

2011. máj. 1. 13:08
nézd, nem tudom hogy ott hogy megy, de ahol én szültem ott kb. 30 babára 2-3 nővér van napközben, éjszaka pedig kevesebb. nem hiszem, hogy ráérnének ringatni a babákat egyesével vagy vigasztalni amelyik sír. ellátják őket, de csodát ne várjunk. kati
19. Balea34 (válaszként erre: 3. - Mese habbal)
2011. máj. 1. 13:07

Az esőt még "polcos zsúrkocival" hozták reggel és este vitték el.

A másik kettőt már megkaptam éjjelre-nappalra. Fürdetni kellett vinnem csak és mérni. Mivel tudták, hogy nem első gyerekes anyuka vagyok, volt, hogy még a fürdetést is rám bízták, de az öltöztetést mindig.


Sok a munkájuk, láttam. Nem csak azt figyelték, hogy minden baba, mama rendben van-e. Ha kellett egy órát ültek egy anyuka mellett, hogy a sikeres szoptatáshoz segítsék. És ez csak egy szoba volt, a többi 8-ban ugyanígy segítettek.

Ha egy anyukának látogatója volt soha nem volt olyan, hogy nem volt egy nővér a babaszobában, akire rá lehetett hagyni húsz percre a babát. De meglátták, ha az anyuka kimerült volt, nem ment neki a szoptatás, ettől kikészült. Olyankor leültek mellé, felajánlották, hogy az éjszakára elviszik a babát, az édesanya vegyen egy nagy levegőt, aludja végig az éjszakát, és reggel kipihenten kezdjen neki a szoptatásnak.

18. Csillu... (válaszként erre: 17. - 3f54929e3a)
2011. máj. 1. 12:58

hidd el,h ennél sokkal fontosabb a szakszerűség,és hogy értsen ahhoz amit csinál!

egy újszülött osztályon jó esetben 5 napot töltenek a kicsik,abból csak az orvosi ellenőrzésre és a fürdetésre vannak náluk!kibírható.....

Én nem bánom ha nem vigyorognak körbe,viszont igenis minden kérdésemre tudják a választ és segítsenek ha kell!

2011. máj. 1. 12:55
Jo nem azt mondom, hogy szeretgesse körbe de ha majd az en gyerekemmel igy bannanak biztosan nem engednem ezt.
16. 3f54929e3a (válaszként erre: 14. - 06718ca650)
2011. máj. 1. 12:54
Hat, hogy fudette a picit meg öltöztette öket es az arca olyan volt mintegy darab fa semmi emberseg nem volt bennuk, ridegek voltak teljesen.
15. Csillu... (válaszként erre: 14. - 06718ca650)
2011. máj. 1. 12:54
én is :D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook