Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy lehet védekezni a konyhai molylepke ellen? fórum

Hogy lehet védekezni a konyhai molylepke ellen? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
45. spatifillum (válaszként erre: 44. - Spatifillum)
2008. aug. 26. 09:45

...mármint az öngyilkos molylepke jelöltek:)

Bosszús voltam legutóbb. Hiába volt nylonzacskóban a búzadara és a liszt, rövid időn belül "megmolyosodott":S

Az egyik zacskón voltak "szúrások", a másikon nem.

2008. aug. 26. 09:43
Sajnos nálunk a kamraablakon nincs szúnyogháló, szerintem ott is berepülhetnek...olyan kamikaze vagy mi:)
43. annaluca (válaszként erre: 42. - Cszsuka)
2008. aug. 26. 08:00
Ha kapsz valami tuti tippet, oszd meg velem is légyszi.
2008. aug. 26. 06:27

Sziasztok!

Nekem is sok a bajom a molyokkal, de még megoldást eddig nem találtam. Azt hittem, ha kipakoljuk a spájzot és MÉSSZEL kimeszeljük, akkor eltűnnek. Két hétig nem is voltak. Az egész lakás tele van velük, hiába veszek molygyűjtőt, molyirtót, stb. Kéthetente ától cettig átnézem a spájzot és mindig van mit kidobnom.

A levendula is csak átmenetileg használ.

Mit tehetnék?

Egyszer az apró vöröshangyák, amit panelhangyának neveznek, özönlöttek el bennünket. A falból is hangya jött. Befészkeltek a ruhásszekrénybe, a liszt és a zsemlemorzsa közé, a cukrot sem kímélték. Felhívtuk a méreggyártó céget és tőlük kértünk tanácsot. Akkor sikerült kiirtani. Még a filteres teafőzőnek a víztartójából is mosolygott ránk néhány.

Azt hiszem, megint telefon lesz a vége...

2008. jún. 15. 17:45

Nálunk is rengeteg a molylepke. Én mind a kétféle csapdát vettem, minden helyiségbe akasztottam. Mindenhol ragadtak bele, legtöbb a konyhában. Nem találom én sem a fészket.

Az esti torna abból áll, hogy csapkodjuk a lepkéket4

2008. ápr. 23. 21:11

Az az érzésem, nekem kell molyirtót venni!

Jó drága bolt van a közelben!

39. Livia38 (válaszként erre: 38. - Spatifillum)
2008. ápr. 23. 18:25
: ))) ne kiméld a bünbakot sem, Ö takarit, punk-tum, de hogy reagál,- azt még nem tudom (?) lehet olyan mérges lesz az összes moly megijed azt uzsgyi a szomszéd kertjébe. : ))))
38. spatifillum (válaszként erre: 37. - Livia38)
2008. ápr. 23. 14:50

De, sajnos:(

Csíkos hátúis meg sima is, ahogy 'szti írta:(

Gyanítom, hogy teljesen fel kellene takarítani a diófák alját is a kertben. De! Nagyon dühös vagyok (nem tudom leírni sem, hogy mennyire).

Nem fogom egyedül ellátni a "molyok baját":Z

Először a férjemmel kezdeném.

Xarik az egészre, én pedig nem fogom neki az "eltakarítónőt eljátszani"!

Mindig kitalál valami "agyament" baromságot és soha nem törődik a következményekkel:Z

2008. ápr. 19. 21:43
sehol, egy molylepke ???
36. Livia38 (válaszként erre: 35. - Fe6fe7671f)
2008. ápr. 10. 21:36
: DDDDDDD ez jó! ; )
2008. márc. 31. 11:29

Tudjátok, hogy mit énekelnek a molylepkék a szekrényben?

"EDDA BLUEST"

2008. márc. 31. 11:27

Mivel panelban lakunk ezért a diót úgy szoktuk, hogy megpucoljuk, és légmentesen zárható dobozban rakjuk be a hűtőbe. Néhány kilót darálva is be szoktunk rakni.


A babot, borsót is ott tárolom (biztos, ami biztos).

2008. márc. 31. 11:25

Nekem van ám új ruhatáram! Mert ezek a szemetek megettek mindent. Nem nagyon jártam abban a szobában, ahova a téli - nyári ruhákat zsúfoljuk, hát volt meglepi! Még a műszálat is eszik!


De jött a levendula! Valami illatosított fadarabok lehetnek, de két nap múlva sehol egy röpködő sem! Persze minden ruhát KIDOBTAM, és a maradékot KIMOSTAM (nem volt nehéz), a szekrényeket hypóval kimostam és úgy hagytam megszáradni.


A konyhában is néha előjön egy-kettő, de rájöttünk, hogy a macskaalomban, és a száraz macska-kutyakajában vannak. A boltból hozzuk őket haza.


Ha ki van szúrva a zacskó a boltban, akkor azt ne vedd meg!!! Lehet borsó, bab, lencse, rizs, macska-, kutya szárazeledel, sőt a vegetában is találtam. Mivel műanyagot is esznek, bármiben bent lehetnek.

Nagy meló eltüntetni őket, de itt az alkalom a szanálásra!!!

32. 'szti
2008. márc. 31. 11:00

a zsizsik az bogááááááár, van neki ormánya

a moly meg lepkeeeee

:-))

31. e71af41436 (válaszként erre: 29. - 9778ca1817)
2008. márc. 31. 10:59
neeem,az egy másik konyhai dög.az olyan feketés kicsit gömbölydedes hátú,a moly,pedig olyan moly formátumú. :)
30. e71af41436 (válaszként erre: 28. - Emrus)
2008. márc. 31. 10:56
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
2008. márc. 31. 10:55
szerintem a "konyhai molylepkét" zsizsiknek hívják, ami szép lukacsosra kajálja a babot
28. emrus (válaszként erre: 24. - E71af41436)
2008. márc. 31. 10:38

Hát az én ismereteim szerint is a szú rágja a fát, de ha felnyitottam a kenyértartót kiröpült a moly viszont nem láttam egy kukacot sem, de csupa lik a kenyértartó rács.

No, meg az sem mindegy ugye, hogy milyen szúról

van szó: más ugye a puha fa szú

és más ugye a kemény fa szú.

2008. márc. 31. 10:11
egyébként nálam az a csapda vált be ami bábolna bio és a lapocskán feromonszag van.2 adagot használtam el,azóta nincsenek a konyhában molyok.
2008. márc. 31. 09:37

Tiszta horror, farágó molyok?!:)

Emrus, ha telne nercbundára, akkor sem vennék (a férjem meg egy skót nem kapnék tőle), mert állatvédő típus vgyok:)Nincs zár a szekrényen, olyan ütközésig nyomós, csak az ütköző nem funkcionál:)

'Szti,mennyit pofáztam a férjemnek, hogy ne ültessen 2 diófát, elég nekünk 1 is. Egyébként sem rajongunk a dióért.

Esztella, nem találtam eddig a feltételezett "molyjáró" helyeken semmit:)

2008. márc. 31. 08:28
Meg kell nézni a konyhaszekrényben van e valami amin elszaporodtak a molyok.
24. e71af41436 (válaszként erre: 20. - Emrus)
2008. márc. 31. 07:23
a fát a szú rágja :)
23. 'szti (válaszként erre: 20. - Emrus)
2008. márc. 31. 06:41
a rácsot???? moly???
22. 'szti (válaszként erre: 19. - Spatifillum)
2008. márc. 31. 06:40
hűtőben? az valami perverz lehet :-) vagy te eszkimó molyokat tenyésztesz? amíg van dió, sajna nem fogsz szabadulni tőlük, mert nem látod hova raknak petéket a kis szemétládák
21. emrus (válaszként erre: 19. - Spatifillum)
2008. márc. 30. 21:42
Ne sajnáld már tőlük azt a nercbundát valamiből nekik is élni kell.
20. emrus
2008. márc. 30. 21:41
Nálam a kenyértartót ették meg, a kenyértartó rácsot, kell helyette csináltatnom másikat ilyet még nem láttam, hiába mostam le mindíg találtam benne.
19. spatifillum (válaszként erre: 18. - 'szti)
2008. márc. 30. 21:19

'szti, még nem néztem meg a molyokat közelről. A múltkor egy a hűtőben dekkolt:)

Szóval az almamoly nem tud kárt tenni a ruhásszekrényben? Sajnos a szekrény rosszul záródik, nem szeretnék meglepődni:(

Sajnos még mindig van egész diónk.

18. 'szti
2008. márc. 28. 06:36

a levendula a ruhamoly ellen hatásos, a konyhai molyok körberöhögik

a két moly kicsit más: a ruhamoly értelemszerűen ruhát zabál, leginkább gyapjút, de a maiak már műszálast is (én ledöbbentem, de tény), szóval a ruhamoly tiszta ezüstszínű, a konyhai moly hátán keresztben van egy sötétebb szürke csík - ellenük a csapdán kívül csak a minden kidobása és alapos átmosása segíthet

2008. márc. 27. 19:53
A moly az mindent vagy majdnem mindent megrág arra gondoltam nem lehet az hogy én vagyok az aki mindent megrágok a molyok meg csak szinbolizálják ezt??? tudom hülyeségnek hagzik, de ha nem tudom öket évekota kiirtani akkor valami egészen más magyarázat van rá. (?)(!)
2008. márc. 8. 12:17
Nálam még nem volt ,de a levendula az biztosan jó ,mert több helyen olvastam róla .
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook