Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy lehet a rosszindulatú kérdezgetéseket lerázni? fórum

Hogy lehet a rosszindulatú kérdezgetéseket lerázni? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8
127. plavalaguna (válaszként erre: 124. - Gab22)
2017. jan. 22. 16:25

na innentől nagyon komolyan vagy hazudsz egyszerűen, vagy sajnos mentális problémáid vannak is tényleg menj dokihoz.


diákszövetkezetnél kb tényleg annyi, hogy ittvagyok, holnaptól dolgozom, most mi van. És mész. Ahogy a mostani diákokkal beszélek, még mindig ez megy. Ok, van hogy éjszakázni kell, van hogy borítékot ragasztani, van hogy aláírástgyüjrteni egy forgalmas csomóponton, de munka, és fizetnek, és közben ezer emberrel ismerkedsz.. ha megjegyzik, hogy te dolgozol, akkor már a szövetkezet is ad jobb ajánlatokat...


de a nekem adjatok, én várom... meg ez se jó az se jó.. bocs, van ilyen ismerősöm, ő se talál évek óta munkát, neki nincs... pedig itt a mi környékünkön tényleg csak az nem dolgozik aki nem akar... de ő ugyanezeket mondja miket te... kicsit megpiszkáljuk kiderül, kényes a drága... semmi se jó, neki leesik a gyűrű az ujjáról...


bocs, komolyan, vagy valami mentális problémád van, vagy a tipikus ingyenélő vagy... ha az első, azon könynebb segíteni talán.

126. Gab22
2017. jan. 22. 16:15

ÉS NE ARRA PRÓBÁLJATOK MEG MEGOLDÁST TALÁLNI, HOGY MIT KEZDJEK A MUNKANÉLKÜLISÉGEMMEL. EDDIG ABBA SEMMI ÚJ ÉS/VAGY HASZNOSAT NEM MONDTATOK.

SZÓVAL KÉREK MINDENKIT AZ EREDETI KÉRDÉSRE KONCENTRÁLJATOK!!!!!

2017. jan. 22. 16:14

Néztem az adatlapodat.

10 nappal ezelőtt regeltél a Hoxára, azóta indítottál 8 témában fórumot. Szép teljesítmény.

Csak így tovább.

124. Gab22 (válaszként erre: 120. - Plavalaguna)
2017. jan. 22. 16:13
Diákként is folyamatosan kerestem a diákszövetkezetek de lese szarták, hogy dolgozni akarok.
123. Gab22 (válaszként erre: 119. - 12d083b51b)
2017. jan. 22. 16:12

Tudod nekem egy dolog segítene ==> normális visszajelzést kapok. Amíg nem kapok NORMÁLIS MUNKÁT ADDIG EZ NEM LESZ ÍGY.


És lehet hihetetlen tényleg sok mindent megpróbáltam, és pontosan emiatt vagyok 100%-ig biztos az én igazamba. Bármennyire és állnék magabiztosan eléjük akkor se kellenék. Mert a munkáltatóknál mindig fontosabb, hogy legyen 120 millió év tapasztalatod vagy minimum valamelyik vezető gyereke legyél.

122. Gab22 (válaszként erre: 120. - Plavalaguna)
2017. jan. 22. 16:08
Persze már, nem ismered őket. Anyám utálja. Apa az meg ezt másképp oldja meg ha ismernéd Őket akkor tudnád, hogy ez marhaság.
121. plavalaguna (válaszként erre: 99. - Gab22)
2017. jan. 22. 16:05

te így fejben élsz? :D


bocs... nem kéne inkább úgy igaziból?


kényelmetlen másokkal együtt élni... ahhh.... welcome to tho real world...

120. plavalaguna (válaszként erre: 94. - Gab22)
2017. jan. 22. 15:55

ne már!! én egyetemistaként mindenféle diákmelót csináltam, az árupakolástól az irodai melókig... semmiféle ismerettségem nem volt!! egyszerűen bementem a diákszövetkezetbe, és közöltem adjanak bármit most, hol lehet kezdeni. ennyi. És mentem.

Aztán persze volt hely, ahová már másodjára visszahívtak, de elsőre mindenhova csak úgy beestem.


amúgy komoly a topikod?? mert lassan kezdem aztgondolni, hogy dokira van szükséged, a nagynénéd nem is piszkál, hanem a szüleid tolhatják felé, hogy legalább kérdezgessen, mert kezdj már magaddal valamit..


de igazából valszeg dokira van szükséged :( sajnálom.

2017. jan. 22. 15:46

Talán kétfelé kellene szedni a dolgokat:

1. Itt a kérdés arra irányul, hogyan rázza le a rosszindulatú kérdezgetéseket

2. A valódi gond, hogy évek óta nincs munkahely


Az utóbbi sokkal nagyobb probléma, inkább ezt járnám körbe a kérdező helyében először.

Feltenném magamnak a kérdést, mit csinálok rosszul, mi az oka, hogy elutasítanak, hol-miben kellene az eddigieken változtatni: fellépés, kiállás, önbizalom, önértékelés, magabiztosság. És persze, hogy amit megpályázok, rendelkezek-e hozzá a megfelelő tudással.

Szerintem az önmagadba vetett hit, az önbizalom, hiányzik belőled, és amit hiszünk magunkról, az már eleve a test tartásból, a mozgásunkból, és főleg szemünkből-arcunkból kisugárzik.


Nem azon kellene rágódnod, hogyan rázd le a rosszindulatú embereket, hanem azon, hogyan tudnád te a saját magad megjelenését, kisugárzását, önbizalmadat, hitedet javítani, hogyan tudod önmagadat eladni. Egy személyiség-fejlesztő tréning, vagy legalább ilyen jellegű könyvek és sok-sok gyakorlás hiányzik neked...

118. 8a65af67ce (válaszként erre: 115. - Gab22)
2017. jan. 22. 15:34
Értem. Hát ne add fel! Addig is építsd le a nagynénédet, de ne fecsérelj rá túl sok energiát, mert nem ő a fő problémád.
117. reload
2017. jan. 22. 15:34
Mi a végzettséged?
116. Gab22 (válaszként erre: 111. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 22. 15:32
Kimondta, hogy nem adtam be más megyébe is..? De oda se. (Pest megye déli része + Kecskeméten volt benn többször is) De még csak válaszolni sem.
115. Gab22 (válaszként erre: 113. - 8a65af67ce)
2017. jan. 22. 15:30
Többször voltam benn személyesen cégeknél, nem egy helyen már konkrétan megismernek annyit voltam a nyakukon de semmi.
114. Gab22 (válaszként erre: 111. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 22. 15:29
Lehet nem konkrétan te de többen szóvá tették.
113. 8a65af67ce (válaszként erre: 110. - Gab22)
2017. jan. 22. 15:26
Az a felnőttes, ha megmutatod, hogy akkor is találsz állást! Egyébként, hogy keresel? Ülsz a számítógép előtt, küldözgeted az önéletrajzodat, és várod a csodát? A helyedben elindulnék személyesen érdeklődni, és többször visszamennék ugyanarra a helyre. Én így találtam.
112. reload (válaszként erre: 109. - Gab22)
2017. jan. 22. 15:24

Az én ötletemet nem veszed fontolóra?

Talán ha más dolgokkal kötnéd le magad, akkor fel se vennéd az effajta megjegyzéseket..

111. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 109. - Gab22)
2017. jan. 22. 15:21
ki beszélt itt nyugati munkavállalásról? Én ugyan nem. De ha ennyire nem találsz ott munkát miért nem próbálsz más megyét? Én a helyedben nem azon rágódnék hogy hogy viselkedik a nagynéném meg hogy mikor ki mit mondott kinek a családban, hanem a munkakereséssel foglalkoznék. a családi viszálykodás csak egy időrabló felesleges tevékenység és elvonja az energiádat a munkakereséstől.
110. Gab22 (válaszként erre: 108. - 8a65af67ce)
2017. jan. 22. 15:18
Mert az felnőttes ha az életemet úgy indítom, hogy adósságba verem magam? Mert ha nyugatra elmennék dolgozni tuti az lenne. ( mert abból a kevésből amit tapasztalat nélkül kapnék a létfenntartást sem tudnám kiküszöbölni)
109. Gab22 (válaszként erre: 106. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 22. 15:16

Tudod nehéz úgy munkát találni ha NEM KELLEK SEHOVA SE!ÉS NEM BEBESZÉLEM MAGAMNAK, UGYANIS AKKOR MÁR RÉG DOLGOZNÉK!


Nyugati munkavállalásról meg megmondtam már a véleményem. Azért nem költözök el, hogy adósságba verjem magamat.


Abból a nőből nem lehet tisztelet kiváltani. Mondd már meg mit tiszteltne egy olyan ember aki anyám képébe szinte röhögve vágta bele az "Őszinte részvétem" kijelentést is mikor nagyanyám meghalt? Most őszíntén az ilyen ember szerinted tud bárkivel/bármivel is tisztelettel lenni?

108. 8a65af67ce (válaszként erre: 107. - Gab22)
2017. jan. 22. 15:16
Ha semmiféle önállóságot nem mutatsz, nem is fognak felnőttként kezelni. :(
107. Gab22 (válaszként erre: 105. - 8a65af67ce)
2017. jan. 22. 15:11

Ha a családunkhoz tartoznál értenéd... Állandó jelleggel megy fater részéről a hiszti hogyha valamit nem úgy szólunk teszünk mondunk ahogy elképzeli. Pl:. ha a családi programot kiakarjuk hagyni akkor is megy a duzzogás ha beszólunk egy család tagnak akkor is és még én vagyok letolva még ha igazam is van...


sorceress: nálunk abszolút nincs ez... pályakezdők éhen is dögölhetnek... inkább felvesznek egy dolgozni nem akaró embert. (volt egy hely ahol konkrétan utána láttam 2 hónapon belül hogy megint keresnek ugyanarra a munkakörre embert miközben azt kellett hallgatnom interjún, hogy jajj az a nő mennyire megfelelő erre a munkakörre)

106. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 103. - Gab22)
2017. jan. 22. 15:07
jaj bocs tényleg nem az eredeti kérdésre válaszoltam igazad van, arra az a válaszom, hogy próbálj meg olyan dolgokat tenni amivel esetleg nem csak piszkálódást hanem tiszteletet váltasz ki a nagynénédből, illetve tedd őt helyre szépen látom abban azért van némi gyakorlatod. alkalmazd a való életben is.
105. 8a65af67ce (válaszként erre: 103. - Gab22)
2017. jan. 22. 15:05
Most már muszáj megkérdeznem: ha a fórumozókat ilyen ügyesen leállítod, a nagynénédet miért nem? A zinterneten könnyű szájaskodni. :D
104. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 102. - Gab22)
2017. jan. 22. 15:04
nem így van. Nálunk is két kézzel kapnak a jól képzett szakmájához értő fiatal pályakezdőkért és nagyon sok helyen ugyanezt látom. Persze a 15-20 éves szakmai tapasztalattal rendelkezőket is megbecsülik. De megértem azt, hogy lehet hogy ez nálatok valami helyi sajátosság.
103. Gab22 (válaszként erre: 101. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 22. 15:02

Ha nem hiszed próbálj meg felénk munkát találni...


És nem az eredeti kérdésre válaszolsz...

102. Gab22 (válaszként erre: 101. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 22. 15:01

Jé még egy nyugati...

Az a baj, hogy ez ténylegesen így van... Ha nincs protekciós akkor se a pályakezdő kell hanem aki 10-15 évet dolgozott már.

2017. jan. 22. 14:33
én azt látom a válaszaidból hogy neked az alapbeállásod az, hogy protekció nélkül úgy sem sikerül, akiket felvettek azoknak sem volt jó ott, az úgy sem fog sikerülni ésatöbbi. tehát mintha mindenből a rosszat próbálnád meg leszűrni. Ha ezt az alapbeállást "közvetíted" (ezt az így se lesz jó meg úgy se lesz jó) amikor elmész mondjuk egy állásinterjúra kapásból kiszelektálnak. Próbálj meg egy kicsit másképp hozzáállni a dolgokhoz.
100. Gab22 (válaszként erre: 98. - Spinneli)
2017. jan. 22. 14:32
0 tapasztalattal nem éri meg messzire menni. Nekem szükségem van arra, hogy mire odajutok, hogy elköltözök itthonról legyen egy normális SAJÁT anyagi hátterem. Így, hogy havi 20 e ft nem éri el, nem fog megvalósulni. => nem éri meg. Szóval koncentrálj az eredeti kérdésemre...
99. Gab22 (válaszként erre: 98. - Spinneli)
2017. jan. 22. 14:30

A lakást eltúlzod szerintem. Az 100%, hogy nem jön ki olcsóra. (kivéve ha vagy5-6-an nem költöztök össze ami megint kényelmetlenséggel jár) Szóval azt nyugodtan számolhatod 60-80 e ftvel még mindig.


Szóval:

Lakás: 70 e.

Mivel a bank takarék pénztárra levesz: 20 e

Kaja 1 hónap : 20 e

Néha haza kell jönni: (hasra ütve néztem egy vonatot győrből odavissza) 12 e ft csak 1 hazajövetel.

Szóval ha jól számolok az nettó 122 e ft. Amit vagy meg kapok vagy se így tapasztalat nélkül... Szóval inkább maradok keleten...

98. spinneli (válaszként erre: 95. - Gab22)
2017. jan. 22. 14:20

Számolgatok a saját környezetemből kiindulva, átlag 120-130 nettót azért lehet itt keresni,ha nem segédmunkásnak mész, vagy közalkalmazottnak.

A lakásbérlés tényleg drága, de fiatalként kevesen is engedhetik meg maguknak, hogy komplett lakát béreljenek, ezért a standard az, hogy szobát vesznek ki, összeköltöznek hasonló korúakkal-így kb. kijön 20ezer körülre egy szoba, és max 10ezerre a rezsi. Buszbérlet nem feltétlen muszáj, de az sem őrült árú, plusz mive nagy távolságok nincsenek a többség inkább biciklire ruház be.

Kaja ugyanannyi, mint bárhol vidéken, egy személy szerintem kb. 40-50ezer forintból jól tud lakni havonta.

Tehát kb. alsó hangon marad 50-60ezer forintod minden egyébre, nem mondom, hogy dőzsölés kategória, de nem is a nyomorgás szint, szerintem.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook