Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogy lehetne eltávolítani a hűtlen élettársat? fórum

Hogy lehetne eltávolítani a hűtlen élettársat? (beszélgetős fórum)


2020. dec. 22. 07:42
Borzasztó, hogy ennyien megakarnak és nem tudnak megszabadulni a társuktól. Szörnyű lehet így élni.
2020. dec. 22. 07:05

"Ki volt az oka a viszony megromlásának?"


Az még számít? Úgy tudom már rég nem foglalkoznak vele és nem tesz hozzá semmit az ügyhöz. De lehet, hogy nem így van.

27. Napsugár8 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 22. 06:57

Nem azt mondtuk, hogy most kezdj komoly párkapcsolatot, hanem hogy szervezz be egy jó ismerőst, rokont, akit beavatsz a dolgokba, és "eljátszátok" hogy ti össszetartozók vagytok!


Másrészt, azt mondod, felajánlottad neki, hogy kifizeted a részét. Miért nem léptél már ez ügyben konkrétan??? Ezt ügyvéd előtt kell lebonyolítani. Tedd az ügyvédnél letétbe az összeget, az ügyvéd küldjön neki hivatalos értesítőt, mikor lesz a dolog lebonyolítva. Az ügyvédnek azt is tudnia kell, amennyiben nem jelenik meg, milyen tovább lépési lehetőségek vannak.



Tudomásom szerint mint többségi tulajdonosnak, jogod van eladásra meghirdetni a házat, ebben az esetben őneki, mint társ tulajdonosnak "elővételi joga van".

Amennyiben nem él a lehetőséggel, és a letétbe helyezett összeget sem veszi át... kényszer-kilakoltatás? és hasonlók jogi feltétele???? Az ügyvédnek tudnia kell. Ne hiába fizesd, tegye a dolgát...

26. Amaunet (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 22. 04:52

"Többször mondtam már neki, hogy kifizetem, egyezzünk ki. Azt szokta válaszolni, jó, akkor majd rendezi az életét."


Elé kell rakni az adásvételi szerződést, benne a kiköltözésre vonatkozó dátummal.

Ha ezt követően sem távozik, akkor kirakhatod a hatósággal is.

25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 23. - Birebora)
2020. dec. 21. 20:19

Ha leteszi a pénzt akkor is, ha nem akar nem megy. Egy albérlőt nem lehet kitenni a lakásból, még akkor sem ha nem fizet, csak hosszú pereskedés után.

Nagyon nehéz ez. Ha letette a pénzt akkor már könnyebben tud intézkedni az ügyvéd is.

De lehet nem is tudja kifizetni, akkor meg csak költi az ügyvédekre a pénzt, ölik egymás idegeit, de lehet csak a sajátját. Vannak kilátástalan helyzetek.

Így meg nem is tudunk semmi okosat, fogalmunk sincs 4-5 mondatból ki volt a hibás. Ki mennyit vitt ebbe a kapcsolatba, mert vihetett a nő 60 % összeget, a pasi 40%-ot, de nem tudhatjuk, közben mennyi munkája van a pasinak benne, ki vitt haza több pénzt? Ki volt az oka a viszony megromlásának? Nem lehet okos az ember egyik felet meghallgatva, aki ráadásul a sértettfél is a sajátszemszögéből.

24. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 21. - Channa*)
2020. dec. 21. 19:42
Nem tisztességes módszerre gondoltam, ami meg törvénytelen.
23. birebora (válaszként erre: 22. - Kisj)
2020. dec. 21. 19:25
Ki kell fizetni és akkor nincs ott keresni valója.
22. kisj
2020. dec. 21. 19:20

Ha tulajdonrésze van a házban és nem akar sem elmenni, se azt hogy kifizesd nem tehetsz semmit.

Ebben a buliban csak az ügyvéd jár jól

21. Channa* (válaszként erre: 19. - 9b10f3d7ff)
2020. dec. 21. 18:43

"ha valaki nem akar elmenni a közöstulajdonból, maximum nem tisztességes"


Miért nem tisztességes?

20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 18. - Birebora)
2020. dec. 21. 18:09

Alku kérdése kinek a nevére kerül. Nem kötelező a közös tulajdon. Vannak helyzetek, amikor az egyik fél nem akarja, hogy a nevén legyen bármilyen ingó, vagy ingatlan vagyon.

Lehet hátsószándék, de lehet a törvény nem ismerete is.

19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 21. 18:06

Az, hogy mondod, pusztába kiáltott szó. Tedd le ügyvédnél az összeget, hátha akkor lép, rendezi az életét.

Mivel tulajdonrésze van benne, hülye lenne csak úgy, mint a filmekben fogni a bőröndjét és angolosan távozni.

Erre nincs okos ötlet, ha valaki nem akar elmenni a közöstulajdonból, maximum nem tisztességes.

18. birebora (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2020. dec. 21. 18:05
Az, hogy történhet meg? Ha valamiben tulajdonos vagyok vagy tulajdonrészem van, hogy nem kerül rá? Az ügyvéd nem intézi automatikusan? Az adásvételi szerződésnek lényeges eleme, nem?
2020. dec. 21. 17:56

Többször mondtam már neki, hogy kifizetem, egyezzünk ki. Azt szokta válaszolni, jó, akkor majd rendezi az életét. Semmit nem lépett. Új pasival kapcsolatban: Sajnos nincs, és félő, így kisebb is az esély, hogy legyen. Kinek kell egy nő komoly párkapcsolatra, aki együtt lakik az exével?

esetleg nincs valami okos ötlet, amit mondhatnék neki, hogy az eszére hassak? Elkerülhetném a hosszas hivatalos procedúrát, a sok költségről nem is beszélve.

16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
2020. dec. 21. 17:45

Az, hogy erről mit gondolsz és mi a valóság, sajnos köszönőviszonyban sincs. Vagy néha hála istennek, hiszen ha az apánkról, fiainkról van szó, nem biztos, hogy ugyanez lenne a véleményünk.

Kitenni, csak akkor lehet valakit, ha a szomszédok is tanúsítják, hogy nem él ott az illető, valamint az utolsó gatyáját, iratát, csavarhúzóját elvitte a lakásból. Legalábbis a mi kerületünkben nem lehet kijelenteni csak úgy valakit, főleg nem, ha tulajdonrésze is van az ingatlanban.

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Levarosbukta)
2020. dec. 21. 17:42
Ha, rajta van. Nem minden esetben előrelátóak az emberek.
14. levarosbukta (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2020. dec. 21. 17:36
Nem kell bizonyítani, a tulajdoni lapon rajta van kinek mennyi tul.hányada van az ingatlanban.
13. Bless the child (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
2020. dec. 21. 17:32
Miért kellene az ügyvédet noszogatni? Bíróságra van adva az ügy. Gondolom a covid miatt is húzódik minden.
12. Napsugár8 (válaszként erre: 11. - Semleges)
2020. dec. 21. 17:04
Vagy soha nem is szerette, csak lakhatási lehetőséget udvarolt ki magának a kevéske pénzéből.
11. semleges (válaszként erre: 10. - Napsugár8)
2020. dec. 21. 17:02
Szerintem nem érdekelné a pasit. Aki idáig eljut, hogy nyíltan barátnőzik és 4 éve nincs közöttük semmi az már nem szereti a társát.
10. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
2020. dec. 21. 16:58
Egy olyan alaposan kigyúrt, testes, izmos "barátot" kellene szerezni, bemutatni. Ha még nem is lakna ott, de esetenként elmenne és késő estig maradnátok a hálóban, hogy ott csak tv-t néztek, vagy mi más egyéb is történik, azt bízd az élettársad fantáziájára. :))
9. fincsi5 (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2020. dec. 21. 16:49

Kicsit vitatom az álláspontodat.


Senkit nem lehet kitenni.../résznél/


Ő nem teheti ki a csaló, elhidegült párját, az állam meg utcára tehet gyerekes családokat?!


Nyugodtan tegye ki! Akár úgy, hogy megfélemlítésben tartja egy szekrényajtó baráttal.

2020. dec. 21. 16:42
Persze legegyszerűbb lenne eladni az egészet egyben, és a kapott árat 60-40 %-ban megosztani egymás között.
2020. dec. 21. 16:24

Egyrészt az ügyvéd urat is meg kellene egy kicsit noszogtatni.

Másrészt ki kell mérni, hogy az épületből a 60-40 % műszakilag mettől-meddig tart.

Volt már olyan, hogy egyszerűen egy családi házat leválasztottak, külön kapubejárót csináltak, a tulajdonhányadnak megfelelő arányban. Akkor nem kell kifizetned.

Ha kijelölitek, hogy a leválasztásig melyik helyiségek az övé, és melyek a tied, a saját részedbe költöztess be egy hapit (lehet ez egy régi barát, vagy valamelyik általa nem ismert rokont) és azt mondani neki, hogy ő az új barátod. Szóval olyan helyzetet teremteni neki, hogy ő maga is azon legyen, mielőbb lépjen valamerre.

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 21. 16:18

Éli az életét, én meg csak poshadok itt.


Ne poshadj, éld te is az életed. Attól, mert nem költözik el, lehet tartalmas kapcsolatod neked is.

Már említették itt, ki kell fizetned. Független értékbecslővel fel kell értékeltetni a lakást és, ha tudod bizonyítani tényleg csak 40% a pasi tulajdona, rakd ügyvédiletétbe a pénzt, és hivatalosan így kérd fel, hogy hagyja el a lakást.

Senkit nem lehet csak úgy kitenni , hogy önként és dalolva hagyjon ott mindent és menjen isten hírével!

2020. dec. 21. 16:09
Mit mond, ha kifizetnéd, elmenne?
4. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 21. 16:04
Fizesd ki a rèszèt ès menjen a bùbànatba...
3. fidel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 21. 16:02
Keress egy nagydarab,értelmes jóképü pasit és költöztesd oda a Te 60% tulajdonodba!
2020. dec. 21. 15:59
Kifizetnéd a házból?
2020. dec. 21. 15:57
Az élettársam és köztem 4 éve semmi nincs, az idők során lett egy barátnője. Nem szeretjük egymást, van egy lányunk, mindent tud, szeretné, ha vége lenne ennek az áldatlan állapotnak. Szeretném, ha elköltözne innen, de nem hajlandó. Próbáltam már szépen is, csúnyábban is beszélni vele. Éli az életét, én meg csak poshadok itt. Szeretnék én is új életet kezdeni, 46 éves vagyok, hátha lehetnék még boldog. A ház közös, 60-40 % a tulajdonrész, az én javamra. Az ingóságok zöme az enyém. Ősszel elmentem ügyvédhez, beadtam a keresetet közös tulajdon megszüntetése címen, de nem tudom, mikor lesz vége z egésznek, lehet, hogy évekbe telik. Segítsetek, kérlek, hogy tudnám rávenni, hogy elmenjen önként?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook