Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogy mentsem meg a házasságunkat! fórum

Hogy mentsem meg a házasságunkat! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
563. 39694c0c70 (válaszként erre: 557. - Micimaci87)
2011. dec. 14. 17:59
Apuci is lelkész ugye?
562. vacsa (válaszként erre: 557. - Micimaci87)
2011. dec. 14. 17:59
Ne hagyd hogy sajnáltassa magát. Az, hogy ilyen ember lett az ő felelőssége. Senki másé. Az ígérgetése csak duma. SENKI SEM VÁLTOZIK MEG. Max. elfedi a valós énjét. Pl. mikor szerelmes. De ha nála ár ilyen hamar "kibújt a szög a zsákból" akkor pozitív változásra semmi esély.
2011. dec. 14. 17:59
Arra gondoltam esetleg, h neki is új volt minden, apuci viselkedési mintáját követve ez volt neki a megoldás: ahogy otthon látta. Az apja nem ütötte meg az anyját, viszont felemelte kezét, vagy durvábban beszélt vele előttem is. Én mondtam: nálam ez nem! S válni fogok, de ha nem teszek meg mindent előtte, akkor majd utólag kérdezhetem magam, h vajon helyesen cselekedtem-e?
2011. dec. 14. 17:56

Nem vagyok én gyenge...ő is mind ezt hajtogatja!

Én magamnak határidőt szabtam...egyelőre annyit tudok mondani, h szerintem rengeteget változott, és szeret. Természetesen én is őt!

559. vacsa (válaszként erre: 556. - 39694c0c70)
2011. dec. 14. 17:54
Nem olvastam végig az egész sztorit, de azt hiszem végigolvasva sem lenne más a véleményem.
558. vacsa (válaszként erre: 554. - 39694c0c70)
2011. dec. 14. 17:53

Ez szép és jó. Mint a nagykönyvben. Vagy inkább a mesékben.

Csakhogy ez a férj uralkodó, önző és agresszív. A házasság elején már ilyen. Ilyen a természete. Elvett egy gyenge nőt. Akin uralkodhat. Szerinted az a típus akit le lehet ültetni és megbeszélni szépen a dolgokat és a végén még meg is változik??

2011. dec. 14. 17:53
Hát tudjad, hogy lesz a téli vakáció s arra gondoltam, hogy, ha lesz alkalom rá, hazamegyek, mert akkor nem kell tanítanom, s így lesz ideje átgondolni, h mi is a helyzet...csak nálunk ismétlem nem ezzel van a gond, h mennyire fontos vagyok-e neki, hanem leragadt egy gyerekszinten, nagyon egocentrikusan gondolkodik, mivel egyke...na meg az apuci viselkedési mintáját örökölte. Ezt ő is tudja, s mind mondja, h hidd el, h megváltozom, megváltozom!
556. 39694c0c70 (válaszként erre: 555. - Vacsa)
2011. dec. 14. 17:53
Először én is ezt tanácsoltam számára. Aztán átértékeltem a dolgot...
555. vacsa
2011. dec. 14. 17:51

Ezzel a mentalitással? Hát ez nagyon fura.


Nézd, még nagyon fiatal vagy. A házasságod nem szerelmi házasság. A föld felett kéne lebegnetek földöntúli boldogságban. A férjed - a leírtak alapján - nem jó ember. Lehet hogy most még nem üt meg, de...

Hagyd el, válj el. Egyáltalán miért mentél hozzá?

2011. dec. 14. 17:49

Nem hinném, hogy ne tudnád kezelni ezt a dolgot.

Le kell ülni vele nyugodt körülmények között és megbeszélni a dolgot.

Persze erre nem árt jó alaposan felkészülni.

És előre tisztázni, hogy senki nem szól bele a másik mondandójába, addig, amíg ő erre engedélyt nem ad.

Ha ez nem megy, akkor írni egy levelet, majd 2-3 napra magára hagyni a levéllel...

2011. dec. 14. 17:45
igen
552. vacsa (válaszként erre: 550. - Micimaci87)
2011. dec. 14. 17:41
A férjed lelkész? Jól értettem?
2011. dec. 14. 17:41
Megsért, mert cinikusan odadob valamit, s akkor én mondom, h hagyjon, ne még jöjjön, mert ilyenkor fullaszt meg. Nem enged ki a szobából, h maradjak bent mellette, stb.stb...ha ki akarnék menni kacag s áll elémbe, s ölel meg...de ilyenkor már les.... a kalapács nyelét...
2011. dec. 14. 17:39
Azt csinálom..csak nehéz ember. Megsértett, tudod és kissé félek, nehogy még visszajöjjön a múlt hónapi időszak. Amúgy folyton csak azt akarja, h mellette legyek, sokszor túlzottan, ami zavar. Olyan stupid kérdéseket tesz fel, hogy még X diákod súrolja a hátad? Mert volt egy kislány, aki szüneten jött és súrolta a hátam, s mondtam, a férjemnek, h zavar kissé, még valaki azt hinné, h odatettem. S erre ő visszatámad ilyen butaságokkal, na meg hogy mért nem sietek haza jobban, mért maradok 2O percet még a suliban dumálni kolléganőkkel...Ilyen butaságokon mérgesíti fel magát.
549. 39694c0c70 (válaszként erre: 547. - Micimaci87)
2011. dec. 14. 17:32
Akkor meg mire vársz? Próbáljad átültetni a házasságotokba!
2011. dec. 14. 17:32
Várom a privit. A könyvek után meg nézni fogunk, mert nagyon szeret olvasni mindenfélét.
2011. dec. 14. 17:31
Köszi szépen! Amúgy már nem egyet olvastam, sőt jelen pillanatban odatettem őt, hogy olvassa az Öt szeretetnyelv a házasságban-férfi kiadás, Chapmant.
2011. dec. 14. 17:30
Azt hogy ő szeret...ez nem kérdés, bárki látja, sőt ennyire szeretve soha nem voltam egy férfi által...neki a személyiségével vannak gondok, s ezt tudom, h az én hibám mivel házasság előtt is láttam egyet s mást, csak kissé most így utólag gondolva a "fejem a homokba dugtam".
545. 39694c0c70 (válaszként erre: 544. - Micimaci87)
2011. dec. 14. 17:28

A párkapcsolatok kezelésére rengeteg, jobbnál-jobb irodalom áll rendelkezésre!

Azoknál okosabb tanácsokkal, tippekkel és se szolgálhatnék.

Privátban javasolhatok olvasmányokat.

Hidd el nagyon szórakoztatók, olvasmányosak és rengeteg hasznos információt tartalmaznak.

Mindjárt írok.

2011. dec. 14. 17:21

Két hónap házasság után azt szeretném, h megoldódjon minden, rendbe jöjjön minden. Ő is természetesen. Én mindig is tettem érte: Szexisen felöltözve vártam haza egy hét után (kötelező kurzuson volt-lelkész), vacsorával, kedveskedek, simogatom, minden apró munkájában segítem. Volt olyan, h megmondtam sértődöttem, h nem megyek vele templomba s olyankor nagyon kisértődött: mondta, h maradjak is itthon csevegjek csak telefonon (ami nem igaz, csak azért haragszik, mert elmondtam anyukámnak és a testvéremnek, hogy gond van nálunk, persze, nem egészen a durva dolgokat, mert tudom, h itt lennének) s sérteget, megjegyzéseket tesz. De csak ilyenkor. Eltelik egy kis idő és akkor már tart hozzám. Azelőtt azt mondta, h váljunk hát el(...persze ezt én kezdtem, mert azt mondtam, h ha még egyszer is előfordul valami is a durva viselkedéséből, akkor én elváltam tőle), ahogy lecsillapszik jön kedveskedik viccelődik. Ő tudja magáról, h milyen mesélte nekem, h volt barátnőjét megpofozta, megrúgta azért lett vége a kapcsolatnak, de ő azóta megváltozott (ennek már 9 éve s azóta sem volt ilyesmi nála).

Tény ami tény, nehéz egy házasság kezdése, s mivel ő labilisabb jobban kiborul neki a bili.

Én azt mondtam, hogy nekem nem kell gyerek amíg nem bizonyosodok meg arról, h tényleg képes a változásra. Sajnos mindenki azt mondja, h kutyából nem lesz szalonna. Nem tudom. Te mit mondasz?

Mint tapasztalt férfi kérlek mondd el a véleményed. Amit esetleg tudnod kell, h nem a tipikus agresszív emberek csoportjába tartozik, mert olvastam már sok mindent, rá nem jellemzőek olyan dolgok, hogy megpróbál alányomni, h nélküle ne tudjak megélni, h mások előtt a kedves és jót mutatja. Ilyen a természete: ami a szívén az a száján. (Megütni nem ütött meg még, s most mintha nem is félnék ettől annyira)

543. 39694c0c70 (válaszként erre: 542. - Micimaci87)
2011. dec. 14. 16:57

Te mit szeretnél?

(Jó ez most hülye kérdés volt.)

Nyilván azt szeretnéd, hogy ő megváltozzon, kedves, figyelmes, szerető, megértő férjjé legyen.

Eltaláltam?


Vajon te minden tőled telhetőt megteszel ezért, vagy csupán csak szeretnéd?

Van tipped, mi okozza (okozta) nála ezt a változást?


Ő is együtt akar veled élni, vagy csak jobb híján..?

542. micimaci87 (válaszként erre: 529. - 39694c0c70)
2011. dec. 14. 16:05
persze
541. 39694c0c70 (válaszként erre: 537. - B4ca0947f4)
2011. dec. 14. 13:52

Ezt meg miből szűrted el?

Nekem a nőkről kizárólag jó véleményem van! :))

Imádom őket! :))

540. 39694c0c70 (válaszként erre: 536. - B4ca0947f4)
2011. dec. 14. 13:51

Hol olvastad, hogy leszóltam volna a tanítónőket?

Pont inkább a védelmükre próbáltam kelni, és sanyarú, sokszor esélytelen helyzetüket bemutatni. :(

539. 39694c0c70 (válaszként erre: 535. - B4ca0947f4)
2011. dec. 14. 13:46

Ha hiszed, ha nem imádnám, ha semmiben nem kellene döntenem! :))

Sajnos ezt senki nem veszi le a vállamról! :(

Annál kényelmesebb dolog nincsen, mint végrehajtani, megfogadni valakinek a döntését. :))

Semmi felelősség, ha baj van vigye el a balhét aki döntött, ha meg jól sikerült valami, akkor lehet osztozni az örömben! :)

2011. dec. 14. 13:34
:)) Hát nem tudok hozzászólni mert nem az iskolázottságról kellene szólni ennek a topiknak :))) De köszönöm mindenkinek a Jó Kívánságokat! Eddig minden jó köztünk,tényleg visszafogom magam,mondjuk nem is volt eddig miért borulnom:) Remélem nem is lesz!:))
537. b4ca0947f4 (válaszként erre: 533. - 39694c0c70)
2011. dec. 13. 20:38
Sok béna nővel találkozhattál az életben, hogy ennyire -burkoltan ugyan- de rossz a véleményed róluk.
536. b4ca0947f4 (válaszként erre: 531. - 39694c0c70)
2011. dec. 13. 20:36
A csudába! én végig arra akarok rávilágítani, hogy ez nem verseny. Mindegy hány diplománk van, vagy csak akár általános iskolai végzettségünk, mindegy, hogy ez a " kislány" (számomra az), mennyi helyesírási hibát vétett, egy a lényeg, hogy bajban volt, és segítséget kért. Igen, a lelki állapot lényegesen befolyásolja azt, aki nem sokat ír és a szókincse sem olyan kiforrott, de itt most ne ez számítson. Találok és látok helyesírási hibát eleget a hozzászólásokban,(pedig nem vagyok az általad eléggé leszólt tanítónők egyike:) de kit érdekel... hiszen itt az a lényeg,hogy mindegy ki vagy, itt mindenki egyforma.
535. b4ca0947f4 (válaszként erre: 532. - 39694c0c70)
2011. dec. 13. 20:32
:) ez tetszett, hogy nem kérnél feleségül... egy napot sem bírnánk ki együtt, ha mindenben te akarnál irányítani és nem engednéd, hogy más akarata, elképzelése is érvényesüljön.
534. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 524. - Babuci25)
2011. dec. 13. 19:28

ja,lehet,hogy erre értette,köszönöm az észrevételt,és főleg a normális stílust,és megfogalmazást.

..így persze kicsit más..


én meg megtanulok olvasni majd,ahogy doris említi,mert úgy látszik,ebből gyenge vagyok.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook