Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan altassunk? fórum

Hogyan altassunk? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan altassunk?

1 2 3 4 5
41. Brenda
2006. okt. 5. 19:28

Sziasztok!


Ajánlom figyelmetekbe az "ALUDJ JÓL GYERMEKEM!" c. könyvet (Dr. Eduard Estivill és Sylvia de Béjar spanyol orvosok tollából) Marfa-Mediterrán Kiadó 1999

Ez a könyv alapmű!!!!!!!!! A módszer, amivel leszoktajuk a gyereket az éjszakai felébredésről rém egyszerű, de maga a CSODA!!! Vegyétek meg már holnap és szombat éjszaka már nyugodtan alszotok!


Az én fiam 22 hónapos koráig ébredt fel minden áldott éjjel, és szoptatást, később vízivást majd tápszeres etetést követelt, majd aludt tovább, mint egy angyal. Én pedig a stressztől és kialvatlanságtól csak híztam és nőttek a fekete karikák a szemem alatt!


A könyvet (rövid és olvasmányos) olvassa el anyuka és apuka (!!!) is majd erős elhatározással fogjatok hozzá!!!


Nekünk egy nap alatt megoldódott a két éve megoldhatatlannak tűnő problémánk!!! És azóta is kitűnően alszik a fiunk!!!

2006. okt. 5. 19:09

Ajánlani tudnám Tracy Hogg : A suttogó titka című könyvsorozatot:

Bioztosan találtok jó ötletet benne!!!!!!!!!!

Erről akorosztályról ír, nagyon érdekes, és sok segítő tanáccsal szolgál.

A kötetek:

A suttogó titka 1.

A suttogó titka 2.

A suttogó mindent megold

39. regineni (válaszként erre: 38. - Katamama)
2006. okt. 5. 19:06

Hát ne haragudj, hogy ezt írom, de jó tudni, hogy nem csak mi járunk ebben a cipőben. Majd egyszer talán mi is végig tudunk aludni egy egész éjszakát. :)))

Addig is kitartás.

2006. okt. 5. 13:19

az én kisfiam 14 honapos,még szopik,és éjszaka mindig fel kel 2-3 alkalommal,igaz csak 5 percre,inni egy kis teát,aztán megfordul és alszik továb,mintha mi sem történt volna.Amiota megszületett,még EGYETLEN éjszakát sem aludtunk végig.Nincs ötletem,se erőm,hogy mit probáljak ki.A teábol csak 1-2 kortyot iszik,már probáltam nem adni neki,és megprobálni visszaaltatni,de akkor olyan hisztit levág,amire ő maga is felébred,hogy feladtam.

Valami ötlet??????????

2006. okt. 4. 21:10

baby relaxációt próbáltatok már!!!!

Gyönyörű relaxációs zene, kimondottan gyermekenek, babyknek!!!!!!!!!!!!!! Nagyon nyugtató, és pihentető alvást elősegítit!!!

Az ovibn a gyerkőceim mindig valamilyen relax zenére alszanak, nagyon szeretik!

36. regineni (válaszként erre: 35. - *Gyöngy*)
2006. okt. 4. 11:28

Köszi a tippeket, a könyvet én is be fogom szerezni, mert kíváncsi vagyok rá és szeretném elolvasni.

Bár az a probléma, hogy tulajdonképpen Lili kisebb korában nálunk is így történt.

Kb 5-6 hónapos korában adódtak a problémák.

Addig egyedül aludt el, símogatva az ágyában, sokszor csak álltam mellette, néha megfogtam a kiskezét. És még csak nem is sírt, pedig egyedül tettem le, sokszor egyedül is hagytam.

Már 8 órákat aludt éjszaka.

Sosem beszélek hozzá éjsazak és csak jelzőfény mellet szopizik, a szemáét sem nyitja ki.

Mióta elkezdett felülni, felállni azóta nem alszik el egyedül.

Rászokott arra, hogy elalszik az utolsó szopi közben. És ha végre alszik, nem keltem fel azért, hogy utána egyedül aludjon el az ágyában.

AZ éjszakai ébredések a nyári nagy melegekben kezdődtek újra, mert édesem megszomjazott, mit ne mondjak, én is megittam egy liter vizet éjszakánként. És mivel anyatejen kívül mást nem iszik, éjszaka kétszer háromszor keltünk szopizni. De nem volt szívem cumit dugni a szomjas baba szájába.

Aztán elkezdtek kibújni a fogacskái, az első kettővel semmi baj nem volt, a harmadikkal volt éjszakai sikítva sírás, hát akkor sem tudtam megállni, hogy kivegyem és úgy nyugtassam meg.

Úgyhogy könyvek ide vagy oda, nem tudom, hogy ilyen esetben milyen okos tanácsot tudnának nekem adni.

Hiszen ezek az alkalmak pont elegek voltak ahhoz, hogy a babánk újra rászokjon az éjszaki szopira, de hát szerintem nincs az az anya, aki ezekben az esetekben hagyja éjszaka sírni a babát.

Nem tudom, hogy más is járt e hasonló cipőben, szívesen fogadom a jótanácsokat. :)

Azért a könyvet is be fogom szerezni, hátha találok benne valami okosságot.

2006. okt. 2. 11:23

Sziasztok!


annám ma két hónapos, de már 10. éjszaka 8-9 órát alszik éjjel, így nem kell felkelnem hozzá.

Máshol már "reklámoztam" egy könyvet, ami nálunk nagyon bevált. Címe: a suttogó titkai.

Na, ebben van néhány jótanács, ami nagyon bevált:

1. Egy gyerek átlagosan 20 perc alatt alszik el, ami alatt 3 fázison megy keresztül. Az első fázis kezdetét kell felismerni, és lépni. Ha ezt elmulasztjuk, és már mondjuk a félálomból ébred fel, akkor elkezdődik újra az altatás/elalvás folyamata.

2. A picit altassuk a saját ágyában, hogy ne féljen a kiságytól. Ébren tegyük bele ahogy az 1. fázisba (ásítás) lép. Ott lehet aztán símogatni, becézgetni, cumival kínálni. Ha a ringatáshoz, vagy egyéb póteszközökhöz szoktatjuk hozzá, akkor már csak azzal lesz képes elaludni, holott a könyv szerint a lényeg az, hogy önálló elalvásra szoktassuk.

3. Ha éjszaka szopik a pici, akkor ezt tegyük teljes csendben, sötétben, hogy az álmot ne verjük ki a szeméből. Ne beszéljünk hozzá, főleg ne játszunk vele, hogy megtanulja: az éjszaka az alvásé.

4. Az éjszakai szopási reflexet cumival kiválthatjuk, ha elfogadja.

Azt is írja a könyv, hogy a nyugodt alvás titka a napközbeni nyugodt alvás, ami ne legyen hosszabb 3 óránál. Szóval meg lehetne próbálni lefektetni őket napközben, hogy lenyugodjanak.


Az én Annám elalvás előtt nyűglődik, sírdogál, esetenként ordít. Ez, ha nem zavarom meg közbe babusgatással kb. 5-10 percig tart, van hogy csak 1-2 percet. Közben a sírást megszakítja vad ujjszopással. Közben a szeme kezd lecsukódni. Innentől fogva egyre kevesebb a sírdigálás, és egyre több az ujjszopás.


Szóval én úgy tapasztalta, hogy a babusgatás (felvétel) kifejezetten megzavarja őt az elalvásban és hatványozza a problémát. Ha nagyon rossz a helyzet odaülök az ágya mellé és simizem, pecézem.


Lehet, hogy durván hangzik, ne én az utóbbi 2 esetben azt tenném, hogy hagynám sírni, meglátva mi lesz. Ha van másik szoba, aludjatok ott. Hátha 1-2 éjszaka múlva megérti a baba, hogy este jól kell lakni, éjszaka meg aludni kell, és nincs játék.

34. regineni (válaszként erre: 33. - Rencsilany)
2006. szept. 21. 15:17
Az én kislányom még csak 10 hónapos lesz, de nagyjából ugyanez van vele is. Egész nap nyüzsög, napközben alig alszik, sokat sétálunk levegőzünk, már szinte egyedül sétál, egész nap mászik, játszik, minket teljesen lefáraszt. Ehhez képest éjszaka többször felkel, és ő is van amikor játszani akar éjjel. Majd ő is elfárad és sír, én meg olyan vagyok mint a kifacsart citrom. Ha valaki tud egy jó megoldást, adhatna tippeket, mert lassan alvajáró leszek. :)
2006. szept. 21. 14:36

Az én kislányom 19 hónapos.Éjjel még mindig nem alszik végig.Ráadásul nem rég rászokott arra, hogy hajnalban felébred,és nem akar visszaaludni.1 órát, másfelet elvan, és akkor jön a sirás, hogy elfáradt.De addigra van reggel 7-8 óra.Nekem kelni kell a nagyobbik gyerekhez(aki mellesleg 11 hónapos kora óta alszik minden éjjel, reggel 8-ig.)

Dr néni és a védőnő szerint sok felesleges energiája van.Pedig sétálunk babakocsi nélkül mindennap.Kint játszik a kertben levegőn,szaladgál, motorozik,stb...

Van valaki aki hasonló problémákkal küzd?

32. srrse
2006. szept. 6. 22:21
Mi is cicin alszunk el meg mindig 15 ho-sok vagyunk...remelem nem sokaig fogja ezt tartani. Sajat agyba alszik, mellettunk..neha ejszaka reank maszik...majd ugy alszik tovabb.
31. eheter (válaszként erre: 28. - Regineni)
2006. szept. 6. 21:32
Nálunk ugyanez volt a helyzet. Az én fiam most 16 hónapos. Másfél hónapja szokott le a szopizásról. Egyik napról a másikra nem kérte, pedig előtte sokat szopizott. Azóta próbálgatjuk, hogy egyedül aludjon el. Beteszem a kiságyba, amikor úgy látom fáradt. Dünnyög, nyüszög, de már nem sír. Ha feláll, visszafektetem, betakarom, kérem, hogy aludjon. Náha sokáig tart, de elaszik.
30. Fcica
2006. aug. 5. 10:33
Azt hittem sokkal kevesebben küzdenek alvásproblémákkal. Az én babám is csak cicin alszik el, amivel az a probléma, hogy alvásidőben otthon kell lennem, mert ilyenkor összebújunk a franciaágyon. Éjjel is velünk alszik, többször ébred és kéri a cicit. Nem éhes, csak az alváshoz kell neki. Én még bizakodok, hogy le tudom erről szoktatni, de egyelőre ha csak simán leteszem, akkor üvöltés van. Nem szeretném így folytatni hónapokon keresztül.
29. DODICA
2006. aug. 4. 14:13
Nálunk csak a 3. babával volt gond, irtó rossz alvó volt. 1 éves koráig sokszor ébredt éjjel, s nehezen aludt vissza. Néha már leszakadt a karunk a ringatástól. Most másfél éves. Beköltözött a nagyokhoz (7 és 4 évesek). Este ágyba bújnak, kapnak verset, mesét, majd végül altató-dalokat, aztán puszi, villanyoltás. Bejött. Később már csak takargatni megyünk be.
2006. aug. 4. 14:03
Az én kislányom 8 hónapos és még mindíg szpoizás közben alszik el. Eleinte a mi ágyunkban aludt, de elég korán (6 hetesen)mondhatni magától átszokott a saját ágyába.Nem aludt el már nálunk (SZerintem nem bírta apukája horkolását :) ). Viszont azóta csak cicin alszik el, de utána beteszem az ágyába és semmi gond. Próbáltam egyedül hagyni, úgy, hogy még nem aludt, de akkor felül, feláll, játszik, beszélget, kiabál, nem sír, de teljesen kimegy az álom a szeméből, majd egy idő után elfárad és sírni kezd, mert nem tud egyedül elaludni. Nekem meg nincs szívem sírni hagyni, hogy majd csak elalszik, inkább megyek és elaltatom. Éjjel is felébred még szopizni, illetve nem is ébred, csak félálomban kéri, ha nem megyek, akkor ébred fel és játszani kezd (éjszaka). Ilyenkor azért nem tudom hagyni, mert hangosan bezélget és sikítozik, és mi sem tudunk aludni, meg azt hiszem az alvái rendünk is felborulna, ha éjjel játszana. Egyébként nappal is a kiságyában alszik, még mindíg kétszer alszik egy nap, ebéd után egy hosszabbat (1-1,5 óra) és még 6 óra felé egy fél órát. Sajnos ezt a későbbi alvást nem sikerül kiiktatni, mert kéri a cicit és elalszik rajt, lehetetlen ébren tartani. Viszont emiatt csak 10 körül alszik el este.
2006. júl. 29. 12:46
Szerencsére nálunk könnyen megy az elalvás. Este a kiságyba helyezés után fél óra múlva már alszik a manó. Csak a kispárnáját kell a kezébe adni, a feje alá teszi, 1 ideig gügyög, aztán elalszik.
26. Solyo (válaszként erre: 21. - Hoxa)
2006. máj. 8. 10:22
A könyv címét a legelső hozzászólásomban említettem: Eduard Estivill - Sylvia de Bejar: Aludj jól gyermekem!
25. Katamama (válaszként erre: 24. - _kleo_)
2006. máj. 8. 08:03
Kuszik-mászik,már fel is áll a kiságyban,a járokában,a földön is ha van miben megkapaszkodnia.Egy percre le nem állna,de ahogy kezd álmosodni,csak a szemét dörzsöli meg elkezd nyafizni.Aztán megsajnálom,ölbe veszem és elringatom.Oda a tekintélyem!!!!!!!!!!!:)
24. _kleo_ (válaszként erre: 23. - Katamama)
2006. máj. 7. 22:47
Katamama, maszik mar a csemeted? Nalunk az hozta meg az attorest. Ugy elfaradt, hogy neha elaludt maszas kozben. :)
2006. máj. 7. 22:16
Hát az én kicsi fiam 9 honapos,de még mindig csak ugy alszik el,ha elringatom,közben énekelek neki,aztán 5 perc és alszik is.Napközben és este is-talán egyszer magátol elalszik.Várom a csodát.Gondolom nekem kellene rászoktatni,de amint egyedül hagyom a kiságyában,hogy elaludjon olyan bömbölésbe kezd,hogy abbol alvás aztán nem lesz.
22. molntak (válaszként erre: 13. - Hoxa)
2006. máj. 4. 14:18
születésétől fogva.
21. Hoxa (válaszként erre: 20. - Solyo)
2006. máj. 4. 14:15
Mi volt a könyv címe?
20. Solyo
2006. ápr. 30. 14:21
Kisfiamat 8 hónapos korában tanítottam meg egyedül a kiságyában elaludni egy könyv segítségével. 2 éves korában, mikor bölcsis lett, felborult ez a rend, és azóta velünk alszik, hallani se akar arról, hogy a kiságyába visszaszokjon. Ez már kb. 8 hónapja így megy, nem lehet nyugodtan aludni tőle, mert sokat mozog, keresztbe fekszik, kiszorít a helyünkről. A könyv már nincs meg, mert könyvtári volt, és ezért nem tudom, ilyen esetre mit tanácsolna. Próbáltuk azt, hogy miután a mi ágyunkban elaludt, becsempésztük a kiságyába, de azonnal felébredt és hangos sírással tiltakozott. Egyenlőre tanácstalan vagyok és fáradt. Van hasonló tapasztalata valakinek?
19. zazuka (válaszként erre: 18. - Zazuka)
2006. ápr. 27. 14:20
Juj, a "Rózsás csókokat!" kihagytam, azt van a "szép álmokat" után.
18. zazuka (válaszként erre: 9. - Hoxa)
2006. ápr. 27. 14:20

Nálunk nincs mondóka, "csak" mese. Időnként a kölyköm drámázva előadja, hogy ő most borzasztó fáradt, és egy mesét se bír ki, úgyhogy nem kéri.

Amikor én kicsi voltam (és még utána is nagy ló tizenévesként) mondtunk egy mondókát, ami tök spontán alakult ki. Ne röhögjetek ki, ennyi:


-Jó éjszakát!

-Szép álmokat!

-Ne-

-ked(d)...

-Szerda

-Csütörtök

-Péntek

-Szombat

-Vasárnap

-... is!


Ennyi :))

17. Hoxa (válaszként erre: 16. - Gigi...26)
2006. ápr. 26. 13:46

Nálunk most van ez is, az is.

Éjjel ágyban, a hajnali szopiból meg mindig velünk alvás lesz, mert akkor kihasználom, hogy még alhatok egy iciripicirit, amikor ő is bealszik szopi közben :))

16. Gigi...26 (válaszként erre: 9. - Hoxa)
2006. ápr. 24. 09:10

Sziasztok! Az én kisfiam picinek nagyon hasfájós volt,így (bár tudom nem helyes), de rászokott az anyuval alvásra...

3éves kora után kapott egy galériás ágyat, és mondtam, hogy arra már nem mehet fel anya, mert leszakad, azóta alszik egyedül.

De ami régen és most is megmaradt, hogy esti mese után még fogom a kis kezét és beszélgetünk kicsit: az újonnan tanult verseket, énekeket előadja, és természetesen József Attila Altatója is elhangzik (első versek között tanulta meg, mert őt is Kiss Balázsnak hívják).

15. _kleo_
2006. ápr. 21. 16:46

Szerintem is fontos hogy megtanuljon egyedul elaludni, de szerintem az nem mindegy, hogy milyen aron. Nalunk nagyon nem ment az onallo elalvas, egyedul a kisagyban vigasztalhatatlanul sirt, 1-2 percnel sosem birtuk tovabb. Ezert sokaig cicin aludt el, aztan olben ringatva, aztan mikor elkezdett maszni akkor egyre gyakrabban kezdett onalloan elaludni. Mikor almos volt betettem a jarokaba, elmolyolt valamelyik jatekaval es elaludt. Mi nem szoktattuk tudatosan, megis kialakult. Aztan 8 hosan borult a rend mikor nagyon fajt az inye es nem tudott miatta aludni, akkor raszokott a cumira, es azota azzal alszik el.


Nalunk az a rend, hogy megkerdezem, hogy almos-e, megy-e aludni, bemegyunk a szobajaba, leengedjuk felig a redonyt, puszi, beteszem a kisagyba, betolja a cumit, megkeresi az alvos kutyat, hasravagja magat, megsimizem a hatat es megbeszeljuk hogy egy nagyot fog aludni es jol kipiheni magat.

14. Tacus (válaszként erre: 13. - Hoxa)
2006. ápr. 21. 15:38

Egészen pici kora ota.


Szerintem is nagyon fontos, hogy kigyere a szobábol, és azt szokja meg, hogy egyedül alszik el. Pl a fiam kapott egy lámpácskát az ágya fölé, ha ég a lámpa, akkor nagyon nehezen alszik el, ha nem akkor simán.

Kézben elaltatni meg végkép nem jo, most még lehet vele sétálni, mert pici, de késöbb. Meg neki se jo, ugy ahogy elöttem le lett irva. Nálunk a délutáni alvás is a saját ágyába történik. Volt ugy hogy beteg volt, és bevittem a mi ágyunkba, hát ott nem volt alvás, mert Ö hozzászokott, hogy ott játszunk, és nem alszunk. Ugyhogy kénytelen voltam visszatenni az ágyába.

13. Hoxa
2006. ápr. 21. 10:46

Tacus, Molntak, ezek nagyon aranyos kis rítusok :)

Mennyi idős kortól csináltátok?

2006. ápr. 21. 10:30

Szerintem is nagyon fontos, hogy egyedül el tudjon aludni és erre az elejétől szoktatni kell. Nem szabad akkor ágyba tenni, ha már alszik, mert amikor felébred, akkor nem azt találja maga körül, amit elalváskor látott.


Ti különbséget tesztek nappali és esti altatás között?

Nálunk a gyerkőc csak este kerül a kiságyba, nappal máshol (babakocsi, franciágy) alszik.

Szerintetek ez gond?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook