Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy kell a gyapjú takarót tisztítani? fórum

Hogy kell a gyapjú takarót tisztítani? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. febr. 27. 08:35
A friss hóba meghempergetni, utána kirázni az igazit. A " gyapjú hatású kínait " mi az autómata mosógépbe 40°C és a " napi " programmal Super Pro gyapjú mosószerrel ( ez van ráírva, hogy az van benne vagy sem nem tudom ) mostam 800 fordulatszámon centrizte. Kicsit fújt a szél, így kiragtam a levegőre. Majd a lakásba estére meg is száradt. A mienk sajnos nem az az igazi gyapjú ágynemű. Huzat nélkül használom.
2009. febr. 27. 08:08

Gyapjú ágyneműket ne mossa mosógépben!

A mosás kéz meleg vízben (25-30 Co) történjen, finom gyapjú mosószer (Swiss-Woll –balsam) hozzáadásával.

A Swiss-Woll - balsamból 30 l vízhez 100 cm3-t (kb. 6 kupaknyit) töltsünk.

Termékeinket kicsavarni vagy centrifugázni nem szabad.

A mosólében történő kíméletes kinyomkodás ajánlott.

Egy flakon balsam 3 komplett ágy mosására elegendő.

Termékeinket nem szabad hosszasan áztatni vagy nedvesen állni hagyni.


Hideg vízben történő öblítés után a terméket kinyomkodjuk.


Szárítani fűtőtest vagy kályha mellet nem szabad!

2009. febr. 27. 08:07
Demko Feder Kft forgalmazza a mosó és öblítő szert.
2009. febr. 27. 08:04
A gyapjúágyneműket huzat nélküli használat esetén három évente kell mosni, egy flakon, speciálisan gyapjú ágyneműkhöz kifejlesztett, lanolin tartalmű mosószerrel háromszor ki lehet mosni egy komplett gyapjú garnitúrát, tehát gyors fejszámolással kijön hogy egy flakon (1L) mosószer aminek az ára 3-4000 Ft tíz évig elegendő!
2009. febr. 27. 07:52
30 fokon kell kimosni, majd kitenni a friss levegőre.
2009. febr. 27. 07:51
Van egy merino gyapjú takaróm. Sajnos nem tudom, hogy, hogy kell tisztítani. Kérem, segítsen nekem ebben valaki!
2009. febr. 27. 07:50
Hogy kell a gyapjú takarót tisztítani?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook