Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy juthat a gyerek örökséghez? fórum

Hogy juthat a gyerek örökséghez? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
97. tumbo2 (válaszként erre: 96. - Horex)
ápr. 10. 09:55
és,ha valaki nem mondja meg,ki a gyerek apja.vagy nem is tudja.
96. horex (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 10. 09:50

Az államgépezet rögzít mindent, beleértve a gyerek születését és a jelenlegi lakcimét is és minden adatát. Ugyan így rólad is tárolnak minden adatot


Élettárs lehet nem hozzátartozó, nem volt hivatalosan annak nyilvánítva akkor a közjegyző nem kérdezi meg, nem is örököl/het/


Valami távoli ismerős esetében póthagyatékit inditott egy közjegyző, magyarán mondva az állam. Az örökösök szétszórva az országban és megtalálták őket


Tavaly adatigényléssel fordultam a BM-hez, mert egy adat kérdésemre a kormányhivatal "nincs ilyen adat"-tal válaszolt. És volt olyan adat, 39 év után 1200Ft illetékért megkaptam

ápr. 10. 09:47
Bocsánat, nem az volt a kérdés hogy te mit hiszel.
94. asztanaviszta (válaszként erre: 31. - Ghost👻)
ápr. 10. 09:06

Az anyakönyvvezető nem nézegeti, hogy ki mikor halt meg, illetve hol kötött házasságot és hol, mikor vált el.

Nagy valószínűséggel a haláleset nem abban a kerületben/településen következett be, ahol a házasságkötés-válás, illetve ahol lakott.

93. tumbo2 (válaszként erre: 88. - Birebora)
ápr. 10. 09:03
én lemondtam az anyám részéről a húgom javára,mert ő ápolta.de megy a huzavona,mert a gyámhivatal közbeavatkozott.nélkülük könnyen megegyeztek volna.inkább a szegény gyerekekkel foglalkoznának,nem a kavarással.
ápr. 10. 09:03

A fiad már nagykorú.

Ő majd eldönti, hogy mit akar tenni.

Nem hinném, hogy neked ebbe bele kellene avatkozni.

91. asztanaviszta (válaszként erre: 63. - Semleges)
ápr. 10. 09:00

Itt a leendő örökhagyó még meg sem halt.

Majd amikor bekövetkezik, akkor lehet osztozni az örökségen - ha egyáltalán lesz.

90. asztanaviszta (válaszként erre: 74. - Tsfmvk)
ápr. 10. 08:58

Ha tartási szerződés van, akkor ami abban szerepel, az eltartó kapja.

Tehát nem az örökség része.

89. asztanaviszta (válaszként erre: 80. - Titkoskert)
ápr. 10. 08:57

Ez nem így van.

A túlélő házastárs haszonélvezeti jogot kap az utolsó közösen lakott lakásra. (nem örökli meg a felét)

Az összes többi örökségből egy gyermekrésznyit kap. A te példádnál maradva, az örökség nem 5, hanem 6 részre oszlik.

ápr. 10. 08:46

Tudok olyat hirtelen hármat is az ismeretségeim körében akiket kisemmiztek. Megy is a testvér háború, illetve már az sem mert évtizedek óta nem beszélnek.


Lehet szégyenlősnek, gátlásosnak lenni, lehet jaj nem beszélünk róla mert nem illik meg mit szólnak, de azért majd lehet, hogy idővel súlyos árat kell fizetni. Én biztos nem szerénykednék és nem húzódnék vissza egy ilyen helyzetben. Igenis vannak dolgok amikről beszélni kell. Legalábbis nem árt a későbbi meglepetések érdekében.

ápr. 10. 08:37
Én azt mondom filózzon is. Jobb ezeket tudni és felkészülni.
86. papája (válaszként erre: 46. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 10. 08:36
Nem csak név szerint keresnek valakit, hanem az anyja neve, születési éve, helye alapján is. Így már lényegesen szűkebb lesz a kör.
85. Biciklis_ (válaszként erre: 70. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 10. 06:22
Magyarul még él a gyerek apja, és ezen filózol....nem semmi.
ápr. 9. 21:45
83. tsfmvk (válaszként erre: 80. - Titkoskert)
ápr. 9. 21:34
Egyébként rosszul írtad, mert a "feleségnek" is jár egy gyermeknyi rész...
ápr. 9. 21:34

És bizony figyelni kell az időre is, mert elévülhet.


"A kötelesrészi igény érvényesítése időhöz kötött. Érvényesítési ideje 5 év."

81. tsfmvk
ápr. 9. 21:31

Na, pont ezekre akartam kilyukadni, hogy egy nulla tényállásból, amit az FI írt, semmire sem fogunk jutni.


@titkoskert, tudom ;)

80. Titkoskert (válaszként erre: 78. - Tsfmvk)
ápr. 9. 21:21

Mindenkinél más.

Írok egy példát.

Az apának van egy lakása, tegyük fel másnak nincs köze hozzá.

Viszont van 5 gyereke, akkor a gyermekek közt 5 egyenlő részben oszlik meg a köteles rész.

Ha már van egy felesége akivel összebútorozott a pasi, netán közös is lett a lakás, akkor a fele a feleségét fogja illetni, a másik felén osztozhatnak a leszármazottak.

De itt lehet okoskodni, mert 1001 tényezős lehet egy öröklés, örökölhetne, netán adósságot is a gyerek. Itt csal általánosságban írhatunk, alapjáraton jár a gyereknek az örökség az apja után. Hogy az mennyi? Isten tudja.

79. Kacsahercegno (válaszként erre: 78. - Tsfmvk)
ápr. 9. 21:21
A harmada annak, ami végrendelet nélkül, alapból járna.
78. tsfmvk (válaszként erre: 77. - Titkoskert)
ápr. 9. 21:12
Mennyi is a kötelesrész?
77. Titkoskert (válaszként erre: 76. - Tsfmvk)
ápr. 9. 21:05

És állítottam, hogy nem? Csak kérdezem. :D

Csak szólok, a kötelesrész jár, ha nem játszotta át másnak.

76. tsfmvk (válaszként erre: 75. - Titkoskert)
ápr. 9. 21:02
Végrendeletnél csak köteles rész jár az egyéb leszármazóknak. Csaxólok.
75. Titkoskert (válaszként erre: 74. - Tsfmvk)
ápr. 9. 21:00

"végrendelet" , ha csak az van, akkor nyert ügye van a gyereknek, mert abban az esetben tagadhatja csak ki, ha az életére tör, vagy nagyon nyomósérvnek kell annak lenni, hogy kitagadhassa a gyermekét.

Más átjátszási módok vannak természetesen.

74. tsfmvk
ápr. 9. 20:54
Ugye, azt azért mindenki tudja, ha van öröklési szerződés, végrendelet, tartási szerződés, netán ajándékozás (xidőn belül). Akkor szinte lóf@sz meg esti fény van az örökösöknek?
73. semleges (válaszként erre: 71. - Amaunet)
ápr. 9. 20:20
Születtek már ennél haszontalanabb kérdések is. Ebből legalább lehet valamennyit tájékozódni.
72. Titkoskert (válaszként erre: 70. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 9. 20:18
Ezt meg fogjátok tudni biztos. Én azon idegeskednék, ne játssza át a vagyonát másnak, mert hiába járna a köteles rész a gyereknek, ha pl. egy eltartásival átruházza valakire a vagyonát, ingó és ingatlan tulajdonát.
ápr. 9. 20:15

Na, 70 bejegyzés után eljutottunk oda, hogy menjen be a hivatalba.

Ez ment volna saját kútfőből is, nem?

70. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 67. - Titkoskert)
ápr. 9. 20:04
Úgy lesz. Ügyes vagy! Köszönöm. Ez lesz az útja, csak az a hiba hogy nem értesülök a halálesetről.
69. Titkoskert (válaszként erre: 58. - Channa*)
ápr. 9. 19:38
De, amennyiben elkótyavetyélik az örökséget, megítélheti azt a bíróság, ha nem tudják behajtani x év után már.
68. semleges (válaszként erre: 65. - Bichi)
ápr. 9. 19:35
Téged miért zavar, hogy az anyja segíteni akarja a fiát? Ez nekem nagyon furcsa.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook