Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogy lehet motiválni egy 18 éves kamaszt? fórum

Hogy lehet motiválni egy 18 éves kamaszt? (beszélgetős fórum)


1 2
19. 2a69f78972 (válaszként erre: 18. - 97f33311ff)
2012. febr. 25. 18:59

Azt veszem ki a soraidból, hogy még nem 18 éves, hanem jóval kevesebb.

Szerintem halasszuk ezt a beszélgetést arra az időre, ha már elmúlt 18.

18. 97f33311ff (válaszként erre: 16. - 2a69f78972)
2012. febr. 25. 18:46
de van, de nem szeretném úgy nevelni, hogy 18 évesen döbbenjen rá, hogy semmit se tud kezdeni magával. Azért durva dolognak tartom, hogy a topik indítót csak most aggasztja a "felnőtt" gyereke sorsa, akkor kérdés, hol volt az előtte való években? Nem mindenki szorul rá az ilyesmikre, de mondjuk már jóval előbb elküldhette volna akár diákmunkára, sportolni, beszélhetett volna már vele sokkal fiatalabb korában az életcéljairól, adhatott volna ötleteket neki, nem csak hagyni szórakozni. Nyugodtan megkövezhettek a hozzászólásomért, de nem hiszem, hogy itt most arról van szó, hogy 18 évesen nem tudja eldönteni mit tanuljon, hanem semmi sem érdekli bizonyos dolgokon kívül.
17. 2a69f78972 (válaszként erre: 14. - Fuvallat71)
2012. febr. 25. 18:37

Képes leszel!

Bár az első ősz hajszálaidat ekkor fogod megszerezni :)

16. 2a69f78972 (válaszként erre: 8. - 97f33311ff)
2012. febr. 25. 18:35
Neked nincs gyereked ugye?
15. andi6020 (válaszként erre: 8. - 97f33311ff)
2012. febr. 25. 18:29
Okos(kodó)
14. Fuvallat71 (válaszként erre: 13. - 2a69f78972)
2012. febr. 25. 17:56

Jó Neked:)))

Én állandó félelmekkel élek: vajon képes leszek Őt, Őket "föld-körüli" pályára állítani? Vagy a világ ellenem áll, és elveszi Őket? Ezeket a kérdéseket csak az képes átérezni, aki éppen benne van, vagy már túl van rajta...

De igen, talán a legfontosabb: megőrizni a jó viszonyt a gyermekünkkel!!! Egy kedves kolléganőm mondta ezt, aki már megjárta a hadak útját a fiával...

2012. febr. 25. 17:34

[link]


Hát először nekem is furcsa volt a cím, mert én is úgy éreztem, hogy egy 18 éves nem kamasz.

De a Wikipedia megcáfolt, sőt kijelenti, hogy ez a fiúknál még kitolódhat.

Egy felnőtt fiú anyjaként sem tudok a kérdésedre válaszolni, mert ez nagyon kemény időszak, különösen a szülő számára.

Mivel lehet motiválni? Hát mindegyik más, ezért erre sajnos neked kell - mint a gyerekedet legjobban ismerőnek - megtalálni a megoldást.

Viszont arra nagyon kell vigyázni, hogy milyen eszközökhöz nyúlsz, mert ez az az időszak, hogy végérvényesen el is távolíthatod magadtól.

NEM IRIGYELLEK és hálát adok a Jóistennek, hogy én már túl vagyok rajta !!!:)

2012. febr. 25. 17:26

A neten vannak jó tesztek,amik segítik kitalálni,hogy milyen,az érdeklődésének megfelelő sulik és munkák vannak. Jó móka együtt kitölteni és megvitatni,hogy melyik miért (nem) jöhet szóba.

19 évesen én sem tudtam mihez kezdenék szívesen. Azóta 26 évesen egy diplomám és két OKJ-m van. Bár nekem a szüleim azt mondták,hogy mindegy mit tanulok,csak tanuljak. Sőt, suli mellett végig dolgoztam is. :)

11. Fuvallat71 (válaszként erre: 1. - Peggy Ruth Carpenter)
2012. febr. 25. 16:54
Miben ügyes egyébként?
10. 2c8b615588 (válaszként erre: 1. - Peggy Ruth Carpenter)
2012. febr. 25. 16:42

Ez még nagyon sokat változhat, fel a fejjel :)Ha van esze, akkor meg valószínűleg jó irányba alakul majd. TV? Lehet,hogy a médiában fog majd elhelyezkedni. Zenehallgatás? Lehet,hogy együttest alakít majd (és nyugtatásra is kiváló a zenehallgatás). Az olvasás meg...örülj,hogy legalább olvas, még ha vámpírost is. Manapság az megy csodaszámba, ha valaki kézbe vesz egy könyvet.


Sajnos munkája akkor sem biztos,hogy lesz (elsőre, sokadjára), ha színjeles lenne mindenből, és határozott elképzelései lennének a jövőjét illetően.


Ha vannak dolgok, amiben - ahogy írtad - ügyes, akkor azokra kell helyezni a hangsúlyt. Szakmát adó tanfolyamra is elmehetne (akár munkaügyisre is, ott sokmindent támogatnak - még),ha nem akar, vagy nem tud felsőoktatásba menni.

9. Fuvallat71 (válaszként erre: 7. - Annette)
2012. febr. 25. 16:33

Szó nincs általánosításról...szerintem...viszont - bár valószínűleg érdemes visszatekinteni, mit csináltak rosszul a szülők - el kell fogadni, hogy márpedig ilyen tipusú gyerekek vannak. Egy anyának gyerek a 18 és a 19 éves is. Akkor is, ha 18 évesen még nem tartja el magát.

Amit írsz, az olyan, mintha egy egészséges ember azt mondaná egy betegnek: Nem értem miért vagy beteg..nézd, én milyen egészséges vagyok...

bocs az őszinte véleményért...egy lélekben 18 éves, egyébként 40 éves, két fiús anyukától, aki 18 évesen egyébként abszolút önálló és megbízható volt...

2012. febr. 25. 16:31
Én nem értem azokat, akik emiatt panaszkodnak, hogy ilyenné vált a gyerek, és nincsenek álmai, elképzelései. Nem most kéne siránkozni, hogy mit csinálj a gyerekkel, hogy motiváld, hanem ott kellett volna vele lenni a kezdetektől, és tanítani, irányt mutatni, nem hagyni egész nap zenét hallgatni, vagy a tv előtt tespedni. Ez a baj a mai fiatalok többségével, nincsenek céljaik, mert elhülyültek a szülői következetesség, és a világ ferdülése következtében, és a régi értékeket már nem is ismerik, csak azokat, ami a fiatalok körében a trend: pia, nők, pasik, szex fűvel-fával, bulizás, naplopás és a nagy semmi.. hát ezek után ne is csodálkozz, hogy ilyen lett, 18 évesen meg már kevés vagy ahhoz, hogy változtatni tudj rajta, azt majd a nagybetűs élet megteszi helyetted.
7. Annette (válaszként erre: 6. - Tulipfairy)
2012. febr. 25. 16:18
Azért szerintem ez már nem a kamasz kategória, pl én is egyetemre járok, albérletben lakom és magamról kell gondoskodnom. Nem örülök ha általánosítanak ezzel kapcsolatban. Tény, hogy a fiúk később érnek, de nem mindegyik jár folyamatosan bulizni és csajozni, valamiért ők mégis másképp viselkednek...
2012. febr. 25. 16:15
Ilyenek a kamaszok, még szép, hogy a buli érdekli őket. Meg a csajozás, pasizás. Szabadnak akarják érezni magukat. De ez szép lassan majd megváltozik. Viszont, ha elkezdtek megtiltani dolgokat... hát nem lesztek jó viszonyban.
2012. febr. 25. 16:12

Én is 18 vagyok, szintén nemsokára 19 de az ilyet én sem értem egyszerűen... Nekem is van olyan ismerősöm akit nem érdekel szinte semmi, viszont ezeknek a szülei sem figyeltek rájuk mindent megengedtek nekik stb...

Ti hogyan, milyen szabályokat szem előtt tartva neveltétek eddig őket?

2012. febr. 25. 16:12

Ha esetleg visszaemlékeztek korábbi évekre, 15-16 éves koruk körül sem volt a fiúknak hobbijuk, álmuk, vágyuk? Talán ha volt ilyen, elő lehetne bányászni és megpróbálni erősíteni, esetleg megteremteni a feltételeket, körülményeket...

Hm? Csak egy tipp...de azért nem véletlenül írom.

Az én fiam a 16. évében van. Zenésznek neveltük, felvették zeneművészeti sazkközépbe, de nem állt meg a lábán, olyasmit csinált, ami miatt kirúgták. A DJ-zés viszont mindig érdekelte. Nehezem emészettük meg, hogy felrúgta a sok éves munkát, de most boldognak, nyugodtnak látom, mert azt csinálja, amit szeret, és csak annyit, amennyit bír. Ezért mi erre fókuszálunk, és ebben segítjük. Másrészről nehéz lehet megélni, amit írsz/írtatok, 19 éves gyerekekkel. Csak remélem, hogy nem kerülünk hasonló helyzetben. Én mindenesetre köszönöm, amit írtatok, mert arra öszötökél, hogy figyeljek rá, hogy a Fiamnak ébren tartsuk az érdeklődését, éberségét, a hobbija iránt.

2012. febr. 25. 16:11

18 éves, az mióta kamasz?

19 évesen meg már pláne.... :S


Lehet most még ezekkel el van, de később megérik... A lányok amúgy is korán érnek, a fiúk meg később... :)

2012. febr. 25. 15:59

Teljesen megértelek , ugyan ebbe a cipőbe járok :(

Mindenhogy megpróbáltunk Rá hatni .

Szép szóval , tiltásokkal , semmi sem használ .

Lassan 19 éves és olyan mintha sz.rna a világra .

Rossz nézni , és tehetetlennek érzem magam .

csak a buli , délután kettőig alszik ..

Gőzöm sincs mi lesz belőle :(


Az orvosunk szerit a szülőknek TÚL KELL ÉLNI A KAMASZKORT ..

2012. febr. 25. 15:53

Hamarosan 19 éves kamasz fiú, akit alig érdekel valami. TV, zene hallgatás, könyvek (persze a vámpíros féle, stb.).

Pedig nem buta, sőt van esze, és vannak dolgok, amiben ügyes, de semmihez nincs kedve a felsoroltakon kívül. Féltem, hogy mi lesz vele később, hogy fogja befejezni a sulit, hogy lesz munkája..

Ha van valakinek hasonló területen tapasztalata, elért sikere, vagy csak ötlete, szívesen fogadom, hátha valami beválik.

Előre is köszi.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook