Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy lehet kötelező egy védőoltás, ha halált okozhat? fórum

Hogy lehet kötelező egy védőoltás, ha halált okozhat? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2008. jún. 11. 22:11

Dimerkapto-borostyánkősav. Nehézfémkivonásra használják. DE! Nem csak magában. Egyedüli kontroll nélküli szedése TILOS!

A Homeopátia az más.

Az a jobbik megoldás, és egyben a humánusabb is, meg jobb is.

Hajrá! Csak javasolni tudom.

Sok sikert!


Röpcsike.

543. Talian35 (válaszként erre: 542. - Ropcsike)
2008. jún. 11. 20:35

Köszi :-) Igen milyen igaz hogy ha a kalcium beépül akkor a higany meg miért ne?

Mi az a DMSA? Nekem vmi homeós cuccot mondott hogy azt kell szednem hogy kiürüljön a higany. Nem tudom a nevét, csak megbeszéltük hogy milyen ütemben haladunk. :-) A cikket elolvasom most úgyis érint :-)

2008. jún. 11. 20:32

A nehézfém kiürül. A sima szervezetből. DE! Azt nem mondják el, hogy ugyanúgy ahogy a Kalcium, meg más egyéb anyag beraktározódik a szervezet raktárába, a csontokba!

Ugyanis ha, DMSA, tablettával meghajtjuk, utána mindjárt mérhető értékekben ürülni kezd.

Mert ugye, ha kiürült volna, s már nem lenne, akkor honnan a csudából jönne?

Ugyanúgy a honlapon (amit említettem) a mérgezés rovatban van egy cikk Dr. Csiszárral, aki magyar fogorvos! Olvassd el!


Röpcsike.

541. Talian35 (válaszként erre: 540. - Ropcsike)
2008. jún. 11. 19:56

Szurkolok :-)

Persze hogy tudom hogy nem tud mit mondani, de legalább izzadjon egy kicsit :-)


Amúgy meg jöttek a süket dumával hogy a higany ürül ám 2 hét alatt....múlt héten voltam a fogdokinál hogy kiszedessem végre a higanyos töméseket, aztán kérdeztem tőle hogy most akkor ürül vagy nem, szegény majdnem leesett a székről, hogy mit gondolok én, a higany aztán úgy kapaszkodik a fehérjékbe hogy csak csuda aztán meg szépen beépül a májba.

540. ropcsike (válaszként erre: 539. - Talian35)
2008. jún. 11. 19:52

Hiába hívod, nem tud mit mondani.

Az EPA 1mikrogramm/testsúly kilót állapított meg naponta. Ezzel szemben mikor beadták az oltást ennek 63 szorosával terhelték a szervezetet.


Ebben a témában már sok mindent tettünk.Sikertelenül. De, még nincs vége. Jelenleg próbaper előkészületeit végezzük. Támogatónk egy sztárügyvéd.


Röpcsike.

539. Talian35 (válaszként erre: 538. - Ropcsike)
2008. jún. 11. 19:45

Igen ezt tudtam hogy nincs határérték. USA-ban van. Vaktyúk azt irta van, de felhivtam a Szent László Védőoltási Tanácsadóját múltkor és néztek rám mit akarok azt hitték kinaiul beszéltem :-) Aztán azt mondták hogy lehet recepcióssal beszéltem, pedig kapcsolták az ambulanciát. Ma újrapróbáltam de mindenki külföldön van konferencián. Azért kiváncsi vagyok, majd 2 hét múlva újra rákérdezek (mármint a határértékekre) :-)

Ja különben a legjobb hogy Dr. Szolnoki István járványügyi vezetőhelyettes azt nyilatkozta, hogy "a védőoltásokban azokban aztán nincs semmiféle kemikália" azt hittem ledőlök a székről ekkora marhaság hallatán :-)

2008. jún. 11. 19:10

Sajnos magyarországon nem.

Francia, Holland, illetve Usa, az illetékes laborok hazája.

Egy komplett labor 120.000.-Ft.

Magyarországon NINCS határérték szabva. Mármint az oltások ügyében. Ellenben az élelmiszerek terén létezik ilyen szabvány.Hát nem érdekes?

Azzal szúrkálnak Minket amivel csak akarnak, kötelező jelleggel, s még csak felelőséget sem hajlandóak vállalni.


Röpcsike.

537. Talian35 (válaszként erre: 535. - Ropcsike)
2008. jún. 11. 16:08

Ropcsike, nézem a nehézfémterhelést, ezt hol lehet csináltatni? Bárki csináltathat?

És az ólomszint mitől olyan magas? /bár ez lehet a levegőből is?/

2008. jún. 11. 15:18

Érdekeltség révén a statisztika hamis, mivel nincs bejelentés, ezért nem is pontos.

Az igazság sokkal durvább. (sajnos).



Üdv: Röpcsike.

2008. jún. 11. 15:15

A következő oldalon elég sok kérdésre találhattok választ. Ha nem, akkor kérdezzetek!

[link]



Üdv: Röpcsike

534. 1eb84e4bad (válaszként erre: 523. - MelisUK)
2008. jún. 10. 07:23
És ha valaki nem szoptat?
533. Talian35 (válaszként erre: 532. - Serry)
2008. jún. 9. 21:22
igen köszi!
532. Serry
2008. jún. 9. 20:52
A csecsenőhalandóság A 0-1 éves kor közt elhalálozott csecsemők. Ide tartoznak azok akik megszülettek ugyan de nem éltek, és ide tartoznak azok is akik éltek de nem élték megaz 1 éves korukat.
531. Talian35 (válaszként erre: 528. - Serry)
2008. jún. 9. 19:01

Azt hiszem az 1 éves kor előtt elhalálozott csecsemők adatai.

Felmerül bennem a kérdés, hogy kinek mit jelent a "járvány"?

530. Talian35 (válaszként erre: 528. - Serry)
2008. jún. 9. 18:32

Hülyeséget irtam, bocs :-)

Előző üzi törölve.

529. Talian35 (válaszként erre: 528. - Serry)
2008. jún. 9. 18:30
De ez nem az, hogy amikor megszületik és rögtön meghal?
528. Serry
2008. jún. 9. 17:21

Igaz ez kcist más téma de vannak itt magyar adatok még a csecsemőhalandóságról:


Magyarország ezer újszülöttre vonatkoztatva: 2000/9,2 2001/8,1 2002/7,2 2003/7,3 2004/6,6 2005/6,2 2006/5,7 2007/?

Ebből persze nem derül ki hányan haltak meg oltás szövődményeként, de azér magukért beszélnek a számok.

Az adatok a KSH honlapjáról származnak

527. Talian35 (válaszként erre: 525. - Virgilius)
2008. jún. 9. 16:09
Évi 100???? Hú az nagyon sok :-(( Ez még rosszabb akkor mint gondoltam :-((
526. Talian35 (válaszként erre: 524. - Virgilius)
2008. jún. 9. 16:06

Köszi! Ennyit tippeltem már amennyit igy olvasni lehet róla. Ha csak a felét veszem a 30 SIDS-nek akiknél ESETLEG a védőoltás váltja ki (ami nem derül ki soha, de hát ott van mint lehetőség a tájékoztatóban) akkor elgondolkodtató ez az adat (másik topikból járványügyi szakértő):


"100 000 lakosra jutó megbetegedés a védőoltások előtt (1951-55) és után (1967):

Dánia: 37.2 és 0

Norvégia: 29.4 és 0

USA 24.1 és 0.02

NSZK 7.6 és 0.03

Magyarország: 6.1 és 0.02


Mindenki megítélheti,h szükség volt-e az oltás bevezetésre. "


Tehát 100000-ből 6,1 beteg az oltások bevezetése ELŐTT. Ebből 10% maradandó bénulás. Lehet cinikus vagyok, nagyon sajnálom a betegeket de a szám nekem nem tűnik horrorisztikusnak és HA én dönthetnék, még nem indokolná oltás bevezetését. Ennél tuti többen haltak éhen 1950-55 között 100000 lakosra vetitve, azzal senki nem foglalkozik?

Nekem a SIDS rizikója sokkal nagyobbnak tűnik, mint egy polio....

Mivel nem tudtam pontos adatot, és a csak "nagy" járványokról hallunk mikor a védőoltások mellett érvelnek, azt hittem itt tizezres számról van szó mert akkor valóban indokolt lenne.

Volt olyan hideg tél, hogy sokkal több hajléktalan fagyott meg..az sem érdekelt senkit, nem akarták őket megvédeni a hideg ellen...miért nem?

525. virgilius (válaszként erre: 524. - Virgilius)
2008. jún. 9. 15:59
A www.bolcsohalal.hu honlapon Dr. Szántó Imre évi száz esetről ír, ami százezres évi születésszámot alapul véve 1 ezrelékes gyakoriságot jelent.
524. virgilius (válaszként erre: 520. - Talian35)
2008. jún. 9. 15:57
Bölcsőhalál: Magyarországon a csecsemők 0,29–0,3 ezrelékét érinti a probléma, vagyis évi százezer szülés esetén évente körülbelül 29–30 esetre számíthatunk, míg például évente nyolcezer koraszülött születik.
523. MelisUK
2008. jún. 9. 15:53

Védőoltásra a gyermekeknek fél éves korukban van szükségük, mivel addig az anyatej tökéletesen védi a gyermekeket, viszont fél év után már nem elég az anyatej.

Azt is jó tudni, h az is számít, h ha esetleg az anya nem volt beoltva vmi olyan ellen, amit ma már nem kell beadni, akkor a gyermek megbetegedhet olyan betegségben, amiről manapság már nem is hallani...

522. MelisUK
2008. jún. 9. 15:49

Úgy, h csak nagyon elenyésző számban okoz halált a védőoltás. Ha nem oltatnánk be gyermekeinket, sokkal többen halnának meg az oltás hiánya végett, mint amennyien az oltás végett halnak meg.

Ilyen esetekben a kisebb rosszat kell választani, tehát az oltást.

521. Talian35 (válaszként erre: 519. - Serry)
2008. jún. 9. 11:22

Szia!


nincs magyar adat, fogalmam sincs hány bölcsőhalál történik egy évben. Az hogy védőoltás következtében hány halt meg, az garantáltan nulla. Ez nem derül ki boncoláskor, mint irtam nem cián v. vmi méreg ami kimutatható a szervezetben. Megállapitják hogy egészséges volt, légzésbénulás állt be, ennyi. Pár éve csak az Infanrix van, ez egységes. Van aki már olvasgatott, az kintről behozatja a DiTe oltást Pharmafutárral, abban nincs a pertussis összetevő (és ezt szokták kihagyni ha első oltásnál már volt vmi tehát tudják hogy ebben a komponensben "van valami"). Ezért jó - szerintem - ha az ember nemcsak a magyar adatokat tanulmányozza.

520. Talian35 (válaszként erre: 519. - Serry)
2008. jún. 9. 11:19

Szia!


nincs magyar adat, fogalmam sincs hány bölcsőhalál történik egy évben. Az hogy védőoltás következtében hány halt meg, az garantáltan nulla. Ez nem derül ki boncoláskor, mint irtam nem cián v. vmi méreg ami kimutatható a szervezetben. Megállapitják hogy egészséges volt, légzésbénulás állt be, ennyi. Pár éve csak az Infanrix van, ez egységes. Van aki már olvasgatott, az kintről behozatja a DiTe oltást Pharmafutárral, abban nincs a pertussis összetevő (és ezt szokták kihagyni ha első oltásnál már volt vmi tehát tudják hogy ebben a komponensben "van valami"). Ezért jó - szerintem - ha az ember nemcsak a magyar adatokat tanulmányozza.

519. Serry (válaszként erre: 512. - Talian35)
2008. jún. 9. 11:05

szia!

Érdekes ez a statisztika. Magyar adatot nem találtál? Létezik ilyen egyáltalán nálunk. mármint arra statisztika, hogy 0-1 kor között hány baba halt meg védőoltás következtében és milyen oltóanyagtól? Mert szerintem az oltó anyagtól is függ. Hiszen gondolom én laikus nem csak az Infarix létezik a Di-per-te 2 hós oltás bedásához.

518. Talian35 (válaszként erre: 516. - Kolibri)
2008. jún. 9. 10:59
Amúgy megkérdezhetem, hogy melyik az az ország, ahol nem voltak hajlandóak hamarabb beadni a DPT-ét? Olvastam az elején irtad.
517. Talian35 (válaszként erre: 516. - Kolibri)
2008. jún. 9. 10:58
Jajjj ilyet ne irj, mert mindjárt kapod a támadásokat hogy egyetértesz velem :-)))))
516. Kolibri (válaszként erre: 515. - Talian35)
2008. jún. 9. 10:34
Na, pontosan ilyesmit akartam irni, de ha mar igy osszeszedted, akkor nem is gondolkodom tovabb. :)
515. Talian35 (válaszként erre: 514. - Kolibri)
2008. jún. 9. 10:23

Azt irta, neki a betegség kockázata nagyobb...azt nem árt megvizsgálni, hogy kik lesznek diftériásak? Még a háború alatt sem haltak tizezrével az emberek, ma meg főleg jól gyógyitható AB-vel.

Tetanusz: erre 1 éves kor alatt semmi szükség, ráadásul a mai körülmények között 100000 sebre jut 1 tetanuszos.

Pertussis: ezt kihagyom, tök felesleges, felnőttkorában meg majd elkapja. 2 hónapos kor alatt viszont valóban belehalhat a baba, de akkor meg még nem véd az oltás sem.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook