Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogy tudnék lefogyni, ha éppen a diétás ételekkel vannak gondjaim? fórum

Hogy tudnék lefogyni, ha éppen a diétás ételekkel vannak gondjaim? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
36. xti_
2009. szept. 17. 15:17
mi az a japán torta?
2009. szept. 17. 14:16
Nekem egy tenyérnyi natúr csirkemell három étkezés, és paradicsomot vagy salátát eszem mellé :-)) A párizsias elkészítés nem túl szerencsés, mert a bunda nem túl diétás, ahogyan prézli sem. A rizst jó ha barnára cseréled, mert kevesebb a szénhidrát benne, viszont a magasabb rosttartalom miatt segíti az emésztést, ami fogyásnál nagyon fontos. Az édességet el lehet hagyni, ha van egy kis akaraterőd. Sajnos olyan, mint a cigi meg a narkó: függést okoz. Ha egy hónapig kibírnád, hogy semmmiféle édességet nem ennél, akkor teljesen le tudnál állni vele és nem is kívánnád. Mondjuk, ha nem megy, ne szapuld magad, sokaknak nem sikerül. Sőt, elenyészően keveseknek igen, mert a torták és az édességek eleve látványilag is eladják magukat, magyarul ha meglátod, már kívánod, én a pizzával vagyok így. Viszont elkerülöm azokat a helyeket, ahol pizzát lehet kapni. Néha hosszasan tipródom a boltban a polc előtt, hogy vegyek kínai levest vagy ne (másik hajlamom a bűnre), aztán nem veszek. Ki kell állni. Mondjuk, nekem tavasszal csináltak zsírleszívást (külső comb "bricsesz", most olyan az alakom, amiről mindig is álmodtam, és elég motiváció, hogy eszemben sincs megint odáig eljutni, hogy úgy érezzem magam, ahogy előtte... Az elliptikus tréner egy nagy svihák: én még három percig sem bírtam első alkalommal, leszédültem róla :-)) Három hónap múlva heti egy alkalom után egy órát vígan elvoltam rajta, persze nem bolond tempóban, de bírtam. Szóval ne add fel, és keress motiváció, ami erősebb az étel iránti vágynál...
34. Margitnéni (válaszként erre: 31. - 4ab67f870d)
2009. szept. 17. 10:37

Nagyon sokban hosonlítunk, legalábbis a gondolkodásunk. Már régen rátértem arra, hogy a falatot jól megrágjam, és nagyon lassan eszek. Ezáltal aztán tényleg kevesebbet is. Tulajdonképpen egy normál adag kaja sok nekem. Hétvégén pl. a családnak, most jelenleg 3-an vagyunk, egy közepes csirkemellet sütöttünk meg szeletekben párizsiasan, ezt két napig ettük ebédre és vacsorára. Volt hozzá rizi-bizi egy kis lábassa, ezt is ettük több napig.

De valahogy mégiscsak diétázni kell, mert ha mindig azt ennék, amit akarok, akkor csak japán tortát ennék egész nap :-))

Én is szeretek főzőcskézni, és éppen úgy adom elő, ahogy te. De ez csak hétvégén van. Most pl. valamilyen szelet husi lesz párolt káposztával, amibe fogok tenni jó sok nagy hasábokra szelt körtét, de lehet, hogy még almát is, nem párolom túl, hogy picit roppanós legyen a gyümölcs, nyam nyam. Ezeket a mű szószokat én sem szeretem. Dagadnak nagyon a lábaim, úgyhogy kevés sót használok, és ezek a mű kaják nekem nagon sósak.

33. 4ab67f870d (válaszként erre: 31. - 4ab67f870d)
2009. szept. 17. 07:56
Bocs, azt nem írtam, hogy semmi konzerv, vagy tésztaszósz, kész dolog, minden nyers és friss :-))
32. 4ab67f870d (válaszként erre: 27. - Margitnéni)
2009. szept. 17. 07:52
Na, ezt felejtsd el... Három óránként egyél valami normálisat, hogy a várcukorszinted rendben legyen. A korpás kenyér jó, de edd vajjal, vagy igyál mellé tejeskávét, kapucsínót. Délelőtt muszáj. Vagy ilyenkor lenne jó a banán. Orvosok és táplálkozási szakértők mondják, hogy nem kell éhezni ahhoz, hogy diétázz. Nézz bele a Viasat3 adón a Mutasd a tányérod című műsorba, nekem sok segítséget jelentett.
2009. szept. 17. 07:48

Na, egy sorstárs :-)) Nos, én sem nagyon mozgok, bár gyalogolni szeretek, és inkább masírozom, mint sétálok, állítólag :-) De nem ez a lényeg.


Végigolvastam a topicot, és rájöttem, mennyien vannak tévedésben a kajálást illetően... Valaki írja, hogy mustárral eszi a virslit, nem péksütivel. Nos, egy vizes kifliben kevesebb a só és a szénhidrát, mint egy evőkanál mustárban :-)) A mustár ugyanis sok cukrot tartalmaz és sok sót is, ami vízvisszatartást eredményez, tehát hízni lehet tőle.


Az én tanácsom (nekem ez jött be), hogy ne diétázz. Mindig azt edd, amit kívánsz, de minden falatot rágj pépesre, ne siess az evéssel. Meg fogod látni, hogy az eddig elfogyasztott ételek harmadával be fogod érni, mert hamarabb eltelsz. Jó, ha evés közben iszol, az is telít. A húst muszáj lenne sűríteni, mert a tészták üres szénhidrát, amit a gyomor gyorsan megemészt, nem csoda, ha negyedóra után megint éhes vagy. Javasolnék valami savlekötőt, ha ez nem megy, mert a sok gyomorsav ki fogja készíteni a gyomrodat (attól érzed magad állandóan éhesnek).


Nekem bevált a főzőcskézés. Nem a hagyományos, hanem az, hogy veszek egy csomó dolgot, összedobálom az asztalon és megpróbálok valami finomat kihozni belőle. Eleve leköti az embert, és gyakran már a kóstolástól jóllakom. Ne nézd, mit teszel bele, csak ne sütemény és tészta legyen :-) A hús is finom, ha egy kis sovány kefirben vörös babbal, gombával, póréhagymával, fűszerekkel ragut főzöl belőle és ebből eszel mondjuk egy vizes kiflivel. Hidd el, a végtelenségig lehet variálni, és időben sem sok. Ezektől tuti nem fogsz hízni, sőt, ha betartod a rágós szabályt, észrevétlenül fog átállni a szervezeted a kisebb adagok iránti igényre, és elindul a fogyás.

30. Margitnéni (válaszként erre: 29. - A0c1361e44)
2009. szept. 16. 21:56

Kb. egy éve voltam vérvételen, de nem tudom az eredményt, nem szokták odaadni. Mindig azt mondja az orvos, hogy kiváló. Ha panaszkodok, akkor be kell feküdnöm a klinikára, és ott kivizsgálnak. Ilyen már többször volt, de semmi értelme, végigvizsgálnak protokollszerűen, de a gondjaimmal nem foglalkoznak. Így aztán nincs is semmi értelme.

Euthyrox-ot szedek, 175-öst, már évek óta ennyit, nem változtatják.

Majd holnap fojtatjuk, bár holnap elég sűrű nap lesz.

29. a0c1361e44 (válaszként erre: 28. - Margitnéni)
2009. szept. 16. 21:34

Holnap térjünk vissza a jó eredményekre. Esetleg megírod mennyi a TSH-d, és mikor voltál dokinál, és mennyi és milyen gyógyszert szedsz?


A pajzsmirigy rákosoknál arra kell törekedni, hogy a TSH az alsó referenci alatt legyen 20%-al.


Sajnos ez genetika, én is úgy örököltem a nénikéimtől:))

28. Margitnéni (válaszként erre: 26. - A0c1361e44)
2009. szept. 16. 21:29

Jó a véreredményem és természetesen szedem is a gyógyszert, de valami mégsem működik nálam rendesen.

Ráadásul a lányomnál is ugyanez a helyzet, ő szerencsére csak alulműködik, szedi is a gyógyszert. De neki is van egy csomó túsúlya, pedig ő aztán nagyon ügyesen diétázik, rengeteget mozog, mégis csiga lassúsággal megy le róla minden deka.

27. Margitnéni (válaszként erre: 23. - Giorcub)
2009. szept. 16. 21:22

Hogy mit eszek a többi napokon, hát ez az! Édességet eszegetek, amit tudom, hogy nem szabadna, de egyszerűen nem tudok reggel hirtelen mit venni. Ha nincs nálam édesség leesik a vércukorszintem. Ha pl. egy kefirt és egy kis abonettet, vagy korpás kekszet eszek reggel, 10-re tuti remegek, és alig találok ki a kávézóba,hogy egy kis cukrot tömjek magamba. Persze rendesen pánikolok is, hogy össze fogok esni, mi lesz velem. Délben általában sikerül valami diétásat enni. Aztán 5 óra körül otthon megint általában van egy kis diétás leves, de ezt mindig ki kell pótolnom valamivel, ami már nem diétás. És most amikor írom ezeket a sorokat, megint kopog a szemem az éhségtől. Tegnap ettem egy fél doboz kefírt, most szerintem csak vizet iszok.

A másik bajom, hogy mint egy gyorsvonat végigrohan bennem a kaja, talán ezért éhezek meg olyan hamar, és úgy mint egy vadkutya.

26. a0c1361e44 (válaszként erre: 24. - Margitnéni)
2009. szept. 16. 21:11

Sajnálom! Gondoltam, hogy nem csak úgfy hízik el valaki. A gyógyszert nem szeded már? Ha kivették a pajzsmirigyed, mint nekem, akkor az életed végéig kell pótólni a hiányzó hormont!!!!!

Ha nem teszed, akkor állandóan fáradt leszel, hiába nem eszel akkor is hízol, mert az anyagcseréd teljesen lelassul, feledékeny leszel, száraz lesz a bőröd, hullani fog a hajad és még sorolhatnám a súlyos szervi bajokkal a magas koleszterin miat, stb.

Ezt a betegséget kezelni kell!!! Ha beállítják a hormonszintedet, akkor a fogyás menni fog!

Mikor voltál vérvételen utoljára? Az eredményeid milyenek voltak?

Elnézést a sok kérdésért, de én is ebben a betegségben szenvedek és ha tudok segítek néhány jó tanáccsal, vagy valamivel!:)))

25. Margitnéni (válaszként erre: 22. - Macika71)
2009. szept. 16. 21:07
Norbinak az első könyvét olvastam, de abban csupa kész ételek voltak bekódolva. Tudom, hogy azóta már más a helyzet, de valahogy nem tudtam rászánni magam, hogy Norbit tanulmányozzam, olyan unszinpatikus lett számomra az évek alatt.
24. Margitnéni (válaszként erre: 21. - A0c1361e44)
2009. szept. 16. 21:04
Mitől híztam meg? Pajzsmirigy rákom volt, és ezért az egészet kioperálták. Kaptam hormonpótlást, de sokat vizsgálgattak, és ilyenkor teljesen hormonmentesnek kell lenni. Volt hogy két hónap alatt 20 kg is feljött. Aztán stagnáltam, aztán megint ugráltak rám a kilók. Próbáltam diétázni, úgy mint régen, de sajnos eddig sikertelenül.Persze minden egyéb bajom is lett, ez a hormon mindenre kihat.
23. giorcub (válaszként erre: 20. - Margitnéni)
2009. szept. 16. 17:01

hat valahogy en is azt latom hogy mindenre van egy jo kifogas...

marpedig a dieta ehseg nelkul nem fog menni. vagyishat fog de az odebb van. le kell gyozni az evesi kenyszert. ennyi kilo nem a semmibol jott fel. vezetni kell egy naplot pontosan mibol mennyit eszel, de valoban mindent bele kell irni, az egy egy szem nasikat is. meg kell nezni mennyi a kaloria eredmeny, valoszinuleg soxorosa a kivanatosnak, plane mozgasnelkuli eletmod mellett. ezutan le kell csokkenteni es megallni hogy csak annyit egyel ami eloirt. egyszeruen maskepp nem fog menni.

azt hogy mit ehetsz v mit bir el a gyomrod azt magadnak kell kitapasztalni. de el kell tolni a feher husok es szenhidrat fele a hangsulyt. szoval ha hetente egyszer eszel csak csirket meg neha felvagottat akkor a tobbi nap mit eszel? ezt nem irtad, de gondolom tesztakat. ezen kell valtoztatni, lecsokkenteni amennyire lehet es helyette zoldeket enni (zoldseg,gyumolcs stb). maskepp nem fog valtozni hiaba ir itt barki barmilyen recepteket v csodakurat (hogy a porokrol ne is szoljunk). de alairom, baromi nehez lesz, es ez nem egy hetig tarto valami, a sulyod alapjan azt latom hogy inkabb evekig. fejben kell eldonteni, utana mar konnyen megy ;)

22. Macika71 (válaszként erre: 20. - Margitnéni)
2009. szept. 16. 16:24
Hat mit mondjak, igy nem lesz könnyü egy kicsit sem "könnyiteni" magadon. Probaltad esetleg, hogy egy kicsit Norbi szemlelete szerint etkezz??? En mar lassan egy eve csinalaom az elejen semmit sem mozogtam es kb. heti 1 kilot fogytam. Mostmar többet kellene mozognom, de valahogy ne visz ra a lelek! Minel elöbb kezdj bele, sok sikert!
21. a0c1361e44 (válaszként erre: 20. - Margitnéni)
2009. szept. 16. 16:07

Ha a séta nem használ, akkor tényleg a pilates tornát kell bevetned! enni kell, azt nem lehet, hogy energia nélkül dolgozz!

Napi 35 perc (én a hiradó elején szoktam kezdeni), és elindul a szokásos.

Mitől híztál meg? Vizsgáltak ezzel kapcsolatban? Mennyi a súly felesleged?

Nekem pajzsmirigy alulműködésem van január óta. hetek alatt kapkodtam fel 10 kg-ot, és ment is volna még feljebb, ha nem kezdenek el kezelni.

Csak ezért kérdeztem. Érdemes egy vérképen TSH-t nézetni. Abból kiderül, hogy van e ilyen problémád.

Este gyere:)

20. Margitnéni (válaszként erre: 17. - A0c1361e44)
2009. szept. 16. 15:50

Én sétálok minden nap kb. 2 km-t, munkahelyre és vissza, vagyis összesen 4-et naponta. De ilyen lassú tempóban semmit nem ér, csak a lábam fáj tőle jobban.

Tényleg mindenre van kifogásom, de éppen ez a bajom, hogy kilógok a sorból, ha nem így lenne, talán már fogyásban lennék.

Régen, amikor még nem volt semmi bajom le tudtam fogyni, de most ...

Sziasztok, mennem kell, este jövök!

19. a0c1361e44 (válaszként erre: 18. - E12ac2bb5c)
2009. szept. 16. 15:43

Kezdő pilates. Minden nap. Hétvégén nem. Akkor mást csinálok.

Az első 2 hónapban csak ezt csináltam, mást nem bírtam. A súlyom nem csökkent, de iszonyú sok centivel lettem karcsúbb:)

Aztán azóta kiegészítettem a pilatest más hasizom gyakorlatokkal és kis ugrálóssal is, meg néha futni is elmegyek és biciklizni is szoktam hétvégén úgy 1 órát.

A kávémat megszóróm rendesen. De cukrot is teszek a kávémba és sokat:)

Azt mondta valaki, hogy az életmód váltás az, hogy olyanokat csinálsz, amit eddig nem:)

A zöldséget én sem szeretem, de néha párolva eszek.

18. e12ac2bb5c (válaszként erre: 17. - A0c1361e44)
2009. szept. 16. 15:38
Én is a Pilátest csinálom . Azt szeretném kérdezni hányszor csinálod heti 2-3 nap vagy több ,és még egy kérdés mennyi fahéjat teszel a kávéba ?? és semmi cukor?? Már elkezdtem az úgy nevezett életmód váltást ,de a zöldségekkel hadilábon állok ,de azért legyüröm valahogy :-))
17. a0c1361e44 (válaszként erre: 16. - Margitnéni)
2009. szept. 16. 15:20

Igen az úszás is jó lenne, de én személy szerint a sétát és a tornát javaslom.

Előre elnézést:)

Ha minden javaslatra kifogásokat keresel, akkor nem tudunk segíteni:)

Döntsd el, hogy hétfőn naponta fél órát sétálsz, és csináld is meg, aztán már hiányozni fog.


Én a kávémat mindig fahéjjal iszom. Most már tényleg nem tudom, hogy mitől ment le szinte az összes feleslegem:) A betegségem, a torna, vagy a fahéj????

16. Margitnéni (válaszként erre: 13. - A0c1361e44)
2009. szept. 16. 15:13

Gyalogolnom "sajnos" most is kell, ha nem fájna a lábam még jól is esne, de így! Úgy vánszorgok, mint egy nyombélfekélyes éti csiga!

Messze van a buszmegállótól a munkahelyem.

Ezért is kell fogynom többek között, hogy tudjak menni. Az úszást is szokták javasolni, de nem bírnék kijönni a medencéből szerintem, nagyon le vagyok amortizálódva.

15. xti_
2009. szept. 16. 15:07
így hallottam. olyannyira, hogy még külsőleg is hat, cellulitisz elleni krémekben is szokott lenni.
14. a0c1361e44 (válaszként erre: 12. - Xti_)
2009. szept. 16. 15:05
Igen?
13. a0c1361e44 (válaszként erre: 10. - Xti_)
2009. szept. 16. 15:05

Tényleg!

1 hétig csak a sarokig, közértig, stb.

a következő héten már menj távolabb, és így tovább.

12. xti_ (válaszként erre: 9. - Margitnéni)
2009. szept. 16. 15:02
ez igaz, nagyon jó ötlet. ha még fahéjat is teszel rá, akkor az jó zsírégető.
11. a0c1361e44 (válaszként erre: 9. - Margitnéni)
2009. szept. 16. 15:02
Ez jól hangzik:)
10. xti_
2009. szept. 16. 15:01
ha nem szoktál mozogni, már az is sokat jelenthet, ha csak többet sétálsz. aztán idővel jobban fog menni, ahogy egyre könnyebb leszel.
9. Margitnéni (válaszként erre: 6. - Xti_)
2009. szept. 16. 15:00

A tojás és a túró körözött formájában jöhet, hetente egy-egy uzsonnát vagy vacsorát jelenthet, ezt szoktam is enni tényleg.

A gyümölcsök módjával, minden nap nem menne. Régen én is évekig el voltam, hogy délelőtt csak gyümi, próbáltam visszaállni, de nem ment. Talán csak a banánt tudnám benyomni minden reggel, de az is hízlal. Viszont felfedeztem a párolt almát, semmi nem kell rá, csak forró gőzben megpárolni, csirkemellhez köretnek fincsi.

8. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - Margitnéni)
2009. szept. 16. 14:58
Miért nem tudsz tornázni? Nem ugrálóssal kell kezdeni, hanem egy laza pilátes kezdővel, az nem nehéz, 35 perc. Rögtön én sem tudtam megcsinálni, de napról napra könnyebb!
7. Margitnéni (válaszként erre: 4. - A0c1361e44)
2009. szept. 16. 14:53

Ügyes vagy! Nekem is csökkenteni kell az adagokat. Én is próbálok naponta többször enni, mindig csak egy kicsit, de néha az az érzésem, hogy egy nap csak egyszer eszek, vagyis reggeltől estig. De még így is éhes vagyok.

A kenyérféle sem nagyon megy nekem, néha egy-egy kiflit megeszek.

Sajnos én nem bírok tornázni, úgyhogy csak a diéta segíthet rajtam.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook