Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy lett önbizalmatok szülés után? Már a párom sem kíván. fórum

Hogy lett önbizalmatok szülés után? Már a párom sem kíván. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
32. Channa* (válaszként erre: 31. - Auróra2010)
2022. márc. 29. 09:50
Szerintem FI férje nem is tud erről...
31. Auróra2010 (válaszként erre: 30. - Andita1)
2022. márc. 29. 09:44
Nem tudom jobban kifejezni magam, de ilyen esetben, amikor az anyuka külsőleg megsínYli a szülést, a férfinek kellene hogy legyen egy kis bűntudata - hiszen az ő közreműködésével szűnt meg egyelőre bombanőnek lenni. És hogy emiatt lép le a férj ?, ez nagyon durva.
30. andita1 (válaszként erre: 24. - Alnisa)
2022. márc. 29. 09:40

Szóval semmi sem volt ragyogó, a hajam is hullott, mégsem sajnáltam magam, mert Nem.

Ettől bunkó vagyok?

2022. márc. 29. 09:39

Ami még eszembe jutott?


Ne tedd magaddal azt, hogy bő ruhákba jársz és takargatod magad.

Nyugodtan vedd fel azokat a ruhákat, amik a te méretedre valók.


Én is elkövettem azt a hibát, hogy attól függetlenül, hogy súlyban jó voltam, de takargattam magam. Csak magammal szúrtam ki.

Én március végén szültem, így amikor jó lett az idő, leggingseket hordtam és bővebb, hosszabb blúzokat.

Azt gondoltam, hogy így jól nézek ki, senki nem látja a változást.


Aztán készült egy videofelvétel....

A férjemet és a barátnőmet ekkor megkérdeztem, hogy miért engedtek ki így az utcára!?

Nagyon fel voltam háborodva, hogy képtelenek voltak szólni, hogy öltözzek fel rendesen....


Nekem ez volt az a pont, amikor változtattam. Elővettem a régi ruháimat és újra úgy öltöztem, ahogy a terhességem előtt. Innentől, ugyan úgy megfordultak utánam az utcán, ahogy régebben is, és én is jobban éreztem magam újra.


Nem tudom, hogy hány éves vagy...

Én ekkor 22 éves voltam, de nekem is eltelt néhány hónap a szülés után, hogy észbe kapjak...

28. andita1 (válaszként erre: 24. - Alnisa)
2022. márc. 29. 09:38

Ki itt a bunkó anya? Mindenki segítőkészen válaszolt, aztán FI: ez miben segít, szhar diéta, stb.

Ő most lelkileg benne van a trutyiban, de olyan mintha nem is akarna belőle kimászni.


És mielőtt megkérdezed hogy van e gyerekem. Igen, van. Az első 3 hónapban szinte semmit sem aludtam, volt hogy a gyerekkel a kezemben az ajtófélfa előtt 10 centire ébredtem fel, mert sétálás közben elaludtam. Egyedül voltam, mert a párom kiment külföldre dolgozni és 7 hónapig nem jött haza. A szülők nem tudtak segíteni, barátom nem volt mert másik városba költöztünk. A hasam és a mellem az utolsó héten lett striás és nem kicsit. Meg lehet nézni az adatlapomon a strandolós képet. Annyira szégyelltem a hasam és a mellem, hogy csak bikini alsót húztam, felül meg melltartó és top volt rajtam.

27. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 29. 09:18

Tudom én is, sokat változik a test szülés után.

De hogy nőjön önbizalmad, nézzél szét az utcán. Láthatsz végtelen ronda, akár gusztustalan kövér, akár ízléstelenűl öltözött nőt, és némelyik úgy jár-kel mégis mint egy páva. nem annyira az határoz hogy hogyan nézel ki, mert ugye nem csak topmodellek járnak az utcán. A lényeg, hogy bárhogy nézel ki, az sugározzon rólad hogy minden rendben, jól érzed magad a bőrödben.

Vannak a fent említetteknél sokkal szebb, sportosabb nők, akikről lerí hogy elégedetlenek magukkal. Ki tudja milyennek szeretnének kinézni? A viselkedésük, kisugárzásuk miatt nem vonzóak, nem azért ahogy kinéznek.

Én nem igen osztogatok tanácsot, mert kéretlenül nem illik, de most mégis azt mondom, azon kívül hogy teszel magadért ahogy tudsz, próbáld azt sugalni hogy most természetes ahogy kinézel, és jól érzed magad. nem azt mondom hogy könnyű. De...

2022. márc. 29. 08:41
Adj időt magadnak! A nem alvás borzasztóan megviselni fizikailag és mentálisan az embert. Ha majd többet tudsz aludni, az arcod is szebb lesz, és reálisabban tudsz gondolkodni. A hajhullás is el fog múlni, ahogy rendeződnek a hormonok. A szép alakhoz idő kell. Légy türelmes magaddal. Most nem ez a legfontosabb. A bezzeganyákat meg szard le magasról.
25. PöttyösPanka (válaszként erre: 24. - Alnisa)
2022. márc. 29. 08:36
Teljesen egyetértek. Ha valakinek problémája van, akkor még nekiesnek, hogy milyen szar anya, hogy nem csillámporos kacagó kéjhömpölynek éli meg, hogy hónapok óta alig aludt, a hormonjai meg őrülten tombolnak.
24. Alnisa
2022. márc. 29. 07:37

Egyébként mennyi bunkó anyuka van köztetek, pont az ilyen beszólások miatt érzik szarul magukat azok, akiknek egy nem megy így!

Persze van akinek alszik a gyerek, tök szerencsés, meg se érti mi a baja a másiknak.

Van akinek segít a párja a háztartásban, van akire a gyerek mellett még az is ott marad.

Nem gondolom, hogy ezzel a lekezelő stílussal segítenétek, inkább még mélyebbre nyomjátok a fejét a szarba........

23. Alnisa (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 29. 07:35
Ha gondolod írj rám privátban, ha szeretnél beszélgetni!!
22. Alnisa (válaszként erre: 6. - Amaunet)
2022. márc. 29. 07:34

Te szültél már gyereket? Nekem élni nem volt erőm, időm 1,5 évig, nem, hogy eleget aludni, meg enni......

Vicces amikor ilyeneket írnak néhányan.

Volt, hogy éjszaka 8x keltünk és napközben sem volt nagy alvó a gyerekem, kb 1 hónap után tudtam először főzni, mert el sem jutottam odáig.

Mondjuk szerencsére bennem sem merült fel, hogy nem kíván a férjem és nem is volt bajom magammal, lefoglalt a pici. Én kb 12-14 kg híztam, abból 10 le is ment szülésnél (de a cicik természetesen megamradta).

De az életem az első pár hónapokban a szoptatásról, tisztába tevésről és a síró, hasfájós baba cipeléséről szólt. Nekem nagyon nehéz volt az első kb 6 hónap és kb 2,5 évesen aludta át először az éjszakát a lányom.

Szóval tudom mi a fáradtság....


Fi neked azt javasolom próbáld meg magad elfogadni most ilyennek, mert szülés után 1 évig is regenerálódhat a test. Az alakodnat vissza lehet hozni, a hasad meg majd újra növésnek indul. Férjeddel beszéltél erről, hogy nem érzed magad jól a bőrödben? Lehet ő nem így látja, ahogy Te. ha van lehetősgetek menjetek el kettesben sétálni, fagyizni vagy vacsorázni egyet. Sokat tud javítani a hangulatotokon. Ne a boltozás legyen a közös program.

21. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 29. 07:33

Siránkozol,ahelyett hogy tennél a dolgok ellen.Mitől a fenekedeb ülsz és a csodát várod,attól nem leszel jobb formában...

Én alap nem értem azokat az anyukákat akik ennyire elhanyagolják magukat.3ik gyerekem fog születni,de mindig úgy alakítottam,hogy én is jól érezzem magam a bőrömben.Az hogy az embernek gyereke van,az ne haragudj de csak egy sz ar kifogàs..

2022. márc. 28. 23:47
A baba különben egészséges ? ezért minden anya tiszteletet érdemel az apától és ez szerintem bőven kompenzálja a kisebb testi hiányosságokat.
19. Amaunet (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 28. 23:39
Ok, akkor ne tegyél semmit!
2022. márc. 28. 23:31
Kedves Fiatal Anyuka! Amikor gyermeket vállalunk bizony még nem tudjuk,hogy a testünk ,hogy fog reagálni a terhességre és a szülés utáni fáradalmakra,csak azt tudjuk,hogy életünk egyik értelme ,hogy családunk gyermekünk legyen.Most fáradt vagy és elkeseredett de, ahogy látod majd felnőni a picikédet egyre több öröm fog érni és a testmozgással,életviteleddel javulni fog a tested állapota.Sajnálatos,hogy Te így éled meg a gyermeked születését,van ilyen depressziós időszak,de én ezt nem ismerem és sokan mások sem,pedig ugyan igy észrevettük magunkon a változást és mégis boldogok voltunk és vagyunk,mert teljesebb lett az életünk a gyermek által.
17. 37e1ff8723 (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2022. márc. 28. 22:30
😄
16. andi6020 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 28. 22:26
Más farkával könnyű verni a csalánt.
15. Channa* (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 28. 22:01

A torna segít egy kicsi a haslógáson, illetve a mellet is kicsit rendezi.


A mellformámmal szerencsés vagyok, mert bár az is csíkos lett, ahogy a hasam, de még így közel 55 évesen is simán lehetek melltartó nélkül csak pólóba, mert bár lóg egy kicsit, de a formája miatt nem látványos;)


A striák mindenhol megmaradnak, de elhalványodnak, de ehhez idő kell.


A hajam szép marad szülés után is, nem hullott, nem volt karikás a szemem, csak kicsit fáradt volt az arcom úgy 2 hétig.


Nekem a derekam ment tönkre, így szülés után sokáig nem tudtam rendesen kiegyenesedni és nagy fájdalmaim voltak évekig.


Fel a fejjel! Midnen rendben lesz, majd hozzá szoksz az új testedhez.

14. Panna07 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 28. 21:59
Igen, a sok alvásos tanácsot el lehet küldeni a …-ba, újszülött mellett nem a sok alvás az általános. Anyatejes a babád? Csak azért kérdezem, mert a diéta nem tesz jót az anyatej termelődésnek, lehet tőle kevesebb. Valamennyi has lógás szerintem normális szülés után, nekem egy kicsit ernyedt volt a bőr, de aztán visszaállt a régire. A bőr nem tud olyan gyorsan alkalmazkodni.
13. Nini79 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 28. 21:37
Én nem húznám be, az biztos. Ha nem tisztel s szeret amiért megajándékoztam egy gyermekkel, akkor miről beszélünk? Csak addig vagy jó, amig csini vagy? Ha szeret elfogad így, te pedig próbálj meg krémeket a striákra,meg stb.. Nézz utána.
12. Nini79 (válaszként erre: 3. - Pteri)
2022. márc. 28. 21:34
Na ezt írtam én is. Ott a pont. :)
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Nini79)
2022. márc. 28. 21:33
De szeretem ezt a kiadnám az útját... Aztán a gyakorlatban meg minden nő behúzza fülét-farkát.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Amaunet)
2022. márc. 28. 21:32

A diéta és a mozgás hogy segít a striákon, karikás szemen, lógó mellen?

A megfelelő mennyiségű alvást beszéljétek meg a gyermekemmel.


Most életmódváltásban vagyok, edzek naponta 20 percet, undi diétás szhart eszek, jelenleg ennyi a kapacitásom. De ez még nem szünteti meg a lógó hasat, mellet, karikas szemet, hajhullást.

9. Nini79 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 28. 21:29
A férjednek el kellene fogadnia, úgy ahogy vagy. Ha szeret... Nálunk sosem voltak ilyen gondok. Bár nem is kellett stresszelnem. Nem szedtem fel szinte semmit, hasam hamar lement. S nem lógó. A férjed az, akinek melletted kellenne állnia s felnéznie rád,hogy szültél egy gyermeket.Nálunk legalábbis így volt. Ilyenkor türelem kell. Te szültél egy gyermeket, megváltozott a tested, idő kell mire visszaállsz, de ha ő ezért nem kíván, én biztos kiadnám az útját...
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Pteri)
2022. márc. 28. 21:29
Jó neked.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Bichi)
2022. márc. 28. 21:28
Nem híztam, de nagy volt a hasam, a babám is nagy volt.
6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 28. 21:23

Ha már ilyen szépen körvonalaztad, leírtad, hogy mivel vagy elégedetlen, akkor el lehet kezdeni felépíteni a stratégiát, hogy milyen módszerekkel változtathatsz rajta.

Diéta, mozgás (nem a háztartási munka), megfelelő mennyiségű víz és alvás, megfelelő mennyiségű és minőségű étel. Összességében egy életmódváltáson.

Ha jönnek az eredmények épülni fog az önbizalmad is.

2022. márc. 28. 21:11

Az, hogy szülés után csökkenjen az önbizalmam, fel sem merült bennem, hogy nekem kellene korrigálnom magam azután, hogy a férjem ill. az egész család örömére szültem egy stramm babát. Narancsbőröm nem lett, szerintem nem is hiztam, sosem voltam hizásra hajlamos és fiatal is voltam, a hajammal sem volt probléma de ismerős köreimben fel sem merült hogy szülés után kevésbé lennének kivánatosak a nők. Mondjuk ez a téma

nem is foglalkozatott, 30 év után most hallottam ilyesmiről először, és inkább az a szóbeszéd járta, hogy szülés után megszépülnek az anyukák. én is jobban néztem ki valamivel, mint előtte.

Lehet hogy te - azaz az F I is csak képzelődsz, vagy túlparázod az egészet.

4. Channa* (válaszként erre: 2. - Bichi)
2022. márc. 28. 20:59

Ez a lógóhas egy érdekes dolog. Gondolom FI-nek hasonlója van, mint nekem.


Sokat híztam, de szinte minden lement. A terhesség előtti farmerszoknyámba és pólomba, dzsekimbe mentem haza, csak nem volt annyira lezser, ahogy én szeretem.


Nem vagyok egy puha alkat, de a hasam alja azóta is fura, pedig nem nagy, de van két kis hurka úgy vakbél tájon mind a két oldalon, mintha kidudorodna valami, de még bikiniben sem látszik.

A férjemet sem zavarta sosem, és a ruhák alatt sem látszik.

Nem tudom, hogy mitől lett. Egyik barátnőm mondta, hogy ha zavar, akkor csináltassak kis hasplasztikát, de szerintem, csak olyan van, ahol ketté vágnak...


Tehát FI arra gondolhat, hogy megereszkedett a hasa, mint egy kötényhas, de ugye ha kicsi a has, akkor még sem az, vagy igen?

2022. márc. 28. 20:38
Én is lepusztult voltam, hullott a hajam , fàradt voltam, de a pàrom úgy szeretett mint előtte, sőt sokkal jobban, mert szültem neki gyerekeket, akiket imàdott. Így bennem fel sem merült ilyen kérdés.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook