Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy szerezzünk igaz barátokat? fórum

Hogy szerezzünk igaz barátokat? (tudásbázis kérdés)

1 2
17. vicky_
2008. aug. 21. 00:35
most nézem, én vagyok itt a legöregebb?:)))
2008. aug. 21. 00:32

Sziasztok Csajok!

Azt hiszem én is ebbe a csoportba tartozom, mármint MINDIG én kerestem a barátságot. Jött egy új kolléganő? Rögtön probáltam beszélni vele, elmondani a dolgokat, később meg lexart. Mindig megkérdeztem kivel mi történt másnap, volt osztálytársak felöl rendszeresen érdeklődtem, aztán egy-egy e-mail, majd hallgatás megint hónapokig.

Szóval úgy gondolom tényleg nem érdemes KERESNI az igaz barátot. Az jönni fog, ha akar. És onnan lehet felismerni, hogy a 3.beszélgetésnél már ő kérdez többet, mert figyelt az első 2 beszélgetésnél rád. És ez nagyon jól esik. Nekem van egy barátnőm, akinek én vagyok a legjobb barátnője, és ezt meg is mondta nekem tavaly. Kár, hogy én nem gondolom ezt róla és nagyon bánt...nem mondtam meg neki, de azóta is nagyon rendes vagyok vele, segitek neki mindig. Bezzeg Ő....:(

15. vicky_
2008. aug. 21. 00:27
van még itt valaki? kíváncsi lennék a véleményekre...
2008. aug. 21. 00:14
Köszi!:)
13. vicky_
2008. aug. 21. 00:12
Jó éjt neked is:) Én még lehet, hogy maradok, tudod, egy kicsit ki kell tisztulnia az agyamnak, ennyi pezsgő után:))) Holnap amúgy is csak a szokásos teendők várnak, házimunka, stb., úgyhogy ráérek még a lefekvéssel:))) Neked azért szép álmokat:)
2008. aug. 21. 00:08
Ha így nézem a dolgokat,engem csak az anyósék,meg a férjem köszöntött fel a szülinapomon,meg anyuék.Ja a két barátnőm írt sms-t.Tudom mit érzel,néha én is egyedül érzem magam.annak ellenére hogy sosem vagyok egyedül:)Na de visszakanyarodva a kérdésedhez,nemtudom rá a választ!:))(sokat segítettem mi?)Ki kell alakulnia!De ha beszélgetni akarsz,és nincs kivel,én szívesen meghallgatlak!:)Privibe is írhatsz ha úgy van!:)De most megyek aludni,mert mindjárt reggel!:)Jó éjt!
11. vicky_ (válaszként erre: 9. - ZSU1980)
2008. aug. 20. 23:57
Köszi:)) Igen, csak az a baj, hogy mindig várod a következő napot, és akkor is csak azt látod, hogy ez a nap is elmúlt, mégsem történt semmi... Nyilván könnyebb lesz, ha találok majd munkahelyet - ami két gyerekkel nem lesz egyszerű -, és új emberekkel találkozom majd, de addig is nehéz túlélni azokat a napokat, amiket egyedül töltesz, és nincs kinek elmondani a bánatodat... Azt hiszem, most egy kicsit túl negatívra sikeredett a hozzászólásom, pedig nem akartam:))) De az élet ilyen, nekem a nagyobbik lányom 6 éves lesz, a kisebbik pedig 3 és fél. Tudod hányan köszöntöttek ma fel? Az anyósom, a családom - akikkel együtt élek, férjem, gyermekeim, apu, anyu, és a bátyámék. Ja, és még az unokanővérem. Ennyi. Tavaly még többen voltak... Szóval szar érzés, épp ezért lennék kíváncsi arra, amit először is kérdeztem, hogyan lehet igaz barátokra lelni?
10. vicky_ (válaszként erre: 8. - Vicky_)
2008. aug. 20. 23:49
Na, így visszaolvasva, látszik, hogy ittam egy kis pezsgőt:)))))) Szóval, a lényeg: igazából nem is nagyon van lehetőségem arra, hogy új barátságot keressek, mivel munkanélküli vagyok, nem igazán mozgok emberek között, úgyhogy marad a négy fal:(((
9. ZSU1980 (válaszként erre: 6. - Vicky_)
2008. aug. 20. 23:49
Ne félj nem vagy egyedül ezzel!Nekem is 10 hós a fiam,és rengeteg volt munkatársam,haverom,akik azt mondták "barátok"elmaradtak!Teljesen!Volt aki még meg sem látogatott!Tovább kell lépni,még ha fáj is!Majd lesznek új barátok,és ha szerencséd lessz akkor azok majd őszíntébbek lesznek az eddigieknél!:)Ja,és mégegyszer BOLDOG SZÜLINAPOT!:))
8. vicky_ (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2008. aug. 20. 23:47
Tudod, én folyamatosan azon gondolkodom, hogy milyen hibát követek el, de nem jövök rá. Vagy egy barátnőm, akivel több hónap, vagy év elteltével is úgy beszélünk, mintha mindennap találkoznánk, mégis én vagyok mindig az, aki mindig keresi a másikat. Biztosan én sem vagyok tökéletes, de nem hinném, hogy mindig bennem van a hiba. Én a barátaimért bármit megtennék, mégis egyedül érzem magam, és ez elég rossz érzés. Valószínű, hogy én sem vagyok tökéletes, mégsem hiszem, hogy bennem van a hiba...
2008. aug. 20. 23:42
Ugye nem vagyok zavaros ennyi pezsgő után?;))))
2008. aug. 20. 23:39
Ha jól számolom, egy sincs... Mindig én vagyok az, aki keresi a másikat, és ebbe kezdek belefáradni. Én mindig megpróbálok mindent megtenni, de egy idő után elkedvetlenedek, mert rosszul esik az, hogy rám senki nem kíváncsi... Itt a legjobb példa: ma van a szülinapom, és senki nem köszöntött föl azok közül, akiktől jól esett volna.:( Egyébként ez igazából azóta van így, amióta megszültem az első gyermekem.. Tudjátok, a szokásos válaszok: "nem akartalak zavarni, mert biztosan alszik a baba", stb... azóta szinte nem kíváncsi rám a kutya sem. Ami egyrészt nem baj, mert inkább legyen csak egy barátom, de arra tényleg számíthassak, akármi is történik... De sajnos ez nem így van. És ez olyan rossz, mert nincs, akinek elmondanád, mi bánt, és sokkal rosszabb, amikor belülről emésztenek a gondok...
2008. aug. 20. 23:33

Szia!

Ez így sajnos elég nehéz,de jó kérdés!:(Nem egyszerü!Nekem is talán csak kettő van,akikre ha baj lenne is számíthatnák.De velük igen ritkán találkozom sajna.Szerezni szerintem nem lehet.Ez vagy kialakul vagy nem.

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Vicky_)
2008. aug. 20. 23:33

Igaz barátra szert tenni nem lehet, az vagy jön, vagy sem. Biztos vagy benne, hogy nincs barátod?

Talán (bocsánat nem bántani akarlak) benned is van valami hiba talán.

Kívánom legyen igaz barátod! Üdv.: enissa

2008. aug. 20. 23:32
Hát igaz jóbarátom nekem sincs. Egy van aki kitartott mellettem és most is vele msn ezek. De másról ezt nem mondhatom el. EGy barát segít a bajban. Egy jóbarát úgy tesz mintha misem történt volna.
2008. aug. 20. 23:27
Tényleg kíváncsi lennék, mert nekem - ha jól összeszámolom - talán egy sincs.:((
2008. aug. 20. 23:26
Hogy szerezzünk igaz barátokat?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook