Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy lehet kötelező egy védőoltás, ha halált okozhat? fórum

Hogy lehet kötelező egy védőoltás, ha halált okozhat? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
394. virgilius (válaszként erre: 391. - 14775640c4)
2008. máj. 16. 11:57
Persze, hogy előjöhet, nem mentes az egész föld ezektől a betegségektől. (A himlőtől elvben igen...)
393. 1e958693ca (válaszként erre: 364. - Talian35)
2008. máj. 16. 11:57
Akkor erre az a válasz, ne is védjen semeddig? Kapja meg a gyerek fiatalon, nem kell oltás. Aztán legfeljebb, ha nem tudják kikezelni, hát meghal. Nem baj, több is veszett Mohácsnál.
2008. máj. 16. 11:56
Egyébként ezekben a higénés viszonyokra utaló magyarázatokban nem hiszek teljes mértékben. Itt van pl a rotavírus, azt a lányom 2 évesen úgy elkapta, hogy kórházba kerültünk vele (kiszáradás), pedig becsszó nem élünk rossz hig. viszonyok között, és nem is jártunk olyan helyeken, ahol így élnek, valamint a táplálkozásunk is kiegyensúlyozottnak mondható. És erre a vírusra tipikusan ezeket szokták mondogatni. Ezek után SEM adatnám be neki a rota elleni oltást, visszamenőleg sem, de azért a tények azok tények.
391. 14775640c4 (válaszként erre: 388. - Talian35)
2008. máj. 16. 11:54

az én szemszögemből:

az egyik részről ott a para hogy az oltás nem épp előnyös.sőt...

viszont ott a másik oldal hogy nincs oltás. de akkor előjöhet a betegség is nem?

390. 14775640c4 (válaszként erre: 386. - Talian35)
2008. máj. 16. 11:52

ez eddig okés

de hogy lehetsz biztos abban hogyha nincsenek ezek az ősi betegségekre való kötelező oltások, akkor az emberek tuti nem kapják el?

tehát teszem fel megszűnik mert mondjuk káros. akkor?

van valami biztosíték hogy utána ezek a betegségek el is tűnnek?mert ha igen akkor okés

389. virgilius (válaszként erre: 388. - Talian35)
2008. máj. 16. 11:51

Hát, mint írtam, volt már a családban kobra.

Ha nem lenne átoltottság, akkor több lenne a kobra is.

388. Talian35 (válaszként erre: 384. - Virgilius)
2008. máj. 16. 11:50
De azt honnan szedte volna össze? A dokim szerint egy diftéria elkapására kb. annyi az esély mint hogy megmarjon egy kobra :-)
387. 14775640c4 (válaszként erre: 384. - Virgilius)
2008. máj. 16. 11:50
optimizmus mindig kell:))
2008. máj. 16. 11:49

Lássuk akkor az aluminiumot, ha már a higanyt kiveséztük:


Tehát Amerikában a napi limit 4-5 mikrogramm ami még biztonságosnak mondható (testsúly kg-onként). Középen megtalálható hogy melyik oltóanyagban hány mikrogr AL található. Nincs több hozzáfűznivalóm!!!



"The source of the daily limit of 4 to 5 mcg of aluminum per kilogram of body weight quoted by the ASPEN statement seems to be a study that compared the neurologic development of about 100 premature babies who were fed a standard IV solution that contained aluminum, with the development of 100 premature babies who were fed the same solution with almost all aluminum filtered out. The study was prompted by a number of established facts: that injected aluminum can build up to toxic levels in the bloodstream, bones, and brain; that preemies have decreased kidney function and thus a higher risk of toxicity; that an autopsy performed on one preemie whose sudden death was otherwise unexplained revealed high aluminum concentrations in the brain; and that aluminum toxicity can cause progressive dementia. The infants who were given IV solutions containing aluminum showed impaired neurologic and mental development at 18 months, compared to the babies who were fed much lower amounts of aluminum. Those who got aluminum received an average of 500 mcg of the metal over a period of 10 days, or about 50 mcg per day. The other group received only about 10 mcg of aluminum daily—4 to 5 mcg per kilogram of body weight per day.4 This seems to be the source of this safety level.


However, none of these documents or studies mentions vaccines; they look only at IV solutions and injectable medications. Nor does the FDA require labels on vaccines warning about the dangers of aluminum toxicity, although such labels are required for all other injectable medications.


All of these studies and label warnings seem to apply mainly to premature babies and kidney patients. What about larger, full-term babies with healthy kidneys? Using the 5 mcg/kg/day criterion from the first document as a minimum amount we know a healthy baby could handle, a 12-pound, two-month-old baby could safely receive at least 30 mcg of aluminum per day. A 22-pound one-year-old could receive at least 50 mcg safely. Babies with healthy kidneys could probably handle much more than this, but we at least know that they can handle this much. However, these documents don't tell us what the maximum safe dose would be for a healthy baby or child, and I can't find such information anywhere. This is probably why the ASPEN group suggests, and the FDA requires, that all injectable solutions be limited to 25 mcg; we at least know that that level is safe.


Calculating Aluminum in Vaccines

Here are the current levels of aluminum per shot of the following vaccines, as listed on each vaccine's packaging:


DTaP (for Diphtheria, Tetanus, and Pertussis): 170-625 mcg, depending on manufacturer

Hepatitis A: 250 mcg

Hepatitis B: 250 mcg

HIB (for meningitis; PedVaxHib brand only): 225 mcg

HPV: 225 mcg

Pediarix (DTaP/Hepatitis B/Polio combination): 850 mcg

Pentacel (DTaP/HIB/Polio combination): 1500 mcg

Pneumococcus: 125 mcg

In other words, a newborn who gets a Hepatitis B injection on day one of life would receive 250 mcg of aluminum. This would be repeated at one month with the next Hep B shot. When, at two months, a baby gets its first big round of shots, the total dose of aluminum could vary from 295 mcg (if a non-aluminum HIB and the lowest-aluminum brand of DTaP are used) to a whopping 1225 mcg (if the Hep B vaccine is given along with the brands with the highest aluminum contents). If the Pentacel combo vaccine is given along with the Hep B and Pneumococcus vaccines, the total aluminum dose could be as high as 1875 mcg. These doses are repeated at four and six months. With most subsequent rounds of shots, a child would continue to get some aluminum throughout the first two years. But the FDA recommends that premature babies, and anyone with impaired kidney function, receive no more than 10 to 25 mcg of injected aluminum at any one time."

385. 14775640c4 (válaszként erre: 383. - Talian35)
2008. máj. 16. 11:49
mindenben van valami...
384. virgilius (válaszként erre: 383. - Talian35)
2008. máj. 16. 11:49

Így igaz. Viszont anyukám testvérének volt diftériája kiskorukban, és az valami szörnyű volt, még neki is látni, pláne a tesójának átélni, tényleg kis híján belehalt. Szóval komoly betegségek ezek.

Én azzal vigasztalom magam, hogy ha ennyire érzékeny rá, hogy az oltástól is kijött a ps-krupp, akkor maga a betegség még sokkal veszélyesebb lenne rá nézve.

Fő az optimizmus. :)

383. Talian35 (válaszként erre: 381. - Virgilius)
2008. máj. 16. 11:46

Nos erre már csak azért nem irok semmit, mert megbélyegeznek hogy megszállott meg mániákus vagyok :-))

Amúgy ha megnézitek a kruppnak kisértetiesen ugyanazok a tünetei mint a diftériának.


[link]


német nyelvű, szóval a végén csak annyi áll, hogy az oltás után sok gyereknél lép fel pszeudo-krupp. A krupp a diftéria régi kifejezése. No comment, csak úgy irtam. Kruppos gyerek viszont rengeteg van.

382. 14775640c4 (válaszként erre: 379. - Virgilius)
2008. máj. 16. 11:46

de kár:(

szeretem a kis cicákat.

olyan aranyos a kis fejük:))

nekem nincs sem cica sem kutya,de imádom az állatokat.

2008. máj. 16. 11:35
Egyébként az én fiam meg kruppos lett, meggyőződésem, hogy az oltástól, de persze ezt sem tudom bizonyítani... Most 8 éves, és talán már idénre mondhatom, hogy kinövi, tavaly még volt egy gyengébb "roham" - nem is nevezném annak, csak kruppos tünet.
2008. máj. 16. 11:33
Nekünk is van auti ismerősünk, azért is írtam a múltkor ezt az anyagcsere-dolgot, mert ők most ebben az irányban indultak el. A gyerek szervezete csomó dolgot nem tud lebontani, és ha ezeket távol tartják, akkor javul az állapota. Ezzel együtt el tudom hinni, hogy a higany csapta ki nála is a biztosítékot, de ez azért nincs bizonyítva egyáltalán.
379. virgilius (válaszként erre: 377. - 14775640c4)
2008. máj. 16. 11:30
Sajnos nem a miénk, a lányom is nagyon szeretné pedig. :)
378. Talian35 (válaszként erre: 376. - 14775640c4)
2008. máj. 16. 11:29

Nálunk is volt egy kisfiú, neki később, 3 éves korára jött ki. Beszéltem az anyukájával, soha semmi jele nem volt hogy bármi baja lenne a gyereknek, teljesen normálisan fejlődött. Ismertem hiszen egy csoportba járt az enyémmel, semmi nem látszott. Aztán szépen jöttel elő a jelek....


Nos találtam újabb érdekességet, nem oltásellenes lapról, most az aluminiumról (igazából az az érdekes benne, hogy testsúlykg-onként mennyi mikrogramm még nem károsit.


[link]


Szóval higany nincs, most lehet 40 évet várunk mire kiderül, hogy az aluminium sem jobb :-((

377. 14775640c4 (válaszként erre: 372. - Virgilius)
2008. máj. 16. 11:27

néztem a fotóid

Putyu cica kell:))))

hogy lehet valakinek ilyen aranyos cicája???

megzabálom cukorka cicát

376. 14775640c4 (válaszként erre: 373. - Talian35)
2008. máj. 16. 11:21

az tény hogy attól függően hogy az én gyerekeim nem letek autisták az oltástól, és nem lett szövődményük az még nem jelenti azt hogy nem lehet egy gyerek autista egy oltástól.

még akkor is ha nem bizonyított hogy konkrétan autizmust okozhat az oltás minden gyereknél. inkább hiszek abban hogy az arra hajlamos gyereknél


most egy példa. az autizmus fórumban ki is fejtettem


van a fiamnak a bölcsibe egy pajtása. kislány. 4 éves. és most már 100% hogy autista.

mikor írtam a fórumba még nem volt biztos hogy az.

2 éves koráig semmi baja sem volt. mostanra erős autisztikus tünetei voltak.nem beszél, és nem szobatiszta egyáltalán. kérdés.,. hogy mégis mitől lett egy 2 éves gyerek autista,ugfy hogy előtte semmi baja nem volt?


most állitólag azt mondják hogy az oltástól.....

2008. máj. 16. 11:18

Ha senki nem értené esetleg, akkor röviden majd leforditom:

Forrás: [link]

"I remember 26 years ago there was an outbreak of smallpox at Redruth, in Cornwall. The Press in all parts of the United Kingdom was immediately supplied with exaggerated reports, and scares were created by public vaccinators hundreds of miles away. I went down to investigate the affair on my own account. There were altogether 44 cases; 84 per cent occurred in vaccinated persons.


One-fourth of the cases was located in "Trestrails Row," consisting of seven houses, each containing only two small low-roofed rooms, and with no water connections. One midden privy, in the most disgusting condition, accommodated the seven houses. One of these hovels was occupied by no fewer than seven persons, all of whom contracted smallpox, and out of the total of seven deaths three occurred in this house.


Nearly another fourth of the cases was confined to Adelaide Road and Raymond Road, where smallpox first appeared, the houses of which were supplied with uncovered cesspits. Three cases occurred in Falmouth Road, with one death which took place in a house closely hedged in by foul middens, a manure heap, and a piggery.


Three more cases and one death occurred in the midst of similar unsanitary conditions at Hockin's Court. Midden privies were the order of the day, and the ultimate disposal of the sewage was primitive to a degree. The smallpox rapidly played itself out, and then the municipality corrected the conditions that had been the cause of time outbreak."

374. 14775640c4 (válaszként erre: 369. - Virgilius)
2008. máj. 16. 11:15

amúgy ez érdekes...

de tény hogy ismeretlen vírusokkal kapcsolaban inkább jobb félni mint megijedni.

szóval ebben egyetértünk

sok sok oltás van amivel nem értek egyet de a külföldi ismeretlen kórokozók mások

2008. máj. 16. 10:54

Hátha érti valaki, itt tárgyalja az oldal alján egy táblázat az autizmusra ill. a higanymérgezésre vonatkozó dolgokat:


[link]

372. virgilius (válaszként erre: 371. - Talian35)
2008. máj. 16. 10:44

Jaj nem, dehogy!

Hol olvastam, vagy hol történt? Csak az rémlik, hogy Dél-Amerika, esőerdő mélyiben.

371. Talian35 (válaszként erre: 369. - Virgilius)
2008. máj. 16. 10:40

Ezzel remélem nem azt akarták mondani, hogy milyen hasznos az influenza-oltás :-)))

Ez hol volt amúgy? Mert én ilyet nem hallottam. Csak úgy kiváncsiságból érdekelne :-)

370. Talian35 (válaszként erre: 367. - 14775640c4)
2008. máj. 16. 10:39
Kicsi a bors de erős :-))))
369. virgilius (válaszként erre: 366. - Talian35)
2008. máj. 16. 10:34

Ez nehéz ügy. Én is úgy gondolom, hogy erős az immunrendszerem, de amivel sose találkozott azelőtt, az ellen nem tud úgy védekezni.

Pl nemrég olvastam, hogy valami elszigetelt dél-amerikai törzshöz eljutott egy mezei influ-vírus, és rengetegen, életerős fiatalok, meghaltak tőle, mert korábban nem találkozott az immunrendszerük ilyesmivel. pedig nyilván nagyon egészséges körülmények között élnek.

Valami hülye forgatócsoport cipelte oda a vírust amúgy.

368. 14775640c4 (válaszként erre: 366. - Talian35)
2008. máj. 16. 10:26

én azért ezzel nem játszanék

legalább is a gyerek szakállára nem

367. 14775640c4 (válaszként erre: 364. - Talian35)
2008. máj. 16. 10:25

igen így van. de ha kötelező nem tehetsz semmit.

max ide írogatunk és ennyi:)

tehát amíg ez van és igenis elvárják hogy ha közösségbe kerül a gyerek oltatva legyen akkor ennyi

széllel szemben pedig mint köztudott:nem lehet......

366. Talian35 (válaszként erre: 359. - Virgilius)
2008. máj. 16. 10:24
Az immunrendszered erősitése -szvsz- fontosabb, mint bármilyen védőoltás. Én jártam Ázsiában, Afrikában, olyan részeken, védőoltás nélkül. Ettem a helyi kajákat, Ázsiában az utcai árustól aki nem Domestos-szal meg forró vizzel fertőtlenitett konyhában főzte a kaját :-)) Semmi bajom nem lett, a páromnak se. Persze lehet irni hogy mázlink volt....
365. 14775640c4 (válaszként erre: 359. - Virgilius)
2008. máj. 16. 10:23

igen. épp higany nincs. de nem vennék rá mérget hogy amivel mostanában oltják a gyerekeket, az semmilyen mellékhatással nem jár


de az tény felelsleges oltás van ezer. és én is szelektálnám ezeknek a beadatását.

pl báránhimlő.influenza elleni...stb

az viszont igaz és ezzel én is igy vagyok, hogy ha külföldi országba megy az ember a családdal, és ott olyan betegség ,vagy idegen kórokozó van, akkor igen beoltatom a gyereket, hisz az teljesen más dolog.

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook