Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan altassunk? fórum

Hogyan altassunk? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan altassunk?

1 2 3 4 5
11. molntak (válaszként erre: 9. - Hoxa)
2006. ápr. 21. 06:15

Mindig ugyanaz a szertartás:

-szobába bevisszük ölben (közben azt szoktam neki mondani, hogy jön a sziszifuszi szuszimuszi sziszifusz szuszimusz) (te jó ég nagyon bugyutának hangzik)

-egy pörgés balra, majd jobbra

-sok sok puszi és ringatva leteszem

-Bele nézek a szemébe és míg mondom simogatom a kis buksiját:

Szia kicsim, visszajövök majd hozzád! jó? Szeretlek aludj egy nagy nagy hatalmasat. Szia kicsim.

Kijövök a szobából és bezárom az ajtót.

Annak nem kerestem rendes mondókát, hát megmaradtunk ezeknél a mondatoknál:)

10. Tacus (válaszként erre: 9. - Hoxa)
2006. ápr. 20. 20:32

Késövan már (gyerek neve) fáradt,

kívánja a puha ágyat,

hát az égen mi ragyog?

A hold meg a csillagok.

Joéjszakát Mano. (puszi, puszi...)


Betakargatjuk, kijövünk a szobábol, leoltjuk a lámpát

9. Hoxa
2006. ápr. 20. 15:49
milyen mondókákat használtok? alvással kapcsolatos?
8. molntak (válaszként erre: 7. - Tacus)
2006. ápr. 20. 15:28

Mi is így csináltuk. 10 kor letettük akkor hatig biztosan húzta. Aztán fél óránként előbbre tettük a fürdetést. Mondjuk szerencsénk is volt, mert 6 hetes volt amikor először 1/2 8 kor fürdettünk és aludt reggel 8-9-10 ig mikor hogy. Mai napig ez a jellemző.

Nálunk is bevált a mondóka és isten óvjon attól, hogy elfelejtsük mondani lefekvés előtt, mert akkor kezdődik a de nem akarok aludni hiszti. Ha elmondjuk sosincs sírás.

2006. ápr. 20. 14:56

Sziasztok,


Az én fiam 3,5 éves. Egyetértek Zazukával. Nekünk megvan a rég bevált lefektetés. Van 1 mondoka, amit pici kora ota mondunk neki, mostmár ö is mondja néha.

Amikor még nem aludta át az éjszakát, akkor az esti fürdetést, és lefektetést minnél késöbbre hagytuk, mivel mi is fent voltunk, és igy nem volt olyan megterhelö, mintha lefektetjük 7-8 fele mi lefekszünk kb. 11-12 fele, és utána ö 2-3 fele felébred. volt ugy hogy 11 fele fürdettünk, utána reggelig aludt (és vele együtt én is) Aztán egyre vittük visszafelé a fürdetést, és ugyanugy reggelig aludt. Nekünk ez bejött.

6. zazuka (válaszként erre: 5. - _kleo_)
2006. ápr. 19. 15:47

4 éves, és világ életében utált aludni, de persze a fáradság tünetei azonnal jelentkeznek nála, ha nincs időben "lerakva". És a franc kölyök ágál az alvás ellen, aztán mégis húzza a lóbőrt 2 órán át. Szóval nekem ne mondja, hogy nem álmos...

:)

2006. ápr. 19. 15:28
Erdekes amit irsz, nalunk inkabb az a baj, hogy a fiam mar hamarabb nyafog hogy almos, minthogy el tudna aludni. Igy ha jelzi hogy almos, akkor meg egy fel orat huzzuk-halasztjuk, lefoglaljuk, es vegul mikor bekerul az agyba altalaban par perc alatt bealszik. Semmi rabeszeles, semmi erolkodes, semmi nogatas. De lehet a kovetkezo gyerkocnel nekunk is ra kell majd beszelni hogy csukja be a szemet. :) A tied mennyi idos?
4. zazuka (válaszként erre: 3. - _kleo_)
2006. ápr. 19. 13:28

Az utolsó mondatoddal nem értek egyet. Az én kölykömet bizony be kell erőszakolni ebéd után az ágyba, és rá kell parancsolni, hogy csukja be a szemét és aludjon. A gyerek egyáltalán nem ismeri az energiáküszöbét, pont az a lényeg, hogy ő nem tudja felmérni mikor kell elvonulni pihenni. Hiszen pont ez van akkor, amikor program, vagy egyéb dolog miatt csúszik az altatás. Átbillen a holtponton, és minden baja van, de nem tudsz vele mit kezdeni.

Egy gyereket úgy elviszi magával a játék heve, hogy észre se veszi, hogy majd leesik a feje, olyan álmos.

Szóval ebben bizony kell erőszak, szerintem.

2006. ápr. 18. 20:39

En nagyon brutalisnak talalom ezeket a modszereket, 1 eves kor elott en semmikeppen sem probalnam ki oket. Egy 4 honaposnak hiaba magyarazod el, hogy itt vagyok csak a masik szobaban. Azt viszont nagyon fontosnak tartom, hogy legyen 'szertartasa' a lefekvesnek, akar nappal akar ejszaka. Ugyanaz a rutin legyen, amirol a kicsi felismeri hogy alvas kovetkezik (mondoka, plussallat, besotetites, stb.). Ill. ne eroltessunk ra kotott napirendet, csak akkor tegyuk le aludni ha tenyleg nagyon almos mar.


Kivancsi lennek a tobbi gyakorlo anyuka velemenyere is.

2006. ápr. 18. 10:53

Szia Hoxa! Én ezt a könyvet ajánlom:

Eduard Estivill - Sylvia de Bejar: Aludj jól gyermekem!

1. Hoxa
2006. ápr. 18. 09:40
Alvás - mennyire átértékeled és teljesen más szemmel tekintesz erre a tevékenységre, amikor megszületik az első gyermeked...
Hogyan segíthető elő, hogy a gyerek átaludja az éjszakát?
Milyen módszerek vannak?
Mennyit kell neki aludnia egyáltalán?

Ugrás a teljes írásra: Hogyan altassunk?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook